Сім’я та діти

Прийомні батьки підвищували свій виховний потенціал

23 – 26 червня 2020 року відбулося  навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу. Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки таке навчання.

В умовах карантину курси підвищення кваліфікації проходили в он-лайн режимі. Навчання проводили тренери Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: заступник директора – Світлана Поляченко та психолог Марина Матюшенко.

До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку. Учасники навчання обговорили стратегії управлянні конфліктами, засвоїли формулу ненасильницького спілкування та принципи ведення діалогу.  Кожен з батьків визначив власний стиль батьківського виховання.

 Залучені спеціалісти ознайомили слухачів з функціями інклюзивно-ресурсного центру, співпраці з сімейними лікарями. Корисною була зустріч з начальником відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та психологом «Клініки дружньої до молоді».

Також прийомні батьки, батьки-вихователі взяли участь у вебінарі «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19»,  організований  ГО “Ла Страда-Україна” за підтримки ЮНІСЕФ.

Директор Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Жогло та начальник служби у справах дітей Лілія Власенко ознайомили батьків зі змінами в законодавстві щодо функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та обговорили питання збереження житла дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За результатами навчання батьки-вихователі та прийомні батьки отримають сертифікати Сумського обласного ЦСССДМ про проходження ними курсу підвищення кваліфікації.