#МАРАФОН_30 #НАША_НЕЗАЛЕЖНІСТЬ: ЗЕМЛЯ НЕСКОРЕНИХ ТА ВІЛЬНИХ ДУХОМ ЛЮДЕЙ

24.08.2021 в 14:34

З надіями та сподіваннями, а разом з тим із тривожними роздумами у душі зустрічаємо ми свято нашої держави, свято всього українського народу – День незалежності. Адже із ним святом пов’язувалось і пов’язується дуже багато.

У цій події – проголошенні Україною своєї незалежності – акумулювалися прагнення мільйонів українців, невтомна праця і наполеглива боротьба задля цього тисяч кращих синів нашої Вітчизни. Нині важко вивірити-виміряти, чий вклад більший і вагоміший. Адже і відважні козаки Богдана Хмельницького, і перші державні мужі відродження України 1918 року, і прості трударі, що орали перелоги і засівали щедрі ниви, і десятки, сотні творців на культурно-мистецькій ниві, які зберігали нашу мову, культуру, традиції, всі вони працювали в ім’я збереження України, її кращого майбутнього.

Наш край ніколи не був на узбіччі історії, не був політичною і духовною провінцією. Наша хата ніколи не стояла скраю в житті українського народу. Більш ніж за тисячолітню історію міста роменці не раз ставали на захист незалежності рідної землі.

Вже з перших десятиліть і століть наша фортеця стояла на сторожі кордонів слов’янських земель, першої української держави – Київської Русі, оберігаючи її від підступних степовиків. З перших днів національно-визвольної війни українського народу ХVІІ століття козаки роменської сотні вирушили в похід проти польської  шляхти й уславили рідний край у переможних загонах Богдана Хмельницького. Більш ніж через півтора століття роменці вітали на своїх вулицях іншого українського гетьмана Івана Мазепу, котрий підняв прапор боротьби за відродження державності та волі.

По іншому й бути не могло, адже ми – нащадки великого гетьмана, останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. З початку 1990-го року місцеві активісти порушують клопотання щодо увіковічення пам’яті видатного українського політичного та військового діяча, уродженця села Пустовійтівка – Петра Івановича Калнишевського, про що приймаються відповідні рішення, в т. ч. виділяється земельна ділянка для спорудження меморіального парку. У переддень здобуття та утвердження Української Державної Незалежності, серпні 1991 року, відбулося урочисте відкриття пам’ятника та започаткувалося свято козацької слави. У часи нестабільної політичної ситуації, коли український народ стояв у роздоріжжя, визначаючись зі своїм майбутнім, наша громада продемонструвала свою ідентичність козацтву, його незламному духу, прагненню бути вільними.

Щороку у селі Пустовійтівка Роменської міської територіальної громади, на батьківщині останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Івановича Калнишевського, проходить регіональне свято козацької слави «Калнишева рада».

До 30-річчя Незалежності України в Музеї Петра Калнишевського створено Виставку “Пам’ятник Петру Калнишевському – символ нескорених”

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.