Виконавчим комітетом переглянуто тарифи!

14.09.2021 в 17:20

На черговому засіданні виконавчого комітету 15.09.2021 розглянуто 33 питання порядку денного.

Низка рішень стосувалася встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, водопостачання та водовідведення, а також на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

Очільник міста Олег Стогній закликав членів виконкому активно долучитися до обговорення питань порядку денного, так як вони стосуються майже всіх мешканців громади.

Як поінформував головний спеціаліст управління житлово-комунального господарства Олександр Жабінський, тарифи на послуги, які до цього часу час надавалися КП «Ромникомунтепло» РМР та КП «Ромнитеплосервіс» РМР, потребують перегляду у зв’язку із значним подорожчанням газу.

Тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, які надає КП «Ромникомунтепло» РМР, встановлено у розмірі 2444,32 грн/Гкал (з ПДВ). При цьому, зростання тарифу для населення становить 42,5 % (попередній тариф затверджувався у липні 2020 року),  для бюджетних установ інших категорій споживачів тариф не підвищувався (попередній тариф затверджувався у березні 2021 року).

Тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, які надає КП «Ромнитеплосервіс» РМР», встановлено у розмірі 2231,27 грн/Гкал (з ПДВ). Попередній тариф затверджувався у вересні 2020 року, зростання тарифу для усіх споживачів становить 56,6 %.

Також були прийняті рішення про перегляд діючих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Як зазначив заступник міського голови Владислав Суходольський, тарифи на водопостачання та водовідведення не переглядалися декілька років, водночас має місце значне зростання ціни на електроенергію та розміру мінімальної заробітної плати; населення вимагає покращення якості цих послуг, але це неможливо без встановлення економічно-обґрунтованих тарифів. Міський голова Олег Стогній зазначив, що якість води багато в чому залежить від стану водопровідних мереж, перегляд діючих тарифів а також залучення бюджетних коштів надасть можливість розпочати роботи з реконструкції мереж;  напрацювання щодо залучення додаткових коштів вже є.

Тариф на послугу з централізованого водопостачання, яку надає КП «Міськводоканал» РМР, встановлено в розмірі 25,68 грн/м куб (з ПДВ).

Тариф на послугу з централізованого водовідведення, яку надає КП «Міськводоканал» РМР, встановлено в розмірі 25,80 грн/м куб (з ПДВ).

Найбільше дискусій відбулося навколо питання встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. За інформацією управління житлово-комунального господарства, у структурі даних тарифів вартість палива складає 40%, заробітна плата – 20 %. Винесенню даних питань на розгляд виконкому передували консультації з громадськістю. До управління житлово-комунального господарства надійшло багато звернень від громадян як в телефонному режимі, так і на електронну адресу, майже всі вони стосувалися якості надання послуг, лише одне звернення стосувалося перевезення дітей та було враховане при розробці проекту рішення. Присутній на засіданні виконкому представник ТОВ «Престиж Лайн» за довіреністю Валерій Вінніченко зазначив, що протягом останнього місяця вартість газу для заправки автобусів зросла із 15 грн до 19 грн, а потім – до 24 грн за 1 літр. Член виконкому Анна Пугач наголосила, що тарифи на перевезення треба переглядати своєчасно, не чекати, поки перевізники відмовляться від надання послуг у зв’язку із їх збитковістю; водії та контролери повинні отримувати гідну заробітну плату. Міський голова Олег Стогній зазначив, що питання підняття тарифів на перевезення постало ще три місяці назад, на жаль, підвищення вартості газу не є остаточним; щодо якості послуг з перевезення пасажирів, то після підвищення тарифу вимоги буде значно підвищено, доручення щодо цього надане заступнику міського голови Ігорю Легуші.

Встановлено тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування (проїзд в автобусі/мікроавтобусі) у розмірі 8,00 грн за одну поїздку. Вартість проїзду для пільгових категорій громадян буде встановлюватися окремими рішеннями за поданням управління соціального захисту та відділу освіти РМР.

Рішення щодо встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, водопостачання та водовідведення, а також на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування набудуть чинності з моменту їх оприлюднення в міськрайонній газеті «Вісті Роменщини» та обов’язкового повідомлення про це споживачів виконавцями послуг у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію з визначенням причин зміни вартості та наданням відповідних обґрунтувань з посиланням на рішення відповідних органів.

На засіданні виконавчого комітету прийнято також ряд рішень, що стосуються соціального захисту, забезпечення житлом, освіти та інші. З усіма рішеннями в подальшому можна буде ознайомитися на офіційному вебсайті міської ради.

 За повідомленням загального відділу

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.