Новини міста (4945)

12.07.2024 в 14:39
Коментарів немає

12.07.2024 відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Олега Стогнія.

На комісії було розглянуте питання щодо виділення будівельних матеріалів з матеріального резерву Калевич Марині Дмитрівні. 

22.05.2024 у житловому будинку, де проживала багатодітна родина, виникла пожежа. Відповідно до акту про пожежу від 22.05.2024 внаслідок цієї події було пошкоджено покрівлю площею до 6 м2 та перекриття на площі до 6 м2, які сприяли утворенню нових тріщин стін та стелі. Ці обставини унеможливлюють проживання у цьому будинку багатодітної родини, а відновлення потребує вкладення значних коштів. Сім’я опинилася в скрутному становищі. На сьогодні, тимчасовий прихисток родині надали рідні з с. Олексіївка.

В результаті обговорення міська комісія вирішила виділити з матеріального резерву необхідну кількість будівельних матеріалів з подальшою передачею родині Калевич для відновлення будинку, в якому вони проживають.  

За повідомленням  відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

12.07.2024 в 12:00
Коментарів немає

333 роки тому народився один із найвидатніших діячів козацької доби, останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Іванович Калнишевський. Петро Калнишевський  увійшов у історію не тільки як державний та військовий діяч, поборник козацьких вольностей, а й як меценат і духовний просвітянин.

На знак невмирущої народної пам’яті та любові до славного сина України Роменський міський голова Олег СТОГНІЙ разом тимчасово виконуючим обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Валентиною НАЗАРЕНКО, депутатом обласної ради Дмитром КІРЮХІНИМ, заступником голови районної ради Василем МАЛИКОМ, депутатами районної та міської рад, керуючим справами виконкому Наталією МОСКАЛЕНКО, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Лілією ГОРОДЕЦЬКОЮ, начальником Роменського РВП ГУНП Михайлом ІЛЬНИЦЬКИМ, командиром 27 реактивної артилерійської бригади кошового отамана Петра Калнишевського Юрієм ЮЛОЮ, виконуючим  директором ГО «Роменське земляцтво» Надією КАРПЕНКО, почесними гостями, представниками Виконавчого комітету та структурних підрозділів Роменської міської ради поклали квіти до підніжжя пам’ятнику Петру Калнишевському.

Керівники Роменського району та Роменської міської територіальної громади, вітаючи всіх зі святом, провели історичні паралелі між подвигом Петра Калнишевського, який своїм прикладом довів, що український дух незламний і героями сьогодення, котрі нині боронять рідну державу.

«Війна безжальна. Окупанти змітають все на своєму шляху, намагаються стерти з лиця землі все українське. Тому історія – впертий свідок ненависті росії до України  ще з сивочолої давнини. Життєвий шлях останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського є незаперечним прикладом боротьби за свободу та волю всіх українців. Сьогодні, як і в часи Калнишевського, наша незалежність оплачується життям захисників і захисниць, які зупиняють навалу і наближають перемогу над російським агресором. Тому борімося, адже козацький дух Петра Івановича Калнишевського єднає Україну!» – з щирими словами вітань звернувся міський голова Олег СТОГНІЙ.

«У ці непрості часи ми маємо знову згуртуватися  й убезпечити свій історичний вибір, реалізувати віковічне прагнення українського народу до справжньої свободи та демократії!» – зазначила тимчасово виконуючий обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО.

Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх захисників і захисниць, які ціною власного життя виборювали і захищали незалежність України.

Кожен народ має в своїй історії особистість, яка втілила в собі непоборність та міцність нації. В нашого народу – це останній кошовий Запорізької Січі Петро Іванович Калнишевський. Петро Калнишевський — це символ нескореності українського народу.

Пам’ятник Петру Калнишевському встановлено у Пустовійтівці у 1991 році з нагоди 300-річчя від дня народження славетного кошового отамана. Згодом його реконструйовано за ініціативи нашого земляка, голови Сумського земляцтва у місті Київ, Івана РІШНЯКА.

У Роменській міській територіальній громаді вулиці, пам’ятні знаки, військовий підрозділ та навіть Роменський ліцей № 1 названі на честь Петра Івановича Калнишевського. Керівництво громади, представники відділу освіти та навчального закладу цього дня поклали квіти до пам’ятника Петру Калнишевському в місті Ромни. 

Патріотичні та яскраві виступи духового оркестру 27 реактивної артилерійської бригади кошового отамана Петра Калнишевського та народного аматорського вокального чоловічого ансамблю «Посульські козаки» Пустовійтівського сільського будинку культури під керівництвом заслуженого працівника культури України Володимира МЕЛЕШКА надали наснаги на продовження славних традицій козацького роду. 

Нині, коли ми осягаємо героїчний життєвий шлях Петра Калнишевського, чітко бачимо: усе життя славного отамана було подвигом в ім’я України, її свободи. І цей подвиг є взірцем для всіх, хто розбудовує Українську державу, захищає територіальну цілісність та виборює незалежність України.

Слава Україні!

Героям Слава!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

11.07.2024 в 11:36
Коментарів немає

Знову Роменська громада в жалобі, бо назавжди попрощалася з мужнім воїном-земляком, Героєм – Максимом Олександровичем КОВБАСОЮ, який повернувся з пекла війни «на щиті».

Посмішка на портреті, що навіки застигла на фото з чорною стрічкою у правому нижньому кутку. Очі кольору оливи, які своєю глибиною й мужністю підкреслюють форму Збройних Сил України. Очі, які бачили те, що неможливо навіть уявити…

 Стукіт молодого серця Максима КОВБАСИ назавжди зупинила безжальна війна…

Прощання із загиблим військовослужбовцем відбулось на Алеї Слави. Провести Героя в останню дорогу прийшли рідні, побратими, керівництво громади, священнослужителі, друзі, знайомі, небайдужі мешканці громади.

У скорботі присутні схилили голови та вшанували пам’ять Захисника хвилиною мовчання. Літію за загиблим бійцем відслужили священнослужителі Православної церкви України.

Зі словами співчуття до рідних звернувся міський голова Олег СТОГНІЙ: «Війна триває та, на превеликий жаль, приносить нові імена, що йдуть у вічність… Уже десятий рік родини України сиротіють від втрати найрідніших… Молодий, обдарований, самовідданий, сміливий земляк Максим КОВБАСА не дочекався Перемоги. Його світло життя загасила війна… Це горе для родини, для громади, для всієї України! Це біль, який не можна виміряти словами, і рана, яка залишиться в наших серцях назавжди. Спочивай з миром, воїне Максиме!».

 Під час церемонії прощання загиблому Герою Максиму КОВБАСІ віддали останні військові почесті та провели до останнього місця спочинку.

Наш Герой Максим Олександрович КОВБАСА народився 4 червня 2000 року у м. Ромни.

Закінчив 9 класів Роменської школи імені академіка А.Ф. Йоффе, після чого продовжив навчання у Кременчуцькому фаховому коледжі транспортної інфраструктури на «колійника».

Будучи студентом, виявив підприємницький дух і рішучість у досягненні своїх цілей – відкрив власний кафе-бар в м. Кременчук. Але диплом Максим так і не встиг отримати, бо його у 2020 році призвали на строкову службу у Збройні сили України.

Максим КОВБАСА проходив військову службу у м. Вінниця на посаді зв’язківця. Під час проходження строкової служби зрозумів, що йому до душі військова справа. Тож, за 2 місяці до початку повномасштабного вторгнення юнак підписав контракт на військову службу.

 Спочатку молодий воїн пройшов навчання у Полтаві, далі потрапив туди, де точилися найзапекліші бої з ворогом: Херсон, Запоріжжя, Донецьк.

На війні Максим був у своїй стихії. Мав натуру природженого доблесного Воїна: відчайдушного, непримиримого до ворога. А ще мав гуморний характер, ніколи не боявся складних бойових завдань та нестерпних труднощів солдатського окопного життя. Мав позивний «Ракета», бо був рішучим, цілеспрямованим юнаком, який завжди досягав поставлених цілей.

За час несення служби Максим отримав шість контузій, лікувався, але завжди повертався до побратимів на фронт.

Навесні 2024 року Максим перевівся до складу 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка. Служив оператором-радіотелефоністом розвідувального відділення.

За зразкову військову службу та високі показники у службовій діяльності Максим КОВБАСА неодноразово нагороджувався Грамотами та Подяками командуванням бригади, батальйону та частини. Але найголовніша з них –  відзнака Міністра оборони України «Лицарський хрест», видана 4 червня 2024 року, в день народження Максима за проявлену виняткову хоробрість в умовах з ризиком для життя. Цю нагороду Захисник отримав на День Конституції України.

Разом із оборонцем на позиціях весь час перебував песик на прізвисько «Бам-бас», якого Максим придбав собі як подарунок на день народження. Він був справжнім другом та розрадою для воїна.

1 липня, перед виходом на чергове бойове завдання Максим зателефонував батькові, щоб попередити, що не виходитиме на зв’язок, але батько не відповів, бо сам в той час був на бойовому завданні…

Тоді зв’язався із сестрою, перший раз за всю службу залишив контакти побратимів… Сказав, якщо він через 4 дні не вийде на зв’язок, щоб зв’язалися з ними… На третій день невідомості сестра почала бити на сполох, зателефонувала побратиму і почула найстрашніші слова: «Максим загинув»…

2 липня 2024 року під час виконання службових обов’язків старший солдат Максим Олександрович КОВБАСА загинув внаслідок мінометного обстрілу противником та атаки FPV-дрона біля н.п. Новоолександрівка Покровського району Донецької області.

Він був мужнім та виваженим воїном, пройшов не одну “гарячу” точку, відважно боровся з російським окупантом. І віддав у цій боротьбі найдорожче – власне життя. Мужній воїн поліг за свою державу та наш спокій. Він був вірний військовій присязі, з честю і гідністю виконав свій громадянський та військовий обов’язок, до останнього подиху вірив у Перемогу.

Максиму КОВБАСІ назавжди – 24…

Його коротке, але яскраве життя є взірцем патріотизму, відваги та самопожертви заради України. На жаль, війна залишила ще одну сім’ю без найдорожчої людини…

Важко знайти слова втіхи, неможливо заспокоїти біль та гіркоту втрати, адже батьки втратили єдиного сина, свою опору та надію. Без підтримки брата залишилася сестра. Племінниці залишилися без дядька…

Війна поділила життя цієї родини на “до” та “після”. І це “після” віддає смутком, болем та невідворотним усвідомленням втрати.

Максим КОВБАСА хотів, щоб його родина пишалася його вчинками. Як Максим і хотів, рідні пишаються ним. Громада та Україна пишається своїм мужнім воїном. Шкода, що невблаганна доля дала йому так мало пожити на світі. Та найголовніше своє призвання він виконав сповна: відчайдушно боронити рідну землю від ворога.

Жодні співчуття не зменшать біль втрати, жодне слово не втамує тугу в серці рідних. Усією громадою схиляємо голови в глибокій скорботі та висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким нашого оборонця. Поділяємо ваш безмежний біль…

Світло пам’яті про Захисника завжди горітиме у наших серцях.

Низький уклін, безмежна шана  і світла пам’ять нашому Герою, захиснику України Максиму КОВБАСІ! 

За повідомленням відділу з питань снутрішньої політики

 

 

 

10.07.2024 в 09:28
Коментарів немає

Агенція регіонального розвитку Сумської області інформує про можливість участі у конкурсі Лабораторії стійкості, оголошену Міжнародним фондом “Відродження” (IRF) у партнерстві з міжнародною протестантською агенцією розвитку та допомоги у Німеччині “Хліб для світу” (Brot für die Welt).

Метою програми Лабораторія стійкості є підтримка громадських організацій, що активно працюють під час війни, через навчання, менторство, мережування та інституційну підтримку.

Орієнтовна сума гранту – до 2 мільйонів гривень.

Програма передбачає наступні напрями підтримки:

 • Інституційне зростання: навчання основам належного врядування та функціонування ГО, розробка і впровадження політик та процедур.
 • Навчання: підвищення рівня знань у сферах управління проєктами, комунікацій з громадськістю, органами влади та місцевого самоврядування, роботи з громадами.
 • Менторство: вільне спілкування та допомога від найдосвідченіших експертів.
 • Підтримка команди: можливості для ефективного відновлення команди та піклування про ментальне здоров’я учасників.
 • Мережування та взаємодія: спілкування та обмін досвідом зі схожими організаціями.
 • Вплив на громаду: підвищення рівня життя та стійкості громади завдяки новим підходам та інноваціям.

До участі запрошуються:

 • Організації громадянського суспільства, зареєстровані відповідно до законодавства України, що мають щонайменше один рік досвіду впровадження проєктів та активно працюють у громадах в умовах війни.
 • Організації, що мають сталу команду мінімум з 3-5 осіб, які працюють злагоджено та ефективно.
 • Організації з чітко визначеною метою та напрямками діяльності, що публічно комунікують свою роботу.
 • Організації з досвідом співпраці з органами місцевого самоврядування або баченням побудови такої співпраці.

Конкурсний відбір відбуватиметься у два етапи:

 1. Заповнення аплікаційної форми та її оцінка конкурсною комісією.
 2. Співбесіда з відібраними командами.

Для участі у першому етапі необхідно заповнити аплікаційну форму до 30 липня 2024 року до 21:00 за київським часом. Форму можна знайти за посиланням: https://shorturl.at/IVQ3w

Детальна інформація про конкурс доступна за посиланням: https://shorturl.at/xrOgo

Для тих, хто планує подати заявку і дізнатися більше про Програму, буде організована онлайн-презентація 15 липня о 13:00. Реєстрація за посиланням: https://shorturl.at/qGsqt

Якщо у Вас виникли запитання щодо конкурсу, Агенція готова надати відповіді на них.

Контакти : Юрченко Анастасія 099-663-91-19

За повідомленням Управління економічного розвитку РМР

09.07.2024 в 13:30
Коментарів немає

На оперативній нараді при міському голові заслухано звіт начальника Управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради Олени ГРЕБЕНЮК про стан виконання розпорядження міського голови від 17.11.2021 № 206-ОД «Про затвердження Номенклатури матеріальних засобів для створення міського матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2022-2024 роки». Питання залишене на контролі.

Про нагальні проблеми доповідали керівники підприємств – надавачів комунальних та житло-експлуатаційних послуг. Директор КП «ККП» РМР» Ігор ЩЕРБАК зазначив, що все гостріше на підприємстві відчувається нестача кадрів, узгодити питання бронювання з територіальним центром комплектування та соціальної підтримки не вдалося.

Директор КП «Ромникомунтепло» РМР» Віталій МЕГА також поінформував про аналогічну проблему. Вступили в дію нові правила бронювання: кількість військовозобов’язаних, які і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50 відсотків кількості військовозобов’язаних працівників на підприємстві. Неможливість забронювати необхідну кількість працівників призведе до відтоку професійних кадрів – чоловіків.

Міський голова Олег СТОГНІЙ наголосив, що проблема кадрового забезпечення постала як ніколи гостро, потрібно зберегти хоча б мінімальну кількість необхідних кадрів, доручив керівникам підприємств – надавачам комунальних послуг надати до кінця дня змістовну інформацію про ситуацію із кадровим забезпеченням, проблемами з бронюванням, очікувані наслідки відсутності працівників певних спеціальностей. Питання щодо збереження кадрів буде в найкоротші терміни опрацьовуватися – вживатимуться заходи для його вирішення.

Олег СТОГНІЙ поінформував, що сьогодні відбувся прийом громадян, за підсумком якого він наполягає на якісному розгляді звернень. Мешканці не повинні з одного й того ж питання звертатися декілька разів. За наявності можливості, порушені питання повинні вирішуватися своєчасно, в інакшому випадку – заявник отримує змістовну відповідь. Підприємствам з обслуговування житлового фонду необхідно проводити роз’яснювальну роботу з мешканцями будинків щодо переліку послуг, за які вони сплачують, з метою уникнення необґрунтованих звернень.

Зважаючи на наслідки вчорашньої атаки рф, в черговий раз наголошено на необхідності дотримання працівниками правил безпеки під час повітряної тривоги.

За повідомленням загального відділу

09.07.2024 в 12:29
Коментарів немає

Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) 01.07.2024 було оголошено конкурс у межах Програми допомоги сільським родинам Сумської області, які належать до одного із трьох напрямів виробництва: молочне скотарство, аквакультура, бджільництво. Фінансування зазначеної програми здійснюється за рахунок коштів Фонду відновлення українських громад.

Перелік родин, які можуть приймати участь у відборі, зазначено у презентаційних матеріалах.

Подати заявки на участь можна за кожним з трьох напрямків через: Асоціацію виробників молока, Сумський національний аграрний університет, ГО «Фундація жінок пасічниць».

Учасники програми матимуть можливість пройти серію освітніх тренінгів для розвитку свого господарства від кращих фахівців ринку. По завершенню тренінгів, учасники, які покажуть найкращі результати під час перевірки знань, зможуть отримати грошову допомогу у розмірі 40,5 тис. грн на відновлення господарської діяльності та розвиток виробництва. Кінцевий термін подачі заявок до 31.07.2024.

За повідомленням Управління економічного розвитку Роменської міської ради

09.07.2024 в 12:03
Коментарів немає

Організація роботи  з розгляду звернень та особистого прийому громадян є одним із важливих напрямків діяльності органів місцевого самоврядування, який спрямований на захист конституційних прав і свобод людини і громадянина, зміцнення законності та правопорядку. Особистий прийом міським головою Олегом СТОГНІЄМ проводиться двічі на місяць у другий та четвертий вівторок.

09 липня 2024 року під час прийому до очільника громади звернулося 11 мешканців, було порушено 6 питань, в тому числі розглянуто 3 колективні звернення від 8 мешканців щодо експлуатації та ремонту житла, знесення незаконно збудованої споруди, проїзду між земельними ділянками забудовників. Також розглянуті питання надання у приватну власність земельної ділянки, видалення аварійних дерев тощо.

Міський голова уважно вислухав заявників, на частину звернень надано роз’яснення та рекомендації під час прийому, решта взято ним на контроль та спрямовано керівникам профільних виконавчих органів міської ради для вирішення порушених громадянами питань.

Наступний прийом відбудеться 23 липня 2024 року. Консультації громадян щодо прийомів, їх попередній запис на прийом міським головою проводиться щоденно в робочі дні з 08.00 до 17.00 у кабінеті 4 (бульвар Шевченка, 2) та за телефонами: роб. 5 32 86, моб. 096 874 93 39.

 За повідомленням загального відділу

08.07.2024 в 18:02
Коментарів немає

ПРОГНОЗ ПОГОДИ по Сумській області

Попередження про стихійні та небезпечні гідрометеорологічні явища, різкі зміни погоди

  9-10 липня на території Сумської області збережеться 

надзвичайна пожежна небезпека (5 клас).

9 липня погоду визначатиме поле підвищеного тиску.

Мінлива хмарність, без опадів. Вітер змінних напрямків, 3-8м/с. 

Температура повітря: вночі 16-210, вдень 29-340.

                                             Прогноз складений Сумським обласним центром з гідрометеорології

10 липня:

Мінлива хмарність, невеликий короткочасний дощ, місцями гроза.

Вітер північно-східний, 5-10м/с.

Температура повітря: вночі 17-220, вдень 29-340.

11 липня:

Мінлива хмарність, без істотних опадів.

Вітер східний, 3-8м/с.

Температура повітря: вночі 15-200, вдень 29-340.

12 липня:

Невелика хмарність, без опадів.

Вітер східний, 3–8м/с.

Температура повітря: вночі 15-200, вдень 30-350.

13 липня:

Невелика хмарність, без опадів.

Вітер південно-східний, 3–8м/с.

Температура повітря: вночі 15-200, вдень 30-350.

                         Прогнози складені Харківським регіональним центром з гідрометеорології

08.07.2024 в 09:09
Коментарів немає

Піклуючись про дитину, її майбутнє, працівники служби у справах дітей РМР забезпечують надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації. Тому їхня робота надзвичайно важлива для Роменської громади.

Своєю щоденною та відповідальною роботою працівники служби у справах дітей РМР роблять  вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.

08.07.1999 року був прийнятий Закон України «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх».

З того часу традиційно відзначають свої професійні свята працівники  Служби у справах дітей Роменської міської Ради та працівники з Ювенальної превенції сектору превенції Роменського районного відділу поліції.

Тож, шановні працівники служби у справах дітей    РМР, бажаємо вам витримки, успіхів, натхнення та професіоналізму для подолання всіх труднощів у відповідальній та благородній справі. Міцного здоров’я, щастя, добра і злагоди вам і вашим родинам. Хай найвищою нагородою для вас завжди буде людська шана і подяка.

За повідомленням служби у справах дітей РМР

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

08.07.2024 в 08:30
Коментарів немає

В Україні вже третій рік поспіль замість зовнішнього незалежного оцінювання проводять національний мультипредметний тест. Цьогоріч основна сесія національного мультипредметного тестування тривала з 14 травня по 24 червня.

Четверо випускників Роменського ліцею № 1 ім. П.І. Калнишевського Роменської міської ради Сумської області отримали по 200 балів з різних предметів. Марія Шеремет здобула максимальний результат з двох предметів: українська мова та математика! Олександр Якушенков – 200 балів з математики, Олексій Мельников і Максим Шевченко по 200 балів з англійської мови! Учнів підготували педагоги ліцею: Кочура К.В., вчитель української мови та літератури, Кулібаба Л.В. і Кушнір С.Г., вчителі математики, Ткаченко С.В., вчитель англійської мови.

Пишаємося нашими випускниками, які у складних умовах в країні змогли довести, що майбутнє України за талановитою та обдарованою молоддю, бажаємо їм вступу до омріяних закладів вищої освіти! Дякуємо педагогам та батькам за допомогу та підтримку!

За повідомленням Відділу освіти РМР

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

08.07.2024 в 08:29
Коментарів немає

Днями відбувся другий етап Світової серії з пляжної боротьби серед дорослих, який проходив в місті Сен-Лоран-дю-Вар (Франція).

Роменську міську територіальну громаду гідно представила Вікторія ГРИЦЕНКО, яка  посіла 1 місце в ваговій категорії 70 кг. На шляху до чемпіонства спортсменка здолала представниць з Словенії, Іспанії, Греції та України. В золотому фіналіспортсменка  отримала перемогу над співвітчизницею з нашої країни ГЕРГЕЛЬ Оксаною, Чемпіонкою світу з жіночої боротьби та учасницею Олімпійських ігор. 

Роменська громада щиро вітає спортсменку з перемогою та бажає здійснення найзаповітніших мрій.

За повідомленням Відділу молоді та спорту

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

08.07.2024 в 08:24
Коментарів немає

Днями урочисто завершилася Літня Єврошкола Роменської МАНУМ – проєкт, реалізований за підтримки Представництва ЄС в Україні. Протягом десяти днів талановиті учні Роменщини поглиблювали свої знання з європейської інтеграції, вдосконалювали володіння англійською  мовою та розвивали лідерські навички.

Програма школи включала захоплюючі лекторії, інтерактиви, екскурсію до Роменської міської ради, симуляційні ігри, перегляд відеороликів, творчі завдання, роботу з літературою у міні-бібліотеці Євроклубу “Teen Club”. Також учасники мали можливість розробити власні проєкти з актуальних європейських тем.

У ході роботи Літньої Єврошколи було проведено низку творчих та навчальних заходів: “День інституцій ЄС”, “Столицям Європейського Союзу”, “Фестиваль європейської культури”, “Знавці Європи”, “Європейський Зелений курс”, “Асоціація ЄС – України: що це дає”, симуляційна гра “Юний Європарламент: місія мир та безпека”. Ці активності допомогли юним науковцям краще зрозуміти культурне розмаїття Європи та принципи функціонування європейських інституцій.

До участі у Літній Єврошколі Роменської МАНУМ долучилося 57 вихованців, 23 з них стали переможцями за результатами фінального випускного тестування. Найуспішніші учні Єврошколи отримали сертифікати та подарунки від Представництва ЄС в Україні.

Літня Єврошкола Роменської МАН стала унікальною освітньою ініціативою Роменської міської громади для формування нового покоління українців з європейським світоглядом.

За повідомленням Роменської МАНУМ

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

05.07.2024 в 14:44
Коментарів немає

 ПРОГНОЗ ПОГОДИ по Сумській області

В зв’язку з поширенням на території України тропічного повітря з північних районів Африки, наступного тижня у Сумській області спостерігатиметься жарка погода.

Впродовж всього періоду переважатиме сильна спека з максимальними температурами повітря вдень 35-380.

Погодні умови можуть негативно спливати на самопочуття людей, призвести до ускладнення роботи комунальних служб, енергетичних підприємств, погіршення умов життєзабезпечення населення.

Суха, жарка погода буде несприятлива для вегетації пізніх сільськогосподарських культур та зниженню вологозапасів ґрунту.

6 липня погоду визначатиме антициклон

Мінлива хмарність, без опадів.

Вітер північний, 5-10м/с. 

Температура повітря: вночі 14-190, вдень 23-280.

                                             Прогноз складений Сумським обласним центром з гідрометеорології

7 липня:

Малохмарно, без опадів.

Вітер північно-східний, 5-10м/с.

Температура повітря: вночі 12-170, вдень 25-300.

8 липня:

Малохмарно, без опадів.

Вітер північно-східний, 3-8 м/с.

Температура повітря: вночі 14-190, вдень 30-350.

9 липня:

Мінлива хмарність, вночі без опадів, вдень місцями невеликий короткочасний дощ, гроза.

Вітер північно-східний, 3–8 м/с.

Температура повітря: вночі 17-220, вдень 31-360.

10 липня:

Мінлива хмарність, без опадів.

Вітер північно-східний, 3–8 м/с.

Температура повітря: вночі 17-220, вдень 31-360.

За повідомленням Сумського обласного центру з гідрометеорології

 

04.07.2024 в 06:00
Коментарів немає

Шановні працівники поліції Роменської громади!

Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем Національної поліції України!

На вас покладено відповідальну  та  щоденну нелегку місію – захищати життя, спокій, здоров’я жителів нашого міста, права і свободи громадян, стояти на варті закону, підтримувати публічний порядок та громадську безпеку, протидіяти злочинності.

Завдяки відповідальному ставленню, вмінню долати труднощі, ви поступово і впевнено, не словом, а ділом втілюєте основний принцип діяльності правоохоронного органу – служити та захищати. І сьогодні, незважаючи на труднощі та перешкоди, гідно долучились до відсічі й стримування збройної російської агресії, захищаєте територіальну цілісність та суверенітет нашої держави, охороняєте життя та спокій наших громадян.

Особливі слова вдячності ветеранам правоохоронних органів. Ви віддали частину свого життя задля захисту кожного з нас від біди, і сьогодні кожен з вас готовий допомогти молодому поколінню своїм досвідом.

Щиро зичу Вам, Вашим рідним міцного здоров’я, щастя, добра, злагоди та натхнення у Вашій почесній праці в ім’я незалежної України.

Слава Україні!

З повагою – міський голова Олег СТОГНІЙ 

02.07.2024 в 13:19
Коментарів немає

2 липня 2024 року учасники Літньої Єврошколи відвідали Роменську міську раду у рамках практичної частини свого навчання.

Дітей вітав голова Роменської громади Олег СТОГНІЙ, керуючий справами виконкому Наталія МОСКАЛЕНКО та заступниця міського голови з питань виконавчих органів ради Лілія ГОРОДЕЦЬКА. У ході екскурсії діти ознайомилися з роботою місцевого самоврядування, дізналися про структуру міської ради та виконавчого комітету, їх функції та повноваження. Учасники Єврошколи мали можливість поставити питання та обговорити перспективи розвитку міста та громади.

Цей візит дозволив учасникам Єврошколи на практиці побачити, як принципи європейської демократії та належного врядування втілюються в життя на рівні міста. Такий досвід є важливим для формування розуміння процесів євроінтеграції та їх впливу на повсякденне життя громадян.

За повідомленням відділу освіти