ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

15.05.2024 в 14:54

До відома роботодавців, які облаштовують місця для ветеранів війни з інвалідністю. Державним центрам зайнятості підготовлені матеріали щодо умов отримання і механізмів виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, зокрема ветеранів та ветеранок. 

Використовувати в своїй роботі матеріали, розміщені на сайті НАДС:

 Медичні рекомендації щодо процедури проведення адаптації новопризначених посадових осіб місцевого самоврядування в органах місцевого самоврядування;

Медичні рекомендації з питань формування безбар’єрності на робочому місці в органах місцевого самоврядування.

ІНФОРМАЦІЯ для державних органів та органів місцевого самоврядування про державні програми фінансової підтримки роботодавців, які облаштовують місця для ветеранів війни з інвалідністю

Умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних виплат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір, визначено Порядком надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, який зареєстровано постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року №893( далі – Порядок №893).

Суть програми полягає в працевлаштуванні людини з інвалідністю Iабо II групи та облаштуванні для неї робочого місця. Після цього роботодавець може подати заяву про надання йому компенсації витрат за облаштування такого робочого місця.

Розмір компенсації такого облаштування для працівника I групи інвалідності  не може перевищувати 15 мінімальних заробітних плат (встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається  таке рішення ) та становить наразі 106,5 тис, для працівників з II групою інвалідністю -10 мінімальних заробітних плат та становить наразі 71 тис грн.

Будь- які вимоги до мінімального розміру компенсації не встановлено.

Облаштування робочого місця –в додатку це комплексне заходів та засобів, вжити роботодавцем для адаптації та розумового пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи.

 Джерелами фінансування компенсації є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством.

 Перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, за які надається компенсація роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, визначений в додатку 1 до Порядку №893.

 Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності роботодавця:

заяву щодо надання компенсації за формою, визначеною додатком 2 Порядку №893;

копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Заява може бути подана:

        –  собисто до центру зайнятості у паперовій формі;

        –  електронній формі:

        –  засобами офіційного вебсайту Державного центру зайнятості (за наявності технічної можливості);

         – за допомогою засобів електронних комунікацій шляхом надсилання заяви з накладенням

  • електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості;

         – засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (за наявності технічної можливості).

         Роботодавець подає заяву протягом 90 календарних  днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

         Пунктом 7 Порядку №893 визначено підстави, за якими не надається компенсація.

Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів, передбачених пунктом 6 Порядку №893, та оформляється наказом регіонального центру зайнятості.

Компенсація виплачується протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця.

 Інформаційно- презентаційні матеріали щодо отримання компенсацій роботодавцем за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю розміщені у вільному доступі на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості у рубриці «Роботодавця» за посиланням: https://www.dez/dov.ua/.

За додатковою консультацією можна звернутися до Державного центру зайнятості за телефоном (044)2449464 (відділ реалізації активних програм зайнятості).

За повідомленням Управління соціального захисту

населення Роменської міської ради

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada                                

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.