НАСИЛЬСТВУ НЕМАЄ ВИПРАВДАННЯ

25.11.2021 в 08:11

Немає ідеальної реакції та моделі реагування на сексуальні домагання. Кожна людина робить те, на що вона має внутрішній ресурс, але щось робити значно краще, аніж завмирати. Небажані дотики та компліменти, непристойні натяки й жарти, запитання сексуального характеру, загравання та грубощі, фізичні напади, переслідування – з цими та іншими проявами сексуальних домагань зіштовхуються мільйони жінок у всьому світі. 

В українському законодавстві немає такого поняття, як «харасмент». Однак термін «сексуальні домагання» зафіксований у Законі України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Відповідно до абзацу 6 ст. 1 цього закону, сексуальні домагання – це дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (доторкання, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування. 

За даними ПРООН, 1/2 українських жінок зазнавали хоча б однієї форми сексуальних домагань. Опитування UNFPA Україна 2020 року показало, що 42% жінок в Україні зазнали стріт-харасменту – сексуальних домагань у публічних місцях. Згідно з опитуванням, для майже 50% досвід сексуальних домагань негативно вплинув на їхню поведінку, впевненість у собі та самооцінку. 

Коли відбуваються сексуальні домагання, постраждала вже підсвідомо звинувачує себе в цьому, і те, що ми маємо таку неадекватну реакцію соціального кола, ще більше заганяє жінку в відчуття вини.  Саме тому нам потрібно, аби соціум став чутливішим до такої проблеми. Для цього інформаційний простір повинен наповнитися відповідними матеріалами й меседжами, а також має з’явитися комплексна робота держави – щоб домагання стали неможливими або реагування на них – оперативним.

Рекомендуємо для перегляду коротенькі відео за посиланням і, можливо, ситуації буде доволі знайома:

https://www.youtube.com/watch?v=FIlseXo3OZA

https://www.youtube.com/watch?v=Zt-fXwFxA3Y

https://www.youtube.com/watch?v=IWyFjDhJnsw

https://www.youtube.com/watch?v=NlEEe6pNQZA

 

За повідомленням Управління соціального захисту населення Роменської міської ради

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.