Новини міста (2693)

02.07.2022 в 07:00
Коментарів немає

Щиро вітаю кооператорів з професійним святом – Міжнародним днем кооперативів, якому виповнюється поважних 100 років!

Своєю діяльністю ви ефективно сприяєте впровадженню економічних та соціальних реформ, розвиткові підприємницької ініціативи, задоволенню потреб людей у якісних товарах і послугах, створюєте умови для підвищення добробуту населення.

Сердечно дякую вам за підтримку кооперативного руху в нашій громаді, особливо в цей нелегкий для країни час, за щоденну сумлінну та професійну роботу на благо Роменської громади.

У цей святковий день бажаю вам та вашим родинам головного – міцного здоров’я, щастя, благополуччя та злагоди. Хай здійснюються всі ваші задуми та сподівання.

Мирного неба та якнайшвидшої Перемоги!

З повагою – міський голова Олег СТОГНІЙ

02.07.2022 в 07:00
Коментарів немає

Шановні працівники податкової служби!

Щиро вітаю вас з професійним святом!

Завдяки проіесійній діяльності податківців багато в чому визначається соціально-економічна стабільність нашої громади. Від вашого професіоналізму, відповідального підходу до справи, наполегливості і цілеспрямованості залежить зростання податкових надходжень, а значить і рівень життя населення, розвиток інфраструктури.

Дякую, що забезпечуєте суворе дотримання норм законодавства та зміцнення фінансової дисципліни. Високо ціную ваше сумлінне ставлення до своїх обов’язків, роботу із забезпечення стійкого зростання надходжень податкових платежів і зборів, підвищення податкової грамотності населення.

Бажаю вам подальшого професійного зростання, наполегливості і завзятості у вирішенні важливих державних завдань. Міцного здоров’я вам і вашим родинам, щастя, благополуччя і достатку.

Мирного неба та Перемоги!

З повагою – міський голова Олег СТОГНІЙ!

01.07.2022 в 16:55
Коментарів немає

«Дивлячись у минуле – зніміть капелюх, дивлячись у майбутнє – засукайте рукави!» Саме ці слова сьогодні є найбільш актуальними для державних реєстраторів, які у цей непростий та сповнений випробувань для країни час кожного дня продовжують на високому рівні виконувати складну, важливу і дуже потрібну роботу, якої потребують багато людей. Адже, саме державні реєстратори забезпечують виконання завдань та функцій держави у сфері державної реєстрації, що сприяє благополуччю людей та розвитку Україні в цілому.

З нагоди професійного свята міський голова Олег СТОГНІЙ привітав державних реєстраторів Центру надання адміністративних послуг міста Ромни, вручивши їм Грамоти виконавчого комітету Роменської міської ради та квіти. Крім того, подякував їм, що навіть в такий важкий для країни час, мешканці нашої громади мають можливість швидко та якісно отримати необхідні послуги та побажав міцного здоров’я, добробуту, «безвідмовних» реєстраційних дій, привітних заявників, плідної діяльності та нових звершень. Мирного неба та якнайшвидшої Перемоги!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

01.07.2022 в 15:31
Коментарів немає

В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України. Сплата податків важлива як ніколи. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави!

Саме тому, з 1 липня Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!». Це черговий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин. Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин та сплати податків.

Кампанія реалізується за підтримки проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці».

Більше інформації на сайті Держпраці та інформаційному порталі https://pratsia.in.ua

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради

01.07.2022 в 13:41
Коментарів немає

Слово – зброя, тонка і дуже потужна. Події, які відбуваються сьогодні, вплинули й на літературну творчість письменників України. Безмежні крила має наша мрія, наша воля до миру: їй не дають сьогодні заснути ворожі ракети, які летять на голови мирних українців. Але інформаційна війна проти ворога продовжується чи то зі сторінок нових книг чи то в мережах інтернету.

У Роменській бібліотеці імені Йосипа Дудки відбулася презентація першої книги на теренах Роменського краю, яка присвячена подіям  російсько-української війни 2022 року «Страшне обличчя у війни», автора Тетяни Лісненко, письменниці, журналістки, голови ГО «Літературне об’єднання «Дивослово».

Ця збірка з такої категорії книг, від яких щемить серце кожного, хто відкриває ці сторінки. В ній зібрані нотатки, роздуми авторки, її вірші та  поезії літераторів України, в яких відображені  думки, реалії життя, спогади, сюжети від яких  на очі навертаються сльози. У заході взяли участь  заступник міського голови Василь МАРЮХА, начальник Відділу культури Роменської міської ради  Тетяна БАЛЯБА. Адже, якщо ти любиш свій народ, свою країну всією душею, вірний йому, то в тебе немає іншого вибору, як боротися за волю, людську гідність, боротися своєю працею, своєю національною свідомістю і непохитною позицією. Україна… Золота чарівна сторона. Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть! Сьогодні Україна скалічена, вичерпана  війною. Боляче… Боляче за нашу прекрасну державу, цей розкішний вінок з рути і барвінку, країну смутку і краси.  Поціновувачі творчого  слова  висловили свої думки, зачитали поетичні твори.

Війна сьогодні…а в душах відчуття болю, страху…, але в нинішній ситуації до кожного голосу дослухаються всюди.. Слово – зброя, тонка і дуже потужна. Бо кожен вірш, есе чи розповідь очевидця наближає нас до Перемоги. Ми, переконані, що інтелектуальний фронт, так само як фронт на полі бою, важливий у стратегії оборони та захисту нашої Незалежності.

Будуть нові книги, буде українська література і вічною буде наша вільна прекрасна Україна!

За повідомленням відділу культури

01.07.2022 в 13:01
Коментарів немає

Особи, які досягли віку 60 років у 2022 році мають право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 29 років.

За відсутності необхідного страхового стажу пенсія за віком може бути призначена пізніше (наприклад, якщо особа працюватиме та набуде необхідні 29 років страхового стажу) або у 2025 році після досягнення віку 63 роки за наявності страхового стажу не менше 22 роки.

Важливо! Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку.

Страховий стаж після 01.01.2004 обчислюється територіальними органами Фонду за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб, а за періоди до 01.01.2004 – на підставі трудової книжки та інших документів.

Пенсія за віком може призначатись автоматично, якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку). Якщо за даними реєстру застрахованих осіб стажу недостатньо, то для призначення пенсії необхідно подати заяву та додаткові документи.

Звертаємо увагу, що в органах Фонду впроваджено екстериторіальний принцип обслуговування громадян: заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати до будь-якого сервісного центру обраного Головного управління Фонду.

Також, заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати в електронній формі через вебпортал електронних послуг Фонду (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Перелік основних документів, які подаються для призначення пенсії:

 • паспорт;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
 • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо);
 • довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд до липня 2000 року (за бажанням пенсіонера);
 • документи, які засвідчують особливий статус особи (за наявності).

#ПенсійнийфондУкраїни

#UAразом

 

01.07.2022 в 10:41
Коментарів немає

З метою профілактики нещасних випадків, спричинених необережними діями при виявленні вибухонебезпечних предметів, 30 червня 2022 року, до Центру надання адміністративних послуг міста Ромни завітали працівники ГУ ДСНС України в Сумській області, провівши профілактичні бесіди з працівниками центру.

Фахівці рекомендували особливу увагу приділяти дітям та їх дозвіллю. Порадили батькам постійно роз’яснювати неповнолітнім алгоритм безпечної поведінки на вулиці та в побуті. Щоденно інструктувати дітей, як себе поводити при виявленні підозрілих предметів, вибухонебезпечних речовин чи зброї та пояснювати правила особистої безпеки.

Працівники установи подякували рятувальникам за корисну інформацію та набуті під час навчань корисні навички.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

 

01.07.2022 в 07:30
Коментарів немає

Шановні державні реєстратори!

Щиро вітаю вас з професійним святом!

Сьогодні на вас покладено відповідальні та важливі завдання, які ви сумлінно та професійно виконуєте. Адже, ефективні послуги державного реєстратора дуже важливі для нормальної життєдіяльності громади і держави, відбудови та розвитку України.

Дякую вам, що навіть в такий важкий для країни час, мешканці нашої громади мають можливість швидко та якісно отримати необхідну допомогу.

Бажаю вам міцного здоров’я та добробуту, «безвідмовних» реєстраційних дій та привітних заявників, плідної діяльності та нових звершень.

Нехай кожен день вашого життя буде щасливий і радісний, нехай завжди буде родинне тепло і затишок, злагода та взаємопорозуміння.

Мирного неба та якнайшвидшої Перемоги!

З повагою – міський голова Олег СТОГНІЙ

01.07.2022 в 07:00
Коментарів немає

Шановні архітектори!

Щиро вітаю вас з професійним святом!

Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, які виникли в 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з руїн міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури.

Сьогодні, наша країна знову потерпає від ворожих обстрілів, які несуть розруху та знищення інфраструктури населених пунктів.   

Переконаний, що ваш високий професіоналізм і самовідданість сприятиме якнайшвидшій відбудові країни та створенню нових архітектурних шедеврів.

Дякую вам за щоденну клопітливу працю зі збереження і використання свідчень минулого, без яких неможливо успішно крокувати в майбутнє.

У цей святковий день, сердечно зичу вам щастя, міцного здоров’я, невичерпної енергії у творчих справах, плідної роботи задля розбудови нашої громади та України. Нехай усі ваші творчі доробки радують не одне  наступне покоління.

Миру та Перемоги!

Все буде Україна!

З повагою – міський голова Олег СТОГНІЙ

30.06.2022 в 19:43
Коментарів немає

З 1 липня розпочинається видача продовольчих наборів мешканцям громади, таким категоріям:

 • сім’ї, які отримують допомогу при народженні дитини;
 • сім’ї, які отримують допомогу, як малозабезпечена сім’я;
 • особи, які мають статус одинокої матері.

Також продовжується видача продовольчих наборів мешканцям громади, які  не отримали їх раніше, а саме категоріям:

 • багатодітні сім’ї (троє та більше дітей);
 • сім’ї, де є діти з інвалідністю;
 • опікуни, під опікою яких перебувають повнолітні недієздатні особи;
 • внутрішньо переміщені особи, які з 24 лютого 2022 року переїхали до Роменської міської територіальної громади;
 • особи з інвалідністю І – ІІІ групи;
 • особи похилого віку зі статусами «дитина війни», учасник Другої Світової війни.

Якщо особа має декілька статусів, то буде надаватися продовольчий набір лише по одному з них.

Видача продовольчих наборів проводиться в пункті видачі гуманітарної допомоги за адресою: м. Ромни, бульвар Шевченка, 6 (Будинок культури).        

Даний пункт працюватиме у робочі дні з 9:00 до 16:00, субота  з 9:00 до 12:00, неділя – вихідний.

Номери контактних телефонів, за якими можна проконсультуватися щодо умов та порядку отримання гуманітарної допомоги: (098)2520429, (096)1875850, (068)9589408.

Закликаємо громадян не створювати черги та ажіотаж, дану гуманітарну допомогу отримають усі, хто має відповідний статус.

За повідомленням управління соціального захисту населення РМР

30.06.2022 в 12:25
Коментарів немає

Свято Міжнародний день кооперативів засноване ООН, з метою привернення уваги суспільства і держав до кооперативного руху і «сприяння розширенню партнерських відносин між міжнародним корпоративним рухом та іншими суб’єктами міжнародного права, включаючи уряди та неурядові організації на всіх рівнях».

Цього дня Владислав СУХОДОЛЬСЬКИЙ,  заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та Юлія ЯНЧУК, начальник управління економічного розвитку Роменської міської ради привітали працівників Роменської районної спілки споживчих товариств з прийдешнім професійним святом.

В урочистій атмосфері за сумлінну працю, особистий внесок у розвиток споживчої кооперації та з нагоди 100-річчя Міжнародного дня кооператорів було вручено Грамоти Виконавчого комітету Роменської міської ради та відзначено кращих працівників галузі.

Тож, нехай і надалі ваша діяльність буде плідною й успішною у справі зміцнення та подальшого розвитку споживчої кооперації.

Миру, злагоди, благополуччя та Перемоги!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

29.06.2022 в 16:02
Коментарів немає

З початку війни внаслідок ворожих атак в області:

 • пошкоджено або зруйновано понад 1800 будівель та споруд;
 • зокрема, більше 1300 житлових будинків;
 • та найстрашніше – загинуло 73 людини;
 • 67 пожеж, що виникли внаслідок ворожих ударів ліквідовано рятувальниками.

На жаль, ми не можемо сказати, що ця страшна статистика не буде збільшуватися і далі.

Тому Державна служба з надзвичайних ситуацій наполегливо рекомендує:

 • кожному з вас ретельно вивчити місця розміщення найближчих від вашого дому чи роботи сховищ;
 • якщо у вас нема можливості дістатися укриття – пам’ятайте правило «двох стін»;
 • і головне – не нехтуйте сигналами повітряної тривоги.
 • Так, ми усі морально втомлені від цього тривожного гулу і тому люди починають ігнорувати те, що може вбити.

Але рятувальники вкотре ще і ще раз закликають – як би не було важко – і фізично, і психологічно, – ми мусимо вистояти. А для цього кожен з нас має бути максимально змобілізованими та дисциплінованими.

Все буде Україна! Тримаймося!

За інформацією Головного управління ДСНС України у Сумській області

28.06.2022 в 14:37
Коментарів немає

На передодні Дня Конституції України, 27 червня 2022 року, персонал Роменського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області разом із представником Роменського міського центру соціальних служб провели інформаційну годину для підоблікових суб’єктів пробації молодіжного віку на тему «Оберіг нашої державності».

Метою зустрічі нагадати та узагальнити знання молоді про Україну, державну символіку та Конституцію України. Виховати усвідомлення себе, як невід’ємної частини українського народу, любов до рідної країни, почуття патріотизму.
Присутнім було донесено інформацію про історичні передумови прийняття Основного Закону держави, разом прослідкували нелегкий і тернистий шлях від першої Конституції Пилипа Орлика до Конституції наших днів. Наглядно продемонстровано символіку України та нагадано основні права громадянина України.
Кожен присутній мав можливість висловити свої погляди. Акцент обміну думками змістився до обговорення того, що Конституція закріплює в Україні засади державної політики, спрямованої перш за все на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя. Вона заклала підґрунтя для розвитку і зміцнення демократичної, соціальної і правової держави, в якій людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.
«Конституція увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу» – підсумувала Наталія ТИХЕНКО, фахівець із соціальної роботи Роменського міського центру соціальних служб.
За повідомленнням Роменського міського центру соціальних служб 
 
 
 
 
 
 
 
28.06.2022 в 11:34
Коментарів немає

З нагоди відзначення 26-ї річниці Дня Конституції України відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченка, в якому взяли участь керуючий справами виконкому Наталія МОСКАЛЕНКО, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь МАРЮХА, депутат обласної ради Олена БЕРКУТ, депутати міської ради, керівники відділів та управлінь виконкому міської ради та не байдужі роменці.

Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їх числа, безумовно, належить День Конституції України – свято волі, миру і доброї злагоди всіх громадян на основі закону і справедливості.

Нехай у кожнім серці квітне любов до рідного краю, а високі громадянські почуття згуртовують нас для перемоги. Мирного неба та добробуту всім нам!

За повідомленням відділу внутрішньої політики

28.06.2022 в 09:00
Коментарів немає

Щодня, о 9:00, загальнонаціональною хвилиною мовчання ми вшановуємо україців, які загинули від рук російських окупантів.

Сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни й серед них наші земляки, загиблі Герої Роменської міської територіальної громади:

 • Денис Рябчун (м. Ромни)
 • Сергій Балашов (м. Ромни)
 • Максим Білоконь (м. Ромни)
 • Андрій Сітак (с. Герасимівка)
 • Сергій Смілін (с. Житне)
 • Роман Неофітний (с. Москалівка)
 • В’ячеслав Максимов (м. Ромни)
 • Владислав Волинський (с. Ярмолинці)
 • Юрій Андрусенко (с. Овлаші)
 • Олександр Кононенко (с. Калинівка)
 • Антон Герасько (м. Ромни)
 • Микола Дем’янченко (м. Ромни)
 • Олександр Шостак (с. Борозенка)
 • Богдан Герасько (м. Ромни)
 • Олександр Зозуля (с. Гаврилівка)
 • В’ячеслав Власенко (с. Герасимівка)
 • Денис Ткаченко (м. Ромни)
 • Максим Кіт (м. Ромни)

Ми не забудемо наших земляків, всіх українських воїнів та мирних людей, вбитих російським агресором.

Ніколи не пробачимо! Ніколи! 

Вічна пам’ять та слава Героям!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики