Сім’я та діти

Допомога завжди поруч

 

8 та 9 липня 2020 року Роменський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з Українською Церквою християн віри Євангельської «Ковчег Спасіння» м. Ромни вручили сім’ям з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах продуктові набори та іграшки. До складу продуктових наборів було включено крупи, борошно, олія, макаронні вироби, цукерки.  

Допомогу отримали: багатодітна сім’я, яка виховує дитину з інвалідністю; особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування; сім’ї, де діти повернулися з інтернатних закладів та мами-одинокі.

Крім того з сім’ями проведені профілактичні бесіди щодо необхідності дотримання правил захисту себе та своїх дітей від COVID 19.

 

         Інна Коваленко,

                                                          начальник відділу соціальної роботи  Роменського

 міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Прийомні батьки підвищували свій виховний потенціал

23 – 26 червня 2020 року відбулося  навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу. Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки таке навчання.

В умовах карантину курси підвищення кваліфікації проходили в он-лайн режимі. Навчання проводили тренери Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: заступник директора – Світлана Поляченко та психолог Марина Матюшенко.

До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку. Учасники навчання обговорили стратегії управлянні конфліктами, засвоїли формулу ненасильницького спілкування та принципи ведення діалогу.  Кожен з батьків визначив власний стиль батьківського виховання.

 Залучені спеціалісти ознайомили слухачів з функціями інклюзивно-ресурсного центру, співпраці з сімейними лікарями. Корисною була зустріч з начальником відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та психологом «Клініки дружньої до молоді».

Також прийомні батьки, батьки-вихователі взяли участь у вебінарі «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19»,  організований  ГО “Ла Страда-Україна” за підтримки ЮНІСЕФ.

Директор Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Жогло та начальник служби у справах дітей Лілія Власенко ознайомили батьків зі змінами в законодавстві щодо функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та обговорили питання збереження житла дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За результатами навчання батьки-вихователі та прийомні батьки отримають сертифікати Сумського обласного ЦСССДМ про проходження ними курсу підвищення кваліфікації.