Новини міста (3405)

08.02.2023 в 17:12
Коментарів немає

Шановні мешканці громади!

Досить часто у громадян виникають труднощі щодо зняття з реєстрації у власному будинку чи квартирі особи, яка в ній зареєстрована, але не проживає протягом певного часу та не погоджується чи не зацікавлена у знятті з реєстрації.

Кількість зареєстрованих осіб у житловому приміщенні впливає на умови проживання в ньому: на право отримувати житлові субсидії, на оплату комунальних послуг та послуг з утримання будинку. Для отримання певних соціальних переваг власники житла були вимушені раніше звертатися до суду для урегулювання даного питання. Але з набранням чинності Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» від 05.11.2021 № 1871-IX у вищезазначеному питанні відбулися зміни.

Відтепер власник приватного житла має право «виписати жильців» самостійно без їх згоди та без суду. Для цього потрібно звернутися до Управління адміністративних послуг Роменської міської ради у відділ реєстру територіальної громади із заявою про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання та надати документ, що посвідчує особу (у разі особистого звернення) та документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання особи (осіб), що знімається.

Заява може бути подана лише повнолітньою особою.

При знятті із задекларованого/зареєстрованого місця проживання більше однієї особи разом із заявою власник житла подає документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, окремо щодо кожної особи.
Також передбачено нюанс щодо «виписки» дітей. Якщо власник подає заяву про зняття з реєстрації батьків дитини (або одного з них), дитина також підлягає зняттю з реєстрації. Однак власник не може виписати з житла власних дітей, що цілком зрозуміло.

Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи за заявою співвласника житла здійснюється за згодою іншого співвласника житла, яка надається особисто або через представника та підтверджується підписом такого співвласника або його представника у заяві.

Потрібно звернути увагу, що «виписати» одного із співвласників житла без його згоди неможливо.

Більш детальні роз’яснення Вам нададуть наші спеціалісти за адресою ЦНАП м.Ромни, вул. Соборна, 13/71 або за тел. 5 29 15, 5 33 00, або моб. 098 7834866.

За повідомлення центру надання адміністраитивних послуг м. Ромни

08.02.2023 в 15:35
Коментарів немає

03-05 лютого  2023 року в м. Києві пройшов чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні серед юнаків та дівчат 2006-2007 р. н. Участь у змаганнях взяли 505 спортсменів з усіх областей України та м. Києва.

Вдало виступили вихованці Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного.

Єлизавета ЗЕМЛЯНІКІНА (Роменський ліцей № 4 ім. Тетяни Маркус) – 1-е місце 60 м з/б, встановивши новий рекорд Сумщини, 60 м – 4-е місце;

Наталія ТИЩЕНКО (Роменська ЗОШ № 7) – 3-е місце – 800 м; 1500 м – 4-е місце.

В естафеті 100м+200м+300м+400м збірна Сумської області, куди увійшли  Єлизавета ЗЕМЛЯНІКІНА та  Наталія ТИЩЕНКО, виборола 5-е місце.

Серед юнаків в естафеті 100м+200м+300м+400м Назар ЦИГАНЕНКО (СНАУ) та Владислав ВАСИЛЕНКО (Роменська ЗОШ № 6) посіли 7-е місце.

Єлизавета ЗЕМЛЯНІКІНА та Наталія ТИЩЕНКО ввійшли до резерву збірної команди України з легкої атлетики.

Роменська ДЮСШ ім. В. Гречаного в командному заліку серед 35 ДЮСШ України зайняла 5-е місце. Переможці та призери змагань були нагороджені медалями і дипломами Федерації легкої атлетики України.

Вихованців до змагань підготували тренери-викладачі Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного Олександр ЛІСНЕНКО, Валентина та Микола САВИЦЬКІ.

За повідомленням Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного

08.02.2023 в 11:15
Коментарів немає

Харчові отруєння є не контагіозними захворюваннями (тобто вони не передаються від однієї особи до другої при контакті), виникають в результаті вживання харчових продуктів, в яких відбулося масивне розмноження певних видів мікроорганізмів чи накопичення токсинів мікробного або немікробного походження до рівня патогенної дози.

Харчові отруєння виникають у виді масових спалахів зі значною кількістю захворілих або у вигляді сімейних та групових захворювань, а також поодиноких випадків. Харчове отруєння стається, коли людина вживає в їжу будь-які продукти, обсіменені хвороботворними бактеріями. Список патогенних мікроорганізмів дуже широкий, і багато хто з них при попаданні в травну систему може призводити до дуже тяжких наслідків.

Загальними характерними особливостями захворювань, які належать до групи харчових отруєнь, є зв’язок їх виникнення з прийомом їжі за відсутності будь-якого іншого чітко вираженого шляху поширення. Для цих захворювань характерні раптовий початок і короткий інкубаційний період. Як правило перші симптоми отруєння з’являються протягом 2-6 годин після потрапляння в шлунок неякісних продуктів. Прогресування хвороби залежить від кількості спожитої їжі та стану здоров’я. Однак до типових проявів харчового отруєння належать: різкий біль у животі, діарея, нудота і блювання, зневоднення організму, відсутність апетиту та слабкість, підвищення температури.

Наразі в Україні ‒ діє військовий стан. Наші громадяни, іноземні друзі, волонтери та партнери роблять свій внесок в тяжкий час, як збір продуктів харчування та приготування їжі для цивільного населення та особистого складу війська України.

Однак, слід пам’ятати, що погано помиті овочі та фрукти, наша неуважність,  за умов якої продукти швидко псуються, можуть стати причиною харчового отруєння.

Щоб уникнути харчові отруєння потрібно дотримуватись простих порад, а саме :

 • дотримуватися обов’язкової гігієни рук осіб, що контактують з харчовими продуктами;
 • при розфасуванні продукції перевіряти термін її придатності та умови зберігання, оцінювати цілісність і герметичність пакування харчових продуктів;
 • при огляді консервованих продуктів (плодоовочевих, м’ясних та рибних консервів) оцінювати чи є негерметичні або браковані банки, які мають дефекти: патьоки, деформації, фізичний (неправдивий) бомбаж і банки «хлопавки», та не допустити їх наступне зберігання та використання;
 • сирі харчові продукти (риба, м’ясо тощо) піддавати термічній обробці (смаження, варіння або тушкування);
 • продукти, які швидко псуються, – оцінити їх зовнішній вигляд, колір, запах та смак;
 • зберігати харчові продукти з дотриманням температурних режимів – за можливості;
 • дотримуватися гігієнічних вимог та технології приготування їжі.

УВАГА!   Особлива увага має приділятися харчовим продуктам домашнього виготовлення, а також грибним та плодоовочевим, м’ясним та рибним консервам, виготовлених в домашніх умовах. НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб у місцях, не призначених для здійснення торгівлі харчовими продуктами. Треба пам’ятати, що тільки чітке дотримання гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути харчового отруєння та зараження кишковими інфекціями.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких.  Прислухайтесь до вище вказаних порад.

Слава Україні!

За повідомленням Роменського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області 

07.02.2023 в 15:19
Коментарів немає

У с. Яворів Львівської області на базі «Західного реабілітаційного центру»  НКСІУ України завершився юніорський Чемпіонат України з біатлону.

Високі результати показали представники Роменського біатлону, які  9 разів піднімалися на п’єдестал пошани:

Сергій СУПРУН – ІІ місце в спринті на 10 км., ІІ місце в гонці переслідування на 12,5 км., І місце в класичній естафеті (4 юніори*7,5 км) та І місце в змішаній естафеті (2 юніорки* 6 км + 2 юніори *7,5 км);

Владислав ЧИХАРЬ – ІІІ місце в індивідуальній гонці на 15 км і І місця в класичній та змішаній естафетах;

Ксенія ПРИХОДЬКО – І місце в змішаній естафеті та ІІ місце в класичній.

У підсумку змагань Ксенія ПРИХОДЬКО, Сергій СУПРУН та Владислав ЧИХАРЬ включені в склад збірної України для участі в юніорських Чемпіонатах Європи та Світу, які незабаром відбудуться в Латвії та Казахстані.

За повідомленням Роменської ДЮСШ ім. П. Калнишевського

 

07.02.2023 в 11:13
Коментарів немає

На оперативній нараді при міському голові обговорено нагальні питання життєдіяльності громади. Звітували керівники комунальних підприємств, установ та закладів.

Зокрема, директор КП «Ромникомунтепло» РМР» Віталій МЕГА повідомив, що від мешканців будинків скарг щодо температурного режиму не надходило. За інформацією начальника управління економічного розвитку Роменської міської ради Юлії ЯНЧУК, пасажирські перевезення на всіх місцевих маршрутах здійснюються за затвердженими графіками.

Начальник управління адміністративних послуг Роменської міської ради Павліна ОГАНЕСЯН довела до відома присутніх, що у приміщенні ЦНАПу представники національної поліції, національної гвардії та прикордонників проводять спілкування із добровольцями та запис у нові підрозділи структур МВС. Жителі громади можуть добровільно долучитися до однієї з 8 штурмових бригад, що формуються.

В.о. начальника управління соціального захисту населення Вікторія ГОНЧАРЕНКО доповіла, що формування продуктових наборів вже розпочато, опрацьовується питання щодо визначення категорій осіб, які ці продуктові набори отримають.

Очільник громади Олег СТОГНІЙ наголосив начальнику управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради Олені ГРЕБЕНЮК та директору Територіального центру надання соціальних послуг (соціального обслуговування) Роменської міської ради Олені ШКРОМИДІ щодо забезпечення дровами незахищених верств населення: «Для того, щоб не було нарікань з боку мешканців, потрібно одразу їх інформувати про якість наявних дров, завозити дрова лише за згоди заявників».

За повідомлення загального відділу

06.02.2023 в 16:28
Коментарів немає

Інструкції з охорони праці є важливим нормативно-правовим актом підприємства, який регламентує безпечне виконання робіт та поведінку працівників. Виконання вимог інструкцій з охорони праці є обов’язковою вимогою, закріпленою ст. 14 Закону України «Про охорону праці». За порушення цієї вимоги працівник відповідає згідно з чинним законодавством.

Але до цього надважливого документа подекуди ставляться не досить відповідально. Буває, інструкції з охорони праці або не розробляють зовсім, або роздруковують з інтернету, не адаптуючи до специфіки підприємства, не враховуючи всіх наявних на робочих місцях ризиків та небезпек. Такі інструкції не містять усіх необхідних заходів безпеки.

Наслідком такого недбалого ставлення до розробки інструкцій з охорони праці можуть бути нещасні випадки, професійні захворювання та аварії на виробництві.

Інструкція з охорони праці – це акт з охорони праці підприємства, що містить обов’язкові для дотримання працівниками вимоги з охорони праці при виконанні ними робіт певного виду або за певною професією на всіх робочих місцях, у виробничих приміщеннях, на території підприємства, будівельних майданчиках або в інших місцях. Інструкції з охорони праці на підприємстві, установі, організації розробляються на основі нормативно-правових актів з охорони праці, технологічної документації підприємства, установи, організації з урахуванням конкретних умов виробництва та вимог безпеки. Готові інструкції затверджуються роботодавцем і є обов’язковими для дотримання працівниками підприємства, установи, організації. Інструкції мають відповідати законодавству про охорону праці.

Текст інструкції з охорони праці має бути конкретним, стислим та зрозумілим, аби уникнути можливості різного тлумачення. Текст інструкції з охорони праці не має містити не властивих для нормативних актів слів, словосполучень і зворотів, характерних для розмовної мови, довільних скорочень слів, іноземних слів, але допускається застосування загальноприйнятих скорочень та абревіатур. Потрібно уникати викладення вимог у формі заборони. Не потрібно застосовувати слова «категорично», «особливо», «обов’язково», «суворо» тощо, оскільки всі вимоги інструкції є однаково обов’язковими. Інструкція з охорони праці може ілюструватись малюнками, схемами, кресленнями.

Кожна інструкція з охорони праці має містити назву та порядковий номер. У назві стисло вказується, для якої професії або виду робіт вона призначена (наприклад, «Інструкція з охорони праці для двірника»). Інструкції з охорони праці мають складатися з таких розділів:

 • «Загальні положення»;
 • «Вимоги безпеки перед початком роботи»;
 • «Вимоги безпеки під час роботи»;
 • «Вимоги безпеки після закінчення роботи»;
 • «Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях».

За необхідності інструкції можуть містити й інші розділи. Для розміщення матеріалів, які доповнюють зміст інструкцій, ілюструють чи конкретизують окремі вимоги, може передбачатись розділ «Додатки».

Відповідно до Положення про розробку інструкцій з охорони праці інструкції з охорони праці має бути розроблено та введено в дію до початку виконання робіт або введення в дію нового обладнання, приладів, пристосувань і т.д.

Інструкцію з охорони праці підписує особа, яка її розробила (зазвичай, це безпосередній керівник), передає інструкцію на узгодження в кадрову, юридичну службу та службу охорони праці (порядок узгодження визначає роботодавець). Після підписання і узгодження інструкції її вводять в дію наказом керівника підприємства, установи, організації.

Після видання наказу інструкцію тиражують у потрібній кількості, реєструють у Журналі реєстрації інструкцій з охорони праці, видають керівникам структурних підрозділів під підпис у Журналі обліку видачі інструкцій.

Планово інструкції потрібно переглядати та оновлювати:

 • для робіт з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі – не рідше ніж раз на три роки;
 • для всіх інших робіт – не рідше ніж раз на п’ять років.

Позаплановий перегляд інструкцій відповідно до розділу VІ Положення про розробку інструкцій з охорони праці відбувається в разі змін у законодавстві, настання нещасного випадку (якщо є така потреба), змін умов праці та іншого.

За повідомленням відділу з контролю за додержанням

законодавства про працю та  зайнятість населення 

06.02.2023 в 09:54
Коментарів немає

Електронний кабінет особи з інвалідністю – зручний сервіс, який дає можливість оперативно онлайн подавати пакет документів для безоплатного отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації) (далі – ДЗР). Сервіс доступний на Порталі Централізованого банку даних осіб з інвалідністю

Які переваги отримують користувачі завдяки Електронному кабінету особи з інвалідністю?

Завдяки сервісу люди, зареєстровані в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ) отримають можливість:

·         подачі заяв про потребу в забезпеченні ДЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;

·         подачі заяв про вибір підприємства шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;

 а також здійснення зворотного зв’язку:

·         можливість надсилання людям з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ДЗР та пакету документів, інших інформаційних повідомлень.

Якщо людина з інвалідністю не зареєстрована в ЦБІ

Потрібно подати заяву про первинну реєстрацію в ЦБІ – пункт головного меню Електронного кабінету особи з інвалідністю «Заява про первинну реєстрацію в ЦБІ»

 Для реєстрації у якості користувача Електронного кабінету необхідно виконати наступне:

1. Якщо є кваліфікований електронно-цифровий підпис (КЕП) можливо виконати первинну реєстрацію в Електронному кабінеті самостійно без необхідності особисто звертатися до органів соціального захисту населення – посилання «Реєстрація» на головній сторінці електронного кабінету АБО

2. Якщо КЕП відсутній, потрібно особисто звернутися до відділення соціального захисту та подати заяву про реєстрацію в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ, в результаті буде надано код авторизації. Цей код авторизації є секретним, тому його необхідно зберігати в таємниці до закінчення первинної реєстрації!

Для завершення первинної реєстрації необхідно виконати наступні дії:

·         зайти на головну сторінку Електронного кабінету та обрати пункт меню «Реєстрація на Порталі ЦБІ»;

·         заповнити реєстраційну форму – ввести логін, пароль, підтвердження паролю, електронну адресу, обрати вид реєстрації – без КЕП або з КЕП.

При реєстрації без КЕП необхідно ввести код авторизації, який отримано у відділенні соціального захисту. Реєстрація Електронному кабінеті ЦБІ за одним кодом авторизації здійснюється лише один раз!

При реєстрації за КЕП, необхідно заповнити дані КЕП (обрати АЦСК, файл підпису КЕП та ввести пароль до КЕП) та натиснути кнопку «Зареєструватися».

За результатами реєстрації на електронну адресу прийде лист, який підтвердить факт реєстрації в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ.

Детально ознайомитися з інструкцією (відеоінструкцією) користувача електронного кабінету особи та навчальним відео можна за посиланнямhttps://www.msp.gov.ua/news/20999.html

Отримати доступ до електронного кабінету особи з інвалідністю та зареєструватися у ньому можна за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/ або на офіційному сайті Мінсоцполітики в розділі «Особам з інвалідністю».

Прес-служба Міністерства соціальної політики, 289-35-60, press@mlsp.gov.ua

05.02.2023 в 15:44
Коментарів немає

Приєднуйся до «Гвардії наступу», бо час повертати своє!

З 1 лютого Міністерство внутрішніх справ України оголосило про формування додаткових штурмових бригад Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. Їх кістяк складається із офіцерів та солдат, які мають величезний бойовий досвід, а доукомплектація здійснюється винятково з добровольців.

Задля зручності отримання консультацій та подання анкет добровольцями, до даного процесу було залучено центри надання адміністративних послуг, в приміщеннях яких облаштовані місця для представників Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби.

Як все це відбувається в нашому ЦНАПі?

Доброволець приходить у ЦНАП (м. Ромни, вул. Соборна, 13), де йому пропонують 8 бригад на вибір і він має можливість обрати одну з них відповідно до своєї мотивації та поглядів:
• Сталевий кордон» (бригада Державної прикордонної служби України. У лавах підрозділу вже є герої, які захищали кордон, боронили Азовсталь та воювали на Бахмутському напрямку).
• «Червона калина» (до лав бригади вже увійшли герої, які брали участь у боях на Донеччині й Луганщині, обороняли Київ).
• «Лють» (бригада Національної поліції України).
• «Рубіж» (до лав бригади вже увійшли герої, які відстоювали Гостомельський аеропорт, Рубіжне на Луганщині).
• «Спартан» (потужна штурмова бригада, обороняла Харків).
• «Кара-Даг» (кара за Крим, братиме участь у звільненні АРК).
• «Буревій» (бригада утилізації російських військових).
• «Азов» (легендарний підрозділ, один із основних осередків оборони Маріуполя).

Бригади пропонують умови та вимоги для добровольця і він визначає, чи вони для нього прийнятні. Якщо так, то розпочинається діалог про працевлаштування.

Записатись, а також отримати будь-яку інформацію стосовно формування нових підрозділів можна у ЦНАПі міста Ромни, з 8:00 до 18:00 кожного дня (без перерв та вихідних).

Разом до ПЕРЕМОГИ!

За повідомленням центру надання адміністративних послуг м.Ромни

 

03.02.2023 в 14:38
Коментарів немає

У Роменській міській територіальній громаді продовжується доукомплектування закладів освіти альтернативними джерелами електроенергії.

За ініціативи міського голови Олега СТОГНІЯ у результаті плідної співпраці з фермерськими господарствами навчальні заклади громади отримують генератори.

Таким чином під час дії воєнного стану в умовах небувалого дефіциту електроенергії буде уникнення відключення будівель шкіл та забезпечено безперебійний належний навчальний процес.

Сьогодні дякуючи ТОВ “ТАС АГРО ПІВНІЧ” та БЛАГОДІЙНОМУ ФОНДУ СЕРГІЯ ТІГІПКА Гришинський НВК РМР та  Бацманівський НВК РМР отримали генераторами.

Для нашої громади, а особливо для загальноосвітніх закладів, зараз важлива будь-яка підтримка. Адже діти повинні отримувати якісну освіту, попри всі труднощі.

Тож тільки спільні зусилля обов’язково принесуть бажаний результат! Разом до Перемоги!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

03.02.2023 в 11:31
Коментарів немає

Міністерство культури та інформаційної політики України інформує, що у зв’язку з відключенням електроживлення об’єктів Концерну РРТ через ракетні обстріли рф, філії Концерну РРТ в першу чергу забезпечують роботу технічних засобів мобільних операторів і роботу цифрових передавачів мультиплексу МХ-1, у якому транслюються програми АТ «НСТУ», «Єдині новини», а також роботу FM-передавачів УР-1 «Перший».

Для забезпечення доступом громадян до життєво важливої інформації в умовах відсутності електроживлення, інформуємо про частоти радіопрограм АТ «НСТУ». Перелік радіочастот доступний за посиланням: https://cutt.ly/02KMCPE. Також у пунктах незламності з мережею Інтернет українське телебачення та «Українське радіо» доступні у додатку «Дія».

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

03.02.2023 в 10:16
Коментарів немає

На Сумщині завершилася соціальна ініціатива «Лікар для села».

Спеціально облаштований реактивами та медичним обладнанням медмобіль за 2 тижні об’їхав 10 населених пунктів Роменського району, де проводить свою виробничу діяльність ТОВ «МХП – Урожайна країна». Ще з 16 сіл здійснювався підвіз людей.

Головна мета проєкту дати людям можливість отримати безплатні консультації медиків-професіоналів та зменшити тиск на медичні заклади в містах і маленьких селах.

У межах проєкту мешканці Сумщини мали можливість отримати консультації: терапевта, офтальмолога, провести УЗД обстеження.

Усього було проведено 1068 оглядів людей із 26 населених пунктів регіону. При цьому 301 пацієнт незабаром отримає окуляри згідно з рецептом, який виписав лікар.

«Сьогодні повномасштабна війна торкнулася майже всіх мешканців Сумщини. Окрім ракетних та артобстрілів, ускладнився й до того нелегкий процес отримання якісної медичної допомоги в маленьких селах та селищах. Тож медмобіль, який курсував з 16 по 27 січня регіоном, безсумнівно зменшив тиск на районні та обласні лікарні. Люди мали змогу безоплатно, не виїжджаючи далеко за межі району, отримати кваліфіковану консультацію лікарів», – зазначив директор «Урожайної країни» Андрій РИБАЛКО.

 

«МХП як завжди підтримує та допомагає жителям нашої й інших громад. Люди дуже вдячні за такий неймовірний проєкт. Сподіваємося, що «Лікар для села» буде проводиться ще не один рік», – зауважив Руслан КУЗЬМЕНКО, староста Галківського старостинського округу.

«Медичний проєкт, що було реалізовано в співпраці з багатьма благодійними фондами, це в першу чергу, – для людей і про людей.  Вдячні погляди та слова мешканців населених пунктів, де побував за цей час медмобіль, свідчать про те, що ми робимо важливу справу», – наголосила Наталія БОГДАН, менеджер регіональний із соціальних проєктів Фонду «МХП – Громаді».

Наразі Сумщина передала естафету медичного проєкту іншим областям. Нині мебмобіль та лікарі працюють в Тернопільській та Хмельницькій областях. 

Проєкт «Лікар для села» став можливим за сприяння та підтримки Благодійного фонду «МХП – Громаді» й міжнародних партнерів Благодійного фонду МОАС-Україна, RMH Latvija та Благодійного фонду Оксани ДМИТРІЄВОЇ. Окрему подяку БФ «МХП-Громаді» також висловлює Фонду «Підтримую Добрі Справи».

За інформацією Фонду «МХП – Громаді»

 

 

02.02.2023 в 16:05
Коментарів немає
Шановні жителі громади!
 
Роменська центральна міська бібліотека для дорослих імені Бориса Антоненка-Давидовича оголошує акцію “СТАРІ КНИГИ – НА МАКУЛАТУРУ, КОШТИ – НА ЗСУ”.
 
Закликаємо мешканців громади переглянути свої бібліотеки, де неодмінно знайдете літературу, з якою захочете попрощатися і водночас зробити шляхетну справу – допомогти ЗСУ. Позбавтеся лише від того, що для вас вже не цікаве, не актуальне, ніколи не буде знову прочитане.
 
Зібрані від здачі книг кошти будуть використані для потреб військових, які боронять нашу країну на фронті.
Якщо ви бажаєте долучитися до акції, приносьте старі книги до бібліотеки за адресою: вул. Коржівська, 94, м. Ромни, Сумської обл.
 
За повідомленням відділу культури РМР
02.02.2023 в 08:01
Коментарів немає

На виконання Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Виконавчий комітет Роменської міської ради Сумської області запрошує до участі у здійсненні судочинства всіх бажаючих осіб, які досягли тридцятирічного віку, постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Роменського міськрайонного суду Сумської області, відповідають вимогам статті 65 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів».

До 15.02.2023 року просимо осіб, які згодні бути присяжними за довідками звертатись до виконавчого комітету Роменської міської ради за адресою: м. Ромни, б-р. Шевченка, 2, 2-й поверх, кабінет № 16 або за номером 096 085 9199.

Заздалегідь вдячні за співпрацю.

За повідомленням відділу юридичного забезпечення 

01.02.2023 в 15:40
Коментарів немає

Війна та її наслідки торкнулися всіх сфер суспільного життя нашої країни. Не стала винятком і трудова сфера.

Так, з початку збройної агресії російської федерації в Україні 560 працівників постраждали внаслідок поранень, отриманих під час виконання трудових обов’язків, з них – 214 загинули. Це сталося в результаті бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, захоплення в полон тощо.

Чинний порядок розслідування не дозволяв оперативно утворювати комісії та проводити розслідування нещасних випадків, що сталися за вказаних обставин.

Тому, для забезпечення своєчасного та якісного проведення розслідування нещасних випадків, спричинених військовою агресією російської федерації проти України, були розроблені відповідні зміни, які 20 січня 2023 року прийняті на засіданні Уряду.

Зміни спрямовані на спрощення та удосконалення процедури розслідування нещасних випадків на період дії в Україні режиму воєнного (надзвичайного) стану.

Спрощений механізм розслідування дасть можливість швидко проводити розслідування та створить умови для своєчасного та належного соціального захисту потерпілих.

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

01.02.2023 в 09:58
Коментарів немає

Всеукраїнська Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» проводить опитування ветеранів/ветеранок для виявлення зацікавлених у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств.

Це опитування проводиться з метою подальшого наданням ветеранам і ветеранкам війни, які зацікавлені у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств,  інформаційно-консультаційного супроводу і навчання основам фермерства і кооперації.

За допомогою цього опитування  можна проаналізувати проблеми ветеранського підприємництва у сільському господарстві і надати отримані висновки організаціям (державним та недержавним), які надають підтримку ветеранам та ветеранкам.

Опитування проводиться в рамках проєкту «Школа сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок війни». Більше інформації про проєкт за посиланням: http://dorada.org.ua/uk/shkola-simejnogo-fermerstva-dlya-veteraniv-ta-veteranok.

Анкету заповнити бажано до 03 лютого 2023 року за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQViRzz034focNEbTbEuJRf1Q5lb6uK-Bx3YeIZp-s5npC5A/viewform?fbclid=IwAR0GloBpUyKnuEidSUukPrWX7AWtxhPcsKY-udQ2bhbO3ruU0d-y8GBTIDQ

 За повідомленням управління економічного розвитку РМР