ПРОГРАМА “СТІЙКІСТЬ” ВІД ФОНДУ ЄВРОПИ

18.09.2023 в 08:45

У межах програми «Стійкість», яку виконує Фонд Східна Європа за підтримки Європейського Союзу, були створені безкоштовні навчальні ресурси для представників місцевого самоврядування щодо роботи з вимушено переміщеними особами, а саме:

  1. Онлайн-курс на Освітній платформі Зрозуміло під назвою «Адаптація та інтеграція ВПО: досвід і можливості». Доступний за посиланням:
  2. https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-vkeef+ЕЕF-039+June23/about Проходження курсу дає змогу отримати 0,2 кредити ЄКТС.
  3. Посібник для громад «Порадник з інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громади». Доступний для прочитання та завантаження за посиланням:

https://eef.org.ua/wpcontent/uploads/2023/06/Manualforcommunities.pdf

Контактною особою щодо цього питання від Фонду Східна Європа є Ольга Мілянович, старша комунікаційна координаторка, телефон: +380967147481, електронна адреса: Stiykist-Programme@eef.org.ua

Вийшов навчальний курс та посібник для громад про роботу з ВПО.

Майже 5 млн. українців  стали внутрішньо переміщеними особами та знайшли дім у нових для себе громадах. Прийняти та розселити стількох людей потребує значних зусиль органів місцевого самоврядування та місцевих жителів.

На освітній онлайн-платформі Зрозуміло запустили безкоштовний онлайн-курс для громад про те, як працювати з ВПО, розуміти виклики та можливості, що виникають у зв’язку зі змінами у складі громад. Його розробив Фонд Східна Європа за підтримки Erim та коштом Європейського Союзу.

У цьому курсі йдеться про те, як громадам, які прийняли ВПО працювати з ними, враховувати їхні потреби та використовувати потенціал задля розвитку.

Курс буде корисним передусім для органів місцевого самоврядування, як для тих громад, де мешкають ВПО, так і для тих, які вже опікуються поверненням людей до звільнених населених пунктів.

У ньому йдеться про те, як вивчати потреби ВПО за допомогою різних методів, налагоджувати комунікацію, інтегрувати нових мешканців у громаду та залучати до її розвитку, створювати тривалу підтримку ВПО через місцеві бюджетні програми.

Також у курсі своїм досвідом поділилися голови чотирьох громад – Юрій Бова, голова Тростянецької міської громади Сумської області, Андрій Залівський, голова Червоноградської громади Львівської області, Тарас Кучма, голова Дрогобицької громади Львівської області, Яна Літвінова, начальниця Старобільської міської військової адміністрації Старобільського району Луганської області.

Курс доступний безкоштовно для всіх охочих за посиланням: https://bit.ly/44WCPM5

Успішне завершення навчання дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредиту ЄКТС.

Щоб підтримати громади, також був підготовлений безкоштовний посібник, покликаний допомогти органам місцевої влади ліпше розуміти виклики та можливості, що виникають у зв’язку зі змінами у складі громади. У ньому йдеться про методи та інструменти виявлення потреб різних груп мешканців, джерела даних, особливості збирання, верифікації та аналізу інформації.

Серед іншого посібник висвітлює такі питання:

  • важливість створення сталих програм підтримки внутрішньо переміщених осіб;
  • ефективні способи комунікації місцевої влади громади з новими мешканцями;
  • побудова успішного міжмуніципального партнерства для підтримання та інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Завантажити порадник у форматі PDF можна за посиланням: https://bit.ly/46sHzKU

Онлайн-курс та посібник підготовлені у межах програми «Стійкість», що впроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

Контактний телефон: +38(044) 200-38-24

За повідомленням Управління соціального захисту населення РМР

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.