ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ОЛЕГА СТОГНІЯ ПРО РОБОТУ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ЇЇ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ У 2021 РОЦІ

10.06.2022 в 14:01

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як міський голова, не рідше одного разу на рік повинен звітувати про свою роботу перед територіальною  громадою.  Тож, проінформую про стан справ, які вдалося вирішити по всіх галузях, якими опікувались міська рада, її виконавчі органи та структурні підрозділи в 2021 році.

Заходи Програми економічного і соціального розвитку Роменської МТГ, місцевих цільових програм були спрямовані на покращення благоустрою та інфраструктури, модернізацію об’єктів житлово-комунального господарства, забезпечення надання якісних культурних, освітніх, медичних та адміністративних послуг, створення належних умов по соціальному обслуговуванню населення.

Протягом життя завжди критично та відповідально ставився до своєї роботи, того ж з перших днів на посаді міського голови став вимагати й від посадовців. Кожен наш успіх або ж прорахунок впливав на комфортне життя мешканців нашої громади. З перших днів нам довелося адаптуватися до нової адміністративної системи. До Роменської громади приєдналося 16 сільських рад, які реформувалися в 15 старостинських округів, наша «сім’я» поповнилася 72-ма сільськими населеними пунктами.

Іноді доводилося йти й на непопулярні дії, щоб досягти позитивного вирішення проблем, на які роками не звертали уваги. Відвідавши кожен населений пункт, вислухавши місцевих жителів, ми розпочали рутинну роботу. Головною метою для нас було не замилювання очей, закривши питання на рік-два, а якісне виконання робіт задля підвищення якості життя мешканців громади.

Тож, далі детально про проведену роботу у 2021 році.

Виконання бюджету

Бюджет громади було затверджено в сумі 501,5 млн.грн (зі змінами – 521,6 млн.грн.)

Передбачені доходи складаються із надходжень від платежів та трансфертів (субвенції та дотації). У звітному періоді надійшло до бюджету 555,8 млн. грн, виконання склало 101,8%.

Дохідна частина за податками і зборами виконана більше, ніж на 100%. Перевиконання склалось за рахунок податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та рентної плати.

До спецфонду надійшло більше 30 млн. грн, з них власні доходи – 14,8 млн.грн, субвенції з державного та обласного бюджету – 16,0 млн. грн. (отримані на придбання обладнання лікарні для відкриття відділення невідкладних станів та на погашення різниці в тарифах, що до речі, дало змогу комунальним підприємствам теплоенергетики перерахувати до бюджету громади частину отриманого чистого прибутку).

Видатки соціального спрямування (освіта, культура, спорт і соціальні програми) склали 393,8 млн.грн, підтримка закладів охорони здоров’я – 28,1 млн. грн. Видатки спеціального фонду склали – 49,6 млн.грн, з них кошти бюджету розвитку – 10,0 млн.грн.

У зв’язку з приєднанням до громади сільських територій додались по бюджетній сфері 31 заклад освіти, 66 закладів культури, 1 спортивна школа; із пожежників сільської території створено місцеву пожежну охорону. Загальна чисельність «бюджетників» склала 2,6 тис. осіб і збільшилась у 1,5 рази. Відповідно, можливості бюджету направити кошти на інші статті зменшились, у той же час потреба фінансових ресурсів з урахуванням збільшення території значно зросла. Таким чином, на інших статтях видатків, у тому числі і капітальних, доводиться економити та залучати інші джерела надходжень. Проте заробітна плата по бюджетній сфері виплачувалась вчасно, заборгованість на кінець року відсутня.

Продовжуємо активну роботу з виготовлення науково-технічної, проєктно-кошторисної, землевпорядної документації (у т.ч. по сільських територіях), виділяти на це кошти, що у подальшому надасть можливість впроваджувати будівництво соціально-важливих об’єктів та залучати інвесторів у різні сектори економіки, у тому числі аграрний сектор.

Відволікання фінансового ресурсу на сфери, фінансування яких відповідно до закону має забезпечити держава, не дає змоги реалізовувати всі проєкти з капітальних ремонтів, реконструкції та будівництва соціально-важливих об’єктів. Однак, залишається важливим пріоритетом збереження соціальної інфраструктури, зокрема в сільській місцевості. У той же час продовжуємо працювати над частковою оптимізацією для забезпечення майбутнього розвитку громади.

Діяльність міської ради та виконавчого комітету

Багато важливих для громади питань вирішується на засіданнях Роменської міської ради. Місцеві депутати долучаються до вирішення проблем у громаді, демонструють принциповий підхід, налагоджують комунікацію з мешканцями.

Засідання ради є відкритими і гласними. На них можуть бути присутні члени громади.

Протягом 2021 року відбулося 101 засідання постійних комісій. Проведено 21 сесію, прийнято 484 рішення, 11 звернень депутатів до вищих органів держави.

Вагома частка рішень стосується регулювання земельних питань – 97 рішень (21%).

Радою ухвалено Стратегію розвитку Роменської громади на період до 2027 року та План заходів з її реалізації, утворено старостинські округи, затверджено Програму економічного і соціального розвитку та Бюджет громади.

Прийнято щорічні плани роботи ради та підготовки проєктів регуляторних актів. Затверджено 9 нових цільових програм, які регулюють різні сфери життєдіяльності громади.

Депутатами подано 195 запитів та 37 звернень, по всім прийнято рішення або надано роз’яснення.

Протягом 2021 року відбулося 22 засідання виконавчого комітету, ухвалено 250 рішень, з них 45 взято на контроль; заслухано інформацію про стан виконання 32 рішень виконкому, які перебували на контролі.

Видано 229 розпоряджень, з них 67 взято на контроль.

Проведено 30 оперативних нарад, заслухано інформацію про стан виконання 32 розпоряджень.

Звернення громадян

Одним із пріоритетних для мене завдань є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, оперативне вирішення їх проблем. Громадяни звертаються з письмовими зверненнями, під час особистого прийому, по телефону, з використанням мережі Інтернет та інших засобів електронного зв’язку. Я намагаюся бути завжди на зв’язку.

Протягом року надійшло до виконкому 1976 звернень. З них безпосередньо поштою (у т.ч. електронною) – 935, на особистому прийомі – 276, з телефонних «гарячих ліній» – 714, з обласної державної адміністрації – 51. Порушено більше 2 тисяч питань (2063), з них вирішено позитивно майже половину (43,4%), на інші надано роз’яснення або спрямовано за належністю на розгляд до компетентних органів.

Інвестиційна діяльність

Залучення додаткових джерел фінансування – шлях до успішного розвитку громади. На конкурсний відбір державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) 2021 року було подано 4 інвестиційні проєкти:

 1. Капітальний ремонт ЗОШ № 7 – загальною вартістю 42,1 млн. грн., співфінансування громади  – 1,5 млн. грн.
 2. Капітальний ремонт будівлі «дитячої поліклініки» по вул. Горького, 99 – загальна вартість 8,8 млн. грн., співфінансування 880,0 тис. грн. До речі, цей проєкт у зкоригованих цінах (10,3 млн.грн.) також подано на конкурс ДФРР – 2022 та конкурс муніципального партнерства програми «ULEAD з Європою».
 3. Придбання мобільного офісу Центру надання адмінпослуг для обслуговування мешканців сільських територій – 3,4 млн. грн, співфінансування – 350,0 тис. грн
 4. Будівництво очисних споруд с. Біловод – 6,4 млн. грн, співфінансування 637 тис. грн

Два проєкти перемогли і реалізовувались: перехідний проект з капремонту ЗОШ №7 та будівництво очисних споруд в селі Біловод.

Для  участі  в  конкурсному відборі ДФРР – 2022, крім дитячої поліклініки, подано проєкт з реконструкції спорткомплексу ім. Окіпного –  85,0 млн. грн (співфінансування з бюджету громади – 8,5 млн.грн.).

У конкурсі муніципального партнерства «ULEAD з Європою» проєкт капремонту дитячої поліклініки усіпшно пройшов 3 етапи відбору, вийшов у фінал та презентований донорам з Європи (по Україні пройшло тільки 32 з майже 300 проєктів).

У співпраці з органами влади вищого рівня залучено кошти субвенції з державного бюджету на:

– проведення якісного інтернету в сільській місцевості – 2,5 млн. грн

– будівництво водопровідних мереж в селі Кашпури – 550 тис. грн.

– обладнання для реабілітації дітей  з інвалідністю – 299,5 тис. грн

– обладнання для Центру надання адмінпослуг (робоча станція для видачі посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів) – 264,0 тис. грн

– створення спеціалізованої служби для осіб постраждалих від насильства – 250,9 тис. грн, тощо.

Подано 7 заявок на конкурс мікрогрантів Благодійного фонду «МХП – ГРОМАДІ», з них перемогли 6 проєктів:

– Придбання електрокардіографа ЮКАРД-100 для Пустовійтівської амбулаторії

– Придбання костюмів та інструментів аматорському колективу «Посульські козаки»

– Облаштування дитячого майданчика у Великих Бубнах

– Встановлення спортивного майданчика в селі Овлаші

– Облаштування тренажерної зали в селі Гаврилівка

-Встановлення паркану та камер відеоспостереження в Пустовійтівській школі («Безпечний заклад освіти»)

Сума залучених коштів – більше 318,0 тис. грн.

У співпраці з експертами Асоціації міст України громада успішно пройшла конкурсний відбір програми «U-LEAD з Європою», підготовлено проєкт у сфері поводження з відходами (вартість більше 30 млн. грн.) та підписано договір про співробітництво з суміжними громадами: Липоводолинською, Хмелівською, Коровинською, Андріяшівською. Проєктом передбачено  встановлення сміттєсортувальної лінії, закупівлю спецтехніки та контейнерів для роздільного збору сміття.

Подано заявки на конкурс грантів Уряду Японії – програму Кусаноне по:

– капітальному ремонту ЗОШ № 5 – 1,9 млн. грн

– придбанню діагностичного обладнання для Центру первинної медико-санітарної допомоги – 1,8 млн. грн

та інші конкурси, зокрема:

– Міжнародної організації з міграції (МОМ) – на будівництво водопровідних мереж в селі Кашпури

– Проєкту енергетичної безпеки – на Модернізацію системи теплопостачання міста

– «Наша громада», організований телеканалами ICTV та СТБ – на створення туристичного маршруту «Шлях кошового отамана» в селі Пустовійтівка

– школи урбаністики (м. Київ) та програми «ULEAD з Європою» –  заявки на облаштування скейт-парку (роллердрому) на території міського парку

– посольства Фінляндії – щодо роздільного збору сміття

– проєкту PROSTO – з розвитку адмінпослуг в громаді, тощо.

Спеціалісти управління економіки взяли участь у більше десяти безкоштовних тренінгах з питань розробки стратегій, підготовки проєктів та управління ними.

До роботи із залучення інвестицій, участі у вебінарах, онлайн-дискусіях і конкурсах активно долучаються різні служби і відділи. Зокрема, освітяни взяли участь у конкурсах на визначення кращих педагогів, підвищення енергоефективності будівель шкіл та створення осередку ІТ – освіти (заявка МАН перемогла). Заклади культури взяли участь в конкурсах Українського культурного фонду, Британської ради Європи, Фундації Дарини Жолдак та ін; бібліотеки потрапили у число переможців на отримання книг для дітей та молоді, приймали представників Посольства Латвії, проводили безкоштовні навчання та тренінги.

Крім програм і проєктів, у рамках соціальних угод залучаються кошти матеріальної допомоги представників агробізнесу на співфінансування робіт з ремонту доріг та благоустрою на сільських територіях.

Ефективно працює Центр надання адміністративних послуг. Перелік адмінпослуг збільшився майже вдвічі – з 230 до 443. Надано громадянам більше 60 тисяч послуг. Створено 15 віддалених робочих місць адміністраторів на сільських територіях. Мешканці мають можливість отримувати послуги в межах своїх старостинських округів. Сільським мешканцям надано більше 26 тисяч послуг. ЦНАП надає допомогу з роботи в додатку «Дія» та проводить постійні навчання з цифрової грамотності. На базі кожного віддаленого місця адміністратора створено освітній хаб цифрової грамотності.

При пологовому відділенні центральної лікарні створено віддалене робоче місце адміністратора для надання комплексу послуг для батьків новонароджених – «єМалятко», що передбачає за однією заявою отримання до 10 державних послуг.

За деякі адмінпослуги стягується адміністративний збір: отримано близько 3 млн. грн, з них до бюджету надійшло майже 1,9 млн. грн (що більше на 50% проти 2020 року).

При ЦНАПі розпочав роботу Інформаційний пункт підприємця, в якому безкоштовно надаються інформаційні послуги щодо регуляторних процедур, доступу до державних та міжнародних програм підтримки бізнесу тощо. У 2021 році в пункті надано 210 консультацій.

Загалом громадянам надано більше 15 тисяч консультацій через різні канали зв’язку.

Наразі ЦНАП є учасником проєкту PROSTO  «Підтримка доступності послуг в Україні» та отримує комплексну підтримку від експертів.

У сфері управління комунальним майном за рік укладено 19 нових договорів оренди, продовжено дію 17 договорів. Від оренди майна надійшло до бюджету  684,7 тис. грн.

У 2021 році було розпочато процедуру приватизації шляхом електронного аукціону частини нежитлової будівлі за адресою: м. Ромни, вул. Монастирська, 4-С. До бюджету громади в 2022 році надійшло 50,0 тис.грн. Передача в оренду та продаж комунального майна відповідно до закону здійснюється виключно через електронну систему закупівель, де відбуваються аукціони та оприлюднюється вся інформація.

У сфері земельних відносин прийнято 97 рішень, затверджено 312 примірників документації із землеустрою, 412 проєктів землеустрою. Укладено 144 нових договорів оренди землі на суму орендної плати 1,1 млн. грн у рік; поновлено 42 договори оренди землі та 3 договори особистого строкового сервітуту на новий термін.

Робочою групою обстежено з виїздом на місцевість 151 земельну ділянку сільськогосподарського призначення комунальної власності («землі запасу»), що передані до Роменської громади (проведено 19 засідань, з них 15 виїзних).

Продовжується забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та членів сімей загиблих зі складу земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Роменської громади. Для 97 заявників затверджено 59 проєктів землеустрою. По даному показнику Роменська громада одна з кращих у Сумській області.

 Споживчий ринок

На території громади на 01.01.2022 функціонують 512 магазинів (у тому числі 82 – в сільській місцевості), 15 кіосків, 50 закладів ресторанного господарства (у тому числі 10 – у селах), 16 об’єктів оптової торгівлі, 126 об’єктів побутового обслуговування (з них 3 – у селах).

За рік відновлено роботу 8 магазинів, відкрито 13 нових магазинів, у тому числі 2 маркети: «Продуктова хатка» та «Фора». Загальна торгова площа відкритих магазинів становить майже 3 тис. кв. м.

Відкрито 6 закладів ресторанного господарства на 409 посадкових місць та 6 об’єктів побутового обслуговування (в т.ч. 2 у сільській місцевості) на 18 робочих місць.

Проведено 20 нарад з питань роботи об’єктів торгівлі, ринків, громадського харчування  та захисту прав споживачів.

Прийнято 3 рішення виконкому з питань розміщення літніх майданчиків біля закладів громадського харчування та 3 рішення – стосовно виїзної торгівлі сезонною продукцією.

У липні 2021 року в с. Пустовійтівка в рамках свята козацької слави «Калнишева рада» організовано ярмарку – продаж товарів народних промислів і продовольчої продукції, відбувся фестиваль вуличної їжі, участь взяли 54 представники з 7 областей України.

Працює міська громадська приймальня з питань захисту прав споживачів. Розглянуто 22 звернення споживачів. Позитивно вирішено більше половини (12), по решті – надано ро’яснення. Проведено 2 наради з питань захисту прав споживачів та семінар щодо ринкового нагляду і контролю за реалізацією непродовольчої продукції.

Проводиться робота з ліквідації стихійної торгівлі по вул. Соборній під магазином «Prostor» (створено торгову зону за магазином), по вул. Руденка та на прилеглій до міні-ринку території на Базарній площі.

Мобільною робочою групою, до складу якої входять представники виконкому, поліції та Держпродспоживслужби, проводились перевірки магазинів, ринків, закладів громадського харчування, об’єктів надання послуг та транспорту, – стосовно протиепідемічних заходів під час роботи в умовах карантину. За рік проведено 294 рейди, в ході яких обстежено 2869 об’єктів, складено 69 протоколів та 45 приписів про недотримання вимог.

Регуляторна політика та розвиток підприємництва

Державна регуляторна політика здійснюється відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» та передбачає системність і узгодженість регуляторних актів, прийнятих у різних галузях економіки.

У звітному періоді прийнято 3 регуляторних акти: з питань встановлення місцевих податків і зборів та щодо пасажирських перевезень. Проведено 1 базове, 1 повторне та 8 періодичних відстежень результативності регуляторних актів. На 01.01.2022 обліковується 24 діючих регуляторних акта.

Усі проєкти регуляторних актів, звіти про відстеження їх результативності розміщуються на офіційному вебсайті, повідомлення про оприлюднення  публікуються в міськрайонній газеті «Вісті Роменщини». Щокварталу на вебсайті оновлюється перелік діючих регуляторних актів та план-графік відстежень їх результативності. З метою удосконалення проєктів регуляторних актів проведено 4 наради з їх розробниками.

У сфері підприємництва зареєстровано 6 нових малих підприємств та 290 фізичних осіб-підприємців.

Роменською міськрайонною філією Сумського обласного  центру зайнятості проведено 2 ярмарки  вакансій, 1 безробітному надано допомогу на відкриття власної справи. Центром зайнятості проведено 47 інформаційних семінарів для 303 роботодавців-підприємців.

Податківцями висвітлено у засобах масової інформації 192 матеріали щодо змін в податковому законодавстві, проведено 9 семінарів та 2 «круглих столи» з представниками бізнесу стосовно питань податкового законодавства.

У серпні – вересні відбувся конкурс «Кращий підприємець 2021 року», визначено переможців у 7 номінаціях.

Відбулось 4 засідання Ради підприємців при міському голові, розглянуто ряд важливих питань: запровадження реєстраторів розрахункових операцій; подання кандидатур до наглядових рад комунальних підприємств; участь в процедурах закупівель; фінансова допомога – компенсація сплачених відсотків за кредитами; діяльність Інформаційного пункту підприємця на базі ЦНАП.

Промисловість

Основні промислові підприємства, які розташовані на території громади та виготовляють 80 % промислової продукції, це: ПрАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина», ПрАТ «Компанія Кобзаренка»,  ТОВ «Ласий кошик», ТОВ «Роменський завод продтоварів», ТзДВ «Роменська ГТФ», ТОВ «Таланпром», ПП «Спецкомплект», ПП «Будрезерв», ТОВ «Кондор»,  Стуктурний підрозділ Ромни ПрАТ «СБК», ДП «Підприємство ДКВС України (№ 56)», ПрАТ «Біловодський комбінат хлібопродуктів».

Обсяг виготовленої промислової продукції за 2021 рік склав 695,3 млн. грн.

Зросли темпи промислового виробництва проти 2020 року у підприємств:

 • ПрАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина»
 • ПП «Будрезерв»
 • ТОВ «Таланпром»
 • ТОВ «Кондор»
 • ТОВ «Ласий кошик»

Інвестування в оновлення виробництва впроваджували підприємства:

 • ПрАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина»
 • ТОВ «Таланпром»
 • ТОВ «Ласий кошик»
 • ТзДВ «Роменська гардинно-тюлева фабрика»

Загальна сума інвестицій в основний капітал склала 95,0 млн. грн.

Агропромисловий комплекс налічує 83 сільськогосподарських підприємства, в тому числі 44 фермерських господарства та 2 державних підприємства. У користуванні сільськогосподарських підприємств знаходиться 45,5 тис. га землі. Найбільші господарства, в обробітку яких знаходиться більше 1 тис. га землі, є: ТОВ «Урожайна Країна», СТОВ «Дружба-Нова», ПрАТ «Райз – Схід», ТОВ «ТАС АГРО ПІВНІЧ», ПСП «Слобожанщина Агро», ТОВ «Агрофірма «ЛАН».

На території громади зареєстровано 219 пасік (9,5 тис. бджолосімей). Утворено постійно діючу комісію із встановлення факту отруєння бджіл. 180 пасічників отримали дотацію з державного бюджету за бджолосім’ї. Загальна сума дотації склала більше 1,8 млн. грн.

Транспорт

З метою належного обслуговування пасажирів проведено конкурси на визначення виконавців перевезень майже на всіх міських автобусних маршрутах загального користування (№№ 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 14).

У 2021 році Виконавчий комітет міської ради прийняв від Сумської облдержадміністрації повноваження з організації пасажирських перевезень на автобусних маршрутах приміського сполучення в межах громади.

Комунальне підприємство «Ромнитранссервіс» визначено в якості робочого органу для проведення конкурсів на перевезення на автобусних маршрутах міського та приміського сполучення.

На кінець року пасажирські перевезення на 10 міських та 14 приміських автобусних маршрутах здійснювали 11 перевізників (9 фізичних осіб – підприємців та дві юридичні особи) за результатами проведених конкурсів та на підставі відповідних договорів.

Задля забезпечення безперебійного руху громадського транспорту, особливо у сільській місцевості, вирішення існуючих проблем у даній сфері, було придбано комунальні автобуси (у рамках соціальних угод). Маю надію, що після отримання всіх необхідних документів в громаді запрацює і комунальний транспорт.

 Житлова політика та будівництво

Ведеться Єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов.  До Реєстру внесена інформація по 1170 особам. На 01.01.2022 на квартирному обліку перебуває 1552 сімей та одиноких громадян. На соціальному квартирному обліку – 6 осіб. Забезпечено соціальним житлом 4 особи.

Включено до списку позачергового отримання житла 29 дітей – сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування, з сільських територій громади.

Діє 2 наглядові ради, 4 постійно діючі та міжвідомча комісія. Проведено інвентаризацію 3 гуртожитків комунальної власності. Міжвідомчою комісією проведено 24 виїзних засідання, розглянуто 173 звернення громадян.

Усього розглянуто 214 письмових звернень громадян та 107 клопотань підприємств, установ і організацій. Постійно надаються консультації з питань житлового законодавства.

У сфері містобудування та архітектури проводилася робота по завершенню виготовлення проєктів детального планування територій: затверджено 4 проєкти в межах міста (по вул. Береговій; по вул. Полтавській, 10; по вул. Оболонській; по вул. Прокопенка, 43), та 1 проект у с. Пустовійтівка. Відбулись 2 містобудівні ради.

Житлово-комунальне господарство, благоустрій та енергозбереження

У сфері дорожньо-транспортної інфраструктури укладено договорів на виконання робіт на  суму майже 7,7 млн. грн і проведено:

– поточний (ямковий) ремонт дорожнього покриття по м. Ромни  – 1,9 тис. м2,

– поточний дрібний ремонт автомобільних доріг – 17,1 тис. м2,

– поточний середній ремонт автомобільних доріг – 5,3 тис. м2 ,

– поточний ремонт внутрішньо-квартальних проїзних доріг – 3,8 тис. м2 (вул. Гетьмана Мазепи, будинки 35, 57, 71; вул. Калнишевського, 34; вул. Соборна, буд. 24, 34; вул. Маяковського, буд. 79),

– роботи з поточного ремонту тротуарів по вул. Дудіна – встановлено 418 п.м. бетонних каменів,

– роботи з поточного ремонту бульварів Свободи та Т.Г. Шевченка (улаштування бордюрів та впорядкування газонів).

На утримання та ремонт житлового фонду комунальної власності використано 3,1 млн. грн. Проведено капітальний ремонт ліфтів за адресами:

– вул. Горького, 248 (під’їзд 1, не уведено в експлуатацію)

– б-р Свободи, 2 (під’їзди 1-3)

– вул. П. Калнишевського, 34 (під’їзди 1, 2)

– вул. Горького, 248-А

– вул. Руденка, 32 (під’їзди 1, 2, 4)

– вул. Гетьмана Мазепи, 51-А (під’їзди 1-3).

Проведено капітальний ремонт 1862 п.м. стиків панелей багатоквартирних будинків. Для ремонту дахів житлових будинків та котелень придбано 5800 м2 покрівельного матеріалу.

Теплопостачальними підприємствами виконано підготовку до опалювального сезону. На 01.01.2022 в житлових будинках Роменської громади встановлено 68 вузлів обліку теплової енергії.

На об’єктах централізованого водопостачання та водовідведення:

– проведено роботи по введенню в експлуатацію збудованого в 2018 році об’єкту «Будівництво каналізаційної мережі центральної частини міста Ромни (вул. Соборна)»;

– виконано роботи по будівництву водопровідних мереж у с. Кашпури (будівництво не закінчено).

– розпочато будівництво очисних споруд у с. Біловод, закуплено устаткування та обладнання.

На благоустрій території планувалось фінансування 30,9 млн. грн,  використано 29,9 млн. грн. Заходи з благоустрою охоплюють такі види робіт, як ремонт доріг та тротуарів, грейдерування та підсипка доріг, ремонт і обслуговування вуличного освітлення, ремонт контейнерних майданчиків, придбання контейнерів для сміття, виготовлення та встановлення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки, закупівля та встановлення дитячих майданчиків, закупівля та встановлення урн для сміття, придбання люків, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, прибирання вулично-дорожньої мережі, пам’ятників, кладовищ, ремонт автобусних зупинок, їх придбання та встановлення, закупівля нових лавочок, покіс трави, знесення аварійних дерев, придбання та висадження нових дерев,  ремонт пам’ятників та інші види робіт.

На утримання бульварів та скверів, інших озеленених територій за відповідною програмою спрямовано майже 2,2 млн. грн;  на утримання Міського парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка – 836,0 тис.грн.

Через буревії спостерігаються часті випадки короткого замикання на повітряних лініях вуличного освітлення, що призводить до пошкодження обладнання трансформаторних підстанцій (пускачі, запобіжники, реле) та перегорання ламп вуличного освітлення. Проводиться заміна старих алюмінієвих дротів на сучасні ізольовані. Проводиться поетапна заміна старих ліній вуличного освітлення на нові.

 Грошові доходи населення. Зайнятість та ринок праці

За даними моніторингу номінальна середньомісячна заробітна плата штатного працівника склала в середньому за рік – 8942 грн. і збільшилася у порівнянні з попереднім роком на 13,8 %.

Важливим напрямом діяльності виконкому є належний захист прав працівників, детінізація зарплати та трудових відносин. Здійснення контролю за додержанням законодавства про працю є вкрай необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманим працівникам, а й для наповнення бюджету громади.

Відбулось 11 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат; 6 засідань робочої групи з питань легалізації зайнятості; 4 засідання спеціальної комісії для запобігання різкому зростанню безробіття та масовому вивільненню працівників; 1 семінар для представників підприємств, установ та організацій громади. Проведено повідомну реєстрацію 58 колективних договорів, змін та доповнень до них.

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення заслухано 40 роботодавців. За результатами роботи легалізовано 21 робоче місце.

У різних сферах економіки створено 489 нових робочих місць (122,3% від плану – 400), у т.ч. юридичними особами – 144 робочих місця.

 Охорона праці

У цій сфері діє відповідна місцева програма, виконуються всі заплановані заходи.

Відбувся огляд – конкурс з охорони праці, переможцями стали:

– «Роменська центральна районна лікарня»,

– «Дистанція колії»,

–  «Ромнитеплосервіс».

З метою набуття професійних знань та обміну досвідом проведено семінар для спеціалістів з охорони праці.

Соціальне забезпечення

Соціальної допомоги потребує велика кількість громадян, які потрапили у складні життєві обставини. Призначення усіх видів державної допомоги проводиться в приймальні управління соціального захисту, яку відвідали 39,6 тисяч громадян.

Нараховано субсидію на оплату житлово-комунальних послуг 8265 сім’ям на суму 81,3 млн. грн; це половина від загальної кількості домогосподарств у місті.

Виконано 43,5 тис. перерахунків житлової субсидії у зв’язку із зміною тарифів.

Нараховано 2707 заявникам пільг на житлово-комунальні послуги на суму 14,7 млн. грн.

Здійснено поховання 10 учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війни. Виплачено щорічну допомогу до 5 Травня – 1292 особам на суму 1,9 млн. грн.

Здійснюється соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб, яких у громаді на 01.01.2022 –  347. 83 сім’ям призначено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Виплачено різні види державних соціальних допомог (при народженні дитини, малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, громадянам з інвалідністю, на дітей – сиріт тощо) на суму 61,7 млн. грн.

22 дитини оздоровлено в дитячих таборах «Молода гвардія», «Артек» та «Артек Прикарпаття».

На 01.01.2022 року до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, занесено 14790 осіб (ветерани війни, ветерани праці, особи з інвалідністю, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші).

На обліку перебуває: 3752 осіб з інвалідністю (з них дітей – 219); 769 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; 984 учасники антитерористичної операції.

Санаторно-курортне лікування отримали 58 осіб пільгових категорій (з інвалідністю, УБД, «чорнобильці», учасники АТО), використано коштів державного бюджету 769,4 тис. грн та 24,8 тис. грн. – коштів бюджету громади. 27 «пільговиків» отримали взамін лікування компенсацію (14,9 тис. грн.)

За рахунок коштів державного бюджету по всіх соціальних програмах для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, профінансовано майже 1,5 млн.грн (доплати; щомісячні грошові допомоги; компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю; допомоги на оздоровлення; пільги на медичне обслуговування та інше).

Надається соціальна підтримка малозахищеним громадянам за місцевою програмою, спрямовуються кошти на перевезення пільгових категорій в автобусах (майже 2,9 млн. грн) та на залізниці у приміському сполученні (430,0 тис. грн), допомогу громадянам, які потребують лікування (733,5 тис. грн); матеріальну допомогу учасникам АТО/ООС та членам їх сімей (577,1 тис. грн); пільги почесним громадянам; вшанування 90, 95 та 100-річних та на інші заходи.

За рахунок коштів обласного бюджету здійснюються виплати компенсації на забезпечення  твердим паливом, на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, медичні послуги.

З метою соціального захисту осіб похилого віку, інвалідів, хворих, бездомних та малозабезпечених функціонує територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 73 соціальних працівника надають адресну допомогу, за потреби – вдома у громадян. Надано 159 тис. послуг громадянам (у тому числі майже 6,5 тисяч – сільським мешканцям). Залучено 140,5 тис.грн на натуральну допомогу підопічним (з них кошти благодійників 90,0 тис.грн, з бюджету громади – 50,5 тис. грн).

Під час соціального патрулювання виявлено 2 бездомних, яким відновлено документи та надано допомогу.

Розширено надання соціальних послуг у сільській місцевості:

 • у с. Пустовійтівка працює побутовий комбінат (перукарі, швачка, ремонт взуття);
 • у с. Великі Бубни – надання послуг з прання білизни, ремонту взуття та одягу;
 • 14 малозабезпечених осіб безкоштовно забезпечені твердим паливом.

Функціонує «Університет третього віку», займаються 240 осіб. Для людей похилого віку організовується дозвілля, проводяться екскурсії, працюють гуртки.

Для зміцнення матеріально-технічної бази територіального центру виділено з бюджету громади 365,6 тис. грн та залучено 4,5 тис. грн спонсорських коштів, які використано на проведення ремонтних робіт, придбання інвентаря, оргтехніки, облаштування робочих місць, зокрема закуплено 3 комп’ютера, 18 велосипедів, спецодяг, взуття для соціальних працівників.

Покращення здоров’я населення

На території Роменської громади надають медичну допомогу 5 медичних закладів та 2 фізичні особи-підприємці: комунальне некомерційне підприємство (КНП) «Роменська ЦРЛ» Роменської міської ради (РМР); КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ромни» (ЦПМСД) РМР, КНП «Стоматологічна поліклініка» РМР, КНП Сумської обласної ради «Обласна клінічна спеціалізована лікарня», ТОВ «Сімейна поліклініка» та ФОП Рогаль Л.І., ФОП Андропова В.В..

КНП «ЦПМСД м. Ромни» РМР надає населенню послуги з первинної медичної допомоги. По сільських територіях громади збережені та функціонують – 12 амбулаторій, 12 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) та 14 фельдшерських пунктів (ФП).

З метою підвищення якості медичного обслуговування спрямовувались кошти бюджету громади на придбання електрокардіографа «Юкард-100» для Пустовійтівської амбулаторії; забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, медичними виробами і лікарськими засобами; забезпечення безкоштовним дитячим харчуванням дітей перших двох років життя з малозабезпечених сімей та спеціальним харчуванням осіб з інвалідністю, хворих на орфанні захворювання; підвищення рівня туберкулін-діагностики дітей, відшкодування вартості медикаментів пільговим категоріям населення, за певними захворюваннями та на інші заходи.

КНП «Роменська ЦРЛ» РМР належить до «опорних» медичних закладів Сумської області та функціонує для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Протягом 2021 року відремонтовано 1 поверх головного корпусу лікарні, відкрито відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Для виконання робіт та закупівлі обладнання з державного бюджету витрачено 1,9 млн. грн, з місцевого бюджету (як трансферту до обласного бюджету) перераховано 2,3 млн. грн, з бюджету Андріяшівської громади виділено 150,0 тис. грн, з власних коштів підприємством витрачено 10,3 млн. грн.

З метою подолання наслідків хвороб, спричинених коронавірусом, за власні кошти лікарнею виконано заходи для забезпечення централізованого киснепостачання на суму майже 1,6 млн.грн, установлено 2 кріоциліндри, що дало можливість 81 ліжко-місце забезпечити киснем.

Протягом звітного періоду спрямовувались кошти з різних джерел (місцевого та державного бюджету, бюджетів суміжних громад тощо) на:

– забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном;

– придбання витратних матеріалів, лікарських засобів для надання медичної допомоги нефрологічним хворим методом гемодіалізу;

– забезпечення лікувальним харчуванням хворих, що знаходяться на стаціонарному лікуванні;

– оплату праці медичної комісії військкомату, комісії по проведенню профілактичних медоглядів працівників бюджетних установ.

У грудні 2021 року придбано рентгенівський діагностичний комплекс ECLYPSE – 3,5 млн. грн (з них кошти державного бюджету 2,5 млн.грн, власні кошти 1,0 млн. грн).

З метою покращення стоматологічної допомоги спеціалістами КНП «Стоматполіклініка» РМР надано пільговим категоріям населення послуги із зубопротезування на суму 610 тис. грн. Для осіб з інвалідністю, порушенням опорно-рухомого апарату та інших маломобільних категорій встановлено підйомник в ортопедичному відділенні (46,0 тис. грн). Для мешканців сільських територій налагоджено роботу 4 стоматологічних кабінетів: у селах Пустовійтівка, Великі Бубни, Перехрестівка та Бобрик.

Освіта

Освіта, одна із найважливіших галузей, яка спрямовує свою діяльність на розвиток та виховання наших дітей. В Роменській громаді функціонує 48 закладів освіти, в яких навчається і виховується понад 8 тис. дітей. Кількість педагогів складає 726 осіб.

Створено «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», що обслуговує, крім Роменської, ще й Андріяшівську, Липоводолинську, Синівську, Хмелівську, Коровинську, Вільшанську та Недригайлівську громади.

Заклади освіти Роменської громади мають високий рівень якості. Так, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання в Сумській області I місце посіла Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5, а Роменський ліцей № 1 ім. П.І. Калнишевського увійшов у десятку кращих закладів освіти по області.

Троє учнів отримують стипендію голови Сумської обласної державної адміністрації, сім – стипендію Роменського міського голови.

Загалом 2776 вихованців стали переможцями конкурсів, турнірів, олімпіад та спортивних змагань, з них  міжнародних – 261, всеукраїнських – 2014, обласних – 501 учень.

Для забезпечення якісної освіти за концепцією «Нова українська школа» використано коштів більше 2,2 млн.грн. (кошти державного та місцевого бюджету): придбано дидактичні матеріали (засоби навчання) для учнів початкових класів,  сучасні меблі,  комп’ютерне обладнання.

Придбано 67 ноутбуків для вчителів Роменських ліцеїв № 2 та № 4, ЗОШ № 8, Погожокриницького, Коржівського, Перехрестівського, Велико-Бубнівського сільських закладів освіти І-ІІІ ступенів, Бацманівського та Гришинського навчально-виховних комплексів (використано майже 1,2 млн.грн, кошти державного та місцевого бюджету).

За рахунок державної субвенції придбано 10 ноутбуків та обладнання у ресурсну кімнату для осіб з особливими освітніми потребами, борцівський килим для ЗОШ №7. За рахунок бюджету громади придбано спортивний майданчик для Овлашівського закладу освіти та два ноутбуки для «Центру професійного розвитку педагогічних працівників».

На виконання капітального ремонту Роменської ЗОШ № 7 по вул. Полтавська, 32, всього використано майже 9,4 млн. грн, у тому числі кошти ДФРР – 8,4 млн. грн, співфінансування з бюджету громади – 948,3 тис. грн. Загальна сума витрат із реалізації проєкту становить 36,3 млн.грн (з них державний бюджет – 29,3 млн.грн., місцевий бюджет – 7,0 млн.грн).

Також на виконання капітальних ремонтів було використано з бюджету громади 796,7 тис. грн (капремонт каналізаційної системи ДНЗ №3 «Оленка», коригування ПКД з реконструкції Роменського ліцею № 1, коригування ПКД капремонту ЗОШ № 7).

Проведено поточні ремонти:

– каналізаційних систем ЗОШ №4 та ЗОШ № 5,

– системи опалення, водопостачання, огорожі, електромережі, кабінетів, ганку, вузла обліку газу ДНЗ №4, №7, ДЮСШ,

– даху Центру професійної допомоги педагогічних працівників. Загалом використано  1435,8 тис. грн.

Кошти місцевого бюджету спрямовувались на покращення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, зокрема, на придбання засобів індивідуального захисту та дезінфектантів, автозапчастин, приладів обліку, паливно-мастильних матеріалів, меблів, комп’ютерну техніку, обладнання для харчоблоків та інше,  разом спрямовано 5,3 млн. грн.

З 1 вересня 2021 року збільшено вартість харчування вихованців та учнів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти в середньому на 25% , на компенсацію спрямовано з бюджету громади більше 1 млн. грн.

До місць навчання і додому підвозилося 617 сільських дітей (100% від потреби), задіяно 18 шкільних автобусів. Організовано пільговий проїзд учнів до шкіл на міських автобусних маршрутах загального користування. Даною послугою було охоплено понад 1220 учнів 1 – 11 класів. Педпрацівники сільських закладів загальної середньої освіти  підвозились до місць роботи і у зворотному напрямку.

Підтримка дітей, сім’ї та молоді

З метою сприяння реалізації прав і захисту законних інтересів дітей у 2021 році створено окрему юридичну особу – Службу у справах дітей Роменської міської ради.

На 01.01.2022 на первинному обліку перебуває 125 дітей, з них 34 дитини – сироти. Під опікою – 86 дітей. Діти, які перебувають під опікою, відвідуються за місцем проживання один раз на рік. Під опіку/піклування родичів влаштовано 10 дітей.

Функціонують 3 дитячих будинки сімейного типу (ДБСТ) та 7 прийомних сімей,  в них перебуває на вихованні 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До прийомної сім’ї та ДБСТ довлаштовано 2 дітей. Здійснюється нагляд за 26 усиновленими дітьми, умовами їх проживання і виховання.

2 дітям надано статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Спільно з сектором ювенальної поліції проведено 24 рейди – перевірки розважальних закладів та місць дозвілля з  метою припинення фактів торгівлі або вживання наркотичних засобів чи психотропних речовин.

З метою запобігання негативним явищам у молодіжному середовищі проведено 125 рейдів та обстежено 225 сімей. Служба ініціювала 8 притягнень батьків до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків.

Діяльність Роменського міського центру соціальних служб зосереджена на соціальній роботі із сім’ями, що опинились у складних життєвих обставинах. Так, у 2021 р. про такі сім’ї надійшло 445 повідомлень,  у т.ч. 93 із сільської місцевості. Соціальною роботою охоплено 804 дорослих особи та 730 дітей.

Проводиться соціальна робота з умовно засудженими, соціальними послугами охоплено 30 сімей/осіб, засуджених до покарання, не пов’язаних з обмеженням волі, в яких виховується 19 дітей.

Фахівці центру використовують різні форми роботи, проводять ігротеки, благодійні акції та тренінги. Облаштовано  кімнату для зберігання речей, бувших у вжитку, які безкоштовно розподіляються між сім’ями, що перебувають на обліку і потребують допомоги.

При центрі створено «Службу первинного соціально – психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства». Роменська громада стала однією з п’яти переможців у Сумській області та отримала субвенцію на облаштування консультативної служби. Відкриття консультативної служби відбулося в День прав людини 10 грудня 2021 року.

Для дітей (осіб) з інвалідністю функціонує Роменський центр комплексної реабілітації імені Наталії Осауленко (налічується 91 вихованець). Проведено більше 30 культурно-масових заходів та акцій, спрямованих на привернення уваги до проблем осіб з обмеженими можливостями і дітей, які потребують особливого піклування.

Покращено матеріально-технічну базу центру реабілітації, придбано реабілітаційний комплекс (субвенція), інше реабілітаційне обладнання (батут, бігова доріжка, велотренажер, меблі тощо, за кошти місцевого бюджету на виконання депутатських повноважень). Надійшла благодійна допомога від спонсорів – тренажери, музичний синтезатор та спортивний інвентар.

У сфері молодіжної політики, для формування національної свідомості та патріотичного виховання молоді проведено 14 масових заходів, функціонує Молодіжна рада.

У травні 2021 р. в співпраці з «військкоматом», рятувальниками та волонтерами проведено практичні заняття для випускників шкіл на базі навчально-тактичного полігону в с. Гаї.

Фізична культура і спорт

У громаді наявна розгалужена інфраструктура об’єктів фізкультури і спорту. Працюють 2 дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ), спортивні клуби за місцем проживання, при коледжах СНАУ,  КНЕУ, ВПУ та при  загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів.

У Роменській ДЮСШ ім. В. Гречаного займаються спортом 434  вихованці, працюють чотири  відділення (легка атлетика, футбол, гімнастика спортивна,  боротьба дзюдо).

У дитячо-юнацькій спортивній школі ім. П. Калнишевського працюють відділення з баскетболу, біатлону, важкої атлетики, волейболу, в яких навчається 175 вихованців.

Проведено 34 навчально – тренувальних збори, 56 міських фізкультурно-спортивних заходів з різних видів спорту. Спортсмени громади взяли участь у 28 обласних та 22 Всеукраїнських змаганнях, підготовлено 1 майстра спорту України, 18 кандидатів у майстри спорту та 18 спортсменів І розряду.

У рамках реалізації проєкту «Активні парки – локації здорової України» у межах програми Президента України В. Зеленського «Здорова Україна» в Міському парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка за кошти місцевого бюджету (79,0 тис.грн.) встановлено інтерактивний спортивний комплекс.

Культура

Найбільшу мережу в Роменській громаді складають заклади культури, яка налічує 74 об’єкти:

– Комунальний заклад «Центр розвитку культури та туризму» та 38 клубних установ (у т.ч. будинки культури, об’єкти дозвіллєвої роботи, сільські клуби);

– 31 бібліотечний заклад;

– 4 мистецьких заклади: Роменська дитяча музична школа (ДМШ) ім. Є. Адамцевича, Біловодська, Великобубнівська та Бобрицька дитячі музичні школи.

Закладами культури проведено 92 культурно-мистецьких та краєзнавчих заходів, 124 конкурси і фестивалі (у т.ч. онлайн), 168 молодіжних акцій і заходів, презентовано 17 художніх виставок, оформлено 43 книжкові виставки. Міським будинком культури надано 128 послуг з реєстрації «шлюбу за добу», з них безоплатно – 24-м учасникам АТО.

У клубних закладах працюють 168 аматорських формувань, з яких  10  «народних» , 5 «зразкових». На платній основі функціонують 5 колективів, дитячих  ансамблів налічується – 62, молодіжних – 15. У громаді працюють 44 художника та майстра декоративно-прикладного мистецтва.

Початковою мистецькою освітою охоплено 690 учнів, з яких 172 – отримують пільги за різними категоріями. Учасниками творчих колективів та учнями музичних шкіл отримано 241 призове місце на заходах різного рівня. На базі Роменської ДМШ ім. Євгена Адамцевича проходить відкритий обласний конкурс гри на народних інструментах «Ромен».

Яскравими подіями для громади стало проведення:

– Дня захисту дітей, який вперше об’єднав дітей з міста і села у велику дружню родину;

  – Творчого звіту, присвяченого 30-й річниці Незалежності України;

– Дня молоді;

 – Регіонального свята козацької слави «Калнишева Рада», за участю кращих колективів та окремих виконавців Роменського району.

Визначними для Роменської громади стали святкування Днів села. У 24 селах пройшли урочистості та концертні програми. Кожен старостинський округ та кожне село проявили свій творчий та креативний підхід.

На покращення матеріально-технічної бази закладів культури спрямовано майже 1,4 млн.грн. За кошти місцевого бюджету придбаноː комп’ютерну техніку,  сценічні костюми, музичну апаратуру, освітлювальні прожектори, меблі, новорічні інсталяції, інше обладнання. Для бібліотек здійснено підписку періодичних видань та поповнено фонд.

Для покращення санітарних умов під час проведення загальноміських заходів придбано 3 біотуалети. Проведено поточні ремонти у 13 закладах культури. Придбано опалювальні печі  «Bullerjan» (Канада) для 3 закладів культури. Виготовлено ПКД для облаштування вбиральні в Біловодській ДМШ.

Забезпечення законності та правопорядку

Виконавчий комітет докладає зусилля для налагодження взаємодії з правоохоронними органами  у протидії злочинності в усіх її проявах. До виконання програми «Правопорядок» залучається 16 установ та організацій.

У звітному періоді на 23 % знизився рівень по грабіжам, проте в порівнянні з 2020 роком збільшився рівень крадіжок державної та колективної власності – на 8 %. 

З метою зниження рівня злочинності та порушень громадського порядку встановлено 81 камеру відеоспостереження для оперативних служб відділу поліції, з них 6 сучасних камер з функцією розпізнавання номерних знаків транспорту та облич.

У рамках програми «Поліцейський офіцер громади» створено 2 поліцейські станції в селах Пустовійтівка та Мокіївка.

Весняний та осінній призови громадян до лав Збройних Сил України пройшов без зривів. Призвано 48 осіб – планове завдання виконано на 100 %.      

 Інформаційний простір

 В інформаційному просторі протягом 2021 року функціонували 2 друкованих видання (міськрайонна газета «Вісті Роменщини», тижневик «Тандем-прес»), міськрайонна радіостудія «Ромен», офіційний вебсайт міської ради та сторінка в соціальній мережі Facebook. Тираж газет у порівнянні з 2020 роком майже не змінився.

На офіційному вебсайті розміщено близько 2180 повідомлень у розділі «Новини», орієнтовно стільки ж у решті рубрик (близько 350 повідомлень на місяць). Життєдіяльність громади висвітлювалась в друкованих виданнях, на радіостудії та інших засобах масової інформації. Для ЗМІ проведено 8 прес-конференцій за участі керівництва громади.

Працюють 2 кабельні телерадіокомпанії: ТОВ «Телерадіокомпанія РКТ – 2», КТ «Ідеал».

Поліпшення якості діяльності міської ради та її виконавчих органів

З метою проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час пожеж та надзвичайних ситуацій створено Комунальну установу «Місцева пожежна охорона Роменської міської територіальної громади», до складу якої входять 9 пожежних станцій в селах: Великі Бубни, Мокіївка, Рогинці, Довгополівка, Бацмани, Коржі, Миколаївка, Пустовійтівка, Бобрик.

Для зберігання документів з кадрових питань ліквідованих підприємств, установ і організацій приєднаних колишніх сільських рад архівному відділу міськвиконкому виділено нове приміщення, в якому виконано поточний ремонт.

 Формування громадянського суспільства

Задля залучення громадськості в реалізації державної політики, у вирішенні питань соціально-економічного і культурного розвитку налагоджена співпраця з представниками громадсько-політичних сил та релігійних організацій.

Громадською радою при Виконавчому комітеті здійснюється  громадський контроль за дотриманням Виконавчим комітетом нормативно-правових актів, проводяться консультації. Відбулись консультації з громадськістю з питань розробки Стратегії розвитку громади та тарифів на міських автобусних маршрутах.

Таким чином, служби, які діють у громаді, вивчають думку мешканців та звітують перед громадськістю про свою роботу. У червні 2021 року відбулося оновлення складу Громадської ради, до якої увійшли представники 12 інститутів громадянського суспільства.

При розгляді важливих питань залучаються до обговорення й представники консультативно-дорадчих органів, які діють при окремих структурних підрозділах Виконавчого комітету міської ради. Зокрема, дорадча рада «Взаємодія», Молодіжна рада, Рада підприємців.

На території міста діють 23 органи самоорганізації населення (квартальні комітети), які постійно підтримують зв’язок між владою та роменцями. Постійно проводяться семінари-наради, засідання в форматі «круглого столу», виїзди на квартали для безпосереднього спілкування та комунікації щодо найгостріших проблемних питань. Вивчення громадської думки на сільських територіях організовується старостами виконавчого комітету.

18.06.2021 відбулися звітно-виборні збори в усіх кварталах міста, під час яких був обраний/переобраний склад квартальних комітетів. З власного досвіду знаю, наскільки це відповідальна, специфічна робота, в більшій мірі – невдячна. Тож, вкотре висловлюю щирі слова подяки тим головам квартальних комітетів, хто вболіває за вирішення проблем кожного свого мешканця.

І на завершення хочу запевнити, що не зважаючи на складний період, в якому опинилася не тільки наша громада, а й вся країна, у зв’язку зі збройною агресією росії, нашу наполегливу роботу будемо продовжувати та наближати перемогу за всіма напрямками. Від кожного з нас, від кропіткої праці залежить майбутнє нашої громади.

У 2022 році на нас з вами чекають нові виклики, однак об’єднавшись, ми зможемо зберегти стабільність та реалізувати наші плани для покращення життя наших мешканців.

Всім добра, миру та перемоги!

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.