Інтерв’ю міського голови Сергія Салатуна щодо карантинних заходів в місті

20.03.2020 в 09:33

Сергію Андрійовичу, нещодавно було введено карантин  в Україні, як місто підготувалося до боротьби із вірусом?

Ми посилено готуємося до боротьби з корона вірусом. У місті Ромни підготовлені бокси в інфекційному відділенні, щоб приймати людей на карантин і лікування у випадках розповсюдження коронавірусу,  проведено навчання медперсоналу. З міського бюджету за сприяння депутатського корпусу виділені кошти у сумі 502 тис. грн., на які придбано необхідне медичне обладнання (кисневий концентратор, монітор нагляду за пацієнтом, пульсоксиметр,  деззасоби, засоби індивідуального захисту).

Сергію Андрійовичу, у місті закриті магазини прокоментуйте дану ситуацію

Так,  через високі ризики зараження коронавірусу, в Україні ввели карантин, це передбачає низку заходів, які повинні захистити населення від хвороби. У зв’язку з загрозою поширення вірусу  міська тимчасова протиепідемічна комісія при виконавчому комітеті Роменської міської ради прийняла рішення припинити роботу розважальних закладів, закладів громадського харчування та торговельних центрів.

Обмежувальні заходи в рамках карантину у місті Ромни вступили в силу 17 березня. Під їхню дію потрапили різні види установ та закладів. Запроваджені карантині заходи не поширюються лише на роботу аптек, продуктових та господарських магазинів, автозаправних станцій.

Користуючись нагодою я хочу звернутися до всіх суб’єктів господарювання проявити у даній ситуації громадянську свідомість та забезпечити дотримання заходів під час карантину. Звертаюсь до керівників підприємств, організацій, установ всіх форм власності, підприємців відповідально та з розумінням поставитись до ситуації. Від нас з вами залежить як на практиці будуть виконуватись карантинні заходи, як ми разом зможемо попередити поширення корона вірусу у нашому місті. З розумінням поставтеся до працівників, в кого є діти дошкільного віку. Перегляньте графіки роботи, по можливості надайте відпустки та організуйте дистанційні форми роботи.

Усім рекомендують самоізоляцію, не всі люди розуміють високу ступінь ризику, порушуючи карантинні заходи, що ви можете зазначити з даного питання.

Так дійсно, одним із методів карантину є самоізоляція.  Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.  Не всі мешканці нашого міста розуміють величину  ризику. На даний час підтверджених випадків захворювання на Сумщині не має. Та все ж я наголошую , що мешканці  повинні дбайливо відноситися до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. Тому закликаю зберігати спокій та без необхідності не залишати свої домівки, а особливо людей похилого віку, які перебувають у групі ризику залишатися вдома, без особливої потреби відмовтеся від поїздок громадським транспортом, не відвідуйте місця скупчення людей. А у разі виникнення захворювання — не зволікайте та звертайтесь до сімейного лікаря.

А за допомогою звертатися на телефон гарячої лінії 5 41 82

Яке покарання чекає на порушників карантинних заходів?

Щодо порушення, то, думаю, для людини, яка ставить під загрозу не тільки своє життя, а й оточення – повинно бути суворе покарання.

Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі. Передбачена адміністративна відповідальність встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19. Штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічни правил і норм становитиме від 17 тис. до 32 тис. гривень. Для посадових осіб – шраф від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від 17 тис. до 51 тис. гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Відзначу, що стан дотримання карантинних заходів постійно перевірятиметься спеціальною робочою комісією у складі контролюючих служб та працівників поліції.

Сергію Андрійовичу, які громадські місця де можливе скупчення людей вас турбує?

Мене насправді турбує декілька місць: ринки, транспорт, церкви. Ми зустрічалися з представниками всіх конфесій, всі з розумінням ставляться. Під час зустрічі було обговорено запровадження превентивних заходів щодо небезпеки поширення гострої респіраторної інфекції, спричиненої корона вірусом, в першу чергу під час здійснення богослужінь в культових спорудах.

Також було акцентовано увагу на важливості дотримання заходів особистої гігієни серед прихожан, а також у храмах використовувати засоби дезінфекції.

 Є гарний приклад – перевести службу в он-лайн. Буду знову звертатися до настоятелів всіх церков, аби людей сповідували на вулиці, службу вели через гучномовець, або перейшли он-лайн. Бо ж як одна людина прийде на службу і кашляне – то вже не допоможе ніщо.

Тимчасова протиепідемічна комісія при виконавчому комітеті Роменської міської ради 18 березня перевірила роботу під час карантину КП «Ільїнський ярмарок» , ПОСС «Роменський ринок» а також магазинів, що працюють на території міста. Попереджено 10 об’єктів торгівлі, що не дотримуються заходів карантину.

Хочу ще зазначити по громадському транспорту, що згідно з рішенням Кабінету Міністрів щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції, з 18 березня по 3 квітня забороняється перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах. Відповідні обмеження відсьогодні діють і в місті Ромни .

І наприкінці Сергію Андрійовичу, що ви хочете сказати нашим мешканцям

Шановні мешканці міста!

Як показує нам ситуація, що склалася у Європі – Коронавірус розповсюджується з шаленою швидкістю. Епідемію ми можемо зупинити лише спільними зусиллями. Чим менше ви будете контактувати з іншими людьми, тим менша буде швидкість розповсюдження вірусу. І вірусу важче перейти від людини до людини,якщо люди не контактують. Жорсткі карантинні заходи – закриття шкіл, ресторанів, магазинів потрібні для того, щоб зупинити епідемію!!

Дякую всім, хто вже дотримується прийнятих заходів. Ми намагаємось налагодити комфортну взаємодію мешканців із комунальними службами та організаціями та надавати допомогу тим, хто її потребує.

Закликаю усіх до відповідальної поведінки, дотримання особистої гігієни та соціальної дистанції, по можливості – самоізоляції.

Впевнений, що всі ми з розумінням поставимось до тимчасових обмежень. Кожен з нас повинен усвідомити, що від його поведінки залежить здоров’я, а можливо і життя інших людей. Будьте здоровими!!

Все буде Україна!

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.