«НЕЗВАЖАЮЧИ НА СЬОГОДНІШНІ ТРУДНОЩІ, САМЕ ТЕПЕР ТОЙ ЧАС, КОЛИ ПОТРІБНО РОБИТИ ВЕЛИКІ ПРОЄКТИ!» – НАГОЛОСИВ ОЧІЛЬНИК РОМЕНСЬКОЇ ГРОМАДИ ОЛЕГ СТОГНІЙ

03.04.2023 в 07:00

Вже минув рік від початку повномасштабного  вторгнення російських військ  в Україну. Торік, у лютому Роменська тергромада була заблокована окупантами з усіх боків. У селах громади стояли ворожі блок-пости. Про те, як змінилося життя Роменської ТГ, з якими наслідками війни доводиться боротися ОТГ Інформ Сумщина розпитало в очільника громади Олега СТОГНІЯ.

❓Як змінилося життя громади після 24 лютого 2022 року?

💬 Ми не очікували та й не були готовими до повномасштабного вторгнення росії.  Тоді ситуація змінювалась досить швидко, треба було вирішувати критично важливі питання у межах нашої громади. Я вдячний кожному, хто долучився до нашої команди, яка, як виявилося згодом, стала надійною опорою та рушійною силою в ситуації прийняття негайних рішень і рішучих дій. Наприкінці лютого місто було заблоковане окупантами з усіх боків. Зупинилася робота підприємств, громадського транспорту, закладів торгівлі. Але ми знали одне: нам треба вистояти попри все, тож поступово почали відновлювати життєдіяльність в усіх сферах.

❓Чи були проблеми з продуктами харчування для жителів громади і як вирішували цю проблему?

💬 Так, були. Ми стикнулися з відсутністю продуктів харчування в магазинах, ліків в аптеках, пального на автозаправних станціях. Щодня проводився моніторинг наявності того, що вкрай необхідне для мешканців громади. Це був цілодобовий зв’язок із власниками торговельних закладів. Підприємцям надавалася допомога у вирішенні логістичних питань з доставки товарів. Незважаючи на присутність ворожої техніки та військових у населених пунктах громади, нам вдалося здійснювати доставку хліба у найвіддаленіші села, до чого долучалися старости, депутати і працівники міської ради.  Велика подяка місцевому виробнику хліба, який єдиний на початку війни забезпечував громаду хлібобулочними виробами.

❓Які ще нагальні проблеми доводилось вирішувати в громаді?

💬 Крім продовольчого забезпечення, постало нагальне і дуже складне питання відновлення роботи громадського транспорту, адже багато напрямків руху фактично були заблоковані, була напружена ситуація з пальним. Але поступово з середини березня рух автобусів налагоджувався з урахуванням можливостей проїзду по дорогах. Також нам вдалося забезпечити громадський транспорт необхідним пальним.

Підприємці громади, незважаючи на всі загрози, продовжували свою роботу, і я їм дуже вдячний за співпрацю з владою і активну громадянську позицію.

У закладах освіти Роменської міської територіальної громади облаштовувалися укриття. До виконання робіт з облаштування захисних споруд цивільного захисту та підвальних приміщень закладів освіти громади були задіяні педагогічні й батьківські комітети закладів освіти.

Для робіт, які неможливо виконати власними силами, були залучені підрядні організації: ФОП Сердюк М.О., ФОП Баляба В.М., ФОП Носаль С.О., ФОП Матяш О.Г., ТОВ «Сумибудхолд-1», ПСП «Слобожанщина Агро» (Сумський кластер аграрної компанії ІМК), ФГ «Криниця плюс», ФГ Батичко Н.М.

Укомплектування захисних споруд обладнанням та матеріалами здійснювалося за сприяння Громадської організації «Федерація вільної боротьби Роменщини», депутата міської ради Н.О. Солдатенко, ТОВ «Мобайл Енерджі ANP», Благодійного фонду «МХП — Громаді» МХП «Урожайна країна», Благодійного фонду «Ми Разом».

❓Енергетична інфраструктура України зазнала значних пошкоджень внаслідок ворожих бомбардувань. Як вирішували питання з опаленням у холодну пору року?

💬 Задля збереження опалювальної системи в робочому стані, а також для підтримання в ній необхідної температури в разі затяжних вимкнень світла, було придбано засоби резервного живлення (генератори), як за кошти з бюджету громади, так і завдяки співпраці з різними благодійними організаціями, аграріями (у рамках соціальних угод), іншими суб’єктами господарювання в напрямку отримання гуманітарної допомоги. Таким же чином було отримано опалювальні печі (буржуйки) та обладнання для безперебійного зв’язку, які ми передали для закладів освіти, медицини та культури.

На території Роменської ТГ через складність або й неможливість у деякі періоди виробникам, підприємцям здійснювати свою господарську діяльність і через законодавчі нововведення були ризики щодо значного зниження надходжень до бюджету громади від плати за землю, рентної плати, єдиного податку, податку на нерухоме майно. Проте, попри суттєві труднощі, викликані воєнним станом в Україні, бюджет Роменської громади за 𝟮𝟬𝟮𝟮 рік таки вдалося виконати.

💬 «У цих складних умовах продовжує працювати фактично 𝟵𝟬% бізнесу. Саме завдяки роботі малого й середнього бізнесу, бюджетоутворюючих підприємств вдалося виконати бюджет громади за 𝟮𝟬𝟮𝟮 рік, адже, окрім державних субвенцій, що передбачені законодавством, інших додаткових державних надходжень громада не отримувала», – продовжує він.

 У Роменській ТГ було забезпечено своєчасну виплату зарплат учителям, лікарям, іншим працівникам бюджетної сфери, вчасно вносилися платежі за енергоносії. Інші видатки, звісно, здійснювалися у режимі економії.

💬 «Незважаючи на сьогоднішні труднощі, вважаю, що саме тепер той час, коли потрібно починати робити великі проєкти. Я не кажу, що втілювати їх треба негайно, але вже зараз варто закладати кошти на проєктну документацію і одразу впроваджувати вже напрацьовані проєкти після нашої Перемоги. Наведу приклад із цього приводу. Європейський інвестиційний банк ще влітку 𝟮𝟬𝟮𝟮 року в рамках грантової підтримки надав Україні через Мінрегіон 𝟮𝟬𝟬 мільйонів євро на проєкти з відновлення України. Тож ми також долучилися до цієї ініціативи й подали готовий проєкт — «Капітальний ремонт дитячої поліклініки», — зазначив Олег СТОГНІЙ.

За повідомленням ОТГ Інформ Сумщина

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.