ПРОЕКТ “АДРЕСА ДИТИНСТВА”

18.09.2023 в 08:30

В Україні почали споруджувати будинки для прийомних сімей, які втратили житло.

Перші 14 будинків для великих прийомних родин із прифронтових регіонів почали будувати в Україні. Їх будують за ініціативи Фундації Олени Зеленської. «Адреса дитинства» у 8 областях.

Сьогодні в Україні налічується 1310 великих прийомних родин. У них виховують від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За час повномасштабної війни без дому залишилися щонайменше 80 таких родин. Вони виїхали в більш безпечні регіони України, але так і не мають постійного місця проживання.

 У презентації взяли участь керівники профільних міністерств, громадських організацій, партнери, представники військових адміністрацій областей, де розпочалося будівництво, зокрема начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

«Для того, що кожна дитина виховувалась в родині, важливо, аби спільнота прийомних батьків збільшувалася. Будинки для прийомних сімей – це вагома підтримка для тих, хто бере на себе відповідальність і приймає у сім’ю дітей. Ми хочемо, аби допомога в таких сім’ях не була формальною. І саме будівництво будинків є одним із ключових напрямків роботи для нашої команди також» – зазначила Оксана Жолнович.

Однією з перших новий дім отримає родина Алли та Олександра Ярославцевих із Запорізької області. Їхня домівка у рідній Михайлівці вщент зруйнована. Батьки з одинадцятьма дітьми орендують житло в Борисполі на Київщині.

«Коли рік тому з’явилася моя фундація, щоб допомагати українцям долати гуманітарні, освітні, медичні виклики, які постали через війну, одні з перших, кому ми почали допомагати, – це великі прийомні родини. Кожній четвертій ми надали необхідні речі – від меблів та одягу до ноутбуків. Але ви здогадуєтеся, який їхній запит був основним: дім. Ми не можемо наразі повернути їм їхній дім. Але можемо дати дитинству, яке опинилося у вигнанні, нову адресу, яка стане улюбленим домом. Так народився проект фундації «Адреса дитинства», – розповіла Олена Зеленська.

Нові будинки для великих прийомних родин будуть інклюзивними, енергоефективними та матимуть облаштовані укриття.

Проект «Адреса дитинства» реалізується винятково коштом міжнародних донорів.

За повідомленням Управління соціального захисту населення РМР

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.