ДЛЯ ВПО

01.04.2024

Інформація  про наявність на території Роменської міської територіальної громади вільних приватних жилих приміщень, придатних для проживання внутрішньо переміщених осіб

20.03.2024

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

У березні 2024 року компанія  Грузар  в Україні розпочинає реалізацію програми допомоги найвразливішим сім’ям ВПО та сім’ям учасників бойових дій, які постраждали від російської агресії.

Протягом 2024-25 років заплановаео надати допомогу близько 3000 сімей (орієнтовно 10 тис. перевезень різних вантажів). Допомогу отримають родини, які заповнять онлайн-анкету та нададуть підтвердження статусу ВПО або УБД.

Упродовж двох місяців надаватимуться послуги переїзду, транспортування чи вантажників для потреб цих сімей.

Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-анкету за посиланням:
https://gruzar.com.ua/social-programs/besplatnaya-perevozka 

Якщо вам потрібна допомога у заповненні анкети або виникли інші запитання, зверніться за номером підтримки: +380 93 990 18 91 (10.00-18.00).

Контакти: Руденко Михайло – організатор соціальної ініціативи та представник компанії Грузар. 

Пошта: mykhailo.rudenko@gruzar.com.ua 

За повідомленням Управління соціального захисту населення Роменської міської ради

09.11.2023

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДАННЯ ТИМЧАСОВОГО ЖИТЛА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ!Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», зі змінами та доповненнями внесеними відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1000 від 07 вересня 2022 р., затверджено Порядок надання житла, придбаного Держмолодьжитлом за рахунок коштів гуманітарної та іншої допомоги, для тимчасового проживання постраждалих осіб.

На даний час Держмолодьжитло має можливість запропонувати житло постраждалій особі в найм, а саме, двокімнатну квартиру № 33 у м. Ромни по вул. Гостиннодвірській, буд. 14-В (поверх 9-й, загальна площа 62,7 кв.м.).

Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Для включення до переліку постраждалих осіб, яким надається житло для тимчасового проживання, постраждалі особи подають до обласних держадміністрацій (обласних військових адміністрацій) заяву.

До заяви додаються:

1) копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

У разі подання заяви уповноваженим представником внутрішньо переміщеної особи пред’являються документи, що посвідчують особу представника, та копія довіреності;

2) копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї;

3) копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);

4) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);

5) копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Житло надається для тимчасового проживання на строк до одного року з можливістю продовження такого строку.

Надання житла для тимчасового проживання здійснюється без внесення постраждалими особами плати за користування житлом та за умови внесення/відшкодування Держмолодьжитлу такими особами у порядку, визначеному договором найму, плати за житлово-комунальні послуги, операційних витрат (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, витрати на страхування житла тощо) за період тимчасового проживання.

Враховуючи вищевикладене, необхідно довести інформацію до територіальних громад та надати кандидатуру для відбору родини-кандидата з числа постраждалих осіб для передачі наявного житла в найм.

Одночасно з тим інформуємо, що відповідно до пункту 11 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», у разі забезпечення житлом, віднесеним до фондів тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем встановлення такого факту.

Отримати більш детальну інформацію з даного питання  можливо в Управлінні соціального захисту населення Роменської міської ради за телефоном  5-16-18.

                                                                                             За інформацією Сумської обласної державної адміністрації

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

 

06.11.2023

ОГОЛОШЕННЯ ЩОДО РОБОТИ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «РОКАДА»

Благодійна організація «Благодійний фонд «Рокада» розпочала надавати соціальну, психологічну, юридичну та благодійну допомогу на території Сумської області.

Організація спрямовує зусилля для надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, особам, які постраждали від війни, особам з інвалідністю, особам, які постраждали від гендерно-зумовленого насилля та іншим вразливим верстам населення. Організація здійснює соціальні супроводи та перевезення, безкоштовно надає соціальні, юридичні консультації, психологічну підтримку.

Ознайомитись більш детальніше з напрямками роботи благодійної організації «Благодійний фонд «Рокада» на сайті https://rokada.org.ua  та фейсбук сторінці https://www.facebook.com/rokadasumy.

Контактною особою щодо цих питань від благодійної організації «Благодійний фонд «Рокада» є Марина Нестерова, офіс-менеджер, телефон: +380963098937

За повідомленням Управління соціального захисту населення Роменської міської ради

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

 

26.10.2023

ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

З 30 жовтня 2023 року розпочинається прийом заявок від внутрішньо переміщених осіб Роменської міської територіальної громади щодо забезпечення  їх сімей непродовольчими товарами.  

 Для отримання будь-якої  додаткової інформації або роз’яснень, будь-ласка, звертайтеся до  Управління соціального захисту населення Роменської міської ради  за адресою: м.Ромни, бульвар Шевченка,8  III поверх, каб. №18 або за тел. 096 187-58-50   з 13:00  до 17:00 год.

За повідомленням Управління соціального захисту населення Роменської міської ради

10.10.2023

ДО ВІДОМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності ім. Академіка В. В. Сташиса  за підтримки Національного фонду досліджень України проводить наукове дослідження  «Захист прав людини в концепції перехідного правосуддя: українська модель».

Для повного і всебічного дослідження проблеми захисту прав людини в концепції перехідного правосуддя виникає потреба ознайомитися з думкою громадян щодо питань реалізації цієї концепції, а особливо тих, хто зазнав внутрішнього переміщення протягом російської агресії.

В  зв’язку з тим, пропонуємо внутрішньо переміщеним особам  прийняти участь у дослідженні та заповнити анкету опитування за посиланням:

   https://forms.gle/raoNPSP1wh3Jt6sN9.

За повідомленням Управління соціального захисту населення Роменської міської ради