Новини міста (5690)

11.04.2025 в 14:45
Коментарів немає

10 квітня 2025 року в режимі відеоконференції відбулася спільна чергова нарада щодо підготовки проведення цьогорічних вступних випробувань у Сумській області. Захід відбувся за участі директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії ГРОБОВОЇ, директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра СИДОРЕНКА, заступника начальника відділу адміністрування освітніх оцінювань ХРЦОЯО Валерії ХАНІКОВОЇ, голів територіальних громад, керівників органів управлінь освіти та керівників ЗВО/ЗФПО.

У нараді взяли участь міський голова Олег СТОГНІЙ та начальник Відділу освіти РМР Ірина ІВНИЦЬКА.

Були розглянуті питання про стан готовності тимчасових екзаменаційних центрів, забезпеченості комп’ютерною технікою і безперебійними системами живлення, підключенням до мережі інтернет.

Вступні випробування, як і минулого року, відбудуться в захисних спорудах цивільного захисту (укриттях).

За повідомленням Відділу освіти РМР

11.04.2025 в 10:38
Коментарів немає

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, запрошує населення Сумської, Конотопської, Охтирської та Роменської громад Сумської області до участі у заходах із розвитку професійних навичок.

Основною метою заходів є посилення економічного розвитку громад шляхом підвищення конкурентоспроможності претендентів на роботу на місцевих ринках праці.

Розвиток професійних навичок включає такі заходи:

  • Курси професійної підготовки та перепідготовки: кандидатам на роботу пропонується фінансова підтримка для проходження короткострокових курсів, спрямованих на забезпечення якісної професійно-технічної підготовки за напрямом, обраним кожним кандидатом індивідуально із запропонованого переліку.
  • Ярмарки вакансій: кандидатам на роботу пропонується можливість безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями, дізнатися про актуальні вакансії, отримати поради щодо працевлаштування.
  • Кар’єрне консультування: учасникам курсів професійної підготовки/перепідготовки пропонуються групові та індивідуальні кар’єрні консультації для отримання підтримки у розробленні індивідуальної стратегії підготовки до працевлаштування відповідно до професійного напряму.
  • Сесії з розвитку соціально-комунікативних навичок: учасникам курсів професійної підготовки/перепідготовки пропонуються групові та індивідуальні сесії з опанування технік збереження психологічної стійкості та взаємодії у робочому середовищі (впевненість у собі, подолання стресу, управління часом, вирішення проблем, робота в команді та лідерство тощо).

Пріоритетні (але не виключні) цільові групи населення:

  • Внутрішньо переміщені особи
  • Особи, що повернулися після переміщення
  • Жінки
  • Молодь (16-24 роки)
  • Особи віком 50+
  • Ветерани
  • Дружини/чоловіки ветеранів
  • Діти ветеранів (не молодше 16 років)
  • Дружини/чоловіки учасників бойових дій
  • Діти учасників бойових дій (не молодше 16 років)
  • Дружини/чоловіки загиблих учасників бойових дій
  • Діти загиблих учасників бойових дій (не молодше 16 років)
  • Батьки осіб з інвалідністю
  • Опікуни осіб з інвалідністю
  • Батьки-одинаки, які мають неповнолітніх дітей
  • Діти-сироти/напівсироти (не молодше 16 років)
  • Діти в багатодітних родинах (не молодше 16 років)
  • Особи у складних життєвих обставинах

Заходи проводяться у рамках проєкту «Життєздатність+: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку KfW.

Реєстрація триває з 9 квітня 2025 року по 9 травня 2025 року.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ: https://ee.kobo.iom.int/x/OLfzVXe2       

За повідомленням Управління економічного розвитку РМР

11.04.2025 в 08:46
Коментарів немає

Нещодавно  в м. Суми відбувся чемпіонат Сумської області з панкратіону серед юнаків та дівчат 2012-2013 р.н. та 2014 – 2015 р.н.  В змаганнях взяли участь близько  120 спортсменів  з міста Суми, Лебедин, Тростянець, Охтирка,   Буринь та Роменської міської територіальної громади вихованців  спортивно-оздоровчого клубу «Гладіатор».

Під керівництвом тренера Андрія ШПОТИ спортсмени спортивно-оздоровчого клубу «Гладіатор» показали гарний результат та вибороли :

І місце – Кіріл ЯЇЧКО;

ІІ місце – Поліна ВЕРЕТІНА, Тімур ХУТОРНИЙ;

ІІІ місце – Максим СЕРДЮК, Марк СЕРДЮК, Іван МАЛИШ, Данило ПІДВЕЗА, Андрій СЕНЕНКО.    

Вітаємо наших переможців та  призерів змагань, бажаємо перемог у майбутньому! 

За повідомленням Відділу молоді та спорту РМР

11.04.2025 в 08:05
Коментарів немає

Державне некомерційне підприємство «Миргородський санаторій «Слава» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1555 від 31 грудня 2024 року «Деякі питання реалізації експериментального проекту з тимчасового розміщення та підтримки деяких категорій осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах» (яка діє до 31 грудня 2025 року) є учасником експериментального проекту з надання окремих соціальних послуг: «підтримане проживання», «надання притулку» та «соціальна адаптація», тимчасового розміщення та підтримки особам: особи похилого віку, особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб.

«Миргородський санаторій «Слава» пропонує:

– підтримане проживання;

– надання притулку в складних життєвих обставинах;

– соціальну адаптацію та підтримку;

– кваліфікаційну допомогу та підтримку.

На території ДНП «Миргородський санаторій «Слава» розміщено:

– відділення підтриманого проживання та соціальної адаптації (3-х поверховий корпус з ліфтом), яке складається з 68 кімнат та розраховане для розміщення 136 осіб по 2 особи в кімнаті; у кімнаті є спільний санвузол і туалет (душ, вмивальник, унітаз). На кожному поверсі в холі є телевізор, холодильники, мікрохвильові печі, пральні машини;

– відділення надання притулку та соціальної адаптації (6-ти поверховий корпус з ліфтом), яке складається з 52 боксованих кімнат по 2 особи в кімнаті та розраховане на поселення 208 осіб. На бокс з 2-х кімнат є роздільний санвузол (окремо приміщення з напівванною та приміщення з вмивальником та унітазом). На кожному поверсі в холі є телевізор, холодильники, мікрохвильові печі; пральні машини;

– їдальня (для осіб передбачено 3-х разове харчування з самообслуговуванням);

– пральня (передбачає послуги прання лише постільної білизни та рушників, виданих при поселенні. Особисті речі перуться власноруч, пральні побутові машини є в наявності).

Для проведення індивідуальної та групової роботи з отримувачами соціальних послуг в кожному відділенні є кабінети фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників, психолога, юрисконсульта, кабінети медичних сестер. Для організації та проведення змістовного дозвілля проживаючих працює організатор культурно-дозвіллевої діяльності, бібліотека тощо.

Для отримання соціальних послуг особа, яка їх потребує, повинна звернутися до Управління соціального захисту населення Роменської міської ради за адресою: м. Ромни, бульвар Шевченка, 8 та подати заяву про надання соціальної послуги та необхідні документи для її отримання.

За повідомленням Управління соціального захисту населення РМР

10.04.2025 в 15:05
Коментарів немає

10 квітня 2025 року Робоча група з впровадження проєктів Міжнародної організації з міграції (МОМ), отримала набір техніки в межах проєкту «Життєздатність+: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни».

Обладнання планується використовувати в соціально-економічному суб-хабі, який сприятиме підтримці ініціатив з інтеграції внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від війни та відновленню громади.

Робоча група як Рада розвитку громади — це платформа для діалогу та співпраці між представниками місцевої влади, громадських організацій та бізнесу. Вона працює над ініціативами, які допомагають зміцнювати Роменську громаду, підтримувати її мешканців, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, і створювати можливості для сталого розвитку.

Отриманий набір техніки стане додатковим ресурсом для діяльності робочої групи, що сприятиме ефективнішій реалізації важливих ініціатив та розширенню можливостей громади.

Проєкт фінансується Німецьким банком розвитку KfW від імені Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) та впроваджується Представництвом МОМ в Україні.

За повідомленням Управління економічного розвитку РМР

10.04.2025 в 08:09
Коментарів немає

В Сумській обласній бібліотеці для дітей відбувся перший обласний тур Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!». На конкурс надійшло 146 творчих робіт дітей Сумщини, з яких переможці три конкурсанти з Роменської громади, тож, вітаємо

  • Гордія КОСЕНКА (Перехрестівська сільська бібліотека-філія) у номінації «Негативний вплив відходів на навколишнє середовище (вікова категорія до 7 років);
  • Софію ПАВЛЕНКО (Рогинська сільська бібліотека-філія) у номінації «Вплив війни на природу України» (вікова категорія 8-11 років);
  • Катерину ЖОГЛО (Центральна міська бібліотека для дітей) у номінації «Вплив війни на природу України» (вікова категорія 15-18 років).

Бажаємо подальшого творчого натхнення та перемоги у другому турі Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!».

За повідомленням Відділу культури РМР

09.04.2025 в 15:43
Коментарів немає

З початку року вдвічі скоротилася кількість заблокованих накладних, жодної заблокованої – у Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко.

Він зазначив, що у січні 2025 року кількість зупинених накладних  становила 0,76 %, станом на квітень – 0,37 %. Крім того, з категорії ризикових з початку року вивели 11,4 тис. підприємств. Наразі в ній залишаються 16 тис. підприємств.

«ДПС активно працює над зменшенням кількості заблокованих податкових накладних та виведенням підприємств з ризиків. Щоб максимально допомогти бізнесу в цих питаннях створили 29 консультаційних центрів у кожному регіоні. У кожному з них підприємці можуть отримати роз’яснення щодо критеріїв ризиковості, правильності подання документів і механізму розблокування накладних», – додав Руслан Кравченко.

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Сумській області

09.04.2025 в 13:52
Коментарів немає

За сприянням Роменської міської ради до Великодня з 14 квітня по 18 квітня 2025 року буде проводитись видача Великодніх кексів внутрішньо переміщеним особам в приміщенні Управління соціального захисту населення Роменської міської ради за адресою: м. Ромни, бульвар Шевченка, 8, каб. №1 з 09.00 год. до 16.00 год. Великодніми кексами буде забезпечена кожна родина ВПО.

Для отримання потрібно мати наступні документи: паспорт, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Контактний номер телефону, за яким можна отримати консультацію щодо умов та порядку отримання Великодніх кексів:  (098)  252  04  29.

За повідомленням Управління соціального захисту населення РМР

08.04.2025 в 16:20
Коментарів немає

Історія Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі, вперше відзначеного американськими та канадськими робітниками у 1989 році. У 1996 році Міжнародна організація праці (далі – МОП) підтримала ініціативу Міжнародної конфедерації вільних профспілок щодо визнання 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, і офіційно він відзначається з 2003 року.​

У міжнародний день охорони праці, в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006), який запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів  державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

В умовах повномасштабної війни питання охорони праці набувають особливого значення. Проблеми тіньової економіки, незадекларованої праці, виробничого травматизму завдають великої шкоди обороноздатності країни та економіці. Не достатньо лише говорити про необхідність зниження рівня незадекларованої праці та травматизму на виробництві. Це постійна робота, яка не повинна ні на мить припинятися, тому важливо донести до всіх, хто відповідає за життя та здоров’я працівників. День охорони праці – гарна нагода для цього.

Щороку МОП визначає девіз Всесвітнього дня охорони праці, що відображає актуальні виклики у сфері безпеки та гігієни праці. У 2025 році девізом обрано: «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі» (Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work).

Ця тема висвітлюватиме вплив новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, зокрема:

  • передові роботизовані системи,
  • штучний інтелект (AI) і машинне навчання,
  • екзоскелети,
  • безпілотні літальні апарати (БПЛА),
  • Інтернет речей (IoT),
  • віртуальну та доповнену реальність.

День охорони праці передбачає низку заходів, спрямованих на привернення  уваги та підвищення рівня обізнаності суспільства з питань охорони праці, зокрема – проведення онлайн-конкурсу «Мистецтво безпеки праці», інформаційних кампаній, масових заходів, круглих столів тощо.

Держпраці закликає керівників підприємств дотримуватися цього плану, однак при плануванні кількості заходів та їхнього масштабу потрібно враховувати розмір підприємства і кількість працівників. Так, на великих підприємствах доцільно провести Тиждень охорони праці. Для цього керівник має видати наказ про проведення заходів, у якому  вказують цілі, підготовку, тематику, строки та відповідальних осіб.

Проблемні питання та круглі столи варто проводити не лише з керівниками структурних підрозділів, а й із працівниками – так вони відчують, що про їхню безпеку дійсно дбають. Крім того, зворотний зв’язок від працівників допоможе визначити причини наявних проблем.

Якщо заплановані конкурси, то необхідно забезпечити учасникам допомогу у їх підготовці. Важливо розмістити на інформаційних стендах роздатковий матеріал – пам’ятки, буклети тощо. Крім того, ефективним каналом поширення інформації можуть стати корпоративні платформи та ЗМІ.

Програма заходів до Дня охорони праці має враховувати сучасні реалії та умови воєнного стану. Тому, щоб підвищити ефективність комунікації в умовах економії часу та нестабільного режиму роботи, потрібно підготувати найбільш актуальну й цінну інформацію. Її варто подати в такому вигляді:

  • максимально короткий текст;
  • максимум візуалізації;
  • доступна мова;
  • яскраві ілюстрації тощо.

Підсумки проведених заходів бажано обговорити на нарадах або висвітлити в корпоративних ЗМІ. Так працівники зможуть оцінити необхідність і ефективність Дня охорони праці та в майбутньому братимуть активну участь.

Наводимо орієнтовний перелік заходів, які можна провести до Дня охорони праці на підприємстві:

  • конкурс малюнку для сімей працівників «Охорона праці очима дітей». Головна мета конкурсу – відволікти дітей від подій, що спричиняють стрес, проявити фантазію та привернути увагу до власної безпеки;
  • спортивні змагання серед працівників. Фізична активність позитивно впливає на психічний та емоційний стан людини та допомагає боротися зі стресом під час війни;
  • відвідування сімей працівників підприємства, які загинули на виробництві або отримали каліцтво та інше.

Також можна провести практичні заняття з безпеки праці на робочих місцях, де працівники зможуть отримати відповіді на проблемні питання, що виникають.

Важливість охорони праці полягає не тільки в безпосередній гарантії безпеки робітників на робочому місці, а й у різноманітних заходах профілактики професійних захворювань, забезпеченні відповідного режиму відпочинку, наданні необхідного спецодягу та засобів гігієни. Всі ці фактори зрештою дозволяють людям відчувати надійність підприємства та його турботу, що в свою чергу стимулює до ефективної роботи та зменшує плинність кадрів.

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю

та зайнятість населення Виконавчого комітету РМР

08.04.2025 в 11:30
Коментарів немає

Війна заходить не стукаючи, забирає не питаючи. За собою залишає сльози і смерть… У боротьбі за цілісність, незалежність та суверенітет продовжуємо втрачати кращих із кращих.

Ще один трагічний день для Роменської громади… 8 квітня 2025 року громада попрощалася з Героєм України — Анатолієм Івановичем ПІДЛІСНИМ.

Боротьба за свободу забрала його життя далеко від рідного дому, і сьогодні ми проводили відважного Захисника в останній шлях, віддаючи йому шану.

Прощання відбулося на Алеї Слави, де зібралися рідні, друзі, побратими, представники Роменської та Хмелівської громад та священнослужителі. Кожен вшанував пам’ять Героя, схиливши голову в скорботі.

Чин заупокійної служби здійснили священнослужителі Православної церкви України. Військовий оркестр і тужливі молитви стали відображенням болю та гіркоти втрати, адже кожна така втрата несе в собі важку душевну рану для всіх нас.

Зі скорботним словом до присутніх звернувся міський голова Олег СТОГНІЙ: «Жорстока війна, яка триває на нашій землі, щодня забирає найкращих, громади знову і знову стають на коліна перед світлою пам’яттю своїх героїв. Анатолій ПІДЛІСНИЙ, як і тисячі інших захисників, зробив свідомий вибір – стати на захист України. З гідністю та честю він виконав свій обов’язок до кінця. Його мужність, самопожертва і любов до Батьківщини – приклад для кожного з нас. Від імені всієї Роменської громади висловлюю глибокі співчуття рідним та близьким загиблого».

Анатолій Іванович ПІДЛІСНИЙ народився 13 липня 1971 року в селі Вощилиха Роменського району. У міцній, дружній родині виховувалося четверо синів. Анатолій був тихим, скромним, сором’язливим хлопчаком: до пізнього вечора ганяв з однолітками м’яча на вигоні, бігав до лісу за грибами, допомагав батькам по господарству. Навчався спочатку у Вощилихівській восьмирічній, а потім у Басівській середній школі.

Після закінчення школи над вибором майбутньої професії довго не роздумував. Змалку навчений до праці, відразу пішов у тракторну бригаду, де вже стільки років трудився помічником комбайнера його батько.

Далі була служба в армії (1989 – 1991 р.р.). Після повернення – знову в рідний колектив, до хліборобської справи. З 2008 – довелося кілька років попрацювати в МХП «Урожайна країна». Останнє місце роботи – охоронник у Філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України». Колеги та друзі запам’ятали Анатолія як щирого, компанійського та доброго товариша, який завжди був готовий допомогти. Він вирізнявся відповідальністю, працьовитістю та відкритістю, залишаючи по собі лише найкращі спогади.

У 1996 році Анатолій Іванович ПІДЛІСНИЙ одружився, свою долю знайшов у рідному селі. У сім’ї виховувалися донька та син, у домі панували тепло і затишок, а турбота про добробут і благополуччя була пріоритетом. Він завжди був надійною опорою та підтримкою для своєї дружини.

У червні 2024 року Анатолій був мобілізований до лав Збройних Сил України та пройшов інтенсивну підготовку в навчальному центрі на Київщині, де показав себе доволі влучним стрілком. Після завершення навчання служив радіотелефоністом стрілецького взводу стрілецької роти. З 12 жовтня 2024 року наш Захисник перестав виходити на зв’язок, а на початку листопада родина отримала сповіщення – «пропав безвісти». А далі – безкінечні експертизи ДНК, кошмарні сни і ледь-ледь жевріюча надія – «А, може, живий?..», «Можливо, в полоні?..».

Наприкінці березня прийшло дійсне підтвердження того, що Захисника не стало…

Підтвердилося найстрашніше…. Наприкінці березня прийшло дійсне підтвердження того, що Захисника не стало… Радіотелефоніст стрілецького взводу 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка солдат Анатолій ПІДЛІСНИЙ загинув 12 жовтня 2024 року під час виконання оборонних завдань на Донеччині.

Анатолію назавжди 53 роки…

Родина втратила чоловіка, батька, дідуся, брата… І коли перервався зв’язок з ним, донька народила йому третього внука.

Україна втратила не просто Воїна, а добру, щиру людину, відважного та вірного бійця. Згасло ще одне життя… Не можливо підібрати слова втіхи рідним загиблого Герoя. Нехай спомини про Анатолія ПІДЛІСНОГО буде вічно жити у серцях всіх, хто його любив та знав.

Вічна пам’ять і слава українському Воїну – ПІДЛІСНОМУ Анатолію Івановичу, який до останнього подиху захищав Україну та кожного з нас!
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики
08.04.2025 в 09:49
Коментарів немає

На черговій оперативній нараді при міському голові начальник УЖКГ РМР Олена ГРЕБЕНЮК прозвітувала про стан виконання розпорядження міського голови від 21.01.2025 № 15-ОД «Про заходи щодо забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені на паводків у весняний період 2025 року». Так, з метою ліквідації наслідків аварій, які могли виникнути в результаті надзвичайних ситуацій в період весняних паводків, створено оперативний штаб з питань організації забезпечення сталої роботи житлово-комунального комплексу Роменської міської територіальної громади; затверджено План дій підприємств, установ та організацій щодо підготовки та проведення протипаводкових заходів у весняний період 2025 року та сформовані робочі групи для оперативної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Розпорядження зняте з контролю.

Заслухано звіти керівників комунальних підприємств та установ про поточні питання життєдіяльності громади. За інформацією директора КП «Міськводоканал» РМР» Віктора ГОЛУБА на територій міста проводиться ремонт, підняття до рівня дорожнього покриття люків водо- та каналізаційних мереж, що обслуговуються підприємством. Директор КП «Житло-Експлуатація» РМР Олена ФІЛІМОНОВА доповіла, що на сьогодні закуплено 30 люків для встановлення на прибудинкових територіях, розпочата тендерна процедура для закупівлі рубероїду; за зимовий період підприємством замінено 243 м труб каналізаційних мереж та 70 м труб водомереж; завершується прибирання прибудинкових територій до Великодніх свят.

Міський голова Олег СТОГНІЙ акцентував увагу на активізації роботи із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб з прикордоння області; на сьогодні до цього питання активно долучилися старости – виявляють пусті будинки у селах, спілкуються з їх господарями та облаштовують житло. Також наголосив начальнику комунальної установи «Місцева пожежна охорона Роменської міської територіальної громади» Віктору ЛАВРІВУ та начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Валерію БОНДАРЕНКУ щодо готовності техніки та людей в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

За повідомленням загального відділу

07.04.2025 в 17:07
Коментарів немає

В Україні залишаються тисячі боєприпасів – міни, снаряди, гранати та інші вибухонебезпечні предмети. Вони можуть бути як на поверхні, так і приховані у ґрунті, у будівлях або навіть у водоймах. Вони становлять небезпеку роками, а будь-який необережний дотик може спричинити вибух.

Чим небезпечні ВНП?

  • Миттєвий вибух – може статися при дотику, переміщенні або навіть вібрації;
  • Осколкове ураження – уламки боєприпасів розлітаються на десятки метрів і можуть смертельно травмувати;
  • Пожежа та руйнування – вибухи можуть спричиняти загоряння, знищення будівель, транспорту та інфраструктури.

Що категорично НЕ МОЖНА робити?

  • Не торкайтеся та не намагайтеся переміщати предмет;
  • Не розбирайте боєприпаси та не нагрівайте їх;
  • Не використовуйте мобільний телефон поблизу знахідки – це може спровокувати детонацію;
  • Не допускайте до небезпечного місця людей чи тварин.

Як діяти, якщо ви знайшли підозрілий предмет?

  • Негайно повідомте про знахідку за номером 101 або 112;
  • Позначте місце знахідки (стрічкою, палицею, камінням) і відійдіть на безпечну відстань – не менше 100 метрів;
  • Попередьте інших про небезпеку;
  • Чекайте прибуття фахівців – знешкодженням займаються лише екстрені служби.

Пам’ятайте: навіть старий іржавий боєприпас може вибухнути в будь-який момент. Дотримуйтесь правил безпеки та навчайте дітей!

За повідомленням Роменського районного управління ГУ ДСНС України у Сумській області

07.04.2025 в 16:30
Коментарів немає

Шановні мешканці громади! Наразі у Роменській міській територіальній громаді призупинено видачу продуктових наборів тривалого зберігання особам з інвалідністю ІІІ групи.

Але всі громадяни даної категорії найближчим часом обов’язково будуть забезпечені продуктовими наборами.

Про надходження гуманітарної допомоги буде повідомлено додатково.

За повідомленням Управління соціального захисту населення РМР

07.04.2025 в 16:23
Коментарів немає

Вітаємо народний аматорський вокальний ансамбль «Слобожани» Роменського міського Будинку культури із зайнятим І місцем на IV Всеукраїнському двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Країна Кобзаря»!

Ваша майстерність, талант і любов до мистецтва стали запорукою цього блискучого успіху. Продовжуйте дарувати свою унікальну енергію і радість людям, адже ваш голос — це справжній скарб!

Ваш успіх – гордість для всіх нас! Браво!

За повідомленням Відділу культури РМР

07.04.2025 в 15:43
Коментарів немає

Вітаємо учнів мистецьких шкіл Роменської громади з черговими перемогами:

  • учнів Роменської дитячої музичної школи ім. Є. Адамцевича з перемогами:
  • у ІІ Всеукраїнському багатожанровому патріотичному конкурсі мистецтв «Нащадки Кобзаря», ІІ Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв «Сузір’я талантів» та у Міжнародному двотуровому конкурсі «Грааль» вокальний дует у складі Марка ПОНОМАРЕНКА та Міланії БОБРОВСЬКОЇ вибороли І премії (викладач Ганна Поцелуйко, концертмейстер Світлана Бойко);
  • у ХІІ юніорському конкурсі вокальної, інструментальної та хореографічної майстерності «Музика душі» Катерина ЄРЕМЕНКО, Вікторія МІРОНОВА, Марія БОБРОВСЬКА, Поліна СОЛОНІНКО, Ілля ДЕМЯНЧЕК та дует у складі Катерини ЄРЕМЕНКО і Вікторії МІРОНОВОЇ вибороли Дипломи І ступеня, дует Марії БОБРОВСЬКОЇ та Поліни СОЛОНІНКО вибороли Гран-прі (викладач Світлана Бойко);
  • у Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв «ART with LOVE» Олександра КАЛУГА та Лея ТАГАЄВА вибороли звання Лауреатів І премії (викладач Олена Старун);
  • у ІІ Міжнародному конкурсі мистецтв «Весни Таланти» Олександра ФЕДЬКО зайняла І місце (викладач Ульяна Житнікова, концертмейстер Ангеліна Вергун);
  • у ХІІ Юніорському конкурсі вокальної майстерності «Музика душі» Марина ВИНОГРАД зайняла І місце (викладач Ганна ПОЦЕЛУЙКО);
  • у ІІІ Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв ім. Миколи Лисенка «Ой, заграйте, музиченьки»та Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «CARNEVALE DI TALENTI» Вікторію ЛАХНО виборола Дипломи Лауреата І премії;
  • у Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв «Новорічні зірки 2025» ХАРХАН Гордій – І місце (клас викладача Валентини Сошнікової, концертмейстер Тамара Єфремова), ансамбль скрипалів «Fresh-ART» – І місце (керівник Валентина Сошнікова, концертмейстер Тамара Єфремова), ансамбль скрипалів «Камертон – І місце (керівник Лідія Животовська, концертмейстер Тамара Єфремова);
  • у Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв «GOLD EUROPE 2025» Катерина БОГОСЛАВСЬКА (викладач Тетяна Охотник) виборола Дипломом Лауреата І премії.
  •  
  • учні Бобрицької дитячої музичної школи:
  • у Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв «Золота Європа-2025» Діана БОГАТИРЕНКО (викладач Світлана ЗАХАРОВА) виборола І місце.

 

  • учні Великобубнівської дитячої музичної школи:
  • у двотуровому Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Ти – майбутнє України» Каріна ІЛЯШЕНКО (викладач Катерина СМАЛЬКО) зайняла ІІІ місце.

Бажаємо продовжувати творчу працю, нових досягнень, віри в добро та світле майбутнє під мирним українським небом!

За повідомленням Відділу культури РМР