Новини міста (892)

03.12.2020 в 11:13
Коментарів немає

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з інвалідністю і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди, які потребують допомоги і уваги. 

У зв’язку з карантинними обмеженнями міський голова Сергій Салатун особисто не зміг поспілкуватися з малечою, тому солодощі для дітлахів передано директору Роменського центру комплексної реабілітації для дітей(осіб) з інвалідністю імені Наталії Осауленко.

03.12.2020 в 09:27
Коментарів немає

Відповідно до постанови Роменської міської територіальної виборчої комісії Роменського району Сумської області від 23 листопада 2020 року № 77, 4 грудня 2020 року о 10:00 годині в залі засідань Роменської міської ради відбудеться перша сесія Роменської міської ради восьмого скликання.

ПРОЄКТ ПОРЯДКУ ДЕННОГО
першої сесії міської ради VIІI скликання від 04.12.2020

1. Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Роменської міської ради восьмого скликання
Доповідає: Лавриненко Надія Олександрівна, голова Роменської міської територіальної виборчої комісії Роменського району Сумської області
2. Про визнання повноважень міського голови
Доповідає: Лавриненко Надія Олександрівна, голова Роменської міської територіальної виборчої комісії Роменського району Сумської області
3. Про звільнення з посади секретаря міської ради
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
4. Про обрання секретаря міської ради
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
5. Про затвердження структури і штатів Роменської міської ради
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
6. Про звільнення з посад заступників міського голови, керуючого справами виконкому та виведення їх зі складу виконавчого комітету
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
7. Про затвердження на посаду заступників міського голови, керуючого справами виконкому
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
8. Про затвердження Положення про старосту Роменської міської ради
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
9. Про призначення старост Роменської міської ради та закріплення за ними населених пунктів
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
10. Про Регламент Роменської міської ради восьмого скликання
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
11. Про утворення постійних комісій Роменської міської ради восьмого скликання
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
12. Про Положення про постійні комісії
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
13. Про обрання складу постійних комісій
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова
14. Про утворення виконавчого комітету Роменської міської ради
Доповідає: Стогній Олег Анатолійович, міський голова

03.12.2020 в 08:37
Коментарів немає

У 1992-му році Генеральна Асамблея ООН в спеціальній резолюції проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу – 3-е грудня стало датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Про проблеми людей з інвалідністю заговорили, питання перевели в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю почали закріплювати на законодавчому рівні. Робота прийняла системний характер. Це радує. Це не складно. Це не варто відкладати. Від цього залежить наша цивілізованість.

Заходи, до яких в цей День закликає ця  міжнародна організація, повинні бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства.

За оцінками Світового банку 20% найбільш бідних верств жителів Землі є людьми з обмеженими можливостями і вимагають до себе особливої уваги. Загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі вже становить приблизно 10%. Звичайно, масштаб інвалідності залежить від ряду факторів, таких, як стан здоров’я нації, розвиток системи охорони здоров’я, соціально-економічне зростання, стан екологічної культури, історичні та політичні причини, зокрема участь у війнах та військових конфліктах, техногенні та природні катастрофи, тощо.

Інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство і кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів та можливостей формує соціальну та економічну політику щодо осіб з фізичними або розумовими вадами.

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії – люди з інвалідністю, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Це страшна правда – завжди і у всі часи турбота про людей з інвалідністю переважно трималася на щирій добрій волі окремих людей. Які шанси сучасних людей з інвалідністю на благополучне виживання без сторонньої допомоги зараз? Шанси не змінилися, їх просто немає.

Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе звичайними.

У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідності людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Щороку в Україні збільшується кількість осіб з інвалідністю, і ця невтішна тенденція покладає особливі зобов’язання як на владу, так і на суспільство щодо соціального захисту людей з особливими потребами та адаптації їх до нормального життя.

Допомога людям з обмеженими фізичними можливостями – справа честі,  обов’язку і сумління кожного. Наш обов’язок – турбуватися, підтримувати людей з особливими потребами не лише у Міжнародний день людей з інвалідності, а пам’ятати  про них завжди.

Не залишайтеся байдужими!

 

02.12.2020 в 16:52
Коментарів немає

До відома батьків та дітей закладів загальної середньої освіти міста

    Про навчання учнів закладів загальної середньої освіти

      Відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу загальної середньої освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою,  та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей.

          На засіданні Кабміну 11 листопада 2020 року   Уряд відмовився від адаптивного карантину та запровадив загальнодержавний карантин з обмеженнями «помаранчевої» зони. У «помаранчевій» зоні навчання дітей у школах не забороняється.  

       Рішення міської комісій ТЕБ та НС щодо обмежень відвідування закладів освіти міста є рекомендаційним. Тому враховуючи  епідеміологічну ситуацію захворюваності учнів та працівників на Covid-19,  на інші гострі респіраторні хвороби, педагогічні ради шкіл приймають  власні рішення щодо форми організації освітнього процесу у закладі (очна, змішана, дистанційна).

       У разі виникнення загрози здоров’ю учасникам освітнього процесу, викликане поширення корона вірусної хвороби чи інших захворювань, школи міста перейдуть на дистанційну форму навчання. І навпаки при покращенні епідситуації усі учні закладів загальної середньої освіти повернуться за парти.

 

За повідомленням відділу освіти

01.12.2020 в 16:27
Коментарів немає

За інформацією Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України, за весь час пандемії коронавірусу  у Ромнах було зафіксовано 993 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію.

Нагадуємо, що актуальна інформація щодо перебігу коронавірусної інфекції на Сумщині розміщується на Telegram–каналі https://t.me/COVID19_Sumy_info.

01.12.2020 в 16:06
Коментарів немає

Повідомлено про підозру директорові ТОВ, через зловживання повноваженнями якого державним інтересам завдано 3,5 млн грн шкоди

Роменською місцевою прокуратурою 27 листопада 2020 року повідомлено про підозру директорові Товариства з обмеженою відповідальністю за фактом службового підроблення офіційних документів та зловживання повноваженнями, що спричинило державним інтересам шкоду в розмірі 3,5 млн грн (ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, у листопаді 2018 року між Управлінням житлово-комунального господарства Роменської міської ради та зазначеним товариством укладено договір на поточний ремонт автомобільної дороги в м. Ромни. Після завершення робіт директор товариства надав замовнику акти виконаних робіт, на підставі яких за виконаний ремонт одержав 6,7 млн грн. Однак відповідно до висновків експертів фактично виконані роботи не відповідають актам приймання виконаних будівельних робіт. Відтак директор товариства, зловживаючи повноваженнями та діючи всупереч державним інтересам, отримав неправомірну вигоду на загальну суму 3,5 млн грн.

Протиправну діяльність підозрюваного викрито за матеріалами Управління Служби безпеки України в Сумській області Роменським відділом поліції під процесуальним керівництвом прокуратури.


Роменська місцева прокуратура звітує       

Протягом 2019  року Роменською місцевою прокуратурою  заявлено до суду 40 позовів на загальну суму 60488 тис. грн.  Судом розглянуто і задоволено22 позови на суму 3563,0 тис.грн. Добровільно відшкодовано за закритими справами -21665 тис. грн.

 Діяльність органів прокуратури була спрямована на вирішення інтересів держави у бюджетній сфері, з питань державної та комунальної власності, у сфері охорони навколишнього природного середовища, з питань захисту інтересів дітей та у сфері земельних відносин.

 Стан реального виконання рішень судів за позовами Роменської місцевої прокуратури  становить – 2295 тис. грн.

Прокурор Роменської

місцевої прокуратури                                                             Я. Клименко


                             МІСЦЕВА ПРОКУРАТУРА ПОВІДОМЛЯЄ                                                                  Роменською місцевою прокуратуроюзаявлено позовну заяву до господарського суду Сумської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Пристайлівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад Лебединської районної ради до   Фермерського господарства «Поділля –Інвест»  про  визнання недійсним договору про надання послуг на вирощування сільськогосподарської продукції.

Зі змісту оспорюваного договору слідує, що Пристайлівський НВК фактично передав у користування земельну ділянку державної форми власності загальною площею 40,7667 га, якою не має права розпоряджатися, за відсутністю рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, без проведення аукціону.

Враховуючи, те що договір не відповідає вимогам ч. 2 ст. 16 Закону України «Про оренду землі», оскільки укладений з порушенням земельного законодавства, а тому, з урахуванням положень ст.ст. 203, 215 ЦК України, підлягає визнанню недійсним.

 Наразі триває судовий розгляд.

 

Прокурор

Роменської місцевої прокуратури                                      Я. Клименко

 

 

 

01.12.2020 в 15:34
Коментарів немає

Не дивлячись на суворі умови карантину, слухачі Роменської міської МАН продовжують працювати над новими проєктами та примножують перемоги на інтелектуальних конкурсах та науково-технічних виставках, а сучасні технології дистанційного зв’язку допомагають крокувати вперед, не припиняти власний розвиток та проявляти себе без загрози для здоров’я.

25 вересня 2020 року був проведений фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) з використанням дистанційних технологій. Слухачі Роменської міської МАН здобули вісім призових місць. Слухачі наукової секції радіоелектроніки та приладобудування (кер. Худогов Г.І.) Палажченко А. – ІІІ місце, Радіонов О. – ІІІ  місце; слухачі секції прикладного програмування (кер. Хоменко С.В.) Сільченко О. – ІІІ місце, Литовченко Д. – ІІ місце, Савченко А. – ІІІ місце; слухач секції психології (кер. Мазур В.С.) Зінь А. – ІІ місце; слухачі секції медицини (кер. Литвин О.І.) Липка Е. – ІІІ місце, Хоменко Н. – ІІІ місце.

30 вересня 2020 року 7 слухачів Роменської міської МАН стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України». Слухачі наукової секції радіоелектроніки та приладобудування (кер. Худогов Г.І.) Цімбота А. – І місце, Моцугиря В. – ІІІ місце; слухачі секції прикладного програмування (кер. Хоменко С.В.) Литовченко Д. – І місце, Сільченко О. – ІІ місце; слухач наукової секції біології (кер. Шевченко С.В.) Божко В. – І місце, слухач секції фізики (кер. Литвиненко О.В.) Гуславський Д. – ІІ місце.

29 жовтня 2020 року Божко Вікторія, слухач наукової секції біології (кер. Шевченко С.В.), виборола І місце у Обласному  екологічному форумі «Природа – національне багатство України».

5-8 листопада 2020 року відбулася найграндіозніша інтелектуальна подія –  фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, де слухач наукової секції географії Роменської міської МАН (кер. Бартош Є.М.) Сенча Іван виборов ІІ місце.

27 листопада 2020 року було оприлюднено підсумки Міжнародного конкурсу «Мій рідний край». За результатами участі у цьому заході 12 слухачів Роменської МАН отримали призові місця: Савченко А. здобув найвищу нагороду «Перлина конкурсу», слухач наукової секції англійської мови (кер. Харченко А.А.) Костенко Д. – І місце; слухачі наукової секції історії України (кер. Шульга Ю.Г.) Меланіч А. – І місце Мельник Т. – І місце, Прокопець А. – І місце, Пащенко К. – ІІ місце, Штирбу П. – ІІ місце, Шевченко М. – ІІ місце, Савченко Є. – ІІ місце, Сидоренко Т. – ІІ місце; слухачі наукової секції мистецтвознавства (кер. Савченко Н.В.) Савченко Р. – І місце, Коваленко А. – ІІ місце.

Пишаємося нашими юними дослідниками, науковому розуму яких ніяка пандемія не стане на заваді!

 

За повідомленням відділу освіти

                                                                      

30.11.2020 в 15:37
Коментарів немає

За інформацією  Сумського гідрометцентру “Сумський обласний центр з гідрометеорології” з настанням календарної зими 1 – 2 грудня очікується невеликий сніг, мокрий сніг, місцями налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця. Вітер східний 7-12 м/с. Температура повітря знизиться і становитиме протягом доби -4..+1*.

30.11.2020 в 15:29
Коментарів немає

За інформацією Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України, за весь час пандемії коронавірусу  в м. Ромни зафіксовано – 902 випадки захворювання.

Нагадуємо, що актуальна інформація щодо перебігу коронавірусної інфекції на Сумщині розміщується на Telegram-каналі https://t.me/COVID19_Sumy_info.