Нове в призначенні житлових субсидій у 2021 році

18.01.2021 в 09:30

Особливістю цього сезону є розрахунок розміру субсидії на газ. Річ у тому, що з 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу, тобто громадяни можуть самостійно обирати постачальника блакитного палива.

Зміна виконавця послуг означає й зміну тарифу на газ. Тому слід вчасно сповістити органи соцзахисту про нового постачальника. Це дозволить правильно обрахувати розмір субсидії. Загалом порядок призначення субсидій не змінився.

На допомогу від держави можуть розраховувати сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу, сума якого визначається індивідуально та залежить від сукупного доходу домогосподарства.

Складовою формули розрахунку субсидії є базова норма оплати, яка в період карантину встановлена на рівні 15%. Для призначення субсидії потрібно звернутися до управління соціального захисту населення з заявою встановленого зразка та декларацією про доходи та витрати всіх членів сім’ї. Документи можна подати особисто, надіслати поштою або електронним зв’язком. Громадяни, що винаймають житло за договором, також мають право на отримання субсидії.

Автоматичний перерахунок субсидії проводиться тим, хто її отримував влітку чи у минулий опалювальний сезон. Утім, якщо в таких сім’ях відбулися зміни у кількості прописаних, джерел доходу, здійснено чималі покупки тощо, то доведеться знову подавати заяву. Також незмінними залишаються причини, через які можуть відмовити у призначенні субсидії: Площа квартири перевищує 130 кв. м, а приватного дому – 230 кв. м. дана норма не застосовується до дитячих будинків сімейного типу та багатодітних сімей. Несплата комунальних платежів понад три місяці, накопичення боргу на суму понад 340 гривень. У власності родини є транспортний засіб, випущений менш ніж п’ять років тому. Винятком є транспорт, отриманий безкоштовно чи на підставі пільги через соцдопомогу, а також мопеди та причепи. У складі сім’ї є повнолітні незайняті особи, які не зареєстровані в Центрі зайнятості, або ті, які не сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ) чи одержують дохід менше мінімалки. Це не стосується студентів і одержувачів соцпенсії.

Протягом року перед зверненням за субсидією була здійснена купівля на суму понад 50 тисяч гривень (крім оплати лікування); у складі сім’ї є неплатник аліментів (якщо заборгованість складає понад три місяці). Орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду. Дізнатися про нарахування субсидії й перевірити її розмір можна за допомогою online-сервісу «Єдиний державний реєстр отримувачів субсидій».

За більш детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за телефонами  «гарячої лінії» 5 11 19, 098 252 04 29.

За повідомленням управління соціального захисту населення Роменської міської ради

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.