ПІДСУМКИ П’ЯТДЕСЯТ ТРЕТЬОЇ СЕСІЇ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

24.05.2023 в 14:00

На п’ятдесят третій сесії Роменської міської ради, що відбулась 24 травня 2023 року, було прийнято ряд важливих для розвитку громади рішень.

Так, було внесено зміни до Програми «Освіта Роменської міської територіальної громади у 2021-2023 роках», відповідно до яких з міського бюджету виділяються кошти в сумі 3 млн. грн на виконання першочергових робіт в укриттях закладів освіти. Так, планується встановлення приточно-витяжних вентиляторів, влаштування бетонної та цементної стяжки підлоги, запасних виходів та облаштування санвузлів тощо. Перелік робіт визначено робочою групою у складі депутатів міської ради та спеціалістів міської ради.

Депутати погодили два важливих проєкти Меморандумів про співпрацю. Так, один з них передбачає поновлення взаємодії нашої громади з чеським містом Моравська Тршебова в сфері надання адміністративних та інших муніципальних послуг населенню, співробітництва в сфері житлово-комунального господарства, гуманітарної та культурної сфер, економіки, бізнесу тощо. Іншим Меморандумом передбачається спільна робота з Громадською організацією «Центр дослідження суспільства» щодо оцінки потреби громади у залученні наших мешканців і мешканок до планування розвитку, розроблення плану залучення громадськості і налагодження процедури їхньої участі в розбудові громади.

Прийнято рішення щодо створення громадських сіножатей та громадських пасовищ на території Роменської міської територіальної громади, відповідно до якого в чотирьох старостинських округах (Біловодський, Коржівський, Ріпчанський, Миколаївський) громади створені громадські сіножаті та пасовища на 23 земельних ділянках загальною площею 168,5486 га. Таке рішення задовольнить потребу мешканців цих старостинських округів, що є є власниками худоби, у забезпеченні випасання худоби, сінокосінні та заготівлі сіна для сприяння розвитку скотарства, зокрема молочного та м’ясного поголів’я великої та малої рогатої худоби, а також для власних потреб.

Прийнято рішення «Про проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок», яким вирішено провести земельні торги з продажу права оренди п’яти земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності загальною площею 74,3936, розташованих на території Роменської міської територіальної громади (Біловодський старостинський округ), реалізація якого в подальшому забезпечить отримання надходжень до місцевого бюджету у вигляді орендної плати за їх використання, яка буде встановлена за результатами проведених земельних торгів.

Разом із тим депутати не прийняли одне з найактуальніших питань про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою для розміщення сміттєсортувальної станції для нашої та прилеглих громад і, як наслідок, зняли з розгляду питання щодо виділення коштів для розроблення детального плану території під сміттєсортувальну станцію. Ці проєкти рішень вносились в рамках Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року для реалізації регіонального плану управління відходами в Сумській області в межах Конотопсько-Роменського кластеру. Тож розуміємо, що в результаті постраждає вся Роменська громада, крім того, виникає ризик загострення екологічних проблем на наших територіях.

За повідомленням відділу організаційного та комп’ютерного забезпечення

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.