ВЗАЄМОДІЯ МІЖ СЛУЖБАМИ ТА СТАРОСТАМИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ

18.03.2021 в 10:54

Під головуванням міського голови Олега СТОГНІЯ відбулася робоча нарада з старостами Виконавчого комітету Роменської міської ради, до якої були залучені керівники Роменського міського центру соціальних служб та служби у справах дітей.

Метою засідання стало налагодження взаємодії між службами та старостами сільських населених пунктів щодо забезпечення соціального супроводу та нагляду за поведінкою дітей та молоді.

На нараді розглядались питання стосовно дотримання усіма посадовими особами, які здійснюють заходи у сфері захисту прав та законних інтересів дітей, чинного законодавства з метою захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які зазнали жорстокого поводження, життю та здоров’ю яких загрожує небезпека; та алгоритм дій у випадку виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, через: ухиляння батьків від виконання своїх обов’язків щодо догляду та виховання дитини; наявність у батьків тривалої хвороби через яку вони не можуть виконувати належним чином батьківські обов’язки; виявлення насильства, жорстокого поводження з дитиною або існування реальної загрози його вчинення.

Директор Роменського міського центру соціальних служб Валентина ЖОГЛО поінформувала про основні напрямки діяльності центру, повноваження фахівців із соціальної роботи та здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Ознайомила присутніх з основними формами сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей-позбавлених батьківського піклування та наголосила на необхідності пошуку кандидатів на створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та сімей патронатного виховання.

Начальник служби у справах дітей Лілія ВЛАСЕНКО ознайомила старост із основними напрямками діяльності служби та зі змінами в законодавстві щодо функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, а також обговорили питання збереження житла дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Заступник міського голови Олена ЮРАКОВА наголосила на важливості та необхідності вчасного інформування та взаємодії органів місцевого самоврядування, закладів і установ для забезпечення ефективного захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю. А також нагадала про персональну відповідальність старост, за забезпечення виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, випадків жорстокого поводження з ними, виникнення безпосередньої загрози їх життю або здоров’ю, надання таким дітям допомоги в межах повноважень і своєчасне інформування про них відповідних суб’єктів виявлення та/або організації соціального захисту дітей. Зобов’язала усіх старост тримати під особливим контролем сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах.

«Результати роботи даного напряму залежать від правильно організованої та спрямованої діяльності усіх установ та організацій, які здійснюють заходи у сфері захисту прав та законних інтересів дітей», – зауважив очільник громади.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.