СУМЩИНА РОЗПОЧИНАЄ СПІВПРАЦЮ З ПРОЄКТОМ USAID «ГОВЕРЛА»

12.07.2023 в 08:00

11 липня у Києві було оголошено про офіційне партнерство між проєктом USAID «ГОВЕРЛА» та громадами Сумської та Чернігівської областей. Участь у заході взяли посол США в Україні Бріджіт БРІНК та Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр КУБРАКОВ.

Голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ підписав Меморандум між Сумською обласною державною адміністрацією та DAI Global LLC, яка реалізує в України проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Крім цього, відповідні Меморандуми щодо співпраці з проєктами USAID «ГОВЕРЛА» підписали керівники 8 територіальних громад Сумської області, серед яких Роменський міський голова Олег СТОГНІЙ.

Мета проєкту «ГОВЕРЛА» – сприяти створенню в Україні системи місцевого самоврядування, яка буде більш незалежною, підзвітною громадянам, інклюзивною та здатною надавати послуги.

«Дякую міжнародним партнерам за ґрунтовний підхід до роботи та ефективну допомогу громадам України. Їх пріоритети співпадають з нашими напрямками роботи. Впевнений, що співпраця буде плідною і разом ми зможемо зробити значно більше для відновлення та розвитку громад Сумщини», – зазначив Володимир АРТЮХ.

Під час обговорення важливих питань, очільник Роменської громади Олег СТОГНІЙ, акцентував увагу присутніх на першочерговій необхідності забезпечення обороноздатності громад. «Вигідне географічне розташування Роменської громади, сприяє розміщенню внутрішньо переміщених осіб з 5-ти кілометрової зони, відповідно до розпорядження очільника Сумської ОДА Володимира АРТЮХА. Тож, сподіваємося на допомогу в будівництві житла для осіб даної категорії. Крім того, війна триває, тому актуальним залишається питання будівництва і облаштування укриттів, а також утилізації твердих побутових відходів», – зазначив міський голова Олег СТОГНІЙ.

Серед основних напрямків: розбудова інституційної спроможності громад, включаючи відновлення реалізації повноважень та функцій і надання послуг для тих, хто залишився на звільнених територіях, а також жителям, які планують повернутися, надання допомоги у процесі компенсації пошкодженого та знищеного майна, картографування соціальних об’єктів (охорона здоров’я, освіта), моделювання мережі соціальних закладів для забезпечення універсального підходу до надання послуг, доступних вразливим верствам населення, розробка програм комплексного відновлення територій та планів відновлення, соціальна згуртованість та залучення різних категорій громадян до прийняття рішень на місцевому рівні.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.