Новини міста (1376)

06.05.2021 в 14:38
Коментарів немає

6 травня 2021 року відбулися одноденні практичні заняття у рамках навчально-польових занять для випускників 11-х класів на базі військового полігону у с. Гаї. Учні мали змогу на різних локаціях ознайомитися із засобами індивідуального захисту, вогненебезпечними предметами, правилами надання домедичної допомоги, вогневої та тактичної підготовки.

Захід відбувся за сприяння міської ради, Роменського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України у м. Ромни, волонтерів-учасників АТО.

За повідомленням відділу освіти

05.05.2021 в 18:19
Коментарів немає

Сьогодні у залі засідань міської ради відбулось засідання робочої групи з питань вивчення фактичного стану використання земель Роменської міської територіальної громади сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням «землі запасу» під головуванням міського голови Олега СТОГНІЯ.

У зазначеному заході взяли участь обласні депутати, депутати міської ради, заступники міського голови, начальник відділу в Роменському районі головного управління Держгеокадастру у Сумській області, спеціалісти відділу земельних ресурсів, представники громадськості та місцеві ЗМІ.

Голова громади Олег СТОГНІЙ закликав присутніх припинити маніпуляції та запевнив: «Земельні ділянки ніхто не забирає! Робимо все можливе в межах законодавства, щоб навести порядок у питаннях використання землі. Правова колізія не стане перепоною у захисті інтересів громади. Сільське населення – у пріоритеті!»

З метою прийняття виваженого рішення робоча група з’ясовувала та перевіряла на місцевості фактичний стан використання зазначених земельних ділянок. Робочою групою в результаті обстежень сформовано перелік земельних ділянок,  які мешканці обробляють як городи або використовують для випасання та сінокосіння. Як підсумок плідної роботи були оформлені протоколи всіх виїзних нарад по кожній сільській раді, за якими 151 земельна ділянка на разі використовується саме сільським населенням. Тож, депутатам міської ради буде надана рекомендація зберегти їх за місцевими жителями.

Усі старости, провівши попереднє обговорення на місцях, запевнили, що люди готові оформити відповідні документи, або ж згуртуватися і створювати громадські пасовища. Неодноразово зверталася увага присутніх на те, що мешканці сіл просять не по 2 гектари, а лише декілька соток, саме під господарство та випас худоби, як єдиний вихід вижити в селі.

Голова Роменської районної державної адміністрації Денис ВАЩЕНКО подякував за запрошення бути присутнім на засіданні та звернув увагу членів робочої групи на наявність письмових заяв мешканців сіл, що були написані ще у 2020 році до сільських рад, які тоді діяли, та по яким мало прийматися рішення Держгеокадастром.

«Земельні ділянки по більшості вищезазначених заяв були сформовані у перелік тих, що згодом передані міській територіальній громаді, тому по ним не приймалися рішення. Впевнений, що у депутатів міської ради не підніметься рука обезземелить селян, всім дадуть змогу оформити свої земельні ділянки, якими користувалися до сьогодні. Рішення має бути з розумінням, що ця земля має послугувати і нашим нащадкам, не одному поколінню. Очевидно, що усім по 2 гектари не вистачить, тим паче, що там є і болота, і сінокоси, і пасовища» – зазначив Сергій ПРОНЬ

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

05.05.2021 в 10:05
Коментарів немає

Головне управління ДПС у Сумській області, з метою зменшення порушень суб’єктами господарювання використанням режиму подання до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані, повідомляє.

Згідно з п. 2, абзацами другим і шостим п. 7 ст. З Закону України від 06 липня 1996 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі), повинні подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

Порядок передачі інформації від РРО та програмних РРО до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, по дротових або бездротових каналах зв’язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, на базі технології, розробленої Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством. При цьому застосування удосконаленого електронного підпису та/або удосконаленої електронної печатки є достатнім для застосування в програмних РРО.

Пунктом 11 статті З Закону № 265 встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

Відповідно до абзацу першого ст. 8 Закону № 265 форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових, книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО та/або програмних РРО чи використанням розрахункових книжок, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Реквізити фіскального касового чека на товари (послуги) визначено п. 2 розділу 2 Положення про форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 (далі – Положення № 13).

Згідно з абзацом восьмим п. 2 розділу З Положення № 13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити, зокрема, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством).

Отже у розрахунковому документі, який створюється РРО при проведенні розрахункових операцій з продажу підакцизних товарів, має відображатися такий обов’язковий реквізит як «код УКТ ЗЕД».

Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій, програмних реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів Державної податкової служби України затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.10.2020 за № 1744/22056 (далі – Вимоги № 1057 та Порядок № 1057 відповідно).

Згідно з п.п. 1.2 п. 1 Порядку № 1057 система зберігання і збору даних РРО (далі – СЗЗД РРО) – загальнодержавна система, призначена для збору даних РРО та передачі цих даних до системи обліку даних РРО в ДПС за технологією зберігання і збору даних РРО для Державної податкової служби України.

Відповідно до п.п. 1.2 п. 1 Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій, програмних реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 № 1057, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 17.10.2020 за № 1743/22055, технологія зберігання і збору даних РРО для ДПС (далі – технологія) – розроблена Національним банком технологія, погоджена ДПС. Технологія призначена для використання у СЗЗД РРО для ДПС.

У свою чергу, відповідно до п. 9.1 Порядку № 1057 передача даних РРО до серверу обробки інформації виконується згідно з регламентом, заданим у конфігурації РРО у форматі ХМL-документів, визначеному у протоколі передачі інформації.

Враховуючи викладене та те, що код УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом для підакцизних товарів та відповідно до Положення № 13 фактично є частиною назви товару, ДПС України повідомляє, що відповідно технології зберігання та збору даних РРО код УКТ ЗЕД рекомендовано розміщувати в структурі тегів <РР> з атрибутом <NM>.

Додатково повідомляємо, що зазначення обов’язкових реквізитів розрахункових документів в структурі тегів необов’язкових реквізитів є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб’єктом господарювання до серверу контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно- перевірочних заходів.

Відповідно до пункту 7 статті 11 Закону № 265 до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, застосовується фінансова санкція у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (300 х 17)=5100,00 грн.).

Згідно з пунктом 10 статті 17 Закону № 265 у разі неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій через дротові або бездротові канали зв’язку, в разі обов’язковості її подання, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій через дротові або бездротові канали зв’язку, в разі обов’язковості подання, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі тридцять мінімумів доходів громадян.

За повідомленням ДПС України

 

05.05.2021 в 08:45
Коментарів немає

За повідомленням сервісного центру «Філії Роменський РЕМ» планується  короткочасні відключення у зв’язку з проведенням планових ремонтних робіт:

Дата Час Вулиця 
11.05. з 9.00 – 16.00

Прорізна

Ковпака

Колгоспна

12.05 з 9.00 – 16.00

Науменка

Кооперативна

13.05 з 9.00 – 16.00

Чагівця 

Ковпака

 

02.05.2021 в 04:00
Коментарів немає

ДОРОГІ ЖИТЕЛІ ТА ГОСТІ ГРОМАДИ!

Щиро вітаю вас із найсвітлішим святом – Воскресінням Христовим! Бажаю міцного здоров’я, благополуччя нашій громаді, душевної чистоти та гармонії. Нехай у вашому домі завжди буде тепло та затишно, а Боже благословення буде запорукою миру на нашій землі, духовного відродження нашої держави.

Окремо хочу привітати з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння усіх наших воїнів, які зараз на передовій мужньо боронять кордони України від агресора. Бажаю кожному захиснику здоров’я та наснаги. Як то кажуть: щоб шаблі не брали, щоб кулі минали!

Упевнений сила Христового Воскресіння сприятиме духовному зближенню людей, зігріє теплом кожного та принесе зміни на краще.

Тільки з вірою у добро зможемо подолати всі труднощі.

Зі святом! Будьте здорові!

 З повагою міський голова Олег СТОГНІЙ

01.05.2021 в 09:27
Коментарів немає

Після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» №1009 від 17.11.2020, який передбачає порядок передачі майна, правонаступності органів місцевого самоврядування внаслідок формування нового адміністративно-територіального устрою, розпочався процес інвентаризації майна та передачі  установ з районного рівня на рівень територіальних громад, де такі установи розміщуються.

На засіданні одинадцятої сесії Роменської міської ради були затверджені передавальні акти по восьми сільських радах, а саме Бобрицької, Біловодської, Ріпчанської, Рогинської, Плавинищенської, Галківської, Гришинської та Миколаївської.

Прийняте у комунальну власність Роменської міської територіальної громади майно згідно додатків рішень передано у комунальну власність на баланс та у господарське відання/оперативне управління наступним суб’єктам господарювання Роменської міської ради: виконавчий комітет, управління адміністративних послуг, управління житлово-комунального господарства, відділ освіти, відділ культури, служба у справах дітей, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ромни», КП «Міськводоканал», КП «Ромнитеплосервіс», КП «Комбінат комунальних підприємств», Плавинищенський ЗДО (ясла-садок) «Теремок».

Процес передачі ще триває. Бухгалтера шести сільських рад продовжують проводити інвентаризацію майна для підготовки відповідних актів та формування проектів рішень на чергову сесію міської ради.

За повідомлення відділу бухгалтерського обліку та господарського забезпечення

30.04.2021 в 15:34
Коментарів немає

На початку пленарного засідання одинадцятої сесії Роменської міської ради, 29 квітня 2021 року, депутати продовжили договори оренди землі місцевим фермерським господарствам та фермерам, окрім тих, з якими не досягнуто згоди на укладення договорів про соціальне партнерство з громадою.

Міський голова Олег Стогній наголосив, що йдучи на вибори, він обіцяв роменцям зберегти села громади, тож надання можливості місцевим фермерам працювати на землі громади вважає одним з таких кроків.

Депутати затвердили текст типового договору про соціальне партнерство між суб’єктами господарювання і місцевими органами місцевого самоврядування та громадськістю.

Прийнято ряд галузевих рішень про передачу майна, отриманого від сільських рад.

Міська рада затвердила перелік категорій пасажирів, які мають право на безкоштовний та пільговий проїзд в міських та приміських автобусах.

Також встановили, що на виконання повноважень депутатів Роменської міської ради  вони отримають з міського бюджету по 25 000 гривень на кожного на рік. Відповідно до затвердженого порядку використання цих коштів, вони можуть спрямовуватися на надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які проживають на території громади, для лікування, придбання ліків та вирішення соціально-побутових проблем, а також на благоустрій у межах територіальної громади та функціонування закладів освіти.

На цій сесії депутати затвердили склад наглядових рад підприємств комунальної форми власності.

Депутати підтримали звернення до Президента України щодо відновлення права органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю, а також звернення до Кабінету Міністрів України, ініційоване підприємцями громади, щодо послаблення карантинних обмежень для малого бізнесу невеликих громад.

Своїм рішення депутати затвердили Положення про Місцеву пожежну охорону, до складу якої увійшли дев’ять пожежних команд, розташованих на сільських територіях.

Міська рада внесла зміни до Структури і штатів виконкому і міської ради, серед яких до штату Управління житлово-комунального господарства введено п’ять посад головних спеціалістів, які будуть виконувати обов’язки інспекторів з благоустрою.

За повідомлення відділу організаційного та комп’ютерного забезпечення

30.04.2021 в 15:05
Коментарів немає

Кожного року перед святом Воскресіння Христового Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради проводить ряд заходів для своїх підопічних.

Свято Великодня знову завітало до сотень пенсіонерів та осіб з інвалідністю, які обслуговуються установою в Роменській громаді, зігрівши кожне серце великодньою радістю – пасхальним кексом, придбаним за рахунок благодійників та коштів з місцевого бюджету. У загальному обсязі соціальними робітниками було роздано 687 пасхальних кексів, 687 пасхальних та 58 продуктових наборів.

Терцентр висловлює щиру подяку комерційному директору ТОВ «Агробізнес ТСК» Саган П.П., директору ПП «Телерадіокомпанія РКТ-2» Лісній В.І., директору ТРККТ «Ідеал» Іваненко Н.А. та благодійному фонду «Червона Троянда» за надану ними благодійну допомогу.

Для відвідувачів відділення денного перебування в online-режимі проведений цикл заходів, зокрема: майстер-клас «Великодня листівка в техніці аплікації», «Великодня корзина для яєць», народознавча година «В наших писанках Великдень дзвоном трепетним озветься». Цікаво і неординарно  проведено майстер-клас по фарбуванню великодніх яєць «Мармурові яйця», організовано виставку декоративного прикладного мистецтва «Світле свято Воскресіння» в групі Університету третього віку.

Територіальний центр щиросердно вітає зі Святом Пасхи і бажає, щоб світла радість Воскресіння Христового ввійшла в кожен дім, наповнила його теплом і любов’ю, весняним настроєм та впевненістю у завтрашньому дні. Хай людська небайдужість завжди зігріває людські серця.

За повідомленням територіального центру соціального обслуговування

30.04.2021 в 14:30
Коментарів немає

Повідомляємо, що 07 травня 2021 року о 10.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання дванадцятої сесії Роменської міської ради восьмого скликання. На розгляд міської ради будуть внесені такі питання:

1) про надання дозволів на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства з метою подальшої передачі у власність;

2) про включення земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності до Переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягають продажу на земельних торгах

Графік роботи постійних комісій Роменської міської ради:

 

Назва комісії

Дата і час проведення

1

Постійна комісія з питань регламенту, законності, інформаційного простору (Юрченко Т.О.)

 

2

Постійна комісія з гуманітарних та соціальних питань (Хоменко А.М.)

 

3

Постійна з питань з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності міста та регуляторної політики (Тітенко Н.І.)

06.05.2021, 14.00

Зала засідань

4

Постійна комісія з питань земельних відносин та екології (Лузан Є.С.)

06.05.2021, 10.00

Зала засідань

5

Постійна комісія з питань розвитку інфраструктури, містобудування та архітектури (Зубан Я.І.)