УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДАННЯ ТИМЧАСОВОГО ЖИТЛА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ!

09.11.2023 в 08:00

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», зі змінами та доповненнями внесеними відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1000 від 07 вересня 2022 р., затверджено Порядок надання житла, придбаного Держмолодьжитлом за рахунок коштів гуманітарної та іншої допомоги, для тимчасового проживання постраждалих осіб.

На даний час Держмолодьжитло має можливість запропонувати житло постраждалій особі в найм, а саме, двокімнатну квартиру № 33 у м. Ромни по вул. Гостиннодвірській, буд. 14-В (поверх 9-й, загальна площа 62,7 кв.м.).

Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Для включення до переліку постраждалих осіб, яким надається житло для тимчасового проживання, постраждалі особи подають до обласних держадміністрацій (обласних військових адміністрацій) заяву.

До заяви додаються:

1) копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

У разі подання заяви уповноваженим представником внутрішньо переміщеної особи пред’являються документи, що посвідчують особу представника, та копія довіреності;

2) копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї;

3) копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);

4) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);

5) копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Житло надається для тимчасового проживання на строк до одного року з можливістю продовження такого строку.

Надання житла для тимчасового проживання здійснюється без внесення постраждалими особами плати за користування житлом та за умови внесення/відшкодування Держмолодьжитлу такими особами у порядку, визначеному договором найму, плати за житлово-комунальні послуги, операційних витрат (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, витрати на страхування житла тощо) за період тимчасового проживання.

Враховуючи вищевикладене, необхідно довести інформацію до територіальних громад та надати кандидатуру для відбору родини-кандидата з числа постраждалих осіб для передачі наявного житла в найм.

Одночасно з тим інформуємо, що відповідно до пункту 11 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», у разі забезпечення житлом, віднесеним до фондів тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем встановлення такого факту.

Отримати більш детальну інформацію з даного питання  можливо в Управлінні соціального захисту населення Роменської міської ради за телефоном  5-16-18.

                                 За інформацією Сумської обласної державної адміністрації

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.