НАВЧАННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ В АВТОШКОЛАХ

11.03.2024 в 12:20

На сьогоднійшній день в Україні створено автошколи для осіб з інвалідністю. «Автошколи для осіб з інвалідністю» – це флагманський проект Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени Зеленської.

Мета цього проекту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату.

Розширюються можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія.

Переваги флагманського проекту МВС:

  • навчання та складання іспитів у інклюзивних приміщеннях;
  • навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально;
  • можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі;
  • індивідуальне навчання за зручним графіком.

Загальна тривалість навчання 11 тижнів, із них 64 години – теоретичний курс та 40 годин – практичний курс, орієнтована вартість навчання 6000 гривень.

Перелік вимог до майбутніх водіїв:  бажають навчитися керувати автомобілем з ручним керуванням, відсутні медичні протипоказання (захворювання і вади), за наявності яких особа не може бути допущена до керування транспортними засобами категорії В, в наявності необхідний перелік документів.

Іспит складається в сервісному центрі МВС на транспортному засобі з ручним керуванням, водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.

Щоб долучитися до навчання потрібно отримати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом. Пройти медогляд кандидатів у водії транспортних засобів в будь-якому закладі охорони здоров’я, який проводить огляд таких осіб, та отримати довідку за формою 083/о, обрати автошколу для теоретичної підготовки та подати документи, а саме :

– заяву на ім’я директора автошколи із зазначенням своєї адреси та категорії транспортного засобу, право на керування яким особа бажає отримати;

– копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус;

– копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття;

– дійсну на дату подання документів медичну довідку встановленого зразка, що підтверджує допущення водія до керування транспортним засобом;

– одну кольорову фотокартку розміром 3,5 х 4,5 см.

 Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.

 Більш детальна інформація щодо проекту «Автошколи для осіб з інвалідністю» розміщена  за посиленням: https://driveability.mvs.gov.ua

За більш детальною інформацією звертатися до Управління соціального захисту населення Роменської міської ради, за адресою: м. Ромни, бульв. Шевченка, 8, тел. (05448) 5 31 44.

 

За повідомленням Управління соціального захисту населення Роменської міської ради за повідомленням 

Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОДА

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.