НА ТЕРИТОРІЇ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ КОШОВОГО ОТАМАНА ПЕТРА КАЛНИШЕВСЬКОГО

14.10.2021 в 12:19

Сьогодні, 14 жовтня, у селі Пустовійтівка – батьківщині останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського відбувся духовно-просвітницький захід з поминаннням усіх загиблих у церкві Святої Трійці, після чого відбувся урочистий мітинг по вшануванню пам’яті останнього кошового отамана Запорізької Січі.

Присутні, серед яких керівництво громади, представники козацтва та громадськісті, вшанували хвилиною мовчання всіх захисників, які ціною власного життя виборювали і захищали незалежність України з історичних часів і донині. На знак невмирущої народної пам’яті й любові до славного сина України учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятника Петру Калнишевському.

Не дивлячись на те, що пам’ять Кошовому отаману Війська Запорізького вшановується у невеличкому селі, ця подія має велике значення. Учасники дійства наголошували на значенні постаті Петра Калнишевського як державного та військового діяча у справі консолідації українського народу.

Очільник громади Олег СТОГНІЙ звернув увагу присутніх на те, що всі ми, нащадки славного кошового, пишаємося героїчним минулим свого народу, рівняємось на подвиг Петра Калнишевського, незламність його духу та вірне й мужнє служіння Україні. Адже, він не тільки відстоював права і вольності українського козацтва, захищав кордони запорізької території, але й всіляко прагнув якнайшвидше заселити її великі безлюдні простори.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.