Нове при оформленні державних соціальних допомог у 2021 році

18.01.2021 в 10:00

Запроваджені урядом зміни щодо обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї торкнуться більшості видів соціальних виплат – допомоги на дітей одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям, інших державних допомог.

Тепер до розрахунку включаються такі доходи: заробітна плата без врахування податку на доходи фізичних осіб, пенсія, грошове забезпечення військовослужбовців, окрім виплат за участь в АТО/ООС, стипендія (крім соціальних стипендій які надаються дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування), соціальні виплати, пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування, грошові перекази, отримані із-за кордону. Для фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування сукупний дохід (незалежно від отриманого прибутку) за кожен місяць розраховується так: ФОП 1-ї групи – зараховується одна мінімальна заробітна плата, ФОП 2-ї групи – дві мінімальні зарплати, ФОП 3-ї групи – три мінімальні зарплати.

Порядком також визначено чіткий перелік доходів, які не враховуються при обрахуванні доходу сім’ї, яка претендує на отримання соціальної допомоги. Це такі одноразові виплати: допомога при народженні та усиновленні дитини, «пакунок малюка», винагорода матерям-героїням, допомога на дітей-сиріт, надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю, виплата на поховання, допомога благодійних організацій.

Також на законодавчому рівні розширено коло осіб, які безумовно входять до складу сім’ї незалежно від місця їхнього фактичного перебування. Це чоловік, дружина, рідні та усиновлені діти до 18 років та діти до 23 років, які не перебувають у шлюбі та отримують освіту за денною формою навчання. Їх доходи автоматично входять до загального сімейного, отже, знижують шанси на отримання підтримки від держави.

За більш детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за телефонами  «гарячої лінії» 5 11 19, 098 252 04 29.

За повідомленням управління соціального захисту населення Роменської міської ради

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.