ЗЕМЕЛЬНОМУ АУКЦІОНУ В РОМЕНСЬКІЙ МІСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ БУТИ

24.11.2021 в 19:14

Впровадження конкурентних способів продажу земельних ділянок або прав на них (оренду, суперфіцію, емфітевзису) має безперечні переваги для територіальної громади, оскільки успішно проведені земельні торги є ефективним засобом істотного збільшення надходжень до місцевого бюджету.

З моменту прийняття Роменською міською радою земель комунальної власності пройшло вже більше ніж півроку, і ось нарешті з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2021 року за № 1013, яка регулює питання щодо проведення та підготовки до проведення земельних торгів у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, стало можливим виставляти земельні ділянки на аукціон для збільшення надходжень до міського бюджету.

Роменська міська територіальна громада також зробила перший крок в цифрові земельні торги (аукціони), розглянувши та прийнявши сьогодні рішення міської ради «Про проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок».

До переліку земельних ділянок для проведення земельних торгів для продажу права оренди ввійшли 11 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 88,7509 га та  земельна ділянка площею 0,2385 га кадастровий номер 5910700000:03:009:00370 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості», розташованої за адресою: м. Ромни, вул. Прокопенка, 43/24.

Як показує практика, проведення земельних торгів свідчить в першу чергу про відкриту і прозору діяльність, чесність, запобігання корупційним проявам, відкриту конкуренцію та максимальне наповнення місцевого бюджету.

Серед основних переваг аукціону земельних торгів можна виокремити:

  • залучення додаткових коштів (більш ніж від ринкової вартості);
  • на аукціон виставляється земельна ділянка з уже готовою землевпорядною документацією, тобто набувач не витрачає час на самостійне проходження складних та тривалих процедур відведення та погодження; 
  • аукціон є відкритим та прозорим способом відчуження земельних ресурсів територіальної громади, тобто виключає вплив корупційних діянь;
  • поліпшення інвестиційного клімату;
  • наповнення місцевого бюджету.

Розраховуємо, що електронні земельні торги зроблять сферу земельних відносин прозорішою та збільшать надходження до Роменської міської територіальної громади.

За повідомленням відділу земельних ресурсів

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.