ПІДСУМКИ ВІДКРИТОГО ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ ІМЕНІ ЙОСИПА ДУДКИ “СОБОРИ ДУШ”

08.12.2023 в 17:13

“Народу син – я буду з ним,
Йому служу, йому корюся,
Повік живу чуттям одним,
Одним богам із ним молюся,
Бо лиш одна Вкраїна – мати,
Де хвилі неба голубі,
Для неї жити і страждати,
За неї вмерти в боротьбі!” 
Йосип Дудка

Сьогодні за участю представників органів влади, громадськості, галузей освіти та культури відбулося урочисте нагородження переможців і призерів відкритого літературного конкурсу для дітей та молоді «Собори душ» імені Йосипа Дудки, який третій рік відбувається у Роменській міській територіальній громаді.

Літературний захід відбувся з метою підтримки та розвитку юних талантів, популяризації літературних здібностей підростаючого покоління, утвердження державності української мови та увічнення пам’яті поета-земляка Йосипа Дудки – вчителя, поета, палкого патріота України.

Цього року у конкурсі взяли участь 41 обдарований учень із 17-ти загальноосвітніх закладів Роменського району у трьох вікових категоріях: від 8 до 18 років. 28 учасників з Роменської міської територіальної громади та 13 учасників з інших громад району.

На розгляд компетентного журі було представлено 110 творів різнобічної тематики у номінаціях «Поезія», «Проза», з яких було обрано найкращі.

У вітальному слові міський голова Олег СТОГНІЙ зазначив, що юні автори у своїх творах продемонстрували патріотичну налаштованість, любов до рідної землі, схвильованість подіями сьогодення в Україні та побажав юним талантам подальших досягнень, творчого зростання, невпинного руху вперед та щоб їх літературна діяльність була сповнена яскравих перемог.

Начальник відділу культури Роменської міської ради Яна МУТЛАГ висловила вдячність доньці поета Надії КАРПЕНКО, яка зберігає пам’ять про свого батька, пропагуючи серед юного покоління любов і шану до рідного слова, української мови, незламність українського духу, яку проніс через все своє життя Йосип Дудка.

29 дітей було нагороджено дипломами за зайняті місця та пам’ятними подарунками та 12 дітей – відзначені за участь у конкурсі.

Перед присутніми виступила поетеса, заслужений вчитель України Тамара Марченко, яка опікується літературним музеєм Йосипа Дудки у с. Пустовійтівка, з розповіддю про неординарну постать талановитого сільського вчителя та поета, який у радянські часи звинувачений в українському націоналізмі, пройшов і фашистські табори, і тяжкі повоєнні часи, був позбавлений можливості не тільки вільно працювати на улюбленій педагогічній ниві, а й друкуватися, але, попри все, залишився щирим патріотом України, не поступаючись власним принципам.

Під час заходу пролунали авторські твори у виконанні юних конкурсантів та музичні номери. Юні автори долучилися маленькими палаючими свічечками власної творчості до поетичного Собору душ письменника Йосипа Дудки.

Торкнулися душі кожного і виступи аматорів сцени Роменського міського будинку культури.

Щиро вітаємо переможців, призерів конкурсу та їх наставників!

Бажаємо подальших творчих успіхів, музи та натхнення нашим юним конкурсантам!

Дякуємо нашим мужнім захисникам за можливість збиратися на заходи, творити, працювати, жити !

Усім нам – мирного неба, Перемоги нашій нероздільній, соборній і єдиній Україні!

Єднаймося, браття, бо ми українці! Слава Україні! Героям Слава!

За повідомленням відділу культури РМР

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.