Новини міста (4236)

28.11.2023 в 16:02
Коментарів немає

29 листопада в Україні пориви вітру 15-20 м/с, у південних областях місцями 25 м/с; в західних областях вночі хуртовини, на дорогах ожеледиця; в Закарпатській, Львівській, Волинській, Рівненській областях значний сніг; в північних, Вінницькій, Черкаській, Полтавській областях вночі та вранці, в Сумській та Харківській областях вдень значні мокрий сніг та дощ, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця; в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях вночі та вранці значні дощі (І рівень небезпечності, жовтий).

За повідомленням Українського гідрометеорологічного Центру

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

28.11.2023 в 15:37
Коментарів немає

За повідомленням Роменського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області з метою підвищення обізнаності громадян, інформуємо, насамперед власників великої рогатої худоби, які є дрібнотоварними виробниками сирого молока і вводять в обіг молоко, як харчовий продукт, що 06.05.2022 року набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та Продовольства України від 07.04.2022 № 209 «Про затвердження Гігієнічних вимог до дрібнотоварного виробництва та обігу молока», які встановлюють гігієнічні вимоги до первинного виробництва та обігу молока від сільськогосподарських тварин, які утримують дрібнотоварними виробниками (до 5 умовно дійних тварин), а також до пунктів заготівлі молока.

За повідомленням управління економічного розвитку

Роменської міської ради

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

28.11.2023 в 10:19
Коментарів немає

Чергову оперативну нараду міський голова Олег СТОГНІЙ розпочав з обговорення найбільш нагального питання – ліквідації наслідків вчорашньої негоди.

Керівник комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради» Ігор ЩЕРБАК доповів, що техніка працює цілодобово. В частині мікрорайонів (Процівка, Новолозовка, Каховка) дороги вже розчищені, на Лозовій та Засуллі роботи ще тривають. Розпочаті роботи з розширення дорожнього полотна на підйомах доріг. Сьогодні планується очистити від снігу зупинки громадського транспорту. Запевнив, що всі дороги від снігу будуть розчищені до ранку наступного дня.

Олег СТОГНІЙ наголосив, що в таку пору у нього, заступника міського голови, керівників комунальних служб вихідних немає. Доручив Ігору ЩЕРБАКУ провести роботи з розширення дорожнього полотна на центральних дорогах міста.

Заслухано звіт заступника начальника Управління фінансів Роменської міської ради Наталії РЕМІНЕЦЬ про стан виконання розпорядження міського голови від 29.05.2023 № 68-ОД «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення формування проєкту Бюджету Роменської міської територіальної громади на 2024 рік». Згідно озвученої інформації при обрахунку дохідної частини бюджету на 2024 рік акцентувалась увага на зміні бюджетного законодавства, а саме, втратах місцевих бюджетів через нарахування податку з доходів фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців повністю у державний бюджет. Розроблена інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2024 рік та доведена до головних розпорядників бюджетних коштів. Триває процес підготовки проєкту рішення виконкому «Про погодження проєкту Бюджету Роменської територіальної громади на 2024 рік», узгодження міжбюджетних трансфертів з державного та місцевих бюджетів, з метою його затвердження на сесії міської ради до 25 грудня поточного року. Розпорядження зняли з контролю.

Начальник Відділу культури Роменської міської ради Яна МУТЛАГ, поінформувала про культурне життя громади на минулому тижні. Зокрема, звання ЛАУРЕАТА І ступеня Відкритого обласного конкурсу автентичного співу «Пісенне перевесло» у номінації «Сольне виконавство», старша вікова категорія, здобула Віра Кулик (83 роки), солістка Кашпурівського сільського клубу Відділу культури Роменської міської ради. Продовжується робота з упорядкування культурної спадщини. Виготовлено облікову документацію (облікові картки) на об’єкти культурної спадщини археологічної групи: городище «Замок» у м. Ромни (охоронний номер 3000-См), «Курганний могильник» поблизу с. Борозенка Роменського району  (охоронний номер 4340-См), «Курган» поблизу с. Марківське Роменського району (охоронний номер 4280-См), внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України наказом Міністерства культури, молоді та спорту України від 10.02.2020 № 630 та щойно виявлений об’єкт археології – городище «Коржі», взяте на облік розпорядженням голови Сумської обласної військової адміністрації від 06.09.2022 № 310-ОД «Про затвердження Переліку об’єктів культурної спадщини Сумської області».

Заступник начальника Відділу освіти Роменської міської ради Сумської області Олена ШАПОВАЛОВА поінформувала, що через погодні умови частину навчальних закладів переведено на дистанційне навчання. На сьогоднішній день 9 закладів освіти перебувають на очному навчанні, 10 –  на змішаному, 4 – на дистанційному.

За повідомленням загального відділу

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

28.11.2023 в 10:00
Коментарів немає

28 листопада 2023 року було проведено черговий особистий прийом громадян міським головою Олегом СТОГНІЄМ. Під час прийому до очільника громади звернулося 3 мешканці, порушено 3 питання. Традиційно, тематика звернень була різною:   закриття проїзду на ділянці дороги вздовж залізничного шляху по вулиці Прокопенка, неналежне  теплопостачання,  земельне питання.

Міський голова уважно розглянув кожне звернення, на частину з них надано роз’яснення та рекомендації під час прийому,  одне взяте ним на контроль та спрямоване керівникам профільних виконавчих органів міської ради щодо вирішення порушеного громадянином питання.

Нагадуємо, що наступний прийом громадян відбудеться 12 грудня 2023 року за попереднім записом,  який проводиться щоденно в робочі дні з 8.00 до 17.00 у кабінеті 4 та за телефонами: 5 32 86, моб.: (096) 874 93 39.

                               За повідомленням загального відділу

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

27.11.2023 в 16:36
Коментарів немає

23 – 25 листопада 2023 року в місті Ужгород відбувся чемпіонат України з дзюдо серед молодших кадетів до 15 років. Упродовж двох днів понад 440 юнаків та 197 дівчат з 23 регіонів України виборювали нагороди у 18 вагових категоріях.

Успішно виступили дзюдоїсти Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного, вихованці тренерів-викладачів Дмитра та Олександра БОГУШІВ.

Владислава РЕЗНІК (Роменський ліцей № 4 ім. Тетяни Маркус) стала чемпіонкою України у ваговій категорії 40 кг.

Олександр ВАЩЕНКО (Роменська ЗОШ № 10) – 55 кг,  В’ячеслав СТОЛБУН (Роменська ЗОШ № 10) – 50 кг, Гліб АГЕЄНКО (Роменський ліцей № 1 РМР) – 38 кг вибороли бронзові медалі.

Переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями Федерації дзюдо України.

Щиро вітаємо наших спортсменів та їх тренерів з успішним виступом на змаганні!

За повідомленням Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

27.11.2023 в 12:00
Коментарів немає

Сильний вітер рвав жовто-блакитні стяги з чорними стрічками… Сама природа протестувала проти надлюдського горя, яке приніс  в Роменську громаду нещадний російський агресор…

Сьогодні Роменська громада зустрічала і проводжала в останню дорогу з почестями, стоячи на колінах і зі сльозами на очах справжнього патріота, мужнього воїна, старшого солдата Владислава ЧИГРИНА. Його життя обірвали російські вбивці 17 листопада 2023 року в районі населеного пункту Павлівка Волноваського району Донецької області.

На Алеї Слави біля Меморіалу пам’яті полеглим військовослужбовцям Роменської міської територіальної громади, де проходило прощання, зібралися рідні, близькі, керівництво громади, духовенство, військовослужбовці, однокласники Владислава. Віддати честь і шану загиблому Захиснику також приїхали його побратими, товариші і друзі.

Усі прийшли попрощатися з Героєм, схилити коліно та спільною молитвою помолитися за упокій душі вбитого захисника України…

Сьогодні Владислав ЧИГРИН повернувся додому назавжди, аби тут спочити вічним сном… Відтепер молодому воїну навіки 27… Чудовий вік для здійснення мрій, реалізації задуманого. Проте Владиславу судилося пройти інший шлях – шлях воїна та патріота рідної землі.

Владислав народився в Андріяшівці, проживав у м. Ромни, закінчив 4 школу, далі отримав спеціальність «електрозварювальника» в Роменському ВПУ, одружився, працював далекобійником.

З настанням війни Владислав з Польщі повернувся до України і 10 березня 2022 року добровільно й гордо приєднався до лав Збройних Сил України, де понад 1,5 роки очищав святу землю від нескінченних орд рашистів. 

Він дуже вірив у Перемогу, обіцяв повернутися живим… Але день 17 листопада 2023 став трагічним – 27-річний Герой загинув на Донеччині, отримавши поранення не сумісне з життям.

Смутком і болем була сповнена промова міського голови Олега СТОГНІЯ: «Відважний син України – Владислав ЧИГРИН  пішов на війну, як Герой, і повернувся звідти Героєм! Владислав був дуже сміливою і безстрашною людиною, справжнім Воїном Світла, для якого відданість обов’язку, честь та гідність вартували надзвичайно дорого, він не мав страху, завжди при виконанні бойових завдань був у перших рядах. Він був вірним другом, людиною слова, людиною мужності, зразком незламності та міцності духу. Владислав  був справжнім Воїном, але не тільки – гарний син, люблячий чоловік, турботливий тато, надійний брат, сповнений сподівань та планів на майбутнє. Але всі їх в одну мить обірвав підступний ворог. На превеликий жаль, Владислав не дослужив, не доборовся, не здійснив, не долюбив, а найтяжче і найболючіше – не дожив. Залишив маму, дружину, 2 – річну доньку, братів, які мають завершувати те, що не вдалося зробити йому. У наших серцях вічно житиме пам’ять про цього молодого хлопця, якому не судилося стати старшим, але якому судилося стати нашим Героєм. І в наших справах, в наших спогадах він завжди буде з нами! Бути воїном – жити вічно! Хай вічно живе пам’ять про Воїна світла Владислава, якому назавжди 27 років.»

На превеликий жаль,  ніколи вже не побачить мати свого сина з далекої дороги, в яку проводжала….  Вже ніколи не обійме Владислав свою кохану дружину та маленьку донечку…

Уся Роменська громада висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблого військовослужбовця. Вічна пам’ять українському Герою, який без вагань віддав своє життя за Україну, за мир та спокій своєї рідної землі.

Нехай душа Владислава знайде вічний спокій, а пам’ять про нього завжди житиме у наших серцях.

Царство небесне нашому Захиснику – Владиславу ЧИГРИНУ!

Герої не вмирають, вони назавжди залишаються в наших серцях!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

27.11.2023 в 10:58
Коментарів немає

Шановні мешканці Роменської громади, повідомляємо про планове відключення електроенергії 28 листопада2023 з 09:00 по 16:00 за адресами:

м. РОМНИ:
вулиця Академіка Йоффе 1,10,11,12,14,15,16,17,18,2,20,21,22,23,24,25,26,27,28,3,30,31,32,33,34,36,37,38,39,39А,4,40,41,41А,42,43,44,45,46,47,48,49,49А,5,50,51,52,53,53А,55,56,57,58,59,6,60,62А,63,64,64А,64Б,65,66,67,68,69,7,70,71,72,73,74,75А,76,77,78,79,79А,8,80,81,82,83,84,85,87,89,8А,9,91,93,93А,95;
вулиця Залізнична 1,11,13,15,17,19,1Б,2,21,23,25,27,28,29,3,31,33,35,37,37А,41,43,45,47,49,5,51,53,55,59,6,61,61А,63,63А,67,69,6А,7,71,73,73А,75,77,8,81,83,85,85А,85Б,89,9,91,93,93А,95,97,97А,9А;
вулиця Короленка 1,10,11,12,13,14,2,2А,3,3А,4,4А,5,6,7,7А,8,9;
вулиця Коршака 1,10,10А,11,12,13,14,15,16,17,18,19,2,20,21,22,23,25,26,27,28,28А,29,3,31,32,32А,33,34,34А,35,36,38,39,4,40,41,42,43,43А,44,45,46,48,5,50,6,7,8,9;
вулиця Коцюбинського 10,12,13,14,15,16А,17,18,19,2,20А,21,22,23,24,25,27,28,29,3,30,31,32,33,34,34А,39,4,5,6,7,8А,9;
вулиця Леоніда Полтави 1,10,11,12,13,13А,14,15,16,17,18,19,1А,2,20,21,22,24,25,26,27,28,29,3,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,4,41,43,45,49,5,51А,53,55,57,59,6,7,8,9;
вулиця Маліновського 1,10,11,12,13,13А,14,15,15А,16,17,18,2,20,20А,21,22,23,24,24А,25,25А,26,27,28,29,3,30,31,32,34,34А,34Б,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,49А,5,51,52,53,54,55,56,57,58,59,5А,6,60,62,63,65,67,69,7,71,73,75,77,79,7А,8,81,83,85,87,87А,89,9;
вулиця Мельникова 1,10,11,12,13,13А,15,15А,16,18,19,20,21,22А,23,24,24А,24Б,26,28,3,32,34,4,5,6,7,7А,8,9,;
вулиця Молодості 1;
вулиця Прокопенка 10,100,101,101А,102,10/23,104,10/5,106,108,10Б,112,114,116,118,120,122,122А,124,128,130,132,16,18,20,20А,22,24,2В,30,30А,32,34,36,37,40,42,44,45,46,48,48А,48В,49,50,51,52,52А,53,54,55,56,57,58А,59,60,61,62,63,65,67,68,69,70,71,72,73,73А,74,74А,75,76,77,8,80,81,83,84,84А,86,88,90,91,92,93,93А,94,95,95А,96,97,98,;
вулиця Рожаліна 2Б;
вулиця Руденка 8Б;
вулиця Терновецька 10,12,14,16,18,2,20,3,4,43,6,8;
вулиця Травнева 1,10,100,101,101А,102,104,105,106,107,108,109,11,110,111,113,113А,115,12,13,14,15,16,17,18,19,2,20,21,22,24,25,26,27,28,29,3,30,31,32,33,33А,34,35,36,37,39,4,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,5,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,6,60,61,62,63А,64,65,67,68,69,69А,7,70,70Б,71,71А,72,73,73А,74,75,76,77,78,79,8,80,81,82,82А,83,84,85,86,87,88,89,9,90,91,92,93,94,94А,95,96,97,97А,98;
вулиця Харченка 1,10,11,12,13,17,2,3,4,6,6А,7,8,9;
вулиця Шварца 1,101,103,105,107,109,11,111,115,15,19,2,20,20А,21,22,23,24,25,26,27,28,29,3,30,31,32,32А,33,34,35,36,37,37А,39,39А,4,40,41,42,43,44,45,46,47,48,48А,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,59А,60,61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,72А,73,74,76,77,78,79,80,81,82,82А,83,84,84А,85,86,87,87А,89,89А,91,93,95,97,99А;
провулок 1 Й Залізничної 1,2,3,4,6,7,8,9;
провулок 1 Й Маліновського 10,12,14,2,3,4,5,5А,6,6А,7,8,9,9А;
провулок 1 Й Прокопенка 1,10,11,12,13,14,15,16,17,17А,18,19,2,20,20А,21,21А,22,23,24,25,26,27,28,29,3,31,4,5,6,7,8,9;
провулок 1-й Терновецької 1,11,12,13,14,15,16,18,2,20,24,24А,26,3,30,32,34,36,38,3А,4,40,42,44,46,6,7,8,9;
провулок 1-й Шварца 1,10,12,14,16,18,2,20,22,26,28,3,4,5,8;
провулок 2-й Залізничної 1,10,10А,2,3,4,5,6,7,7А,8;
провулок 2 Й Прокопенка 1,10,12,13,14,15,17,19,1А,2,21,25,27,29,3,31,4,5,6,6А,7,8,8А,9,м.Ромни, вул. Прокопенка, 43;
провулок 3 Й Прокопенка 3,м.Ромни, вул. Прокопенка, 43А

Планове відключення електроенергії  29 листопада 2023 з 09:00 по 21:00 за адресами:
м.РОМНИ:
вулиця Бажанова 11,11А,12,13,14,15,16,17,18,19,2,20,22,23,24,25,26,27,28,29,2А,3,31,32,32А,33,34,34А,35,36,37,38,39,4,40,41,42,43,44,45,5,6,8,8А,8Б,8В,8Г,9;
вулиця Братів Баклай 1,10,11,14,15,17,18,19,1А,2,20,21,22,3,31,33,35,5,6,7,8,9;
вулиця Весняна 1,10,11,12,13,14,15,15А,16,19,1Б,1В,2,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,3,30,31,32,33,34,35,36,37,38,3А,4,40,42,44,46,48,5,50,52,54,56,58,6,60,62,64,66,68,7,70,8,9;
вулиця Каті Зеленко 1,1А,1Б,1В,1Г,2,2Б,2Д,4,6;
вулиця Маліновського 50;
вулиця Овсянникова 13,15,17,19,21,23,25,27,29,31,33,35,37,39,41,43,45;
вулиця Шварца 10,11А,12,12А,13,14,16,17,18,5,6,7,8,8А,9;
провулок 1 Й Братів Баклай 10,12,14,15,2,5,9;
провулок 1-й Каті Зеленко 1,11,2,3,4,5,6,7,8,9

с. КАШПУРИ:
вулиця Набережна 1,10,11,13,14,16,17,18,2,20,21,22,23,24,25,26,30,33,4,5,6,8,9;
вулиця Хрещатик 10,13,15,2,3,4,6,8,9;
вулиця Центральна 1,11,12,13,15,16,17,18,19,1А,2,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,3,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,4,42,44,46,46А,48,5,50,52,54,7,9

Планове відключення електроенергії 30.11.2023 з 09:00 по 16:00 за адресами:

м. РОМНИ:
вулиця 8 Травня 22,
вулиця Сумська 1.

Причина: виконання ремонтних робіт на обладнанні підстанції (ПС, РП, ТП, КТП)
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

ЗА повідомленням АТ “Сумиобленерго”

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

25.11.2023 в 17:00
Коментарів немає

Сьогодні, 25 листопада, Роменська громада і весь світ вшановує пам’ять про мільйони жертв Голодомору.

Голодомор — це не питання минулого. Це жива історія, яка продовжує наносити глибокі рани та болючі шрами нашій національній пам’яті та свідомості. Особливо сьогодні, коли геноцид знову відбувається в Україні.

Традиційно, цього скорботного дня, на території громади відбулися скорботні заходи. Небайдужі мешканці міста та старостинських округів збиралися біля пам’ятних місць жертвам голодоморів для того, щоб разом помолитись за душі загиблих від геноциду та політичних репресій.

Віддати шану та склонити голови до пам’ятного знаку жертв голодоморів прийшли керуючий справами виконкому Наталія МОСКАЛЕНКО, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь МАРЮХА, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислав СУХОДОЛЬСЬКИЙ, депутати міської ради, старости та представники структурних підрозділів Виконавчого комітету Роменської міської ради, духовенство, а також небайдужі мешканці. 

У руках присутні тримали лампадки і символ того лихоліття пшеничні колоски.

О 16:00 приєднавшись до загальнонаціональної хвилини мовчання, учасники заходу поставили свічки пам’яті біля підніжжя монумента.

Духовенство відслужило заупокійну літію за жертвами Голодомору-геноциду, яких в ті жорстокі роки не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали…

Вічна пам’ять мільйонам невинних жертв, а нам, їх нащадкам, потрібно жити в єдності та взаєморозумінні.

Вічна шана загиблим… Сили і віри живим!

Пам’ятаємо, єднаймося, переможемо!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

25.11.2023 в 14:55
Коментарів немає

З метою належного вшанування пам’яті військовослужбовця ЧИГРИНА Владислава Олександровича, який загинув внаслідок повномасштабної військової агресії російської федерації проти України, відповідно до Розпорядження № 212-ОД від 25.11.2023 року у Роменській міській територіальній громаді 27 листопада 2023 року оголошено Днем жалоби

На знак скорботи за загиблим військовослужбовцем ЧИГРИНОМ Владиславом Олександровичем:

1. приспустити Державний Прапор України з чорною стрічкою на адміністративних будівлях міської ради та її виконавчих органів, підприємств, установ та організацій розміщених на території громади;

2. скасувати проведення в громаді розважально-концертних заходів, внести зміни до програм радіопередач на місцевому каналі;

3. заборонити звучання розважальної музики у закладах торгівлі, ресторанного господарства та у громадському транспорті.

Вічна і світла пам’ять нашому Герою – ЧИГРИНУ Владиславу Олександровичу.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики 

25.11.2023 в 12:00
Коментарів немає

Війна, руками росіян безжально знищує все живе і неживе. Їй байдуже на стать, вік, статус, переконання. Вона продовжує нищити брудним москальським чоботом все українське. 

Сьогодні небо над Роменською громадою вкотре затьмарене скорботою, бо ми знову провели на вічний спочинок свого Героя – Богдана ЛУЦЕНКА, який 21 листопада 2023 року віддав своє життя за Україну поблизу населеного пункту Іллінка Донецької області.

Численна кількість квітів, гімн України, жовто-блакитний стяг на труні…

Сьогодні на Алеї Слави попрощатися з військовослужбовцем Збройних сил України прийшли рідні, близькі, побратими, керівництво громади, духовенство, односельці та усі, хто знав Богдана.  Присутні в глибокій скорботі схилили коліна, проводжаючи захисника України в останню путь…

Богдан віддав своє молоде життя, захищаючи нашу землю від ворожої московської навали. Обірвалося життя справжнього патріота, надзвичайної і світлої людини, Воїна, який сумлінно виконував свій громадянський і військовий обов’язок, виявив стійкість і мужність у цій безжальній боротьбі.

Богдан ЛУЦЕНКО народився 23 жовтня 1998 року в селі Бацмани.

Навчався в Бацманівській загальноосвітній школи І-ІІІ ступенів.

Після закінчення школи вступив до Сокиринського професійно-аграрного ліцею Чернігівської області, де здобув спеціальність «водій, тракторист, комбайнер».

Потім строкова служба  в лавах Збройних Сил України. Богдан ЛУЦЕНКО брав участь в АТО на Донбасі у складі ремонтної роти ракетно-відновлювального батальйону. Зокрема, брав участь в боях на Волноваському напрямку. 

Після демобілізації працював у аграрній компанії ТАС «Агро-Північ» та на Тракторозапчастині.

Коли почалася повномасштабна війна з росією, Богдан Луценко не зміг сидіти вдома. 6 вересня 2022 року пішов на фронт захищати Україну від російських окупантів.

Спочатку пройшов навчання у Білій церкві, потім – Пекельний Донбас, Бахмутський напрямок.. Служив у складі 72-окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців.

Богдан ЛУЦЕНКО перебував у місцях, де велися запеклі бої. Він бачив пекло тут – на українській землі. Він кожен день, ризикував життям: по декілька разів на день підвозив боєприпаси до передових позицій, вивозив побратимів на бойові завдання та вивозив поранених з «0».

У квітні 2023 року Богдан одружився. Мріяв про щасливе подружнє життя після Перемоги. Але його мріям не судилося збутися… 

«На превеликий жаль, ще один вірний син Роменської громади навіки залишився на полі бою… Наш Герой був мужнім воїном, відданим патріотом, надійним побратимом та другом. Був вірний військовій присязі, чітко виконував поставлені бойові накази і до останнього свого подиху захищав Батьківщину і кожного з нас.  Важко описати словами, як болить за тих, хто віддає найцінніше – своє життя за Україну. Сьогодні ми разом з рідними, близькими та побратимами Богдана разом плачемо й сумуємо. Сміливий, сильний, товариський, працьовитий та відданий своїй Батьківщині. Він мріяв про Перемогу і наближав її з усіх сил. Саме таким Богдан залишиться в нашій пам’яті… Тепер йому навіки 25 років», – і скорботним словом звернувся до присутніх заступник міського голови Василь МАРЮХА.

Важкий і непереборний біль втрати розриває душу і серце, що не дочекалися Богдана мама й батько, дружина, брати, сестра та бабуся…

Світлий, добрий спомин про звитяжного захисника України Богдана ЛУЦЕНКА назавжди залишиться в наших серцях та спогадах його бойових побратимів, родичів і земляків!

Вічна пам’ять та вічна шана Герою, який віддав життя за кожного з нас!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

25.11.2023 в 06:00
Коментарів немає

Сьогодні день великого суму та скорботи, бо ми з болем згадуємо страшні муки і переживання українського народу в 1932-1933 роках і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

25 листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору, пам’ять мільйонів українців, які у минулому столітті були закатовані голодом. Ці люди мали землю. Ці люди вміли на ній працювати. А ще ці люди прагнули свободи. Свободи, якої тиранічний сталінський режим не міг допустити, і тому вбивав українську волю страшним голодомором.

Погоджуюсь з кожним словом Генерального секретаря ООН про те, що «Геноцид починається з вбивства однієї людини – не за те, що вона зробила, а через те, хто вона є».

Геноцид – злочин, який вбиває цілі народи, мову, культуру. На жаль, ми маємо ці гіркі епізоди в нашому українському життєписі. І він повторюється знов: цю скорботну дату цьогоріч ми знову згадуємо в реаліях боротьби за виживання української нації.

Війна — новий геноцид українського народу! Одвічний ворог нас знову намагається зламати.

У нинішній війні проти України росія активно використовує методи комуністичного тоталітарного режиму: вбивства, терор голодом і холодом, знищення українських шкіл та садочків, залякування, цькування, депортація…

Геноцид українського народу сьогодні – це повторення Голодомору!

Але у нас немає іншого вибору, ніж вистояти і перемогти. Саме національна пам’ять робить нас сильними, надає сил для подальшої боротьби.

Але Україна вистоїть у цьому нерівному двобої і, маючи гіркий історичний досвід віроломства так званого «старшого брата», доведе цього разу справу до кінця і остаточно розірве імперські рашистські пута.

Тож давайте сьогодні, у загальнонаціональний День вшанування пам’яті жертв Голодоморів, згадаємо всіх безвинно вбитих голодом українців. Давайте усі разом сьогодні о 16:00 долучимося до загальнонаціональної акції «Запали свічку» і засвітимо вогник у кожній оселі як знак скорботи за загиблими під час Голодоморів.

Наша пам’ять і наша віра в Перемогу – це запорука того, що геноцид українців ніколи більше не повториться.

Пам’ятаємо! Єднаємось! Переможемо!

З повагою міський – голова Олег СТОГНІЙ

24.11.2023 в 16:03
Коментарів немає

У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада.

Долучіться в цей день о 16:00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Закликаємо також людей по всьому світу засвітити вогник у домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні його спадкоємець – рашистський режим прагне знову вчинити на українській землі геноцид. 

Голодомор здійснило керівництво ВКП(б) та уряд СРСР у 1932–1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці. 

Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу

Метою злочину було знищення українського народу як національної групи. Комуністичний тоталітарний режим через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних створив для українців умови, не сумісні із життям. Тобто розрахунок був на фізичне знищення нашої нації. 

Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову –  знищити українську націю як таку. Для цього окупанти масово вбивають і депортують українців, руйнують міста. 

І в 1932–1933 роках, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та Путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали. Сталін для організації геноциду вдався до тотальної конфіскації харчів, блокади, посилення терору. Путін застосовував повномасштабне військове вторгнення. За ним як складові геноцидної політики почалися терор, масові вбивства, умисні напади на укриття, шляхи евакуації та гуманітарні коридори, бомбардування житлових районів, сексуальне насильство, воєнні облоги, депортації (насильницьке переміщення українців, зокрема дітей). 

Інформаційні кампанії періоду Голодомору та нинішньої російської агресії дуже схожі. І тоді, і тепер Росія розвернула масштабні дезінформаційні та пропагандистські кампанії для підготовки російської аудиторії до скоєння чи схвалення звірств, а також приховування злочинів. Як тоді, так і нині Росія розраховує на атмосферу байдужості на заході, силу страху перед своєю міццю та намагається створити паралельну штучну інформаційну реальність, далеку від дійсності. 

Та сьогодні весь цивілізований світ допомагає Україні, а ми, українці, маємо власну державу, Збройні сили, згуртовані та всі разом працюємо на перемогу. І завдяки цьому успішно протистоїмо путінському геноциду. Пам’ятаючи про злочини комуністичного тоталітарного режиму, сьогодні ми всі сили спрямовуємо на підтримку наших захисників.  

В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932– 1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Станом на жовтень 2023 року визнали Голодомор 1932–1933 в Україні актом геноциду парламенти 28 держав. 

Відтак вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!»

Водночас пам’ять про використання тодішнім кремлівським режимом у 1932–1933 роках голоду як інструменту здійснення злочину геноциду проти українців повинна слугувати засторогою для недопущення виникнення голоду будь-де на планеті, засторогою недопущення провокування і використання продовольчої кризи нинішнім кремлівським агресором для досягнення своїх цілей.

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ЗАПАЛИ СВІЧКУ» 

В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на вшанування тих, хто помер з голоду, запалюють свічки. Цього року 25 листопада о 16-й годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання. 

Опісля біля могил, меморіалів і пам’ятників жертвам Голодомору 1932–1933  років, на центральних площах і вулицях міст і сіл України, на підвіконнях осель українці запалюють свічки і лампадки. О 16:00 прийдіть до меморіалу, пам’ятника чи хреста пам’яті жертв голодоморів у вашому місті чи селі, щоби вшанувати пам’ять убитих голодом. А із настанням темряви запаліть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА 

ЧОМУ УКРАЇНЦІВ ВБИВАЛИ ГОЛОДОМ? 

Після Жовтневого перевороту впродовж 1917–1921 років на більшій частині території колишньої Російської імперії владу захопили комуністи. Вони шляхом прямої окупації знищили демократичну Українську Народну Республіку, проголошену 1917 року. Досвід важкої боротьби із українськими рухом змусив комуністичний режим для зміцнення свого становища в Україні піти на створення у 1919–1920 роках квазідержави УСРР зі столицею у Харкові та певні поступки українському національному рухові. 

Україна в 1920-х роках переживала культурний ренесанс європейського зразка. Під гаслом «Геть від Москви!» тут формувалися самобутні, відмінні від російських, культурні традиції, орієнтовані на Європу. Створювалася національна система освіти, обґрунтовувалася економічна концепція України як автономного економічного організму. Проте до кінця цього періоду в СРСР був встановлений тоталітарний комуністичний режим із суворою суспільною ієрархією. Будь-який прояв незгоди або нонконформізму (як індивідуального, так і малих і великих груп людей за професійною, національною, релігійною, партійною ознаками) негайно жорстоко карався та придушувався. 

Українська нація, яка була другою за чисельністю в СРСР, мала величезний культурно-історичний спадок, власні славетні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби. Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики комуністичного керівництва. Тому за мету було поставлено знищення українців як політичної нації, що могла поставити питання про створення незалежної держави. Для досягнення цієї мети був обраний жахливий інструмент – вбивство голодом

ЯК? 

Механізм, який призвів до Голодомору, був приведений у дію із Москви тодішніми лідерами комуністичної партії. У січні 1928 року режим запровадив насильницькі хлібозаготівлі. У фермерів держава примусово забирала більшу частину, або й все вирощене зерно за значно заниженими цінами. Одночасно розпочалась «ліквідація» найзаможніших господарств. У 1930 році колективізація викликає масові протести і повстання. Впродовж року в Україні відбулося понад чотири тисячі масових протестних виступів за участю більше мільйона селян.  Однак, не зважаючи на це, до жовтня 1931 року колективізованими, тобто, фактично державними, стали 68% селянських господарств та 72% орної землі. Загалом в Україні було «розкуркулено» понад 352 тисячі господарств. 

Результатом цього, а також внаслідок неефективного колгоспного господарювання став голод, через який весною 1932 року померло кілька сотень тисяч українців. 

Але Україна все одно залишалася центром спротиву тоталітарному режиму. На перші сім місяців 1932-го на Україну припадає 56% від усіх антивладних виступів у Радянському Союзі. 

Улітку 1932 року через наростання спротиву Сталін із оточенням прийняв рішення про організацію в Україні штучного голоду, щоби не «втратити Україну». Шляхом знищення частини населення.

ДО ЧОГО ЦЕ ПРИЗВЕЛО? 

Саме за цей менш ніж календарний рік (1932–1933) в Україні загинули мільйони людей. На жаль, страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистки смертності унеможливлюють встановлення точної кількості загиблих невинних людей і вичерпного поіменного списку жертв. 

Жахом Голодомору була надзвичайно велика смертність серед дітей. У багатьох районах України у вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько двох третин учнів. Ученими Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України імені М.Птухи для Гарвардського університету створена карта втрат УСРР у Голодоморі. За даними вчених, найбільше постраждали лісостепові регіони України із давніми козацькими традиціями – Полтавщина, Черкащина, Кіровоградщина, Київщина. У цих регіонах в окремих районах упродовж 1933 року вимерло понад половини населення. Смертність перевищувала середній рівень у 8– 9 і більше разів. У нинішніх Вінницькій, Одеській, Дніпропетровській областях рівень смертності був вищий у 5-6 разів, у Донецькій і Луганській області – у 3-4 рази.

Голод на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідком злочину геноциду також стало руйнування традиційного українського устрою життя. Українцям як етносу було завдано смертельної рани. 1933 рік став для України часом національної катастрофи, наслідки якої відчуваємо і понині.

ПОДОЛАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЛОКАДИ 

Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду. Жодної офіційної згадки про цю жахливу трагедію не було зроблено. Офіційно голоду не було. Навіть такого слова в офіційних документах не вживалося. Масові смертність і опухання у владних документах називали – «продовольчими труднощами»

Сільрадам наказали при реєстрації смерті не вказувати її причину. Більше того, в 1934 році надійшло розпорядження: всі книги ЗАГС про реєстрацію смертей за 1932–1933 роки вислати в спеціальні частини (де більшість із них було знищено). 

Керівництво СРСР свідомо дезорієнтувало світову громадськість. У січні 1933 року Нарком закордонних справ СРСР М. Литвинов зробив спеціальну заяву про відсутність голоду в країні. Режим відмовився від зовнішньої допомоги. Тим не менш, деякі західні журналісти, які побували за залізною завісою тоталітаризму, публікували репортажі про злочин, доносили світові про те, що там діється насправді. 

Британський журналіст Малколм Маґґерідж у березні 1933-го здійснив поїздку в Україну й передав статті до «The Manchester Guardian». Тоді ж репортажі британського журналіста Ґарета Джоунза про Голодомор в Україні виходили у Великій Британії, США, Німеччині. Публікації з’являлися також у французькій, австрійській, польській, бельгійській пресі. Так, у Бельгії упродовж 4 місяців до вересня 1933 року в 17 виданнях опублікували біля 50 статей і повідомлень про ситуацію в Україні. 

Населення Західної України, яка на той час перебувала у складі Польщі, не залишилося байдужим до горя українців по той бік Збруча. Одним із найпотужніших був голос митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. 24 липня 1933 року він проголосив відозву «Україна в передсмертних судорогах». Наступного дня 35 громадських організацій і партій у Львові об’єдналися в Український громадський комітет рятунку України, який став координатором допомоги жертвам і поширення інформації про цей злочин. 

29 вересня 1933 року завдяки зусиллям українських діячів на засідання Ради Ліги Націй її президент Йоган Людвіґ Мовінкель (прем’єр-міністр Норвегії) ініціював обговорення голоду у радянській Україні. Рада передала це питання до Міжнародного товариства Червоного Хреста. Але Москва відкинула пропоновану допомогу голодуючим людям. У жовтні 1933 року в австрійській столиці Відні за ініціативою кардинала Теодора Інніцера створено спеціальний комітет для надання допомоги жителям радянської України. 

У 1934 році з’являються перші книги, в яких розкриваються теми Голодомору в Україні. Американський журналіст та історик Вільям Генрі Чемберлин, який зумів відвідати Україну у жовтні 1933-го, наступного року оприлюднив факти про Голодомор у книзі «Залізна доба Росії». У 1934 році було видано і перший художній твір про Голодомор в Україні – роман «Марія» українського письменника Уласа Самчука. 

Після Другої світової війни в Європі та Північній Америці опубліковано перші спогади, мемуари та наукові дослідження про Голодомор. Українці, які його пережили й після війни опинилися у країнах вільного світу, разом із західними, зокрема американськими вченими, громадськими та політичними діячами збирали свідчення, вшановували пам’ять жертв, проводили наукові дослідження, видавали матеріали. 

1953 року американський юрист Рафаель Лемкін, який запровадив у світову правову термінологію термін “геноцид”, охарактеризував Голодомор як «класичний приклад геноциду»

Визначальними ж у збереженні пам’яті про Голодомор стали заходи із відзначення його 50-х роковин 1983-го, передусім у США та Канаді, що набули міжнародного розголосу. Тоді ж у канадському місті Едмонтоні спорудили перший пам’ятник жертвам Голодомору. 

1984 року Конгрес США створив спеціальну Комісію з розслідування штучного голоду в Україні у складі двох сенаторів та чотирьох осіб від Палати представників. Виконавчим директором Комісії став американський історик Джеймс Мейс. Комісія дійшла такого висновку, що Сталін та його оточення вчинили акт геноциду проти українського народу. Цей звіт комісії схвалив Конгрес США 1988-го. Того ж року за ініціативою Світового Конгресу Вільних Українців створено Міжнародну комісію юристів, яка мала дослідити свідчення про Голодомор 1932-1933 років, його причини, наслідки й винуватців. Комісія дійшла висновку, що Голодомор був актом геноциду. 

Під впливом викриттів СРСР врешті-решт змушений був визнати факт голоду 1932–1933 років. У 1993-му вперше на державному рівні відзначені його роковини – через 60 років після трагедії. 

1998 року Указом Президента України встановлено День пам’яті жертв Голодомору – щороку в четверту суботу листопада. Цього дня українці, як тільки меркне, запалюють у вікнах свічки – на пам’ять про всіх убитих голодом. 2006  року Верховна Рада України ухвалила Закон про визнання Голодомору геноцидом українського народу. А в листопаді 2008-го в Києві споруджено Національний меморіал жертв Голодомору. 

2009 року Служба безпеки України порушила кримінальну справу щодо голоду в Україні за ознаками злочину геноциду. У січні 2010-го Апеляційний суд міста Києва ухвалив, що в 1932–1933 роках в Україні Сталін і його поплічники вчинили злочин геноциду. 

Сьогодні дані соціологічних досліджень свідчать, що, понад 80% українців підтримують цю позицію.

За інформацією Український інститут національної пам’яті

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

24.11.2023 в 13:17
Коментарів немає

Шановні мешканці Роменської громади!

Повідомляємо вас, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Агрохімтрейд”, планує здійснення діяльності, яка відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (далі -Закон) підлягає оцінці впливу на довкілля, а саме: «Реконструкція залізничної під’їзної колії ТОВ «АГРОХІМТРЕЙД» станції Біловоди регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» та переобладнання (реконструкція) з заміною одиниць та вузлів технологічного обладнання частини резервуарів складу КАС для зберігання дизпалива за адресою: вул. Марківська, 1-А, с. Біловод, Роменський район, Сумська область.

ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМТРЕЙД»

За повідомленням Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМТРЕЙД»

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

24.11.2023 в 11:00
Коментарів немає

Біль у серці, скорбота в душі, гіркі сльози на очах, синьо-жовті хризатнеми, як символ боротьби за Україну та сотні червоних гвоздик, що символізують мужність та самопожертву: Роменська міська територіальна громада сьогодні назавжди попрощалась з полеглим за Україну земляком Євгеном ІВАНОВИМ.

Знову жителі громади схиливши голови в жалобі, навколішки зустрічали на щиті Воїна, Патріота, Героя, дякуючи Захиснику за те, що ми тут не зазнали жахіть війни, бо він разом з побратимами зупиняв те безмежне російське зло.

Євген народився і виріс в м. Ромни, закінчив 3 школу, навчався в КНЕУ, потім здобув вищу освіту в Сумському державному педагогічному університет імені А.С. Макаренка за спеціальністю «вчитель фізкультури».

Після навчання Євген пройшов строкову службу в Збройних силах України, бо сам захотів служити… але через травму  був комісований.

Євген ІВАНОВ брався за будь-яку роботу: працював на взуттєвій фаблиці, в охороні, у  магазині “Фора”… Був відповідальним та наполегливим.

Але прийшла війна: 2022 рік змінив його життя зі звичного, мирного – на тривожне, сповнене небезпек, воєнне.

26 вересня 2022 року він був призваний на військову службу в Збройні сили України, де понад рік боронив Україну від нескінченних орд рашистів. 

У вересні Євген востаннє приїхав додому на своє 40-річчя, відсвяткувати своє день народження з близькими та рідними. Як виявилось, це був останній його день народження…

Він дуже вірив у Перемогу, обіцяв повернутися живим….. Але день 16 листопада 2023 року став трагічним, бо Євген прийняв свій останній бій та поповнив Небесне військо воїнів світла. Загинув у районі населеного пункту Степове Покровського району Донецької області.

За життя Євген був начитаним, працелюбним, люблячим батьком для єдиної доньки, відповідальним, щирим та відвертим, завжди готовим прийти на допомогу.

На жаль, він вже ніколи не повернеться до рідної домівки, бо окупанти відібрали не лише життя нашого Героя, а і його мрії, і майбутнє…

Кровинку – у рідних, відважного захисника – в громади та України….

Слова скорботи та підтримки згорьованій родині від імені жителів всієї міської громади висловив заступник міського голови Василь МАРЮХА: «Для Євгена війна вже закінчилася назавжди… Тепер йому навічно 40… Не зміряти горя цієї родини, адже мама втратила сина, донька – тата, сестра – брата. Низький уклін та безмежна вдячність нашому Герою за мужність, патріотизм, за захист Батьківщини, захист кожного з нас! Смерть може забрати відважних наших воїнів, проте в кожному подиху, в кожному ударі серця всіх жителів Роменської громади житиме пам’ять про подвиг нашого Захисника Євгена ІВАНОВА!»

З синьо-жовтими стягами провели загиблого воїна Євгена до місця останнього спочинку під жалобні звуки духового оркесту рідні та близькі, керівництво громади, сусіди, друзі, однокласники та мешканці Роменської громади.

Вічна пам’ять та вічна слава  Українському Захисникові – Євгену ІВАНОВУ!

Спочивай з миром, наш Герою!

Герої не вмирають, слава Героям України!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

24.11.2023 в 10:00
Коментарів немає

Попередження про стихійні та небезпечні гідрометеорологічні явища, різкі зміни погоди: вдень 26 та ніч 27 листопада по Сумській області  очікуються складні погодні умови: сильний сніг, мокрий сніг, у південній половині області з дощем, ожеледь, налипання мокрого снігу, хуртовини, снігові замети, посилення вітру до 15-20м/с, на дорогах ожеледиця (IІ рівень  небезпечності, помаранчевий).

26 листопада:

Хмарно, вночі помірний сніг, мокрий сніг, вдень сильні опади (сніг, мокрий сніг, на півдні області з дощем), ожеледь, налипання мокрого снігу, хуртовина, на дорогах ожеледиця.

Вітер північно-східний, вночі 9-14м/с, вранці та вдень 15-20 м/с.

Температура повітря вночі 0-50 морозу, вдень від 20 морозу до 30 тепла.

 

27 листопада: Хмарно, вночі сильні опади (сніг, мокрий сніг, на півдні області з дощем), вдень помірний сніг, мокрий сніг, ожеледь, налипання мокрого снігу, хуртовина, на дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний, 15-20 м/с.

Температура повітря протягом доби 0-50 морозу.

 

28 листопада: Хмарно з проясненнями, вночі невеликий сніг, вдень без істотних опадів, на дорогах ожеледиця.

Вітер південно-західний, 7-12м/с, місцями пориви 15-20 м/с.

Температура повітря вночі 5-100 морозу, вдень 2-70 морозу.

 

29 листопада: Хмарно, сніг, мокрий сніг, місцями значний, на дорогах ожеледиця.

Вітер південно-східний, 7-12м/с, вдень пориви 15-20 м/с.

Температура повітря вночі 3-80 морозу, вдень 0-50 тепла.

 

30 листопада-1 грудня: невеликий сніг.

2 грудня: помірний сніг.

3-4 грудня: переважно без опадів.

Температура повітря вночі 5-130 морозу, вдень 0-60 морозу.

За повідомленням Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada