Новини міста (2310)

19.01.2022 в 06:00
Коментарів немає

Шановні жителі Роменської громади!

Щиро вітаю вас з одним із найважливіших християнських свят – Хрещенням Господнім!

Свято Водохреща – джерело світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в перемогу добра і сподівань на краще майбутнє.

У цей світлий радісний день щиро бажаю вам Божого благословення, духовного зростання, миру, міцного здоров’я і щасливого довголіття, порозуміння, тепла, сімейного затишку та злагоди!

Нехай цілюща йорданська вода очистить Україну від негараздів та випробувань, а нам усім додасть наснаги та сили.

Христос Хрещається!    

З повагою – міський голова Олег СТОГНІЙ

18.01.2022 в 17:02
Коментарів немає

Прогноз погоди в Сумській області

Мінлива хмарність, вночі невеликий сніг, хуртовина, вдень без істотних опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 7-12м/с, вночі пориви 15-20м/с. Температура повітря протягом доби 9-140морозу.

                                        Прогноз складений Сумським обласним центром з гідрометеорології

19 січня: Хмарна погода, вночі невеликий сніг, вдень місцями невеликий сніг, на дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 7-12м/с. Температура повітря вночі 10-150морозу, вдень 5-100морозу.

20 січня: Хмарно з проясненнями, без опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер південний, 5-10м/с. Температура повітря вночі 7-120морозу, вдень 2-70морозу. 

21 січня: Хмарно, вночі невеликий, місцями помірний сніг, вдень невеликий сніг, мокрий сніг, слабка хуртовина, на дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний, 7-12м/с, місцями пориви 15-20м/с. Температура повітря вночі 3-80морозу, вдень 0-50морозу.

22 січня: Хмарно з проясненнями, вночі місцями невеликий сніг, вдень без істотних опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер західний, 5-10м/с. Температура повітря вночі 6-110морозу, вдень 2-70морозу.

23 січня: Хмарно з проясненнями, без істотних опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер північно-східний, 5-10м/с. Температура повітря вночі 8-130морозу, вдень 2-70морозу.

                                  Прогнози складені Харківським регіональним центром з гідрометеорології

18.01.2022 в 16:30
Коментарів немає

На щотижневій нараді при міському голові прозвітувала про стан виконання розпорядження міського голови від 12.01.2021 №8-ОД «Про створення робочої групи з розробки проєкту Статуту Роменської територіальної громади» начальник відділу внутрішньої політики Альона ПАВЛУСЕНКО, запропонувала залишити дане розпорядження на подальшому контролі. Проєкт статуту громади розроблено та розміщено на вебсайті міської ради для можливості надання пропозицій до нього зацікавленими особами. Альона ПАВЛУСЕНКО закликала присутніх та мешканців громади долучитися до подальшого опрацювання проєкту статуту.

Про стан виконання розпорядження міського голови від 12.11.2015 №100-ОД «Про організацію системи координації і контролю щодо надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у місті Ромни» звітував начальник управління соціального захисту населення Роменської міської ради Ярослав ПАНЧЕНКО. Дане питання залишене на подальшому контролі.

Звіти про актуальні питання роботи окремих управлінь, установ, підприємств розпочали з комунальної сфери громади. Начальник управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради Яків ЗУБАН поінформував, що зважаючи на погодні умови, роботи з розчищення доріг від снігу тривали всю ніч. Очільник міста Олег СТОГНІЙ зазначив, що робіт з розчищення доріг необхідно провести у найкоротші терміни, в т.ч. у приватному секторі; управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради повинне активно співпрацювати з житлово-експлуатаційними та іншими підприємствами як з питання усунення наслідків негоди, так і дотримання інших правил благоустрою; порушники правил благоустрою повинні нести відповідальність.

Олег СТОГНІЙ повідомив, що днями він проінспектував заклади культури, охорони здоров’я та інші комунальні установи в деяких сільських радих; за результатами інспектування виявлено недостатній контроль з боку керівників за дотриманням виконавської та трудової дисципліни підлеглими; зобов’язав заступників міського голови взяти це питання під особистий контроль.

Обговорене питання щодо розгляду звернень громадян стосовно теплопостачання, якості обслуговування працівниками КП «Міськводоканал» РМР тощо. До міського голови неодноразово зверталися мешканці багатоповерхових будинків з приводу високого температурного режиму в помешканнях під час потепління та вартості послуг з теплопостачання. Головний інженер КП «Ромникомунтепло» РМР» Михайло КОЧЕРГА пояснив, що вартість послуги теплопостачання за місяць залежить від температури навколишнього середовища, наявності приладів обліку тепла тощо. Начальник управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради Яків ЗУБАН додав, що в різних помешканнях одного й того самого будинку температура може бути різна, тому одні мешканці скаржаться на холод, інші – на занадто високу температуру в квартирі; це пов’язано із нерівномірним утепленням помешкань, застарілими системами опалення, які не промиваються, відсутністю додаткових насосів для регулювання циркуляції води в системах опалення.

Міський голова Олег СТОГНІЙ в черговий раз наголосив, що мешканці громади повинні отримувати змістовні та достовірні відповіді на свої звернення; в деяких випадках він перенаправляє заявників до керівників підпорядкованих установ або безпосередніх надавачів послуг – комунальних підприємств, та очікує від виконавців належного розгляду звернень та коректного відношення до громадян; з іншого боку, він не допускає некоректного відношення з боку самих заявників до працівників структурних підрозділів міської ради тощо.

З питання епідеміологічної ситуації в громаді доповідала директор КНП «ЦПМСД міста Ромни» РМР Світлана ШВАЙКА: «Останніми днями стрімко зростає рівень захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19 – за два дні отримано 18 підтверджень захворювання, при цьому значно знизився рівень вакцинації; за даними Національної служби здоров’я України, на початок року в громаді було вакциновано двома дозами 44 % населення; розпочато вакцинацію бустерною дозою».

За повідомлення загального відділу

17.01.2022 в 16:06
Коментарів немає

За повідомленням Сумського гідрометцентру «Сумський обласний центр з гідрометеорології», протягом доби, 18 січня 2022 року по Сумській області та місту Ромни очікуються складні погодні умови: пориви північно-західного вітру 17-22 м/сек, на дорогах ожеледиця (І рівень небезпеки «жовтий»).

Будьте обережними!

17.01.2022 в 15:54
Коментарів немає

Роботи на висоті – роботи,  що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту,  перекриття або  робочого  настилу,  у  тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, а також на відстані менше 2 м від неогороджених перепадів на висоті 1,3  м  і більше; основним засобом індивідуального захисту під час виконання робіт є запобіжний пояс.

Роботи верхолазні – роботи, що виконуються безпосередньо з елементів конструкцій, обладнання або з монтажних пристосувань, тимчасових драбин, трапів, установлених на конструкціях, робочих платформ підйомників і механізмів, у безопорному просторі тощо на висоті 5 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу; основним засобом індивідуального захисту під час виконання верхолазних робіт є запобіжний пояс.

До виконання робіт на висоті допускаються особи, не молодше 18 років та які пройшли:

 • професійний добір відповідно до Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі;
 • медичний огляд  відповідно  до  вимог  Положення про медичний огляд  працівників   певних   категорій;
 • спеціальне навчання  та  перевірку  знань  з  охорони   праці відповідно  до  вимог  Типового  положення  про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони  праці;
 • навчання та перевірку знань з протипожежної безпеки осіб, які виконують вогневі роботи,  відповідно  до  вимог Правил  пожежної безпеки  в  Україні.

На кожному підприємстві залежно від місцевих умов і особливостей  виробництва роботодавець затверджує наказом перелік робіт на висоті, які виконуються за  нарядами-допусками. Роботи, не  передбачені  цим  переліком, виконуються за розпорядженнями осіб, яким надано право видачі нарядів.

Форма наряду-допуску для виконання робіт на висоті наведена у додатку 2 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті. Роботи на висоті  виконуються за іншими нарядами, передбаченими чинним законодавством, якщо до них уключені вимоги безпеки під час виконання відповідних робіт на висоті згідно з цими Правилами.

До нарядів додаються проекти виконання робіт (ПВР) чи технологічні  карти за рішенням осіб, які мають право видачі нарядів,  з урахуванням вимог цих Правил. Склад та зміст основних рішень з охорони праці в ПВР, відповідно до НПАОП 45.2-7.02-12 Охорона праці та промислова безпека у будівництві.

Наряд виписується у двох примірниках, один з яких залишається у працівника, який його видав, другий передається відповідальному керівнику робіт.

Наряд виписується розбірливим почерком або за допомогою засобів друкування. Не допускається виписувати наряд олівцем, виправляти і закреслювати написаний текст. Наряд видається на строк, необхідний для виконання заданого обсягу робіт, але не більше 15 календарних днів від дня початку роботи. Наряд може бути продовжений один раз на термін не більше 15 календарних днів від дня продовження. Продовжити наряд може працівник, який його видав, а у разі його відсутності – інший працівник, який має право видавання нарядів для виконання робіт на висоті. При зміні складу бригади більше ніж наполовину кількості членів бригади, які розпочинали роботу, видається новий наряд.

У разі виникнення у процесі роботи небезпечних та/або шкідливих виробничих факторів, не передбачених нарядом, роботи припиняються і можуть бути продовжені тільки після усунення зазначених факторів.

Перед нарядом  або розпорядженням  обов’язково  проводиться цільовий інструктаж, зокрема, роз’яснюються питання, у тому числі:

 • способи безпечного виконання робіт;
 • порядок підходу до робочого місця та виходу з нього;
 • стан робочого місця;
 • порядок користування засобами страхування;
 • порядок і місце установки вантажопідіймальних засобів;
 • способи безпечного переходу з одного робочого місця на інше;
 • методи установки або знімання елементів конструкції, будівлі тощо;
 • забезпечення необхідними умовами праці на робочому місці (освітленість, температура, вологість повітря, шум,  вібрація  тощо);
 • стан риштувань, площадок, драбин, огороджень, опорних та страхувальних канатів тощо;
 • необхідність застосування засобів індивідуального захисту (касок, запобіжних поясів тощо);
 • порядок застосування верхолазного спорядження та страхувальних  засобів  під час виконання робіт у безопорному просторі.

Обсяг і зміст цільового інструктажу визначаються залежно від видів робіт, що виконуються.

Працівники, які виконують роботу на висоті, зобов’язані: знати і  виконувати вимоги цих Правил, інших нормативно-правових актів та інструкцій з охорони праці, що стосуються їх робіт чи професій; дбати про особисту безпеку, а також про безпеку оточуючих людей під час виконання будь-яких робіт; виконувати роботи із застосуванням касок, запобіжних поясів, інших засобів індивідуального та колективного захисту; проходити в установленому порядку медичний огляд. Не дозволяється виконувати роботи на висоті у відкритих місцях при швидкості вітру 10 м/с і більше, при ожеледиці, грозі або тумані, який затрудняє видимість в межах фронту робіт, а також у  нічний  час  при  недостатній  освітленості та якщо температура повітря вище плюс 35 градусів по цельсію або нижче мінус 20 градусів по цельсію. Невідкладні роботи  на  висоті  в  більш  складних  погодних умовах (при інших температурах тощо) виконуються за рішенням роботодавця. При цьому в ПВР слід передбачити додаткові заходи безпеки, що відповідають цим умовам.

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та

зайнятість населення Виконавчого комітету Роменської міської ради

17.01.2022 в 13:47
Коментарів немає

Механізм безкоштовного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, інших осіб визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплат грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2021 №321 (зі змінами) (далі – Порядок).

Порядок запроваджено веденням електронного документообігу, в тому числі електронне введення особових справ осіб з інвалідністю в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі-банк даних).

Також відтепер особа з інвалідністю може не виходячи з дому подати документи необхідні для взяття на облік та забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі-ТЗР) через електронний кабінет особи з інвалідністю в банку даних (далі-електронний кабінет особи).

        Сервіс «Електронний Кабінет особи з інвалідністю» забезпечується: 

 •  доступ громадян до електронного кабінету за кваліфікованим електронним підписом (далі-КЕП);
 • можливість подачі заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання заяв КЕП – особам, зареєстрованим в ЦБІ;
 • можливість надсилання особам інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР  та пакету документів;
 • можливість надсилання особам з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР та пакету документів;
 • можливість надсилання інформаційних повідомлень з ЦБІ  на електронну скриньку при виникненні подій, про які необхідно повідомити особу з інвалідністю.

Особи з інвалідністю можуть ознайомиться з інструкцією користувача електроного кабінету особи та навчальним відео можна за посиланням www.msp.gov.ua/news/20999.html.

Доступ до електронного кабінету можливий за  посиланням https://cbi.msp.gov.ua/, або на офіційному веб сайті Мінсоцполітики шляхом переходу за посиланням «Електронний кабінет особи з інвалідністю» у розділі «Е Сервіс».

За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Роменської міської ради, за адресою: м.Ромни, бульв. Шевченка, 8, (2 поверх, 7 кабінет) або за тел. 5 31 44, 0689589408.

                                                                           За повідомленням управління соціального захисту населення Роменської міської ради

 

17.01.2022 в 10:28
Коментарів немає

19 січня християнсько-православна громада відзначатиме одне з найбільших свят у церковному календарі – Хрещення Господнє. Традиційно у цей день – свято Водохреща – проходитиме на березі річки Сула (міський пляж). Захід розпочнеться о 12.00 год.

Для комфорту та зручності мешканців на території біля ополонки буде встановлено намети та облаштовано зону, де можна випити гарячого чаю, переодягнутись. Протягом чотирьох годин з 12.00 по 16.00 чергуватимуть рятувальники та медичні працівники.

Закликаємо Вас відповідально відноситись до свого життя та життя своїх близьких, виконуючи правила поведінки на льоду та воді  під час святкування Водохреща.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

16.01.2022 в 06:00
Коментарів немає

16 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту, яких за мужність, безстрашність та неймовірну  стійкість називають кіборгами.

“Кіборги вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

В обороні аеропорту брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям.

Наш святий обов’язок –  берегти пам’ять про всіх, хто в ті дні відчайдушно і самовіддано стояв за Україну.

З повагою –  міський голова Олег СТОГНІЙ

15.01.2022 в 13:42
Коментарів немає

Шановні мешканці громади!

З метою недопущення захаращення прибудинкових територій управління житлово-комунального господарства закликає складати використані ялинки не в контейнери для ТПВ, а безпосередньо на територію сміттєвого майданчика, формуючи компактні купи, які не будуть перешкоджати під’їзду спецтехніки.

Дякуємо за порозуміння!

За повідомленням управління житлово-комунальним господарством

15.01.2022 в 06:00
Коментарів немає

Державний Гімн — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом.

15 січня 1992 року Верховною Радою України було затверджено музичну редакцію Державного гімну України.

У ст.1 Закону України, зазначено, що Державним Гімном України є національний гімн на музику Михайла Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору Павла Чубинського в такій редакції:

“Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду”.

Державний Гімн України звучить  на урочистих заходах загальнодержавного значення та під час проведення офіційних державних церемоній.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики