Новини громади (7117)

22.06.2026 в 08:00
Коментарів немає

Роменська міська територіальна громада продовжує активно працювати над питаннями відновлення та розвитку, розширюючи співпрацю з міжнародними партнерами.

17 червня 2026 року відбулося онлайн-засідання робочої групи із залучення громади. У засіданні взяли участь представники місцевого самоврядування, громадські активісти та профільні фахівці. Ключовою гостею заходу стала Ольга РЕЗНІЧЕНКО, фахівчиня з мобілізації громад ПРООН в Україні у Сумській області.

Учасники обговорили стратегічні напрями співпраці, а також роль робочої групи як ефективного механізму залучення громадськості до процесів прийняття рішень та відновлення громади.

Особливу увагу було приділено регламенту роботи групи, механізмам взаємодії з мешканцями та визначенню пріоритетних завдань на найближчий період.

Під час зустрічі Ольга РЕЗНІЧЕНКО презентувала підхід ПРООН ABR (Area-Based Recovery) до територіально орієнтованого відновлення. Він базується на комплексному аналізі потреб конкретної території, мобілізації місцевих ресурсів і розвитку партнерств для досягнення довгострокових та стійких результатів. Такий підхід передбачає не лише відбудову інфраструктури, а й зміцнення соціальної згуртованості, розвиток місцевої економіки та посилення спроможності органів місцевого самоврядування.

Також було представлено потенційні напрями підтримки, які ПРООН може запропонувати громаді. Серед основних з них — підтримка реформ, сприяння економічному відновленню та сталому розвитку, посилення громадської безпеки, реінтеграція ветеранів та інші важливі ініціативи.

Окрему увагу під час обговорення приділили питанням залучення жителів до розвитку громади. Було наголошено, що саме громада є центральною ланкою процесів відновлення та розвитку. Водночас підкреслено важливу роль волонтерського руху як потужного ресурсу для реалізації суспільно значущих ініціатив.

Зустріч пройшла у конструктивній атмосфері та стала ще одним кроком до посилення співпраці між громадою та міжнародними партнерами. За результатами обговорення сторони визначили подальші напрями спільної роботи.

Роменська міська територіальна громада висловлює щиру вдячність ПРООН та особисто Ользі РЕЗНІЧЕНКО за підтримку, експертний супровід і готовність сприяти розвитку громади. Спільними зусиллями влади, громадськості та міжнародних партнерів створюються умови для стійкого розвитку та успішного майбутнього громади.

За повідомленням Управління соціального захисту населення Роменської міської ради

22.06.2026 в 07:52
Коментарів немає

Раді повідомити неймовірну новину! КЗ «Центр розвитку культури та туризму» РМР став переможцем Всеукраїнського грантового конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно-2026!» від Благодійного фонду «МХП-Громаді». Цього року конкуренція була надзвичайно високою: з 561 заявки з усієї України експерти обрали лише 60 найкращих проєктів, і наш проєкт «PROсвоє: оцифрування нематеріальної культурної спадщини Роменської міської територіальної громади» зумів вибороти цю важливу перемогу!

Культура – це наша зброя та наш щит, тому метою «PROсвоє» є оцифрування, збереження та популяризація багатовікової культурної спадщини Роменської громади. Ми прагнемо показати всьому світу унікальні елементи нашої гастроспадщини (традиційні страви та напої, які готували наші бабусі), ремесел (таємниці майстерності, що передавалися поколіннями) та автентичних обрядів. Це наш потужний удар у відповідь російським наративам, які намагаються заперечити існування унікальної української ідентичності.

Жителі та гості нашої громади, якщо ви знаєте унікальні обряди, давні пісні, ігри, прикмети чи автентичні рецепти страв, які побутували у вашому селі чи родині, запрошуємо вас стати респондентами проєкту. Ми з радістю допоможемо все зафіксувати, оцифрувати та зберегти вашу родинну пам’ять для майбутніх поколінь. Якщо ви готові поділитися цими скарбами або знаєте таких людей – пишіть нам у приватні повідомлення або залишайте коментарі під цим дописом!

Проєкт реалізовується за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді» у межах конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!». Тож дякуємо експертам конкурсу та БФ «МХП-Громаді» за довіру та підтримку нашого проєкту. Попереду багато цікавої, натхненної та надважливої роботи. Стежте за нашими оновленнями, адже зовсім скоро ми почнемо ділитися першими результатами, і культурна спадщина Роменщини оживе в новому, сучасному цифровому форматі!

За повідомленням Відділу культури РМР

21.06.2026 в 08:02
Коментарів немає

Днями у Роменському міському Будинку культури панувала особлива атмосфера енергії та сили танцю –звітний концерт зразкового аматорського ансамблю танцю «Дивограй» (керівник Людмила БАБИЧ), який уже понад 20 років дарує глядачам красу танцю, виховує талановитих артистів, примножує традиції хореографічного мистецтва та прославляє рідний край своїми яскравими виступами.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Лілія ГОРОДЕЦЬКА привітала учасників колективу та вручила Подяку Виконавчого комітету Роменської міської ради.

Концертна програма вражала різноманітністю жанрів та настроїв. Глядачі палко аплодували всім учасникам колективу та окремим виконавцям: дуету Анни ТАРАНОВОЇ та Анни ПАРХОМЕНКО, Ельвіри ПЛАХТІЙ та Антона ЗАСТАВНОГО, солісткам Поліні КОЦУР, Вікторії ЗАМОРИЛЕНКО, а також вокалістам Євгену РОМАНЕНКУ, Соломії БУЗИНСЬКІЙ, Дар’ї ХАРЧЕНКО, Євгену ЛЕВЧЕНКУ та Тіні ШОКОТІ. Окрасою вечора став номер у виконанні Лесі РУБЕЦЬ та Марії САВЧЕНКО, де витонченість танцю поєдналася із чарівним живим звучанням української бандури.

Кожен концерт – це величезна праця, а коли на сцені збираються всі учасники, а повітря тримає солодкий присмак успішного виступу – це особлива магія. Саме таку атмосферу подарував глядачам творчий колектив.

Вітаємо учасників зразкового аматорського ансамблю танцю «Дивограй» та його незмінну керівницю Людмилу БАБИЧ із черговим тріумфом та бажаємо колективу нових творчих злетів, підкорення найвищих хореографічних вершин та гучних аплодисментів. Нехай кожен виступ і надалі дарує глядачам натхнення, а «Дивограй» залишається гордістю та яскравою перлиною Роменщини!

За повідомленням Відділу культури РМР

20.06.2026 в 11:00
Коментарів немає

20 червня на Алеї Слави відбулося прощання із Воїном, молодшим сержантом Ярославом Сергійовичем СТРОКАНЕМ. Під час церемонії присутні вшанували пам’ять Захисника хвилиною мовчання та поклали квіти.

Від імені міського голови Олега СТОГНІЯ до рідних звернулася начальник Управління соціального захисту населення Роменської міської ради Оксана ПАЛЯНИЧКА: «Жодні слова не можуть зменшити біль, який сьогодні переживає родина Ярослава. Роменська громада щиро співчуває та непоправну втрату мужнього військовослужбовця. Ярослав Сергійович назавжди залишиться для своїх рідних люблячим чоловіком, батьком, сином і братом, а для громади — людиною, яка стала на захист України. Світла пам’ять і вічна шана Воїну!».

Ярослав Сергійович СТРОКАНЬ народився 18 травня 1986 року в місті Ромни. Закінчив 9 класів Роменської загальноосвітньої школи №7. Після школи навчався у Роменському коледжі КНЕУ на програміста.

У 2005 році проходив строкову військову службу в селі Віта-Поштова Київської області у підрозділі протиповітряної оборони.

У 2006 році Ярослав одружився. Разом із дружиною виховував двох дітей — сина та доньку. Був люблячим і турботливим батьком, для якого родина завжди була понад усе.

За характером чоловік був дуже добрим, щирим і безвідмовним. Завжди залишався позитивною людиною, готовою прийти на допомогу кожному, хто її потребував.

Свій трудовий шлях розпочав на ПрАТ «Роменська кондитерська фабрика», де пропрацював понад десять років. У 2015–2016 роках брав участь в антитерористичній операції на Покровському напрямку. Після повернення до рідного міста проживав разом із сім’єю в Ромнах. Працював на взуттєвій фабриці та в ТОВ «Роменський завод “Тракторозапчастина”». Останнім місцем його роботи була залізниця, де він займався розвантаженням вагонів.

З перших днів повномасштабного вторгнення Ярослав Сергійович добровільно став до лав Збройних Сил України. Захищав Україну на Донецькому напрямку. Мав статус учасника бойових дій, був нагороджений відзнаками та медаллю «Учасник територіальної оборони».

Побратими знали його за позивним «Джамдед», який він отримав через свою бороду.

Востаннє Ярослав був удома у відпустці на Великдень. За чотири роки служби він майже не бував вдома. Попереду мав багато планів і мрій, прагнув миру та щасливого майбутнього для своїх дітей.

13 червня 2026 року обірвалося життя командира 2-го відділення безпілотних наземних комплексів вогневої підтримки 117-ї окремої бригади територіальної оборони, молодшого сержанта Ярослава Сергійовича Строканя.

У скорботі за Захисником залишилися мати, дружина, діти та сестра.

Йому назавжди 40 років…

Роменська громада висловлює глибокі співчуття рідним, близьким та друзям. Нехай Господь дасть сили родині пережити цю важку втрату.

Світла пам’ять і вічна шана Воїну — Ярославу Сергійовичу СТРОКАНЮ!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

19.06.2026 в 11:53
Коментарів немає

У Роменській громаді відбулися випускні вечори в дитячих музичних школах – особлива та хвилююча подія для учнів, батьків і викладачів. Попри виклики сьогодення, юні митці успішно завершили навчання, отримали свої перші документи про мистецьку освіту та зробили важливий крок назустріч новим творчим звершенням.

Святкові концерти стали справжнім підтвердженням того, що талант, працьовитість і любов до мистецтва здатні долати будь-які труднощі. Зі сцени лунали класичні та сучасні музичні твори, а кожен виступ був наповнений щирими емоціями, натхненням і майстерністю.

Особливо приємною частиною урочистостей стало відзначення учнів, які своєю наполегливою працею, талантом та творчими досягненнями гідно представляли Роменську громаду на конкурсах, фестивалях і мистецьких проєктах різних рівнів.

Міський голова Олег СТОГНІЙ вручив Подяки Виконавчого комітету Роменської міської ради Марії БОБРОВСЬКІЙ та Поліні СОЛОНІНКО (ученицям Роменської дитячої музичної школи ім. Є. Адамцевича), Івану РЕМІНСЬКОМУ (учню Бобрицької дитячої музичної школи), Єгору ВАКУЛІ та Івану ФЕДЕНКУ (учням Біловодської дитячої музичної школи), Вікторії ТЮТЮННИК (учениці Великобубнівської дитячої музичної школи).

Звертаючись до випускників, Олег СТОГНІЙ наголосив: «Сьогодні ви завершуєте важливий етап свого життя. За роки навчання ви здобули не лише знання та навички, а й навчилися наполегливості, дисципліні, відповідальності та вмінню досягати поставленої мети. Нехай музика завжди залишається частиною вашого життя, надихає на нові звершення та допомагає впевнено рухатися вперед».

За вагомі досягнення у творчій діяльності Подяки Відділу культури Роменської міської ради вручила начальник Відділу культури Яна МУТЛАГ. Відзнаки отримали Поліна КОЦУР та Софія ЗАВГОРОДНЯ (учениці Роменської дитячої музичної школи ім. Є. Адамцевича), Дарина ТКАЧЕНКО (учениця Бобрицької дитячої музичної школи), Софія КУЛИК, Аліна НАЗАРЕНКО та Софія КОСОЛАПОВА (учениці Біловодської дитячої музичної школи), Альбіна ГВОЗДЕЦЬКА (учениця Великобубнівської дитячої музичної школи).

Особливо зворушливими стали слова вдячності на адресу викладачів, які протягом років підтримували своїх учнів, допомагали розкривати таланти, вірили в них і надихали на нові творчі звершення. Саме завдяки їхній відданій праці, професіоналізму та любові до своєї справи юні музиканти змогли досягти вагомих успіхів і впевнено зробити перші кроки у великому світі мистецтва.

Випускні вечори вкотре довели, що мистецька освіта – це не лише навчання грі на музичних інструментах, вокалу чи хореографії. Це виховання особистості, розвиток творчого мислення, формування характеру та любові до прекрасного. І навіть у непрості для країни часи музика продовжує надихати, об’єднувати та дарувати надію.

Щиро вітаємо випускників мистецьких шкіл Роменської громади! Нехай здобуті знання, творче натхнення та віра у власні сили допомагають вам підкорювати нові вершини, а кожна життєва мелодія буде наповнена гармонією, успіхом і щастям під мирним українським небом.

За повідомленням Відділу культури РМР

19.06.2026 в 10:00
Коментарів немає

🌾Сьогодні, 19 червня, у Роменській громаді відзначили День фермера – професійне свято людей, які своєю щоденною працею забезпечують продовольчу безпеку держави, дбають про розвиток сільського господарства та зміцнюють економіку громади.

З нагоди свята від імені міського голови Олега СТОГНІЯ керуючий справами виконкому Наталія МОСКАЛЕНКО разом з начальником відділу земельних ресурсів Едуардом ШКОЛЯРЕНКОМ привітала працівників аграрної галузі та вручила Грамоти виконавчого комітету Роменської міської ради за вагомий внесок у розвиток сільського господарства, активну участь у житті Роменської міської територіальної громади, сумлінну працю, професіоналізм та високі виробничі досягнення:

📜 Олександру ЛАВРІНЕНКУ – голові ФГ «ДАНК АГРО»;

📜 Марині СТУПАК – голові ФГ «ТАЛАН-АГРО»;

📜 Володимиру ШЕВЧЕНКУ – керівнику ТОВ «ОЛАВА»;

📜 Володимиру КИРИЧКУ – керівнику ТОВ «Агрофірма «ЛАН».

«Фермери – це справжні господарі рідної землі, які навіть у складних умовах воєнного часу залишаються надійною опорою держави. Завдяки вашій наполегливості, професіоналізму та любові до своєї справи забезпечується стабільна робота аграрного сектору, підтримується економіка громади та наближається наша Перемога. Щиро дякую вам за невтомну працю, підтримку Збройних Сил України та відданість рідній землі», – зазначила у своєму вітальному слові Наталія МОСКАЛЕНКО.

Сьогодні аграрії Роменської громади продовжують працювати з особливою відповідальністю, долаючи виклики сьогодення та забезпечуючи продовольчу безпеку країни. Їхня праця є важливою складовою розвитку громади, добробуту її жителів та майбутнього українського села.

Щиро бажаємо всім працівникам фермерських господарств міцного здоров’я, добробуту, наснаги, сприятливої погоди, щедрих врожаїв та мирного неба над Україною.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

19.06.2026 в 06:00
Коментарів немає

🌾Шановні фермери Роменської громади! Щиро вітаю вас із професійним святом!

Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, праця фермера має особливе значення. Ви не лише вирощуєте хліб і забезпечуєте продовольчу безпеку держави, а й демонструєте незламність українського характеру.

Саме завдяки вашій наполегливості, відповідальності та любові до рідної землі розвивається аграрна галузь, зміцнюється економіка громади та держави. Ви підтримуєте ЗСУ, допомагаєте тим, хто постраждав від війни, і щоденно робите свій внесок у нашу спільну Перемогу!🇺🇦

Щиро дякую вам за витримку, відданість справі та активну громадянську позицію. Ваша праця заслуговує на глибоку повагу та вдячність. Бажаю міцного здоров’я, миру, родинного благополуччя, наснаги та щедрих врожаїв.

Нехай над українськими полями якнайшвидше запанує мирне небо!🇺🇦

З повагою — міський голова Олег СТОГНІЙ

18.06.2026 в 10:57
Коментарів немає

9–12 червня 2026 року в місті Черкаси відбувся Відкритий чемпіонат ГО «ВФСТ «Україна»» з гімнастики спортивної.

Ці змагання зібрали понад 100 спортсменів із різних куточків країни, а саме з міст Черкаси (КДЮСШ «Спартак» та ОДЮСШ «Олімпія»), Львова, Чернігова та Ромнів.

Змагання стали справжнім святом спорту, сили волі та майстерності. Юні гімнасти продемонстрували високий рівень підготовки, наполегливість і прагнення до перемоги, подарувавши глядачам яскраві емоції та незабутні виступи.

Команду Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного представили 19 спортсменок, які продемонстрували якісну підготовку у своїх вікових категоріях та посіли такі місця:

За програмою кандидата у майстри спорту України (2012 р. н.):
Жанна СВИРИД – ІІ місце;
Вікторія ХОЛЯВКО – ІІІ місце;
Вікторія ВАРЕНИК – ІІІ місце.

За програмою кандидата у майстри спорту України (2013 р. н.):
Вікторія ВЕДМІДЬ – ІІ місце.

За програмою І розряду (обов’язкова + довільна програма), 2014 р. н.:
Каміла КІЧКО – ІІІ місце;
Анна БЕЛЬСЬКА – ІІ місце.

За програмою ІІ розряду (2015 р. н.):
Ангеліна ЛИТВЯК – ІІІ місце.

За програмою ІІ розряду (2016 р. н.):
Владислава ВЕДМІДЬ – ІІ місце;
Ілона ЧЕРНИШ – ІІІ місце.

За програмою ІІІ розряду (2017 р. н.):
Соломія БАРАНІК – ІІІ місце.

За програмою І юнацького розряду (2018 р. н.):
Софія ОЛЕШКО – І місце;
Дар’я ШЕПЕЛЬ – ІІ місце;
Аміна ЯРМОЛОВА – ІІІ місце;
Євгенія КЛИМЕНКО – ІІІ місце.

За програмою І юнацького розряду (2020 р. н.):
Емілія ВАСЮТА – ІІІ місце.

Команда Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного посіла IV місце в командній першості. Усі призери були нагороджені медалями, грамотами та цінними подарунками.

Щиро дякуємо тренерам відділення спортивної гімнастики Тетяні МОМОТОК, Оксані ГІРМАН, Ірині ПАВЛЕНКО за професіоналізм і відданість своїй справі, батькам – за підтримку, а спортсменам – за наполегливість, мужність та спортивний характер.

Бажаємо всім учасникам нових звершень, високих результатів, міцного здоров’я та подальших перемог на спортивних аренах!

Дякуємо Збройним Силам України за можливість брати участь у змаганнях!

За повідомленням Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного

18.06.2026 в 09:17
Коментарів немає

Нещодавно на базі Роменського ліцею № 2 ім. акад. А. Ф. Йоффе відбувся круглий стіл для представників територіальних громад Сумської області «Трансформація дошкільної освіти в регіоні: від стратегічних змін до практичних рішень».

Захід проведено в межах проєкту з покращення доступу до дошкільної освіти в прифронтових регіонах України, який реалізується ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки ЮНІСЕФ.

Учасників заходу привітали директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова та начальник відділу освіти Роменської міської ради Ірина Івницька. У своїх виступах вони наголосили на важливості забезпечення якісної дошкільної освіти для кожної дитини та необхідності впровадження сучасних підходів до її розвитку.

Під час круглого столу учасники обговорили актуальні виклики у сфері дошкільної освіти, особливості реалізації нового законодавства, перспективи трансформації мережі закладів дошкільної освіти та шляхи підвищення якості освітніх послуг.

Захід став важливим майданчиком для професійного діалогу, обміну досвідом і вироблення спільних підходів до розвитку дошкільної освіти в територіальних громадах Сумщини.

За повідомленням відділу освіти РМР

17.06.2026 в 17:20
Коментарів немає

➡️Часто власники майна, на яке накладено заборону на відчуження задаються питанням, а куди звертатись, а які документи потрібно подати для того, щоб зняти заборону, а як швидко це відбувається.

Отже, сьогодні мова буде про основні етапами процедури зняття заборони відчуження нерухомого майна:

🟦Заборона відчуження майна — це юридичне обмеження, яке позбавляє власника права продавати, дарувати, обмінювати або передавати нерухомість у заставу. Вона фіксується як обтяження в державних реєстрах і застосовується для захисту інтересів кредиторів, держави або для виконання умов договорів.

☝️Основними підстави для накладення заборони є:
✅Договори: застави чи іпотеки, довічного утримання або спадковий договір.
✅Боргові зобов’язання: відкрите виконавче провадження у приватних або державних виконавців, податкова застава.
✅Судові рішення: арешт майна під час розгляду цивільних, кримінальних чи господарських справ.

А також за заявою власника: це послуга заборона вчинення реєстраційних дій, яка дозволяє захистити нерухомість від рейдерства.

‼️Перевірити наявність арештів чи обтяжень щодо конкретного об’єкта або особи можна кількома зручними способами:
➡️Онлайн через «Дію»: Авторизуйтеся за допомогою електронного підпису та скористайтеся послугою Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
➡️Через «Опендатабот»: Отримати дані можна на платформі Опендатабот ДРРП, здійснивши пошук за індивідуальним податковим номером та ПІБ власника або адресою.
➡️Через нотаріуса або ЦНАП: інформаційну довідку у паперовій формі можна замовити особисто, звернувшись до будь-якого державного реєстратора чи нотаріуса.

‼️Зняти заборону відчуження майна можливо у випадках, передбачених законодавством.

Зняття заборони відчуження нерухомого майна здійснюється державним реєстратором або нотаріусом на підставі відповідної заяви та документів, що підтверджують припинення підстав для обтяження.

🟦Щодо територіальної компетенції, слід враховувати норми частини п’ятої статті 3 Закону “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Ця норма передбачає, що державна реєстрація обтяжень, до яких належить і заборона відчуження, проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах України.

☝️Головні підстави для зняття заборони. Законодавство дозволяє скасувати обмеження (обтяження), якщо:

  • Зобов’язання виконано (наприклад, повністю виплачено кредит або іпотеку, виконано умови договору довічного утримання).
  • Закінчився строк дії договору, на підставі якого було накладено заборону.
  • Є рішення суду, що набрало законної сили, про скасування обтяження.
  • Скасовано арешт накладений судом, слідчими органами чи виконавчою службою.

❓Куди потрібно звертатися?
Ви можете подати заяву до будь-якого нотаріуса (державного чи приватного) або державного реєстратора (наприклад, через ЦНАП), незалежно від вашого місця проживання чи розташування майна.

➡️ Які необхідні документи

Для зняття обтяження вам знадобиться стандартний пакет документів:

  • Заява власника або ж кредитора (якщо це іпотека), встановленої форми.
  • Документ, що посвідчує особу (паспорт або ID-картка) та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).
  • Документ, що підтверджує право власності на нерухомість.
  • Оригінал документа, що є підставою для зняття заборони (наприклад договір про припинення зобов’язання, довідка банку про повне погашення кредиту, рішення суду тощо).

❓Як це відбувається?
Реєстратор чи нотаріус перевіряє подані документи та їх достовірність.
За допомогою спеціального програмного забезпечення фахівець вносить зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна.
З моменту внесення запису заборона вважається знятою, і ви можете вільно продавати, дарувати чи іншим чином відчужувати майно.

За повідомленням Управління надання адміністративних послуг

17.06.2026 в 17:02
Коментарів немає

17 червня в рамках реалізації проєкту «Відновлення та посилення спроможностей громад» відбулася консультація щодо запланованої реконструкції водозабору в місті Ромни Сумської області, зокрема будівництва нової артезіанської свердловини №3А.

Реконструкція водозабору передбачена в межах проєкту, спрямованого на відновлення та посилення спроможностей громад. Реалізацію проєкту здійснює Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансування Німецького банку розвитку KfW від імені Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ).

Метою реконструкції є покращення надійності та якості водопостачання для мешканців громади. Додаткову інформацію щодо проєкту надає КП «Міськводоканал» Роменської міської ради.

Під час консультації основну увагу було приділено питанням організації та виконання будівельних робіт. Зокрема, учасники обговорили порядок роботи підрядної організації, процеси комунікації між сторонами, механізми звітності, а також часові рамки реалізації проєкту. Такі обговорення дали змогу громаді та замовнику робіт — КП «Міськводоканал» Роменської міської ради — краще зрозуміти особливості реалізації проєктів, які впроваджуються Міжнародною організацією з міграції.

Наступним етапом реалізації проєкту стане отримання дозволу на виконання будівельних робіт та початок їх проведення. Контроль за виконанням робіт здійснюватимуть КП «Міськводоканал» Роменської міської ради, МОМ, а також представники технічного й авторського нагляду для забезпечення успішної реалізації та завершення проєкту.

За повідомленням КП «Міськводоканал» РМР

17.06.2026 в 16:47
Коментарів немає

17 червня 2026 року під головуванням міського голови відбулося чергове засідання виконавчого комітету Роменської міської ради. Члени виконкому розглянули та прийняли низку важливих рішень, спрямованих на підтримку комунальних підприємств, організацію тимчасової зайнятості та захист прав жителів громади.

З метою оптимізації транспортного сполучення виконком затвердив оновлену мережу автобусних маршрутів загального користування, що включає 9 міських та 11 приміських маршрутів. З офіційної мережі виключено міський маршрут № 11 (вул. Декабристів – вул. Мельникова), а також приміські маршрути до сіл Кашпури, Сененкове, Кононенкове та Малі Бубни (доставка пасажирів до цих населених пунктів наразі компенсується суміжними діючими автобусними рейсами).

Для забезпечення належного та сталого функціонування критичної інфраструктури та надання якісних послуг мешканцям громади, прийнято пакет рішень щодо визначення комунальних підприємств одержувачами бюджетних коштів на 2026 рік. Додаткове фінансування отримали:

  • КП «Ромникомунтепло» РМР та КП «Житло-Експлуатація» РМР для спрямовання коштів на заробітну плату працівникам та нарахування на неї;
  • КП «Ромнитеплосервіс» РМР» для виплати поточних та боргових зобов’язань підприємства за спожитий природний газ;
  • КП «Міськводоканал» РМР для оплати спожитої підприємством електричної енергії.

Окремим рішенням виконавчого комітету КП «Житло-Експлуатація» РМР» визначено одержувачем бюджетних коштів для облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб.  

Затверджено рішення про відмову у наданні допомоги для вирішення житлового питання двом громадянам із числа ВПО: одному заявнику — через виявлення недостовірних даних за рекомендаціями Мінфіну, іншому — через відсутність перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО Роменської громади.

Члени виконкому затвердили рішення профільної Комісії про надання грошової компенсації на відновлення пошкоджених об’єктів нерухомого майна внаслідок збройної агресії рф для двох мешканців громади, які подали заявки через електронний сервіс «єВідновлення».

Також прийнято рішення про списання матеріальних цінностей місцевого матеріального резерву, які були невідкладно використані для проведення відновлювальних та ремонтних робіт у житлових будинках громади, що зазнали пошкоджень внаслідок ворожих ударів БПЛА у квітні 2026 року в місті Ромни та селі Герасимівка. З резерву для ліквідації наслідків оперативно видавалися: віконне скло, OSB-плити, шифер, будівельні плівки, цвяхи, а також готові металопластикові вікна та склопакети.

Окрім того, розглянуто питання, що стосуються захисту прав та інтересів дітей, повнолітніх осіб, які потребують опіки і піклування, квартирного обліку, організації громадських робіт.

Офіційні тексти прийнятих рішень та додатки до них будуть оприлюднені на вебпорталі Роменської міської ради у визначений законом термін.

За інформацією загального відділу

17.06.2026 в 11:39
Коментарів немає

Шановні пасажири та мешканці громади! Інформуємо вас, що у зв’язку з проведенням технічного обслуговування (ремонту) одного з автобусів, з 17 червня 2026 року на міському автобусному маршруті загального користування № 2 «Вокзал – Вантаждільниця» (із заїздом до с. Бобрик) перевезення тимчасово здійснюватимуться одним автобусом за наступним графіком:

  • час відправлення від зупинки «Вокзал» – 06-24, 07-24, 08-24, 09-24, 10-24, 11-24,13-24, 14-24, 15-24, 16-24, 17-24, 18-24; 19-24;
  • час відправлення від зупинки «Вантаждільниця» – 06-55, 07-55, 08-55, 09-55, 10-55, 11-55, 13-55, 14-55, 15-55, 16-55, 17-55, 18-55, 19-55.Усі рейси за цим графіком здійснюються із заїздом до села Бобрик.

Просимо врахувати цю інформацію під час планування поїздок. Перепрошуємо за тимчасові незручності.

Разом з тим запрошуємо водіїв на роботу у сфері громадських перевезень.

Якщо ви маєте відповідну категорію та бажання працювати, звертайтеся за наступними контактами:

  • Перевізник ФОП Ляшенко Ю. Г., тел.: (067) 888-28-43
  • КП «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради, тел.: (096) 783-93-17, (068) 513-96-96 Адреса: м. Ромни, вул. Залізнична, 125

Виконавчий комітет Роменської міської ради

17.06.2026 в 10:54
Коментарів немає

Турбота про здоров’я, безпеку та всебічний розвиток дітей залишається одним із ключових пріоритетів Роменської міської ради. З цією метою в громаді системно реалізуються заходи з оздоровлення та відпочинку підростаючого покоління, створюються умови для змістовного дозвілля, активного відпочинку та пізнання нових куточків України.

Так, у межах оздоровчої кампанії чергова група юних мешканців Роменської міської територіальної громади у складі 38 осіб провела два тижні на оздоровленні в Закарпатському обласному дитячому санаторії «Малятко», розташованому в селі Оноківці поблизу Ужгорода. Перебування в одному з наймальовничіших куточків України подарувало дітям можливість не лише зміцнити здоров’я, а й отримати нові знання, позитивні емоції та незабутні враження.

Для дітей було створено комфортні умови проживання, організовано якісне харчування, лікувально-оздоровчі процедури, змістовне дозвілля та активний відпочинок. Програма перебування поєднувала оздоровлення, пізнавальні екскурсії, творчий розвиток і спортивні заходи.

Щодня на учасників оздоровчої зміни чекали різноманітні тематичні заходи, творчі конкурси, майстер-класи, спортивні естафети та розважальні програми, які сприяли зміцненню здоров’я, розвитку комунікативних навичок і створенню позитивного емоційного настрою.

Особливо яскравими та незабутніми стали екскурсійні поїздки до озера Синевир, водоспаду Шипіт, реабілітаційного центру для бурих ведмедів, а також знайомство з історичною та культурною спадщиною краю під час відвідування відомих замків Закарпаття. Мальовничі гірські краєвиди, чисте повітря та багата природа регіону подарували дітям безліч позитивних емоцій і нових вражень.

Висловлюємо щиру вдячність директору та головному лікарю санаторію Галині МОРОЗ і всьому колективу закладу за професійний підхід до організації оздоровлення, турботу про дітей, створення безпечної та доброзичливої атмосфери, а також якісне надання реабілітаційних послуг.

Особливі слова подяки адресуємо начальнику Сумської обласної військової адміністрації Олегу ГРИГОРОВУ, голові Сумської обласної ради Олексію РОМАНЬКУ та Володимиру БАЛИЦЬКОМУ за сприяння в організації оздоровлення дітей Роменської громади, підтримку в забезпеченні безкоштовного проїзду та створенні належних умов для їхнього повноцінного відпочинку й відновлення.

Незабутні враження, нові знайомства, цікаві подорожі та радісні моменти ще довго залишатимуться у пам’яті дітей, а отримані позитивні емоції стануть джерелом натхнення та гарного настрою на весь рік.

За повідомленням відділу освіти РМР

17.06.2026 в 09:35
Коментарів немає

Під головуванням міського голови Олега СТОГНІЯ відбулася щотижнева оперативна нарада з керівниками комунальних установ та підприємств. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Захисників і Захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність нашої держави.

Начальник УЖКГ РМР Олена ГРЕБЕНЮК поінформувала про результати виконання розпорядження міського голови № 241-ОД щодо обстеження місць масового відпочинку на водоймах громади. Спеціальна комісія перевірила три локації на річці Сула: «Колишню човнову станцію» в Ромнах (450 м²), «Колишній табір «Орбіта» у с. Москалівка (300 м²) та «Веселий Берег» у с. Пустовійтівка (430 м²). У травні цього року фахівці Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України повністю обстежили та очистили дно цих зон відпочинку від небезпечних предметів. Наразі рятувальники готові до оперативної взаємодії у разі виникнення позаштатних ситуацій. Водночас у громаді триває роз’яснювальна кампанія: жителям нагадують правила безпеки та закликають не купатися у невизначених для цього місцях.

Окрему увагу під час наради приділили питанням стабільного водопостачання, пасажирських перевезень, утримання житлового фонду та виконавської дисципліни. Також обговорено стан підготовки до наступних засідань міської ради та виконкому.

Міський голова Олег СТОГНІЙ подякував колективам підприємств за роботу та закликав до єдності: «На жаль, на сьогодні проблема з кадрами в комунальних службах залишається гострою. Тому допомога кожного у благоустрої рідного краю є надзвичайно цінною. Маємо залишатися згуртованими!».

За повідомленням загального відділу