Новини міста (3247)

02.12.2022 в 15:46
Коментарів немає

Міністерством охорони здоров’я України спільно з громадською організацією «INSCIENCE» за фінансової підтримки Світового банку та Швейцарської конфедерації реалізується комунікаційна кампанія «Бережи себе».

Мета – викликати в українців бажання берегти себе та піклуватися про свій організм завжди, а особливо в час війни, пропагувати цінність здоров’я серед широкої аудиторії.

У рамках співпраці МОЗ та «INSCIENCE» було розроблено п’ять сюжетів:

Бережи себе, бо у твоїй пам’яті ще так багато місця для нового (Мозок людини може вмістити приблизно 2,5 мільйона гігабайтів інформації. Цього вистачить на пів мільярда українських пісень).

Бережи себе, бо ти важлива частинка всесвіту (Більшість хімічних елементів, з яких ми складаємося, утворювалися в зорях протягом мільярдів років. Кожен та кожна з нас — частинка космосу, яка може зробити цей світ кращим).

Бережи себе, бо твоя ДНК – унікальна (Наші ДНК відрізняються лише на 0.1%, але цього достатньо, щоби колір очей, характер та наші смаки були унікальними).

Бережи себе, бо ти такий важливий для України, як еретроцити – для крові (Вони переносять кисень від легень до кожної клітинки в організмі і підтримуть наше життя).

Бережи себе, бо твої очі мають побачити ще так багато краси (Людське око може розрізняти близько 10 мільйонів кольорів. Цього вистачить, щоб намилуватися красою української природи — від Актівського каньйону до карпатських лісів.

Зараз як ніколи важливо берегти своє здоров’я і користуватись для цього усіма можливими та доступними сервісами. Бережіть себе! 

02.12.2022 в 14:22
Коментарів немає

01 грудня 2022 року у залі засідань Роменської міської ради відбулася нарада з автоперевізниками, що обслуговують автобусні маршрути загального користування міського та приміського сполучення, при начальнику управління економічного розвитку Роменської міської ради Юлії ЯНЧУК. У нараді взяли участь директор Комунального підприємства «Ромнитранссервіс» Анатолій КОТЛЯРОВ та спеціалісти з питань пасажирських перевезень управління економічного розвитку. Під час зустрічі обговорювались проблемні питання у сфері пасажирських перевезень у період дії  воєнного стану, зокрема, щодо забезпеченості достатніми обсягами пального, недопущення зривів рейсів та зниження якості транспортних послуг, перевезень пільгових категорій громадян.

Автоперевізників автобусних маршрутів загального користування попереджено про особисту відповідальність за дотримання належного рівня пасажирських перевезень та установлених графіків руху в період воєнного часу.

За інформацією управління економічного розвитку РМР

02.12.2022 в 11:41
Коментарів немає

На позачерговому засіданні виконавчого комітету обговорено чотири питання порядку денного та схвалено відповідні рішення.

Зокрема, з метою вирішення питання забезпечення котелень генераторами резервного живлення, виконавчим комітетом визначено одержувачами бюджетних коштів на 2022 рік за видатками головного розпорядника бюджетних коштів – управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради за КПКВК 1217670 «Внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання» КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)»:

1) КП «Ромникомунтепло» РМР» у сумі 13 352,0 тис. грн;

2) КП «Ромнитеплосервіс» РМР у сумі 4 773,6 тис. грн.

Також, комунальне підприємство «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради» за результатами проведення конкурсу визначено виконавцем послуг із вивезення та захоронення твердих та рідких побутових відходів на території Роменської міської територіальної громади строком на 12 місяців. Прийняття цього рішення спрямоване на належну організацію вивезення та захоронення твердих та рідких побутових відходів в громаді.

Внесені зміни до рішення виконавчого комітету міської ради від 16.02.2022 № 20 «Про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру у 2022 році», чим забезпечено можливість залучення безробітних до участі у роботі «Пунктів Незламності».

Ще одним рішенням врегульовано ряд питань, що стосувалися захисту прав неповнолітніх.

З усіма прийнятими рішеннями в подальшому можна буде ознайомитися на вебсайті міської ради.

За повідомленням загального відділу

02.12.2022 в 11:03
Коментарів немає

FAO ООН та Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України спільно реалізують проєкт «Нові можливості для жінок – еколого економічний потенціал лісосмуг, само заліснених, та інших необроблених природних територій».

Метою проєкту є підтримка громади у частині ефективного використання природно-ресурсного потенціалу лісосмуг, само заліснених та інших неокультурених (занедбаних) природних територій, таким чином заохотити цільові групи вразливі під час війни в Україні до створення робочих місць, сприяти самозайнятості жінок і розвитку нових ринків праці, створювати ланцюжки доданої вартості у сільському господарстві за участю ВПО.

На даний час на території громади наявно:

  • 47,5 га – само заліснених територій;
  • 43 га – необроблених земель.

З метою подальшого оброблення землі та впровадження пілотного проекту Роменська міська рада надасть в оренду дані земельні ділянки.

Учасники проєкту отримають практичні знання та кращі досвіди використання та відновлення зазначених екосистем, можливості їх ефективного використання. Найкращі розроблені моделі отримають підтримку у вигляді посадкового матеріалу на весні 2023 року для впровадження пілотного проєкту.

Запрошуємо вас долучитися до даного проєкту.

За детальною інформацією звертатися до управління економічного розвитку Роменської міської ради (каб. №13, тел. 0974587884).

За повідомленням управління економічного розвитку РМР

02.12.2022 в 10:52
Коментарів немає

Відповідно до протоколу наради під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки Свириденко Ю.А. від 29.09.2022, листа Мінекономіки від 22.11.2022 №3631-06/75978-06, з метою урахування пропозицій представників бізнесу та органів місцевого самоврядування області щодо необхідності послаблення обмежувальних заходів при реалізації алкогольних напоїв, розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації, керівника обласної військової адміністрації від 30.03.2022 №108-ОД «Про торгівлю алкогольними напоями у Сумській області» із змінами, внесеними розпорядженням від 22.11.2022 №408-ОД, з 24 листопада 2022 року встановлені такі умови продажу алкогольних напоїв на території Сумської області:

у  закладах роздрібної торгівлі та кафетеріях дозволено щоденний продаж усіх алкогольних напоїв з 11.00 до 19.00 години;

у закладах ресторанного господарства (крім кафетеріїв) – щоденно з 11.00 до 21.00 години.

Зазначений порядок реалізації алкогольних напоїв не поширюється на територіальні громади Сумської області, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), та включені до відповідного Переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 №75 (зі змінами).

Розпорядженням встановлено, що продаж алкогольних напоїв здійснюється виключно цивільним особам.

Контроль за виконанням зазначеного розпорядження покладено на Головне управління Національної поліції в Сумській області.

За повідомленням управління економічного розвитку РМР

01.12.2022 в 15:54
Коментарів немає

Продовжується видача продовольчих наборів від Всесвітньої продовольчої програми мешканцям Роменської міської територіальної громади, яким виповнилося 60 років і старше (особи, які народилися у 1962 році) та особам, які перемістилися до нашої громади після 24.02.2022 року, які раніше їх не отримували. До продовольчого набору входить 7,5 кг рису та 2 пляшки олії.

Бажаючих отримати набір запрошуємо до пункту видачі за адресою:  м. Ромни, бульвар Шевченка, 6 (будинок культури) з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 16.00 год. При собі мати паспорт, ідентифікаційний код.

Номери контактних телефонів, за якими можна проконсультуватися щодо умов та порядку отримання гуманітарної допомоги: 098 252 04 29 або 096 187 58 50.

За повідомленням управління соціального захисту населення РМР

01.12.2022 в 07:00
Коментарів немає

У перший день зими своє професійне свято відзначають представники однієї з важливих складових правової системи будь-якої країни — прокуратури.

Шановні працівники органів прокуратури, прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята!

Саме захист законності, прав і свобод громадян, боротьба зі злочинністю, нагляд за діяльністю органів влади – це ті функції, у забезпеченні яких одна з основних ролей належить прокуратурі. Органи прокуратури забезпечують дотримання вимог українського законодавства, організують позасудовий захист прав громадян.

З перших днів незалежності України, ви активно втілюєте в життя принципи верховенства права, міцно стоїте на варті Закону в усіх сферах суспільного життя, координуєте роботу правоохоронних органів у боротьбі з корупцією й організованою злочинністю, приймаєте участь у вдосконаленні законодавства.

Одним із найголовніших завдань прокуратури в умовах воєнного стану є документування всіх фактів і внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей щодо диверсій, вбивств мирного населення та ведення агресивної війни. Сьогодні від вас та вашої роботи великою мірою залежить збереження у нашій громаді стабільності, злагоди та дотримання прав і свобод кожного громадянина.

Залишайтеся і надалі потужним щитом істини в будь-якому питанні, а також незворушними і непохитними професіоналами будь-яких справ, що потрапили в ваші руки. Нехай ваша принциповість та непохитність у служінні Закону та Справедливості, помножені на мудрість і знання, увінчуються позитивними досягненнями в ім’я процвітання незалежної, правової та демократичної України та її громадян. 

Віримо в Перемогу! Слава Україні!

З повагою – міський голова Олег СТОГНІЙ

29.11.2022 в 13:33
Коментарів немає

29 листопада відбулася чергова оперативна нарада при міському голові Олегу СТОГНІЮ, на якій заслухано звіт головного спеціаліста відділу з питань внутрішньої політики Лариси СЕВЕРИН про стан виконання розпорядження міського голови від 29.03.2021 № 59-ОД «Про затвердження заходів щодо увічнення пам’яті захисників України на період до 2025 року». Так, з метою увічнення пам’яті воїнів-земляків, які виявили героїзм у захисті України, перейменовані в місті Ромни вулиця Горького з провулками на вулицю Героїв Роменщини, вулиця Ватутіна на вулицю Гетьмана Виговського, в селі Борозенка – вулиця та провулок Некрасова на вулицю Олександра Шостака (уродженця села Борозенка, полеглого українського захисника).

Олег СТОГНІЙ, наголосив, що прийдешня зима обіцяє бути особливо складною – частково без світла, а можливо й без газу. Для того, щоб її відносно спокійно пережити, необхідно ретельно підготуватися. Керівникам усіх без винятку комунальних підприємств, установ, закладів доручено вжити заходів для забезпечення безперебійної роботи в умовах припинення електро- та газопостачання (придбання генераторів резервного живлення, утворення запасів пального тощо). В т.ч. одним з першочергових завдань є забезпечення роботи теплопостачальних підприємств при відключенні світла. Питання забезпечення котелень генераторами резервного живлення, забезпечення пальним перебуває на особистому контролі очільника громади.

Вже зараз в громаді облаштовуються «Пункти Незламності», в яких громадяни зможуть обігрітися, випити чаю, зарядити гаджети.

За результатами наради Олег СТОГНІЙ надав ряд доручень заступникам міського голови, керівникам структурних підрозділів.

За повідомленням загального відділу

29.11.2022 в 11:56
Коментарів немає

З 1 грудня 2022 року по 30 червня 2023 року встановлена заборона на лов річкових раків. Під час заборони вилов цих річкових мешканців є грубим порушенням рибоохоронного законодавства.

З метою забезпечення охорони річкових раків під час їх природного відтворення, збільшення їх запасів на водоймах області наказом Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 21 листопада 2022 року № 108 «Про встановлення заборони на лов річкових раків» встановлено заборону на їх виловлювання у період спарювання, виношування ікри та першої линьки з 01 грудня 2022 р. по 30 червня 2023 р.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна буде впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

За повідомленням Управління державного агентства меліорації та

рибного господарства у Сумській області

29.11.2022 в 09:15
Коментарів немає

«MineFree» (Без мін) – це мобільний застосунок, розроблений волонтерами благодійної швейцарської організації Free Ukraine (Вільна Україна) за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).  Призначення «MineFree» – підвищення рівня захисту цивільного населення від небезпечних вибухових пристроїв, можливість повідомлення про виявлення боєприпасів та інформування про території, які несуть потенційну загрозу для населення.

З початку російської агресії працівниками ДСНС вилучено більше ніж 176 тисяч  вибухонебезпечних предметів на території нашої держави. Однак, попри зусилля рятувальників, понад 30% території України зараз вважається потенційно забрудненою різними боєприпасами та вибуховими пристроями. Щодня мешканці міст і селищ наражаються на небезпеку через залишену або використану ворогом вибухонебезпечну зброю на вулицях, уздоріжжях, лісах, полях, річках, озерах, тощо. Багато людей повертаються у рідні домівки та місця, однак умови життя змінилися, і про це необхідно пам’ятати.   

Завдяки застосунку «MineFree», кожен, хто встановить його на свій мобільний в Україні, матиме можливість: 

– переглянути мапу, на якій позначено потенційно небезпечні території, згідно з даними ДСНС.

– отримати сповіщення у випадку наближення до небезпечного об’єкту. 

– ознайомитися з довідником ДСНС, у якому є фото та опис вибухонебезпечних предметів. Тут створено аналітичну панель, за допомогою якої можливо відслідкувати кількість знешкодження вибухонебезпечних предметів та поширити цю інформацію. 

– повідомити про виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів.

Для зареєстрованих користувачів у застосунку розроблена спеціальна електронна форма з фото, описом, адресою і геолокацією. Ця інформація відразу надходить до рятувальників, що забезпечує оперативне реагування ДСНС і подальше знешкодження таких предметів.

Більше про весь функціонал можливо дізнатися з сайту www.minefree.info

Цей проєкт відбувся завдяки підтримці фахівців ДСНС. Застосунок розроблений у максимально зручній формі для використання громадянами різних вікових категорій. Дизайн та інтерфейс застосунку впровадили агенції Grape та Axicube, а концепцією та розробкою займалися компанії  Eleken та Quantumobile. Розробники застосунку планують постійно удосконалювати його можливості.  

Легкий та зрозумілий у використанні мобільний застосунок може допомогти убезпечити Вас та Ваших близьких.  Завдяки «MineFree» Ви теж зможете зробити свій внесок у розмінуванні України. 

Застосунок можливо завантажити з App Store та Google Play.

Завантажуй новий мобільний застосунок «MineFree». Будь пильним. Тримайся подалі від мін.

 За повідомленням Державної служби України з надзвичайних ситуацій

28.11.2022 в 11:49
Коментарів немає

АТ “Сумиобленерго” повідомляє про тимчасову перерву в електропостачанні, в зв’язку з виконанням ремонтних робіт на обладнанні підстанції (ПС, РП, ТП, КТП) за адресами:

Дата Час припинення та відновлення електро-постачання Населений пункт Вулиця (бульвар, площа, провулок)
29.11.2022 09:00 – 16:00 с.Олексіївка

вулиця Польова 1,10,11,13,15,17,17А,17А2,2,4,5,6,6А,7,8,9;
вулиця Центральна 10,11,12,14,15,16,17,17А,18,19,2,20,22,

24,25,26,27,27А,27А1,28,29,3,30,31,32,34,36,4,40,6,7,8,9;
провулок Польовий 1,10,12,13,15,17,19,2,21,22,23,3,4,5,7,8,9.

30.11.2022  09:00 – 16:00 с.Бацмани

вулиця Гагаріна 1,10,11,12,16,17,18,19,2,20,20А,21,22,23,24,

25,27,28,29,3,30,31,32,34,35,36,37,38,39,3А,4,40,41,42,43,

46,47,48,7,8,9А.

26.11.2022 в 16:45
Коментарів немає

Щороку наприкінці осені всіх нас об’єднує тяжка дата – День пам’яті жертв голодоморів. У цей день ми сповнені емоціями та спустошені водночас… Саме сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів наших загиблих предків і молимося за душі померлих українців.

Цього скорботного дня до пам’ятного знаку жертвам голодоморів запалити свічки та покласти квіти прийшли міський голова Олег СТОГНІЙ, керуючий справами виконкому Наталія МОСКАЛЕНКО, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь МАРЮХА,  депутати міської ради, старости та представники структурних підрозділів Виконавчого комітету Роменської міської ради, духовенство, а також небайдужі мешканці громади. Присутні вшанували пам’ять загиблих предків, які стали жертвами геноциду, вчиненого проти українського народу хвилиною мовчання.

Сьогодні продовжуються дії російської федерації геноцидного характеру проти українців – це не що інше, як пряме продовження політики російських більшовиків щодо знищення нашого народу.

«Дуже важливо наразі, щоб усі ми усвідомлювали – події 1932-1933 років не були випадковістю чи фатальним збігом обставин. Це була спланована акція. Українську націю хотіли зломити, залякати, поставити на коліна, винищити. Правду про Голодомор кілька десятирічь замовчували та викривляли. Проте вона жила в пам’яті тих, хто пережив цю трагедію, а також у творах українських письменників. Ця пам’ять жива й досі, і наше завдання в тому, щоб про Голодомор знали й прийдешні покоління. Схилімо голови в глибокій жалобі за тими людьми, які загинули голодною смертю. У спільній молитві згадаймо усіх жертв голодоморів, запалімо свічу пам’яті у власній оселі та у своїй душі!», – зауважив очільник громади Олег СТОГНІЙ.

Церемонії вшанування пам’яті загиблих були проведені біля пам’ятників та пам’ятних знаків жертвам Голодомору в Галківському, Коржівському, Погожокриницькому, Малобубнівському старостинських округах Роменської громади.

Нехай пам’ять про усіх невинних жертв Голодомору згуртує нас, додасть нам мудрості та наснаги на благо світлого майбутнього та зміцнення держави.

Вічна пам’ять тим, хто не пережив лихоліття Голодомору!

26.11.2022 в 08:10
Коментарів немає

Голодомор – геноцид української нації, скоєний керівництвом Радянського Союзу на чолі з Йосифом Сталіним шляхом штучно створеного масового голоду з метою знищення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань українців збудувати самостійну, незалежну від Москви Українську Державу.

Міжнародно-правове визначення геноциду

Визначення злочину геноциду в міжнародному праві було дане у статті ІІ Конвенції 1948 року про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього. Термін «геноцид» запровадив науковець єврейського походження Рафал Лемкін. Він був першим фахівцем в галузі міжнародного права, хто визначив злочини сталінського комуністичного режиму проти українців як геноцид та проаналізував геноцид в Україні в контексті міжнародного права. 

Геноцид визначається як дії, що чиняться з наміром знищити, цілком або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову або релігійну групу, шляхом вбивства членів такої групи, заподіяння серйозних тілесних ушкоджень або розумового розладу членам такої групи, навмисного створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на цілковите або часткове фізичне винищення її, запровадження заходів, розрахованих на запобігання народженню дітей у середовищі такої групи, насильна передача дітей з однієї групи людей в іншу.

Голодомор: причини та механізми

Голодомор в Україні 1932-1933 років не був випадковим явищем природного чи соціального походження, як це стверджували спочатку радянські, а згодом проросійські історики. «Смерть через голод» стала наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом. Він став покаранням українців за їхній спротив колективізації сільського господарства і небажання перебувати під владою росії. Як наслідок руйнування системи сільського господарства і сіл, спричинене примусовою колективізацією.

За даними істориків, на початку 30-х років ХХ-го століття основним центром опору більшовицькій політиці колективізації та форсованої індустріалізації було українське село. В Україні сталося понад 4 тис. масових протестних виступів за участю близько 1,2 млн. чоловік. З колгоспів вийшли 41 200 селянських господарств, близько 500 сільських рад відмовлялися приймати нереальні плани хлібозаготівель.

Сталін боявся втратити Україну як ресурс, без якого побудова могутньої індустріальної імперії, здатної завоювати світ, залишалася б тільки мрією.

Не бажаючи втрачати Україну, радянський режим вибудував план винищення частини української нації, що був замаскований під плани здачі хліба державі. Йшлося про повне вилучення всіх запасів зерна, а потім конфіскацію інших продуктів харчування та майна в якості штрафів за невиконання плану здачі хліба. Перетворивши Україну на територію масового голоду, режим перекрив всі шляхи до порятунку. Відбулася ізоляція голодуючих. З цією метою був застосований режим «чорних дошок» і заборона голодуючих виїжджати за межі України. Колгоспи і села, занесені на «чорні дошки», оточувалися загонами міліції та радянських спецслужб. Звідти вивозили усі запаси їжі. Заборонялася торгівля та ввезення будь-яких  товарів. 22,4 мільйони людей було фізично заблоковано в межах території Голодомору.

Ще однією складовою геноциду було свідоме блокування інформації про голод. У січні 1933 року радянською владою було зробленою заяву про відсутність голоду в країні. Сталінський режим відмовився від зовнішньої допомоги.

Наслідки Голодомору

Голодомор 1932-1933 років охопив період з квітня 1932 року по листопад 1933 року. За ці 17 місяців було вбито понад 7 мільйонів людей в Україні і 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, що історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та Казахстан. Пік Голодомору припав на весну 1933 року. В Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 1 400 – щогодини, понад 30 тисяч – щодня… Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим.

Реальні цифри загиблих замовчувалися, що підтверджується наданим владою розпорядженням не реєструвати смерть дітей у віці до одного року. Українці у віці від 6 місяців до 17 років становили близько половини всіх жертв Голодомору. У зв’язку з цим, середня тривалість життя українців у 1933 році становила 7,3 року в чоловіків і 10,9 років у жінок. За всю історію людства подібних показників ніде не було зафіксовано.

За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 1932-1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення населення України, якою скористався тоталітарний комуністичний режим.

Тобто Голодомор в Україні став соціально-гуманітарною катастрофою глобального масштабу.

Наслідком злочину геноциду, окрім фізичного вбивства мільйонів людей, стало руйнування традиційного українського устрою життя. Голод став зброєю масового біологічного знищення українців, на довгі десятиліття порушив генетичний фонд народу, призвів до морально-психологічних змін у свідомості українців. Традиційна культура та народні звичаї зазнали деформації. Голодомор повністю змінив звичний порядок господарювання на селі. На десятки років українські селяни були зведені до становища безправних колгоспників, позбавлених паспортів та пенсій.

Психологічними наслідками Голодомору стали почуття вини та сорому. Люди відчували провину за те, що не змогли врятувати рідних, сором за аморальні вчинки, які чинилися задля виживання.

Із послабленням комуністичного контролю над суспільним життям у другій половині 1980-х років відновлюється пам’ять про Голодомор. З 1993 року в Україні на державному рівні відбувається вшанування безневинних жертв Голодомору. У листопаді 2008-го в Києві було споруджено Національний меморіал жертв Голодомору. Загалом в Україні встановлено понад 7100 меморіалів, пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених жертвам Голодомору.

Вшанування жертв Голодомору

Пам’ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. Щороку в четверту суботу листопада українці запалюють свічки як символ пам’яті про вбитих голодом.

У понад 40 містах 15 країн світу споруджені пам’ятники чи встановлені інші пам’ятні знаки на вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Міжнародне визнання Голодомору як геноциду 

У 1985-88 роках комісія Конгресу США досліджувала голод в Україні. У своїх висновках вона наголосила, що «Йосиф Сталін та його оточення вчинили акт геноциду проти українського народу в 1932-33 роках». Висновки комісії відкрили шлях до міжнародного визнання Голодомору геноцидом. У наступні роки Голодомор як злочин геноциду у своїх актах засудили парламенти Естонії, Австралії, Канади, Угорщини, Литви, Грузії, Польщі, Перу, Парагваю, Еквадору, Колумбії, Мексики, Латвії, Португалії, США. Також у низці країн світу рішення про засудження злочину геноциду ухвалювалися на регіональних та муніципальних рівнях.

Важливим елементом визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу на міжнародному рівні є визнання його в рамках таких міжнародних організацій як Рада Європа, Європарламент, ОБСЄ, Рада з прав людини ООН, ООН тощо.

Значення міжнародного визнання Голодомору для України

Для українців міжнародне визнання Голодомору є свідченням встановлення історичної справедливості щодо оцінки злочину проти людяності, скоєного стосовно українського народу, та демонстрацією засудження дій тоталітарного режиму, який знищив в Україні мільйони людей та підірвав національний дух  українства.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

 

26.11.2022 в 07:00
Коментарів немає

Щороку в останню суботу листопада у пам’ять та серце кожного з нас приходить страшний гість – це спогад про нелюдські злочини, які позбавили життя мільйони українців. Сумна та трагічна сторінка історії – День пам’яті жертв голодоморів.

Це масштабна національна трагедія, яка була створена штучно, це незагоєна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Досі не віриться, що люди могли залишитися без крихти хліба в країні, яка в усі часи славилася щедрими врожаями на зерно. Голодомор знищував цілі родини, вулиці, села. Але він не зміг знищити нас остаточно. Ми як народ пережили цей жах. Ключове слово – пережили. І перемогли. І безневинні жертви голодоморів заморені, замордовані, але не забуті!

Як можна прагнути знищити цілий народ? Чому й за що?
Ми ніколи не зможемо цього зрозуміти. Ми ніколи не зможемо цього забути. Ми ніколи не зможемо цього пробачити.

Тож вшануймо пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей, без жалю винищених Голодомором! Запалімо свічку пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю. Нехай Господь Бог ніколи більше не допустить такого лиха і нехай земля буде пухом для усіх спочилих жертв голодоморів!

Вічна пам’ять загиблим!

З повагою міський голова –  Олег СТОГНІЙ

25.11.2022 в 19:54
Коментарів немає

Традиційно у четверту суботу листопада в Україні та світі відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Цього року ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України та не маємо права забути про мільйони жертв від найстрашнішої смерті – штучного голоду.

26 листопада, о 16:00 долучайтесь до хвилини мовчання та запаліть у вікні своєї домівки свічку – як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.  Досі дослідники встановлюють імена мільйонів убитих голодом людей, місця масових поховань жертв Великого Голоду, знаходять конкретні накази, розпорядження і телеграми комуністичної влади. Від Голодомору 1932–1933 років, за різними даними, загинули від 3,9 до 7 мільйонів людей. Точна чисельність загиблих в Україні досі невідома.

Просимо у цей день на всіх установах, підприємствах і організаціях Роменської міської територіальної громади приспустити Державні Прапори України на знак вшанування пам’яті жертв голодоморів…

За повідомленням відділу з питань з питань внутрішньої політики