ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ОЛЕГА СТОГНІЯ ПРО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЗА ПІДСУМКАМИ 2023 РОКУ

15.05.2024 в 11:32

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як міський голова, не рідше одного разу на рік повинен звітувати про свою роботу перед територіальною  громадою.

Тож, проінформую про стан справ, якими опікувались міська рада, її виконавчі органи та структурні підрозділи в 2023 році.

Програма економічного і соціального розвитку Роменської громади, місцеві цільові програми були спрямовані на забезпечення надання якісних житлово-комунальних, культурних, освітніх, медичних та адміністративних послуг, створення умов по соціальному обслуговуванню населення, але пріоритетними були заходи з надання підтримки Силам оборони, посилення обороноздатності та реагування на надзвичайні ситуації воєнного стану.

Виконання бюджету

Бюджет громади було затверджено на 2023 рік (з урахуванням змін) у сумі 736,3 млн грн (+27,8% проти 2022 р.). До нього надійшло 655,2 млн грн або 89,0% плану.

Невиконання склалось за найвагомішими  джерелами, а саме, не надійшло:

 • податку на доходи фізичних осіб проти передбачених показників – 11,2 млн грн через вилучення до державного бюджету податку з військовослужбовців за жовтень-грудень;
 • рентної плати – 20,6 млн грн через значне зниження фактичної ціни реалізації природного газу на світовому ринку;

Надходження по спеціальному фонду становлять 32,5 млн грн, перевиконання 20,3 млн грн склалось за рахунок власних надходжень бюджетних установ (благодійні внески).

Видаткова частина бюджету виконана на суму 710 ,7 млн грн або 88,6% річних призначень, з урахуванням економного їх використання.

Видатки соціального спрямування склали 482,4 млн грн, що більше проти 2022 року на 12,5 %, зокрема, по галузях:

 • освіта – 351,9 млн грн (106,9 %);
 • охорона здоров`я – 33,6 млн грн (106,1%);
 • соціальний захист та соціальне забезпечення – 61,5 млн грн (172,3% за рахунок збільшення матеріальних допомог членам ДФТГ, військовим та членам їх сімей);
 • культура i мистецтво- 26,3 млн грн (109,1%);
 • фізична культура i спорт – 9,2 млн грн (115,1 %).

Заробітна плата працівникам бюджетної сфери виплачувалась вчасно, заборгованість на кінець року відсутня.

На виконання прийнятих міською радою програм направлено загалом 228,6 млн грн.

Частина коштів цих програм (18,6 млн грн), це субвенції іншим бюджетам. При цьому:

 • державному бюджету виділено субвенцій майже 10,2 млн грн, з них спрямовувались кошти силовим структурам (військовим частинам, «військкомату», відділу поліції, «пожежникам», виправній колонії);
 • обласному бюджету перераховано 3,0 млн грн, на придбання шкільних автобусів (співфінансування);
 • Бюджету Хмелівської сільської територіальної громади – 5,2 млн грн на забезпечення харчування та довезення осіб з добровольчих формувань (мешканців Роменської громади), що беруть участь в охороні правопорядку та чергуванні на блокпостах;
 • Бюджету Липоводолинської селищної територіальної громади спрямовано 0,2 млн грн.

Найбільші суми місцевих цільових програм використані на:

 • житлово-комунальне господарство – 73,4 млн грн для організації благоустрою населених пунктів, роботи комунальних підприємств та ліфтового господарства;
 • освіту – 45,3 млн грн на заробітну плату вчителів, ремонти будівель, придбання матеріалів та навчальних засобів, харчування та перевезення дітей, розвиток плавання;

підтримку галузі «Охорона здоров’я» – 35,2 млн грн, з них:

заробітна плата працівникам сільської місцевості, енергоносії, харчування хворих, медикаменти, зокрема, пільгові медикаменти та зубопротезування, з них на первинну допомогу -12,5 млн грн та на вторинну допомогу (для  центральної районної лікарні та стоматполіклініки) – 21,1 млн грн (найбільше фінансування – на заробітну плату, енергоносії, харчування);

придбання обладнання Комунальному закладу Сумської обласної ради «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» – 0,6 млн грн;

 • соціальний захист – 32,7 млн грн, для матеріальної підтримки громадян;
 • підтримку військових формувань та територіальну оборону – 25,3 млн грн.

Виконання цих програм, що спрямовувались на капітальні видатки, склало 48,7 млн грн.

Допомога Силам оборони

Загалом, 81,2 млн грн виділено з Бюджету Роменської міської територіальної громади в 2023 році для сприяння Силам оборони, надання соціальної підтримки військовослужбовцям та їх сім’ям, забезпечення роботи установ і комунальних підприємств в умовах війни та допомоги переселенцям.

60,0 млн грн саме допомога військовим:

10 млн грн – виділено військовій частині А7318 (тероборона); 

1,4 млн грн – іншим військовим частинам, звернення яких також не залишили без уваги;

0,9 млн грн виділено на забезпечення Роменського ОТЦК та СП (військкомату), на поточний ремонт приміщення.

Для доставки військовозобов’язаних до пунктів збору виділялись автобуси. Виконано 21 рейс, витрачено 4096,14 л на суму 188,3 тис. грн.

Передано військовим 1 шкільний автобус.

24,8 млн грн – найбільша сума з цих коштів була виділена з бюджету для забезпечення Хмелівського ДФТГ:

19,4 млн грн – для виплати матеріальної допомоги членам ДФТГ;

5,3 млн грн – харчування та довезення до місць чергуванння і в зворотньому напрямку;

0,3 млн грн – придбання форми військового зразка;

0,1 млн грн – придбання твердого палива.

6,3 млн грн виділено кошти бюджету на створення фортифікаційних споруд.

6,1 млн грн для забезпечення соціального захисту і реабілітації військовослужбовців, сім’ям загиблих військовослужбовців, а саме, матеріальна допомога:

2,9 млн грн – на лікування та реабілітацію військовослужбовцям;

0,3 млн грн – захисникам України ( у т.ч. контрактникам);

1,0 млн грн – сім’ям загиблих;

1,1 млн грн – щомісячна допомога неповнолітнім дітям загиблих захисників;

0,6 млн грн – для відшкодування витрат на поховання померлих (загиблих) осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях по нацбезпеці і обороні;

0,1 млн грн – сім’ям військовополонених;

84 тис. грн – сім’ям загиблих, які загинули від російських обстрілів, та їх неповнолітнім дітям;

50 тис. грн – на виготовлення і встановлення пам’ятника загиблому Герою України.

6,3 млн грн – сума пільгового харчування вихованців дитсадків та учнів, батьки яких проходять службу в ЗСУ (учасники АТО/ООС), загиблих ветеранів війни, а також матеріальна допомога внутрішньо переміщеним особам.

6,3 млн грн –  допомога державним органам за період повномасштабного вторгнення: службі ДСНС, Національній поліції, Службі безпеки України, пожежній частині, виправній колонії та іншим.

Безпека населення

Значну роботу проведено з організації безпеки населення в умовах воєнного стану.

6,3 млн. грн витрачено на ремонт укриттів, з них за рахунок бюджету громади 5,1 млн. грн, у т.ч. 60 тис. грн на укриття в Бобрицькій амбулаторії та 5,0 млн.грн на укриття у закладах освіти, зокрема:

 • на будівництво бомбосховища на території ЗОШ № 6 – 2,3 млн. грн (з бюджету громади 1,0 млн.грн, з обласного бюджету – 0,8 млн. грн, з державного бюджету – 0,5 млн. грн);
 • на ремонт укриттів закладів освіти – 4,0 млн. грн. За рахунок цих коштів по закладах освіти проведені ремонти укриттів, а саме:

на 1,3 млн. грн – у дошкільних закладах №№ 2, 5, 7, 8, 9, 10, Великобубнівському, Коржівському та Плавинищенському;

на 2,5 млн. грн – у загальноосвітніх закладах (ліцеї №№ 1, 2, 4 та Погожокриницький ліцей; ЗОШ №№ 5, 7, 8, 11; Бацманівському НВК; Біловодському, Великобубнівському, Миколаївському, Перехрестівському та Рогинському закладах загальносередньої освіти);

на 0,2 млн. грн – у позашкільному закладі освіти (Центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю).

Крім цього, 200 тис. грн виділено з бюджету громади для забезпечення роботи системи оповіщення.

Діяльність міської ради та виконавчого комітету

Робота міської ради спрямована на розвиток громади, створення гідних умов життя, дотримання прав і свобод, поваги до честі та гідності мешканців, піклування про забезпечення соціальної стабільності.

Пленарні засідання міської ради є відкритими і гласними. На них можуть бути присутні громадяни за умови, що вони не порушують порядку, встановленого Регламентом роботи ради. Посилання на записи всіх пленарних засідань сесій міської ради опубліковані на офіційному сайті Роменської міської ради.

Сьогодні життєво важлива тісна взаємодія і злагодженість дій керівництва громади і депутатського корпусу, оскільки в умовах воєнного часу доводиться оперативно приймати складні рішення, що стосуються як життєдіяльності громади, так і систематичної допомоги Силам оборони України.

Протягом року відбулося 83 засідання постійних комісій. Проведено 22 пленарних засідання сесій міської ради. Прийнято 459 рішень та 1 звернення депутатів до вищих органів влади. Прийнято план роботи ради на 2024 рік. В 2023 році заслухано звіти голів постійних комісій міської ради, депутати визнали роботу постійних комісій задовільною. Також міська рада заслухала звіти про роботу поліцейських офіцерів громади, роботу яких визнано задовільною.

Відбулося 17 засідань виконавчого комітету, ухвалено 205 рішень, з них 23 взято на контроль; заслухано інформації про стан виконання 32 рішень виконкому, які перебували на контролі.

Мною, як міським головою, видано 260 розпоряджень з основної діяльності, з яких 142 взято на контроль. На 36 щотижневих оперативних нарадах заслухано інформації про стан виконання 36 розпоряджень.

Звернення громадян

Одним із пріоритетних завдань роботи є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, оперативне вирішення їх проблем. Громадяни звертаються з письмовими зверненнями, під час особистого прийому, по телефону, з використанням мережі Інтернет та інших засобів електронного зв’язку. Я намагаюся бути завжди на зв’язку.

Протягом року надійшло 1867 звернень. У тому числі безпосередньо до Виконавчого комітету міської ради – 1118 звернень (59,9% загального обсягу, в 1,3 рази більше минулорічного показника  – 863). З Урядової «гарячої» лінії – 546 звернень, що складає 29,2% та на 17,4 % більше у порівнянні з 2022 р. (465 звернень). З Державної установи «Сумський обласний контактний центр» – 167 звернень (8,9%), що на 49,1% більше минулорічного показника (112 звернень).

Під час особистих прийомів було сформовано 110 звернень, в яких порушено 126 питань, з них вирішено позитивно – 28, на решту надано обґрунтовані роз’яснення.

У зверненнях було порушено 1907 питань, з них вирішено позитивно 795 (41,7%), надано обґрунтовані роз’яснення стосовно 933 питань (48,9%), частина питань не підлягали розгляду або звернення спрямовувались за належністю.

Найбільш поширеними є питання соціального захисту населення (61,2%), житлово-комунального господарства (25,6%), охорони здоров’я (2,7 %).

Діяла місцева програма соціального захисту, відповідно до якої задоволено 334 звернення громадян щодо відшкодування витрат на дороговартісне лікування на суму майже 1,2 млн грн. З 2014 року здійснюються заходи з фінансової підтримки захисників держави та членів їх сімей, задоволено 272 звернення на суму 4,8 млн грн, в т.ч. щодо допомоги на реабілітацію пораненим військовослужбовцям – 81 звернення на суму 2,4 млн грн.

Робота з виборцями

У своїй роботі відділ ведення Державного реєстру виборців використовує автоматизовану інформаційно-комунікаційну систему «Державний реєстр виборців». Система призначена для зберігання та обробки даних, містить відомості про громадян України, які мають право голосу на виборах різних рівнів.

Відповідно до чинного законодавства суб’єкти подання відомостей надають дані для поновлення персональних даних Реєстру.  Без порушень термінів отримано 240  відомостей на 3339  виборців  до Реєстру. У базі даних Реєстру проведено 6 наказів на 1964 виборця. Видано 1 наказ про знищення записів Реєстру стосовно 1944 виборців.

Направлено 5 запитів щодо уточнення персональних даних 55 виборців. Усі відповіді на запити внесено до системи, проведено необхідні зміни ідентифікаційних та персональних даних виборців.

Розпорядником Реєстру постійно надсилається завдання щодо обов’язкової перевірки відомостей про осіб, які містяться в указах Президента України щодо набуття/втрати ними громадянства України. За звітний період проведено 4 перевірки.     

Відділом проведено 5 робочих нарад із суб’єктами подання відомостей, організовано додаткове уточнення відомостей адресного реєстру через систему візуального контролю.

Постійно вносяться зміни до Геоінформаційної підсистеми Державного реєстру виборців – «Картографічного обліку Реєстру постійних виборчих дільниць».

 Архів міської ради

Архівним відділом здійснюється контроль за наявністю, станом та рухом документів Національного архівного фонду, забезпечується приймання на постійне зберігання документів, що зберігаються в установах і організаціях понад встановлений термін.

Налагоджено співпрацю із структурними підрозділами Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області.

Станом на 01.01.2024 в архіві зберігаються документи 19 фондів підприємств, установ та організацій, що поповнюють Національний архівний фонд, та документи 164 ліквідованих установ, підприємств та організацій, які не входять до Національного архівного фонду.

У 2023 році опрацьовано документи 5 фондів НАФ у кількості 489 одиниць зберігання, з них постійного зберігання – 349 справ, з кадрових питань (особового складу) – 140.

Прийнято на державне зберігання 162 одиниці документів управлінської документації.

Погоджено Державним архівом Сумської області описів на управлінську документацію – 349 одиниць, погоджено описів з особового складу – 140 одиниць. Експертною комісією архівного відділу схвалюються номенклатури справ, акти про вилучення документів за минулі роки для знищення, описи справ постійного зберігання та з кадрових питань.

Архівним відділом розглянуто 1415 запитів, з них соціально-правового характеру (нарахування оплати праці, підтвердження трудового стажу тощо) – 1372, майнові – 23, тематичні – 20.

 Інвестиційна діяльність, створення умов для інвестиційної привабливості та розвиток міжнародного співробітництва

У 2023 році Роменська громада брала активну участь в державних бюджетних програмах.

Так, на виконання постанови Кабміну щодо надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на об’єкти будівництва громадського призначення, що мають вплив на життєдіяльність населення, Роменською міською радою було подано на конкурсний відбір проєкт «Будівництво споруди бомбосховища на території Роменської загальноосвітньої школи I-II ступенів №6 Роменської міської ради Сумської області за адресою: вул. Всіхсвятська, 5, м. Ромни, Сумська обл.».

Наш проєкт було відібрано, на його реалізацію з державного бюджету надійшло 25,5 млн грн.  Впровадження проєкту відбувається у 2024 році.

Відповідно до положень Фінансових угод між Україною та Європейським інвестиційним банком «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» і «Програма з відновлення України» ми пройшли конкурсний відбір Мінінфраструктури по двох проєктах:

– «Капітальний ремонт будівлі КНП «Роменська ЦРЛ» РМР Сумська обл., м. Ромни, вул. Героїв Роменщини, 99»;

– «Капітальний ремонт Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Роменської міської ради Сумської області за адресою: вул. Прокопенка, 76, м. Ромни, Сумська обл.».

З урахуванням вимог бюджетного та тендерного законодавства кошти субвенції з Державного бюджету планується освоїти у 2024 році.

Додатково подано проєкт «Реконструкція Роменського закладу загальної освіти І-ІІ ступенів № 8 Роменської міської ради Сумської області з добудовою спортивної зали та багатофункціонального спортивного майданчика за адресою: Сумська обл., місто Ромни, вул. Троїцька, буд. 94», який на даний час знаходиться на розгляді в Мінінфраструктури.

Спільними зусиллями структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету проведено значну роботу в напрямку залучення додаткових джерел фінансування.

У конкурсі соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» від БО «БФ «МХП-Громаді» перемогу отримали 3 проєкта: «Відтворення етно-фольклорних обрядів «Скарбниця наших предків» (КЗ РМР «Великобубнівський будинок культури»); «Спортивний майданчик «Острівець козацького гарту та сили!» (Роменський ліцей № 1 ім. П.І. Калнишевського); «Спортивно-ігровий майданчик «Рекреаційний простір для молодших школярів» (ЗДО № 6). Залучено коштів – 270 тис грн.

Активно розвиваємо Центр надання адміністративних послуг. Беремо участь у проєкті PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні». Отримано комп’ютерну (офісну) техніку. Завдяки проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» щодо покращення адміністративних та соціальних послуг, надійшло обладнання – кейс мобільного адміністратора та кардридер безконтактний для ID паспортів. За Програмою «Справедливість для всіх» при підтримці агенції USAID на базі ЦНАПу м. Ромни створено Громадський центр правосуддя, який надає правові консультації. Облаштовано 2 робочих місця (меблі, логотипи) для юристів, які отримують зарплату від Програми та в тестовому режимі розпочали з 1 жовтня 2023 р. надавати правничі послуги. Отримано комп’ютерну та офісну техніку, засоби мобільного зв’язку та SMS – інформування.

Результатом спільної співпраці Роменської міської ради та ПРООН в Україні (проєкт «Забезпечення доброго врядування завдяки участі громадськості та підвищенню якості надання послуг і захисту довкілля на сході України») стало відкриття у громаді Простору соціальної адаптації для людей з інвалідністю, старшого віку та тих, хто перебуває у складних життєвих обставинах. За кошти бюджету громади зроблено ремонт приміщення, за кошти ПРООН (за фінансової підтримки Уряду Швеції) закуплено обладнання (смарт-телевізор, ноутбуки, меблі, сенсорне обладнання для арт-терапії, кондиціонер, термопоти).

Проєкт «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» також надав підтримку у сфері соціальних послуг. Створено Мобільну соціальну службу з обслуговування на дому, паліативного догляду та натуральної допомоги. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) РМР отримав спеціалізований автомобіль, за допомогою якого працівники Центру надають соціальні послуги вразливим групам населення у віддалених населених пунктах громади.

В рамках Ініціативи «Мери за економічне зростання» в Україні (M4EG) 2021-2024, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ПРООН в країнах Східного партнерства, отримано 2 портативні зарядні станції.

Завдяки проєкту USAID «Економічна підтримка України» отримано систему комплексного очищення води для КНП «Роменська ЦРЛ» РМР та систему фільтрації води і генератор для Перехрестівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Роменської міської ради.

Роменська громада бере участь в Проєкті USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування («Говерла»). Подано заявки по проєктних пропозиціях розвитку та відновлення, придбанню техніки для забезпечення життєдіяльності громади та реагування на надзвичайні ситуації. Очікується постачання генераторів та акумуляторних систем, комунальної техніки та пожежних машин. Проєкт передав Роменській міській раді екскаватор-навантажувач на суму 3,1 млн.грн. Співпраця продовжується і в цьому році.

У взаємодії з командою проєкту «Раннє відновлення України» – «Планування відновлення громад», що впроваджується за кошти Уряду Великої Британії розробляється План відновлення та розвитку Роменської громади. Роменська громада зареєстрована в інтегрованій інформаційно-аналітичній системі управління відбудовою DREAM. В 2024 році подано заявку на виготовлення ПКД для капітального ремонту приміщення колишнього РАЦСу для розширення ЦНАПу за кошти проєкту.

Отримано підтримку в розробці Технічного завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку громади від команди проєкту «Не залишити нікого осторонь: громадська участь для планування відновлення громад» ГО «Центр аналітичних досліджень» (CEDOS) та у співпраці з Проєктним інститутом «Укргруппроєкт».

Фахівці структурних підрозділів беруть участь у вебінарах та тренінгах, навчаються готувати якісні проєктні заявки, надавати соціальні, психологічні, правові та адміністративні послуги населенню.

Також продовжується активна робота з гуманітарними та благодійними фондами, завдяки яким отримано потужну допомогу для забезпечення безперебійного функціонування об’єктів критичної інфраструктури в громаді.

Для КП «Міськводоканал» РМР від Фонду UNICEF, іноземної неурядової організації «Філія ACTED» (Франція) та ін. надійшло насосне обладнання та генератори. В рамках проєкту «Міжнародна платформа для зміцнення партнерств комунальних підприємств у водному господарстві», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), отримано два транспортних засоби.

Заклади освіти забезпечено засобами резервного енергоживлення (22 од.) та обігріву (34 од.) від Фонду Міжнародної Солідарності (Польща).

З метою ефективного використання об’єктів нерухомого майна комунальної власності та збільшення надходжень до бюджету за січень – грудень 2023 року передано в оренду 17 об’єктів та укладено договори на загальну площу 1108,4 кв.м, до бюджету громади надійшло орендної плати – 1226,5 тис. грн.

У сфері використання земельних ресурсів затверджено 249 примірників технічної документації із землеустрою, 58 проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Укладено/переукладено 119 договорів оренди землі на суму орендної плати 6,2 млн грн у рік, з яких 22 договори – за результатами проведення земельних торгів у формі аукціону на суму 4,1 млн  грн в рік, поновлено 19 договорів оренди землі (661,5 тис. грн у рік); укладено 1 договір особистого строкового сервітуту, продовжено дію 5 таких договорів.

З метою приведення у відповідність до вимог законодавства (стаття 51 Водного кодексу України) щодо обов’язкової наявності паспорту водного об’єкту для оформлення прав користування на такий об’єкт на умовах оренди, Виконавчим комітетом Роменської міської ради у 2023 році проведено за кошти бюджету громади (1,2 млн грн) паспортизацію 38 водних об’єктів (ставків).   

Зважаючи на те, що при створенні Роменської громади більша частина населених пунктів була включена до складу громади без оновленої нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, у 2023 році проведено за кошти бюджету громади (377,0 тис. грн) оновлення нормативної грошової оцінки земель 30 сільських населених пунктів.  Враховуючи показник збільшення нормативної грошової оцінки, її застосування забезпечить зростання надходжень до місцевого бюджету від використання землі.

Також з метою подальшого розвитку громади в плані адміністративного устрою у                        2023 році за кошти бюджету громади (118,0 тис. грн) розроблено 8 проєктів землеустрою щодо встановлення меж по 8 сільських населених пунктів, з них затверджено – 7 проєктів, один – знаходиться на погодженні.  

Споживчий ринок

Споживчий ринок громади, незважаючи на наслідки воєнного стану в країні, зниження попиту на товари і послуги, характеризується подальшим розвитком інфраструктури та достатнім рівнем товарного насичення, проте високим рівнем інфляції.

Протягом 2023 року в місті відкрито 5 нових та відновлено роботу 2 магазинів загальною торговельною площею 426,8 кв. м, відкрилось 3 заклади ресторанного господарства на 36 посадочних місць та 2 об’єкти побутового обслуговування на 4 робочих місця.

 Проводиться робота щодо ліквідації стихійної торгівлі, систематично відбуваються рейди по недопущенню несанкціонованої торгівлі на вулицях та на прилеглій до міських ринків території. Проведено 175 рейдів. Ліквідовано стихійну торгівлю по вул. Соборна в місті Ромни.

Проведено 28 нарад із суб’єктами господарювання сфери торгівлі та побутового обслуговування: розглянуто роботу міських ринків та закладів торгівлі в умовах дії правового режиму воєнного стану, питання ліквідації стихійної торгівлі, організації на території громади виїзної сезонної торгівлі та роботи літніх майданчиків, державного регулювання роздрібних цін, запровадження реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі та послуг, захисту прав споживачів та ін.

В сфері тарифної політики Виконавчий комітет не підвищував тарифи на теплову енергію, на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення, на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. На даний час застосовуються тарифи, що діяли станом на 24 лютого 2022 року.

 Регуляторна політика та розвиток підприємництва

У звітному періоді регуляторні акти не приймались. Проведено 4 повторних та 4 періодичних відстежень результативності регуляторних актів.

Усі проєкти регуляторних актів, прийняті регуляторні акти, звіти про відстеження їх результативності розміщуються на офіційному вебсайті міської ради в рубриці «Регуляторна політика». Щокварталу на сайті розміщуються перелік діючих регуляторних актів та план-графік відстежень їх результативності.

Протягом 2023 року зареєстровано 9 малих підприємств та 205 фізичних осіб-підприємців.

Роменською філією обласного центру зайнятості проведено 8 міні-ярмарків  вакансій, в них взяли участь 8 роботодавців та 46 зареєстрованих безробітних. Проведено 255 інформаційних семінарів та 4 наради за участі 216  роботодавців-підприємців.

Центром обслуговування платників Роменської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Сумській області висвітлено 68 матеріалів у медіа, на офіційному вебсайті міської ради щодо змін податкового законодавства та діяльності Центру. Проведено 7 семінарів та 3 «круглих столи» з представниками малого та середнього бізнесу з питань податкового законодавства в сфері господарської діяльності.

Представниками Інформаційного пункту підприємця при ЦНАП м. Ромни надано 213 консультацій з актуальних питань бізнесу. В медіа оприлюднено 5 інформаційних повідомлень на теми: «Державна програма надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу», можливості Програми «ULEAD з Європою», «Набір учасників на дистанційну програму менторської підтримки для малого та середнього бізнесу».

Проведено 2 засідання Ради підприємців при міському голові. Обговорено питання участі підприємців громади у тренінгах з розвитку підприємництва та бізнес-навичок для постраждалого від війни населення, що проводяться в рамках Програм ООН і ЄС. Такий тренінг для підприємців Сумської області проведено в м. Ромни 16-20 травня 2023 року. На засіданнях Ради розглядались питання організації роботи малого бізнесу в умовах воєнного стану, надання допомоги ЗСУ, змін в законодавстві України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі та послуг, безкоштовної перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничими професіями на базі Роменського вищого професійного училища та Глинського професійного аграрного ліцею за ваучерами, які видаються Центром зайнятості особам старше 45 років, ВПО, особам, звільненим з військової служби.

 Промисловість та розвиток транспорту

Основні промислові підприємства, які проваджують діяльність на території громади: ТОВ «Таланпром», ПрАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина», ПрАТ «Компанія Кобзаренка», ТОВ «Ласий кошик», ТзДВ «Роменська ГТФ», ПП «Спецкомплект», ПП «Виробнича фірма «Будрезерв», ТОВ «Кондор».

Війна значно вплинула на промисловість громади, підприємства намагаються налагодити логістику, нові ринки збуту, віднайти кадрові ресурси замість мобілізованих до лав ЗСУ, продовжувати виробництво попри складнощі економіки.

За інформацією промислових підприємств обсяг виготовленої промислової продукції за січень – грудень  2023 року склав 548,0 млн. грн, що становить 40,2 % проти аналогічного періоду минулого року.

Незважаючи на воєнний стан, інвестування в оновлення виробництва впроваджували промислові підприємства:

– ПрАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» – виробниче обладнання на суму 79,7 млн грн;

– ТДВ «Роменська ГТФ» – сонячна електростанція, котел, трансформатор, пилосос на суму 1,8 млн грн;

– ТОВ «Ласий кошик» – виробниче обладнання, генератори, лінія та печі на 7,5 млн грн;

– ТОВ «Таланпром» –  машини, обладнання, транспортні засоби та комп’ютерна техніка на суму 38,8 млн грн.

В аграрному секторі громади функціонують 91 сільськогосподарських підприємства, в тому числі 30 фермерських господарств (інформація оновлена за даними використання землі). Найбільші господарства, що займаються вирощуванням зернових та бобових культур та в обробітку яких знаходиться більше 1 тис. га землі, є: ТОВ «Урожайна Країна», СТОВ «Дружба-Нова», ТОВ «Райз – Схід», ТОВ «ТАС АГРО ПІВНІЧ», ПСП «Слобожанщина Агро», ТОВ «Агрофірма «ЛАН». Сільськогосподарських угідь у громаді 47 тис. га, з них рілля 33 тис. га.

У звітному періоді в громаді проведено збирання зернових і зернобобових на площі 33,0 тис. га, що становить 100 % до запланованого. Намолочено зернових та зернобобових культур  222,6 тис. т нового врожаю при середній урожайності 53,4 ц/га. Кукурудзи на зерно зібрано на площі 15,7 тис. га, намолочено 15,0 тис. т, середня врожайність – 96,7 ц/га, що більше на 0,6 ц/га проти 2022 року. Поряд зі збиральними роботами господарствами підготовлено ґрунт під посів озимих культур урожаю 2024 року. Площа посіву озимих по сільськогосподарських підприємствах станом на 01.01.2024 зменшилась проти минулого року на 17,8% і становить близько 7,0 тис. га.

Станом на 01.01.2024 пасажирські перевезення на 10 міських та 12 приміських автобусних маршрутах загального користування здійснюють 12 суб’єктів господарювання (10 фізичних осіб – підприємців та дві юридичні особи) на підставі прийнятих рішень і укладених договорів.

Прийнято 9 рішень виконкому міської ради про призначення автомобільних перевізників тимчасовими виконавцями пасажирських перевезень за міськими та приміськими автобусними маршрутами загального користування, укладено відповідні договори.

Працює робоча група з питань дотримання перевізниками умов договорів, проведено 18 виїзних перевірок по розгляду звернень громадян щодо виконання рейсів, складено 4 акти про порушення на маршрутах. Виконком міської ради за результатами перевірок вживає заходи щодо покращення якості перевезень.

 Житлова політика та будівництво

Забезпечення громадян житлом, покращення благоустрою житлового фонду залишається однією з найгостріших проблем. На квартирному обліку перебуває 1574 сім’ї; на соціальному квартирному обліку – 5 осіб; користуються соціальним житлом 4 малозабезпечені особи (житло надано 2-м особам – в 2010, по 1-й особі – в 2011 та 2016 році). Серед громадян, які перебувають на обліку, 484 потребують першочергового отримання житла, 260 – позачергового.

Інформація про проходження щорічної перереєстрації перебуваючих на обліку громадян оприлюднюється на офіційному вебсайті, в інших медіа, доводиться до відома громадян у письмовому вигляді, телефонному режимі та під час проведення прийому громадян. Внесено інформацію до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, по 1206 особам. У сфері житлового фонду працюють дві наглядові ради, міжвідомча робоча група та шість постійно діючих комісій. Зокрема, міжвідомчою робочою групою проведено 25 засідань та розглянуто 111 звернень. Загалом розглянуто 250 звернень з житлових питань, надано консультації, прийнято рішення.

У сфері містобудування та архітектури проводилась робота з проєктування та виготовлення містобудівної документації. Через воєнний стан існують складнощі по збору вихідних даних, місць розташувань екологічно – небезпечних об’єктів та їх потужностей для визначення  санітарно – захисних зон по відношенню до проєктованих житлових та громадських територій. Незважаючи на це, виготовлено «Проєкт внесення змін до генерального плану міста, плану зонування території та історико – архітектурного опорного плану міста», 6 генеральних планів по селах Пустовійтівка, Герасимівка, Овлаші, Перехрестівка, Біловод, Бобрик, суміщених з планами зонування території.

Завершено роботи по оновленню топогеодезичної основи, виконано ескізні пропозиції. Виконуються роботи по топозйомці сел Великі Бубни та Рогинці.

Підготовлено технічне завдання до розробки Комплексного плану просторового розвитку Роменської громади із залученням громадськості.

За кошти інвесторів розроблено проєкт детального планування території для нового будівництва складу зберігання насіння, мінеральних добрив та засобів захисту рослин (за селом Біловод по вул. Марківській, 3); завершено проєктування детальних планів по вул. Полтавській, 10 в м. Ромни  (об’єкт дорожнього сервісу) та в с. Плавинище, де планується розмістити комплекс з виробництва альтернативної енергії («сонячна електростанція»).

Громадою ведеться проєктування детального плану території в межах вул. Конотопської та вул. Петропавлівської м. Ромни. Планом передбачено будівництво фабрики – кухні, облаштування систем водовідведення не лише по цьому об’єкту, а й для поруч розташованих школи та дитячого садка.

Відділу містобудування та архітектури делеговано додаткові повноваження щодо переведення садових будинків у житлові. Відділом розроблялись ескізи благоустрою різних ділянок, у т.ч. території для встановлення пам’ятного знаку на честь історичної зустрічі гетьмана України Івана Мазепи та короля Швеції Карла ХІІ на Базарній площі міста Ромни.

Житлово-комунальне господарство, благоустрій та енергозбереження

На території громади протягом 2023 р. виконано поточні ремонти дорожнього покриття площею 7,7 тис. кв м загальною вартістю 13 410,9 тис. грн, тротуарів загальною вартістю 1 273,7 тис. грн, внутрішньо-квартальних проїздів загальною вартістю 3 884,7 тис. грн.

Виготовлено ПКД на будівництво дороги по вул. Береговій вартістю 99,4 тис. грн та капітальний ремонт ділянок доріг по вул. Полтавській та Ромни – Талалаївка загальною вартістю 870,0 тис. грн.

Для забезпечення регулювання дорожнього руху та покращення безпеки руху:

– придбано 10 «фігурок школяра», з них встановлено 7 одиниць, а саме: вул. Покровський узвіз, 57 – 2 од.; вул. Героїв Роменщини, 56А – 2 од., вул. Героїв Роменщини, 121 – 2 од.; вул. Конотопська, 50 – 1 од., загальна вартість матеріалів та робіт становить 206,0 тис. грн;

 – проведено поточний ремонт дороги зі встановленням «лежачих поліцейських» по вул. Соборній вартістю 156,0 тис. грн;

– проведено поточний ремонт «лежачих поліцейських» по вул. Полтавській м. Ромни вартістю 89,5 тис. грн;

– проведено роботи з нанесення дорожньої розмітки на вулично-дорожню мережу та пішохідні переходи ( 960,3 кв. м та 36 км) загальною вартістю 508,8 тис. грн;

– проведено капітальний ремонт світлофорів по вул. Соборній та по вул. Полтавській
м. Ромни загальною вартістю 618,6 тис. грн.

Проводились інші роботи та надавались послуги з облаштування дорожньо-транспортної інфраструктури:

 • поточний ремонт вуличного освітлення (у т.ч. ремонт, технічне обслуговування, електромонтажні роботи, заміна ламп та світильників відповідно до заявок) на загальну суму 2 958,9 тис. грн;
 • поточний ремонт Алеї Слави зі встановленням пам’ятних стел вартістю 189,8 тис. грн;
 • поточний ремонт об’єктів дорожньо – транспортної мережі (фарбування) по вулицях міста: Гетьмана Мазепи, Коржівська, Западинська, Прокопенка, Героїв Роменщини, б-р Свободи, б-р Шевченка загальною вартістю 142,5 тис. грн;
 • поточний ремонт вֹ’їзних стел «Ромни» по вул. Київській в м. Ромни, в с. Герасимівка, с. Овлаші загальною вартістю 73,5 тис. грн;
 • поточний ремонт 4 автобусних зупинок: по вул. Київській, Полтавській, Сумській в
  м. Ромни, в с. Великі Бубни  на суму 69,8 тис. грн.

У сфері поводження з відходами, санітарної очистки та благоустрою:

 • проведено поточний ремонт зливових каналізацій по І-му провулку Рятувальників, б-ру Свободи, І-му провулку Вознесенської, вулицям Всіхсвятській та Покровський узвіз, Пригородській, Коржівській на суму 189,9 тис. грн;
 • проведено поточний ремонт контейнерних майданчиків по адресах: вул. Руденка, 32; вул. Гостиннодвірська, 12; вул. Гетьмана Мазепи, 43; вул. Пригородська, 205; вул. Коржівська, 12; вул. Покровський узвіз, 41; вул. Коржівська, 79; вул. Вахрамеєва, 6 на суму 224,0 тис. грн;
 • надано послуги з поточного ремонту та очищення колодязів громадського користування за адресами: вул. Маліновського м. Ромни, с. Біловоди на суму 55,6 тис. грн;
 • поточний ремонт пішохідних доріжок (88 кв. м плитки) із встановленням лавочок (30 од.) та урн (30 од.) в парку ім. Т.Г. Шевченка в м. Ромни на суму 98,6 тис. грн;
 • поточний ремонт фонтану в парку ім. Т.Г. Шевченка в м. Ромни вартістю 44,0 тис. грн.

Виготовлено облікову документацію на пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення «Духовне училище» по вул. Монастирській, 4 в м. Ромни вартістю 42,9 тис. грн.

Проведено поточно-аварійний ремонт даху будівлі по б-ру Шевченка, 65, поточний ремонт фасаду по вул. Аптекарській, 19 в м. Ромни на суму 160,5 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт ліфтів по вул. Гостиннодвірській, 14-А (1, 2 під’їзди), вул. Соборна, 2 (1 під’їзд),  вул. Рятувальників, 67 (1-4 під’їзди), вул. Руденка, 32 (3 під’їзд), вул. Гостиннодвірській, 12-А (1, 2 під’їзди), вул. Калнишевського, 22 (1-4 під’їзди) в місті Ромни загальною вартістю 3 055,4 тис. грн.

Виготовлено ПКД на проведення капітального ремонту покрівлі житлового будинку по вул. Гостиннодвірській, 12 м. Ромни вартістю 79,4 тис. грн.

Встановлено дитячі майданчики в с. Житне, по вул. Київській, 84 та вул. Аптекарській, 14 м. Ромни, загальна вартість матеріалів та послуг становить 243,4 тис. грн.

Грошові доходи населення. Зайнятість та ринок праці

Добробут мешканців громади визначається рівнем грошових доходів населення, у тому числі заробітної плати працюючих.

За даними моніторингу середньомісячна заробітна плата за січень-грудень 2023 року склала 11272,4 грн, що майже на рівні 2022 р. (99,98 %) та в 1,7 рази перевищує мінімальну заробітну плату.

Спостерігається суттєве уповільнення темпів зростання заробітної плати як в цілому по громаді, так і по окремих видах діяльності. В порівнянні з 2022 р. рівень заробітної плати зменшився по галузях: торгівля, будівництво, тимчасове розміщення і організація харчування. Поряд з тим, у переробній промисловості, де зайнято 15,7% від загальної чисельності штатних працівників, заробітна плата у грудні 2023 року складає 13848,36 грн (110,7%  від середнього рівня по громаді).

Залишається значною диференціація рівня заробітної плати в розрізі видів економічної діяльності, спостерігається недостатній рівень доходів частини населення громади через низький розмір заробітної плати в окремих галузях економіки. Найвищий рівень середньої заробітної плати – у працівників галузі «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря» – 21937,17 грн або 175,4% від середнього рівня по громаді. Найнижчий рівень заробітної плати у працівників галузі «Оптова та роздрібна торгівля» –  4651,72 грн. або 37,2% від середнього рівня по громаді. Коефіцієнт співвідношення між найвищим та найнижчим показниками рівня заробітної плати по економіці у грудні 2023 року становить 4,7.

На показник середньомісячної заробітної плати найбільше впливає рівень оплати праці на таких підприємствах, як ТОВ «Таланпром», ПрАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина», ТОВ «Ласий кошик», ТОВ «Секьюрайті», ТОВ «Урожайна країна», ТОВ «Агрофірма Біловоди», ТОВ «Агрофірма «Надія», ТОВ «Агрофірма «Лан».

Заборгованість із виплати заробітної плати (на працюючих підприємствах) станом на 01.01.2024 наявна на Державному підприємстві «Дослідне господарство «Іскра» Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України» – 599,9 тис. грн.

Зважаючи на введені обмеження щодо проведення заходів контролю, посилено інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на забезпечення належного рівня оплати праці найманих працівників. На засіданнях робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення опрацьовано інформацію Роменського відділу податків і зборів та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Сумській області щодо виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімального рівня – по 11 роботодавцях.

Чисельність зареєстрованих безробітних станом на 01.01.2024 становить 432 особи.

Послугами державної служби зайнятості скористалося 2225 незайнятих громадян. За направленням служби зайнятості працевлаштовано 582 особи, рівень працевлаштування становить 26,2 %. За 2023 рік створено 226 нових робочих місць, що майже втричі більше проти минулого року (+297,0%).

Соціальне забезпечення

Одним із основних завдань соціального забезпечення є виконання прийнятих державних та місцевих програм, здійснення ефективної адресної допомоги найбільш вразливим верствам населення, підтримка кожної сім’ї, що потребує допомоги. Пріоритетом залишається підтримка військових та членів їх сімей, безпека мирного населення, захист ВПО та соціальна сфера.

Крім Програми соціального захисту населення, діють програми щодо підтримки ветеранів/членів їх сімей та підтримки внутрішньо переміщених осіб. Враховуючи постійне недофінансування державою різних соціальних гарантій та судові рішення про стягнення коштів з бюджету громади на користь позивачів, затверджено відповідну програму. Загалом нараховано видатків по всіх соціальних програмах на суму 143,3 млн грн.

Для координації надання допомоги населенню, постраждалому внаслідок збройного конфлікту, забезпечення взаємодії органами влади та донорськими/волонтерськими організаціями утворено Координаційний центр підтримки цивільного населення громади, відбулось 6 засідань. Діє Комісія з питань встановлення факту догляду щодо осіб з інвалідністю І, ІІ груп та тих, що потребують постійного догляду; розглянуто 27 заяв, видано 14 актів.

Фахівцями Управління соціального захисту населення Роменської міської ради надано консультації понад 12,0 тисячам осіб, прийнято заяви майже від 4600 осіб, розглянуто 1300 звернень громадян, надано відповіді 16 тисячам громадян, які звернулись на «гарячу лінію» управління. Загалом управління відвідали майже 22700 громадян.

Також управлінням впроваджується Соціальна програма «Прихисток», Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», «База-портал HELP», «Єдина інформаційна система соціальної сфери».

Через комплекс «Соціальна громада» прийнято більше ніж 4,5 тисячі заяв. До Єдиної інформаційної системи соціальної сфери занесено 459 особових справ.

Оздоровлено 43 дитини в закладах оздоровлення та відпочинку. У співпраці з ГО «Мереживо» на відпочинок до Німеччини та Словаччини направлено 19 дітей. Забезпечено продтоварами тривалого зберігання 2340 осіб соціально вразливих категорій.

Ведеться активна співпраця з благодійними фондами для підтримки внутрішньо переміщених осіб. За сприяння Фонду ООН UNICEF 145 дітей отримали зимові набори (одяг, взуття, пледи, ліхтарики). Від Гуманітарного центру «Проліска» 113 дітей також отримали зимові набори одягу. Представники Благодійного фонду «Право на захист» зареєстрували 2064 особи до реалізації Програми «Забезпечення захисту прав та юридична допомога внутрішньо переміщеним особам та таким, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України». 150 осіб отримали продуктові набори від релігійної громади «Ковчег». Фондом «АІСМ Україна» видано 80 продуктових наборів сім’ям загиблих/померлих Захисників та Захисниць України. У зустрічі із представниками БО «Фонд Ріната Ахметова» взяли участь 30 осіб.

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради надаються соціальні послуги особам, які опинились в складних життєвих обставинах,  потребують сторонньої допомоги за місцем проживання або в умовах денного перебування. Станом на 01.01.2024 працюють 102 особи (з них 35 – в селах); функціонують три відділення: соціальної допомоги вдома, денного перебування та адресної допомоги. В с. Пустовійтівка діє побутовий комбінат, у с. Великі Бубни надаються послуги з прання, ремонту взуття/одягу.

Загалом надано більше 215,0 тисяч соціальних послуг для 1426 підопічних.

Терцентр є учасником проєкту «Розбудова інституційної спроможності служби Університет третього віку на рівні територіальних громад в умовах змін законодавства та стандарту соціальної адаптації» за підтримки ПРООН в Україні, завдяки якому та при участі бюджету громади відкрито Простір соціальної адаптації. Послуги Університету третього віку отримують 240 осіб. Працюють 2 психологи, створено мультидисциплінарну команду, що наближує надання соціальних послуг до її отримувачів. Пунктом прокату засобів реабілітації скористались 50 осіб.

Також реалізовується проєкт «Створення Мобільної соціальної служби в громаді», в рамках якого отримано спеціалізований вантажопасажирський автомобіль для надання соціальних послуг у віддалених населених пунктах. За співпраці з благодійними фондами «Розвиток Посулля» та «Goodgame» підопічні центру отримали засоби гігієни.

Матеріально-технічну базу центру зміцнено на суму коштів – 3,5 млн грн, з них 2,5 млн грн – спонсорська допомога. За ці кошти проведено ремонт приміщень установи, побутових комбінатів, придбано 10 од. комп’ютерної техніки, меблі, спецодяг та взуття тощо.

27 осіб з числа безробітних брали участь в оплачуваних громадських та суспільно корисних роботах, пов’язаних із послугами для підопічних центру.

Роменський центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю імені Наталії Осауленко надає безкоштовні послуги повнолітнім особам та дітям з інвалідністю, дітям до трьох років (включно), що належать до групи ризику. У звітному періоді 117 осіб пройшли комплексну реабілітацію. В структурі центру – 12 працівників, у приміщенні створено всі необхідні умови.

Центр активно залучає допомогу благодійних організацій, бере участь в грантових конкурсах. За 2023 рік залучено благодійної допомоги на суму 1538,8 тис. грн, а саме:

 • за проєктом «Спільна невідкладна допомога Україні» благодійної організації «Благодійний фонд «ХЕЛП Україна» через партнерську Громадську організацію «Твоє місто Ромен» отримано допомоги більше, ніж на 845,5 тис. грн (генератор, ноутбук, мультимедійний проєктор, набори гігієни, постільна білизна, продуктові набори та ін.);
 • від благодійниці отримано генератор та обігрівачі на суму 46,5 тис. грн;
 • підопічним роздано продуктові набори, що надійшли від Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА, на суму 127,8 тис. грн. Від Департаменту Центр також отримав мікрохвильову піч, повербанки, ліхтарі, обігрівач, світлодіодні лампи на суму 14,5 тис. грн;
 • Благодійний фонд «Благомай» надав реабілітаційне обладнання на суму 369,3 тис. грн;
 • партнерська Громадська організація «Твоє місто Ромен» реалізувала грант від Українського Жіночого Фонду (дидактичні матеріали та реабілітаційне обладнання) на суму 84,8 тис. грн;
 • Благодійний фонд «Українська команда» надав допомогу (матраци для облаштування укриття) на суму 30,0 тис. грн;
 • Благодійний фонд «Конфіденс» надав дидактичні матеріали на суму 6,2 тис. грн;
 • від Благодійного фонду «Розвиток Посулля» отримано обігрівачі на суму 14,2 тис. грн.

Триває співпраця із Благодійною організацією «Благодійний фонд «Хай Тех»: зроблено ремонт частини приміщення центру. Проводиться закупівля меблів та обладнання.

З метою створення належних умов  і ефективного функціонування центру реабілітації у 2023 році за рахунок коштів бюджету громади (на суму 546,4 тис. грн) виготовлено проєктно-кошторисну документацію по 6 об’єктах, а саме:

 • «Капітальний ремонт інженерних мереж частини приміщення (басейн) за адресою: вул. Іллінська, 25, м. Ромни Сумської області» (виготовлення ПКД) у сумі 86,9 тис грн;
 • «Капітальний ремонт (завершальні роботи) частини приміщення (басейн) за адресою: вул. Іллінська, 25, м. Ромни Сумської області» (виготовлення ПКД) у сумі 92,0 тис. грн;
 • «Капітальний ремонт даху частини приміщення (басейн) за адресою: вул. Іллінська, 25, м. Ромни Сумської області» (виготовлення ПКД) у сумі 96,5 тис. грн;
 • «Капітальний ремонт інженерних мереж в приміщеннях Роменського центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю імені Наталії Осауленко за адресою: вул. Іллінська, 25, м. Ромни Сумської області» (виготовлення ПКД) у сумі 96,8 тис грн;
 • «Капітальний ремонт (завершальні роботи) приміщень Роменського центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю імені Наталії Осауленко за адресою: вул. Іллінська, 25, м. Ромни Сумської області (виготовлення ПКД)» у сумі 89,0 тис. грн;
 • «Капітальний ремонт конструкцій підлог та стін в приміщеннях Роменського центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю імені Наталії Осауленко за адресою: вул. Іллінська, 25, м. Ромни Сумської області» (виготовлення ПКД) у сумі 85,2 тис. грн.

Покращення здоров’я населення

У сфері охорони здоров’я діють 3 комунальних некомерційних підприємства Роменської міської ради: Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ромни, Роменська центральна районна лікарня, Стоматологічна поліклініка. 

Роменська центральна районна лікарня обслуговує 107 тис. осіб населення 8-ми громад Роменського району та пацієнтів з інших громад Сумської, Чернігівської та ін. областей. Лікарня має стаціонарні відділення на 304 ліжка, поліклінічне відділення (719 відвідувань у зміну), жіночу консультацію (55 відвідувань), відділення хронічного гемодіалізу на 6 апаратів. Укладено договір з Національною службою здоров’я України по 23 пакетах медичної допомоги.

Лікарня як опорний заклад включена до Переліку кластерних закладів Сумського госпітального округу. Для покращення надання медичних послуг вторинного рівня проведено ремонт консультативної поліклініки для дорослих та дітей; в пологовому  відділенні та відділенні гнійної та планової хірургії створено сучасні  умови; повністю укомплектовано обладнанням відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги; проведено капітальний ремонт покрівель будівель жіночої консультації, приміщення інфекційного відділення, відремонтовано стаціонарне відділення післягострої та довготривалої реабілітації; головний корпус №1 на 100% забезпечений централізованим постачанням кисню, встановлено кріоциліндри. Лікарню оснащено високотехнологічним апаратом «С-дуга», апаратом УЗД експертного класу, новими функціональними ліжками, системою ендоскопічної візуалізації для гастроскопії, апаратом рентгенівським діагностичним, іншим медичним та реабілітаційним обладнанням. Вжито заходів по захисту кисневої станції від надзвичайних ситуацій. В червні 2023 р. відкрито реабілітаційне відділення та філію консультативної поліклініки інфекційного профілю. У січні 2024 р. після ремонту відкрито дитяче та травматологічне відділення. Загалом освоєно 24,5 млн грн коштів з різних джерел.

Проєкт щодо капітального ремонту будівлі дитячої поліклініки переміг 2023 року в конкурсному відборі Програми з відновлення України, реалізується в 2024 році.

Центр первинної медико-санітарної допомоги надає амбулаторну медичну допомогу первинного рівня. В структурі підприємства функціонує 12 амбулаторій, 12 фельдшерсько-акушерських пунктів та 13 фельдшерських пунктів. Рівень підписання декларацій з лікарями первинної медичної допомоги складає 70,6 %.

Протягом 2023 року за рахунок коштів за медичні послуги, що надійшли від НСЗУ, придбано 3 електролічильники, 2 принтери, циркуляційний насос, комплектуючі до комп’ютерної техніки. За рахунок коштів громади встановлено твердопаливний котел у Великобубнівській амбулаторії, замінено мережі водопостачання та двері в Перехрестівській амбулаторії, встановлено пандус для Пустовійтівської амбулаторії, придбано обладнання та матеріали для облаштування укриття. Від благодійних фондів отримано 4 генератори, медичне приладдя, 3 холодильники для вакцин та морозильна камера.

Стоматологічна поліклініка надає невідкладну стоматологічну допомогу та послуги сучасного протезування зубів, сприяє поширенню медичних знань серед населення.  Кількість штатних працівників – 79, з них 14 – адміністративно-управлінський потенціал. Для забезпечення безперебійного функціонування підприємство облаштувало майданчик для встановлення генератора резервного енергоживлення на території зубопротезного відділення по вул. Коржівській м. Ромни. 

Освіта

Освітня сфера громади зазнала значних втрат. В серпні 2023 року в результаті прямого влучання російського безпілотника повністю зруйновано заклад середньої освіти – Роменську ЗОШ №8, загинуло 4 особи.

У звітному періоді функціонувало 47 закладів освіти, з них фактично в 2023-2024 навчальному році – 46. У тому числі 23 заклади загальної середньої освіти, 19 закладів дошкільної освіти, 4 заклади позашкільної освіти (Центр позашкільної освіти, Мала академія наук та учнівської молоді, 2 дитячо-юнацьких спортивні школи).

Діє Центр професійного розвитку педагогічних працівників (охоплює освітян Роменського району), Міжшкільний ресурсний центр, Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.

Попри умови воєнного стану, освітяни намагаються забезпечити безперервний освітній процес та надання якісних освітніх послуг.

Концепція «Нова українська школа» передбачає функціонування ліцеїв та гімназій замість загальноосвітніх шкіл, тому готується План трансформації мережі закладів загальної середньої освіти. В освітній сфері впроваджуються програмні та мультимедійні продукти, передбачені Державною інформаційною системою управління освітою.

Для завершення комплектації початкових класів закладів загальної середньої освіти Роменської громади програмним забезпеченням «Електронний засіб навчального призначення «Дидактичний мультимедійний контент» в режимі онлайн, з бюджету громади було виділено 800,0 тис. грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» на придбання дидактичного матеріалу було виділено 574,2 тис. грн та на умовах співфінансування з бюджету громади – 63,8 тис. грн.

Організовано пільгове підвезення учнів до міських шкіл (пільгові проїзні квитки).  Забезпечується підвезення 598 школярів та 90 вихованців закладів дошкільної освіти в сільській місцевості. Курсує 17 шкільних автобусів, поряд з тим 7 автобусів передано на потреби ЗСУ. Діє програма щодо підвезення педагогічних працівників сільської місцевості.

За результатами річного оцінювання 47 випускників закладів загальної середньої освіти нагороджені золотою медаллю, 9 – срібною. 9 учням призначено стипендію міського голови. П’ятеро учнів отримували стипендію голови Сумської обласної державної адміністрації.

Покращено матеріально-технічну базу по міських закладах освіти: придбано газовий котел та насос для ДНЗ №7,  твердопаливний котел та проєктор для ЗОШ № 10, жарову шафу для ЗДО № 9, комп’ютери для ліцею №4 та Малої академії наук, автомобіль та шини для Міжшкільного ресурсного центру.

Всі заклади освіти забезпечено широкосмуговим доступом до мережі Інтернет.

Виконано роботи з капремонту приміщень ЗОШ №5, завершено капремонт покрівлі ліцею № 4; виготовлено ПКД для встановлення систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією в будівлях ліцею № 4, ЗОШ № 5, ЗОШ № 11, Великобубнівського закладу загальної середньої освіти; виготовлено ПКД по капремонту приміщень харчоблоків ЗОШ №5 та ЗОШ №11.

Облаштовано укриття по всіх закладах освіти. Проведено поточні ремонти: опалення в ЗДО №3, асфальтного покриття на території ліцею №1, спортзалу ЗОШ №11, стіни на території Бацманівського навчально-виховного комплексу, гаража на території Центру професійного розвитку педагогічних працівників. Виконано поточні ремонти систем тепло-, водопостачання та водовідведення, вузлів обліку газу.

У 2023 році громада отримала 4 шкільних автобуси (загальна вартість 19,4 млн грн). Зокрема, Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації було закуплено та передано Відділу освіти Роменської міської ради 2 шкільних автобуси загальною вартістю 5990,0 тис. грн, з яких:

 • за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету – 2995,0 тис. грн;
 • співфінансування з місцевого бюджету – 2995,0 тис. грн.

Фондом міжнародної солідарності в Україні (Solidarity Fund PL in Ukraine, Польща) у вигляді гуманітарної допомоги Роменській громаді для потреб відділу освіти було передано 2  шкільних автобуси 2023 року випуску на загальну суму 13367,9 тис. грн.

Освітяни беруть активну участь у грантових конкурсах і програмах.

Роменські ліцей № 1 та ЗДО № 6 перемогли в конкурсі соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» Благодійного фонду «МХП-Громаді» та отримали кошти на встановлення спортивних майданчиків.

Рогинський заклад загальної середньої освіти:

 • за освітнім проєктом «Rеducation» отримав спортивний інвентар;
 • через партнерську Громадську організацію «Розвиток освітніх ініціатив» отримав фінансування на облаштування SMARТ-майданчика за конкурсом «ООН Жінки: Гранти на підтримку малих партнерських ініціатив для громад 2023» від Українського Жіночого Фонду.

Роменська ЗОШ № 11 виборола 2 місце у Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв (отримано принтер) та перемогла у таких проєктах:

– «Підтримка шкіл» Громадської організації «Центр «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelez Foundation – на закупівлю STEM-обладнання для кабінетів природничого циклу;

– Всесвітній день шкільного молока «WorldSchoolMilkDay» від ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН)  – отримано комп’ютерну техніку та спортінвентар.

Завдяки співпраці з Благодійною організацією «Світло Надії» та Фонду UNICEF в Україні на базі Роменської Малої академії наук та учнівської молоді облаштовується цифровий освітній центр: проведено ремонт приміщення та вбиральні, отримано ноутбуки та іншу техніку.

За державними програмами в конкурсах перемогли проєкти:

 • «Будівництво споруди бомбосховища на території Роменської загальноосвітньої школи I – II ступенів  № 6  Роменської міської  ради  Сумської  області за адресою: вул. Всіхсвятська, 5, м. Ромни, Сумська обл.» – на отримання субвенції з державного бюджету;
 • «Капітальний ремонт Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Роменської міської ради Сумської області за адресою: вул. Прокопенка, 76, м. Ромни, Сумська обл.» – за «Програмою з відновлення України».

Освітяни у співпраці з волонтерами постійно надають допомогу Силам оборони України: передають необхідне обладнання, продукти харчування, маскувальні сітки тощо. В звітному періоді проведено понад 500 благодійних заходів. З початку повномасштабного вторгнення  зібрано коштів на суму понад 2,7 млн грн.

Підтримка дітей, сім’ї та молоді

На обліку Служби у справах дітей Роменської міської ради перебуває 118 дітей, з них 33 дитини – сироти. Під опікою перебуває 84 дитини. Службою проведено 107 рейдів, обстежено 196 сімей. Виявлено 30 дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, з них 4 – направлено до центру соціально-психологічної реабілітації, 2 – до обласного будинку дитини, 11 – під опіку, 1 дитину усиновлено. Складено 5 актів про покинутих дітей, ініційовано 4 притягнення батьків до адміністративної відповідальності.

Функціонує 7 прийомних сімей та 3 дитячі будинки сімейного типу. 6 подружніх пар усиновили 6 дітей. Під опіку/піклування родичів влаштовано 11 дітей. Здійснюється нагляд за 28 усиновленими дітьми. Служба активно співпрацює з Благодійним фондом «Право на захист»: бере участь в тренінгах, підопічні сім’ї зі складу ВПО отримують психологічну та юридичну допомогу.

Соціальною роботою Роменського міського центру соціальних служб охоплено 2509 родин, в яких виховується 3102 дітей. За оцінками потреб виявлено 387 сімей у складних життєвих обставинах (312 дітей). Соціальним супроводом охоплено 41 родину. За результатами соціальної роботи в 366 сім’ях складні життєві обставини подолано, в 114 – мінімізовано. Ведеться робота з кандидатами у прийомні сім’ї.

Мобільною бригадою центру виконано 114 виїздів на випадки домашнього насильства.

До соціальної роботи залучаються громадські, релігійні організації та благодійні фонди. 2 дитячих будинки сімейного типу отримали адресну гуманітарну допомогу від благодійників із Провінції Оверайсел (Нідерланди). 20 сімей отримали грошову допомогу від Благодійного фонду «Єдність за майбутнє». Релігійна організація «Ковчег» надала 100 сім’ям дитяче харчування. 20 внутрішньо переміщених родин отримали продуктові набори та аптечки від Сумського обласного центру соціальних служб.

Опікунські сім’ї та родини, діти яких навчаються в закладі з цілодобовим перебуванням, охоплені заходами проєкту «Забезпечення системного реагування на потребу дітей, які повернулися до біологічних сімей з інтернатних закладів, та дітей групи ризику». З ними проводиться системна робота фахівців.

З метою реалізації молодіжної політики, формування національної свідомості та патріотичного виховання молоді діють Молодіжна рада та Координаційна рада з питань національно-патріотичного виховання при Виконавчому комітеті Роменської міської ради. Проведено фестиваль – конкурс «Варта» в рамках дитячо – юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл («Джура»)», організовано відкриті турніри з плавання, боксу, волейболу, баскетболу тощо,  присвячені Героям Роменщини та Збройним силам України.

Фізична культура і спорт

Функціонують 2 стадіони, 54 спортивних майданчики, 8 футбольних полів, 1 тенісний корт, 21 спортивний зал та 18 майданчиків з тренажерним обладнанням, діють 18 спортивних клубів, які надають фізкультурно-оздоровчі послуги за місцем проживання та в місцях масового відпочинку. Працюють дві дитячо – юнацькі спортивні школи: Роменська ДЮСШ ім. В. Гречаного (378 вихованців) та Роменська ДЮСШ ім. П. Калнишевського (300 вихованців). Діють спортивні клуби: Роменського фахового коледжу Сумського національного аграрного університету – «Юність», Роменського фахового коледжу Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана – «Вікторія», Роменського вищого професійного училища – «Ромен-1100», спортклуби при закладах загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

Діє програма розвитку плавання в громаді, за якою коштом місцевого бюджету організовано заняття для учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти.

Протягом 2023 року проведено 55 навчально-тренувальних зборів та 25 фізкультурно-спортивних заходів, в яких взяли участь понад 1 тис. осіб. Спортсмени громади взяли участь у 19 обласних та 30 всеукраїнських змаганнях, вибороли 201 медаль, з них 89 – «золоті».

Підготовлено 9 майстрів спорту  України :

 • Маргарита МІРОШНІЧЕНКО – вихованка відділення дзюдо: І місце та ІІ місце чемпіонат України  з дзюдо, І місце – Кубок України з дзюдо, ІІ місце – чемпіонат Світу  з дзюдо та ІІІ місце – чемпіонат Європи з дзюдо;
 • Мілена КУХАРЬ – вихованка відділення дзюдо: ІІ місце – Кубок України з дзюдо та ІІ місце – чемпіонат України з дзюдо.
 • Вікторія ГРИЦЕНКО – вихованка відділення дзюдо: ІІІ місце – Кубок України з дзюдо та чемпіонат України з дзюдо;
 • Катерина РІПЧАНСЬКА- вихованка відокремленого підрозділу громадської організації «Федерації армрестлінгу України» у Сумській області: І та ІІ місце – Чемпіонат України з армрестлінгу;
 • Євген ВАКУЛА – І місце – Кубок України з армрестлінгу;
 • Ельвіра ЗАХАРЧЕНКО- вихованка відділення гімнастики спортивної: учасниця чемпіонату України з гімнастики спортивної;
 • Ксенія ПРИХОДЬКО – вихованка відділення з біатлону: І місце – чемпіонат України з біатлону;
 • Владислав ЧИХАРЬ – багаторазовий призер та переможець чемпіонатів України з біатлону;
 • Сергій СУПРУН- багаторазовий призер та переможець чемпіонатів України з біатлону, ІІ місце – естафетної  гонки Кубку Європи з біатлону та юніорського Чемпіонату світу  з літнього біатлону.

Культура

Сфера культури налічує 73 заклади, у тому числі Центр розвитку культури та туризму, 38 клубних закладів, 30 бібліотек, 4 заклади початкової мистецької освіти.

На території громади обліковується 150 пам’яток та об’єктів культурної спадщини. В межах пам’яткоохоронної роботи Центром розвитку культури та туризму виготовлено паспорти на 8 об’єктів культурної спадщини історичної групи, облікові картки на 4 об’єкти культурної спадщини архітектурної групи та 1 нововиявлений об’єкт археології.

Затверджено положення про порядок встановлення пам’ятних знаків та меморіальних дошок. Встановлено 7 меморіальних дошок та пам’ятні стели Захисникам України. На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської політики в Україні і деколонізацію топонімії» комісією визначено 78 пам’яток та об’єктів, що підлягають очищенню від символів радянської політики.

На базі клубних закладів громади діють 162 аматорських формування, участь в яких беруть більше 2 тисяч осіб. Організовано 1473 культурно-масових заходи. Відбулось 52 благодійних акції на підтримку Сил оборони України. В рамках пілотного проєкту «Шлюб за добу» проведено 36 весільних церемоній, 3 – безкоштовні для учасників бойових дій.

Працівники сфери культури беруть активну участь у навчаннях та тренінгах, грантових конкурсах. Проєкт Великобубнівського будинку культури «Відтворення етнофольклорних обрядів «Скарбниця наших предків» став переможцем конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» Благодійного фонду «МХП – Громаді», придбано сценічні костюми.

В громаді налічується понад 22 тисячі користувачів бібліотек, в сільських бібліотеках діє служба «З книгою по життю», яка доставляє книги додому. В центральній міській бібліотеці для дітей діє «Артпростір». Бібліотечний фонд поповнюється завдяки допомозі видавництв та благодійників: надійшло 2268 книг українських та зарубіжних авторів. Фахівцями бібліотек оформлено 709 книжкових виставок. У рамках державної Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» розпочали свою діяльність 29 клубів за інтересами.

Початковою мистецькою освітою охоплено 632 особи, з них мають пільги – 293 учні.

Учасниками творчих колективів та учнями музичних шкіл отримано 383 призових місця, з них 192 – міжнародні, 106 – всеукраїнські.

З бюджету громади виділялись кошти на покращення матеріально-технічної бази, проведення ремонтів, підготовку до осінньо-зимового періоду. Зокрема, поповнено бібліотечні фонди; придбано ноутбуки для відділу культури та централізованої бухгалтерії; оновлено вивіски на бібліотечних та клубних закладах; придбано електро- та бензокоси.

Проведено ремонтні роботи: покрівлі та електромережі закладів культури, ремонт приміщень Перехрестівської бібліотеки, Плавинищенського будинку культури, Борозенківського клубу, Житнянських клубу та бібліотеки тощо. Встановлено твердопаливний котел у Плавинищенському будинку культури та проведено поточний ремонт системи опалення. Проведено заміну твердопаливної печі у Перехрестівській бібліотеці. Встановлено піч твердопаливну конвекційну у Біловодському будинку культури. Проведено заміну циркуляційних насосів у Пустовійтівському будинку культури, Овлашівському та Бацманівському об’єктах дозвіллєвої роботи. Встановлено піч твердопаливну в Левондівському клубі. Проведено поточний ремонт системи опалення та встановлення твердопаливного котла у Ріпчанському клубі. Проведено ремонти котлів та пічного опалення у Житнянському, Ярмолинському клубах, Пісківському та Посадському об’єктах дозвіллєвої роботи. Встановлено конвектори електричні у Рогинському клубі.

Працівниками закладів культури продовжується вестися потужна робота на підтримку Збройних Сил України – це і плетіння маскувальних сіток та кікімор, виготовлення окопних свічок, розпалювачів, формування зіп-пакетів з кавою та чаєм, супових, борщових та молочних наборів та приготування домашніх смаколиків.

На базі Роменського міського будинку культури проводиться збір гуманітарної допомоги для ВПО, які знайшли прихисток в нашій громаді.

Учасниками зразкової аматорської студії образотворчого мистецтва «Чарівна палітра» Роменського міського Будинку культури (керівник Лариса Терещенко) елементи смертельної зброї (гільзи від снарядів, сопли) перетворюються на «мирні сувеніри», які в подальшому продаються на благодійних акціях

У 2023 році проведено більше 60 благодійних акцій, концертів, ярмарків-продажів З початку повномасштабного вторгнення агресора вдалося зібрати кошти у сумі близько 800 тис. грн., які передано на потреби ЗСУ.

Формування громадянського суспільства та інформаційний простір

З метою активізації участі громадськості в реалізації державної політики, урахування пропозицій громади у вирішенні питань соціально-економічного і культурного розвитку налагоджена співпраця з представниками громадсько-політичних сил, релігійних організацій. При Виконавчому комітеті міської ради діє Громадська рада. Проведено 4 засідання Громадської ради, під час яких розглянуто питання житлово-комунального господарства та соціально-економічної сфери.

На території міста діють 23 органи самоорганізації населення, в сільській місцевості громади працюють старости 15 старостинських округів, постійно проводяться навчання з актуальних питань, «круглі столи», оперативні наради.  Проведено 3 семінари-наради, 2 засідання «круглого столу» з головами квартальних комітетів.

Щомісяця забезпечено проведення єдиних інформаційних днів, під час яких роз’ясняються населенню актуальні питання державної політики. Організовано 38 заходів, з них: 16 – з нагоди державних свят, 12 – щодо пам’ятних дат, 10 – по відзначенню професійних свят. Усі заходи проводяться із залученням громадськості, політичних партій.

На території громади розміщуються постери соціальної реклами: привітання Президента України до державних свят, інформаційні кампанії щодо мобілізації до лав Збройних Сил України, патріотичного виховання молоді, популяризації ЗСУ тощо.

Висвітлення діяльності міської ради та її виконавчих органів забезпечується через друковані медіа (тижневик «Тандем-прес»), міськрайонну радіостудію «Ромен»,  офіційний вебсайт Роменської міської ради, соціальну мережу Facebook, новинний Telegram-канал. Разовий тираж газети «Тандем-прес» – 4000 екземплярів. Близько 2000 публікацій на рік розміщується як в комунальних, так і в приватних медіа. Для представників місцевих медіа керівництвом громади проведено 19 прес – конференцій, прес-тури міського голови, заступників міського голови.

Засновник радіомовлення – Роменська міська рада. 100% покриття території громади цілодобово забезпечує FM – радіо «Спектр» (FM 107.3) та міськрайонна радіостудія «Ромен» (FM  106.6). Програмною концепцією радіостудії передбачено, що у загальному обсязі мовлення не менше 15 % мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. Інший час – ретрансляція програм суспільного мовника. Передавач потужністю у 200 Вт дає змогу охопити майже весь Роменський район.

Послуги телевізійного мовлення надають дві телерадіокомпанії: ТОВ «Телерадіокомпанія РКТ -2», телерадіокомпанія КТ «Ідеал».

На офіційному сайті за звітний період розміщено 2217 повідомлень у розділі «Новини», орієнтовно стільки ж у решті розділів, що складає близько 350 пов./міс. Оприлюднюється близько 260 пов./міс на сторінках соцмережі Facebook; у місцевих друкованих медіа – 58 публ./міс., міськрайонною радіостудією «Ромен» – 9104 інф./міс.

 Забезпечення законності та правопорядку

Виконавчим комітетом Роменської міської ради спільно з Роменським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області в звітному періоді забезпечувалась протидія злочинності, здійснювалось нарощування спільних зусиль із залученням громадськості у вдосконаленні організації засобів і методів запобігання та розкриття злочинів. До виконання комплексної програми «Правопорядок» залучається 15 установ, організацій, управлінь та відділів Роменської міської ради.

На території громади встановлено 23 камери відеоспостереження для оперативних служб Роменського відділу поліції  Головного управління Національної поліції в Сумській області, з них 6 сучасних камер відеоспостереження з функцією розпізнавання номерних знаків транспортних засобів та облич. За програмою «Поліцейський офіцер громади»  створено 2 поліцейських станції в с. Пустовійтівка та с. Мокіївка, поліцейські офіцери забезпечені службовими автомобілями, паливно-мастильними матеріалами, канцтоварами, оргтехнікою. З метою модернізації місцевої системи централізованого оповіщення громади встановлено обладнання (13 сирен електропневматичних СЕП-4-24).

Охорона праці

Діє Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Щорічний огляд – конкурс з охорони праці та промислової безпеки, заходи з нагоди днів охорони праці через воєнний стан не проводились.

Відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому міської ради протягом року проведено 20 обстежень комунальних закладів громади з питань охорони та умов праці, надано роботодавцям 81 рекомендацію. В ході обстежень проаналізовано стан умов праці, правильність документального обґрунтування встановлення права працівників, зайнятих на роботах з несприятливими умовами праці на пільгове пенсійне забезпечення за результатами проведення атестації. Відділом здійснювалося організаційно-методичне забезпечення та контроль за розробленням та впровадженням систем управління охороною праці. У 2023 році для відповідальних осіб з питань охорони праці проведено 2 семінари, до участі в яких залучено представників Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.

Поліпшення якості діяльності міської ради та її виконавчих органів

Надання якісних адміністративних та соціальних послуг населенню – найпріоритетніший напрямок роботи місцевої влади. В якості кращої практики діяльності міської ради на Львівському форумі «Публічне управління та інновації», організованому Громадською організацією «ТехСтартапСкул» за підтримки Проєкту USAID «Говерла», громадою  було  презентовано надбання Центру надання адміністративних послуг м. Ромни.

 До мережі адміністративних послуг входять центральний офіс, 15 віддалених робочих місць адміністраторів по старостинських округах та 1 віддалене робоче місце в пологовому відділенні лікарні. Адміністраторами надається 358 видів послуг, їх перелік доповнено послугами для внутрішньо переміщених осіб та іншими послугами, які «зумовлені війною».

 У 2023 році ЦНАП відвідали понад 70 тис. осіб, в центральному офісі надано 35 тис. послуг та консультацій, в старостинських округах – понад 30 тис. послуг.

Найзатребуваніші з них у сфері реєстрації місця проживання  (20,3 тис.), майна (4,4 тис.), щодо соціальних питань (3,1 тис.), земельних питань (3,0 тис.), витяги та довідки (3,0 тис.). За допомогою мобільних валіз надаються послуги за місцем перебування громадян, надано 30 послуг. За надані адміністративні послуги до місцевого та державного бюджету надійшло 3,1 млн грн адміністративного збору.

Як зазначалось, на базі ЦНАПу впроваджено «Громадський Центр Правосуддя» для надання безкоштовної правової допомоги мешканцям громади, за жовтень – грудень 2023 р. вже 55 осіб отримали правові консультації.

У грудні 2023 р. впроваджено «Єдине Вікно Ветерана», завдяки якому розширено перелік послуг для ветеранів війни та членів їх сімей; зокрема, це 9 послуг, суб’єктом надання яких є Міністерство у справах ветеранів України.  Такі послуги отримали 131 особа.

Безперебійне функціонування ЦНАПу забезпечено необхідним обладнанням (генератор, супутникова система Starlink, найпростіше укриття). Впроваджено супутні інноваційні послуги: сплата адмінзборів через POS – термінали, QR – посилання, шеринг документів (отримання копій цифрових документів), інформування через соцмережі, сервіс «мобільний адміністратор в укритті», відновлено електронну чергу з можливістю попереднього запису на прийом тощо. У співпраці з Громадською організацією «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху «Українське товариство глухих» придбано планшет для зв’язку з перекладачем жестової мови.

Мешканці та мешканки громади мають змогу здійснити державну реєстрацію народження, смерті та шлюбу. В центральному офісі облаштовано «фотозону» для урочистих церемоній реєстрації шлюбу та народження. З 2023 року на підставі меморандуму з Міжрегіональним управлінням юстиції відвідувачі можуть отримати свідоцтва (повторно) та витяги про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Одним із найважливіших здобутків 2023 року вважаю налагоджування міжнародних та побратимських зв’язків. Загалом укладено більше 25 Угод та Меморандумів про співробітництво з громадами – партнерками, громадськими, благодійними організаціями та міжнародними проєктами, в рамках яких відбувається залучення Роменської громади до реалізації спільних проектів.

Найвизначніші з них, це:

 • Договори, підписані з виконавцями проєктів МТД та донорських програм, а саме:

      USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування («Говерла»);

     USAID «Економічна підтримка Східної України»;

     Альянс українських університетів (за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»).

 • Меморандуми, підписані з громадськими організаціями та благодійними фондами, зокрема, ГО «Ліга сучасних жінок», ГО «Всеукраїнська асоціація центрів надання адміністративних послуг», ГО «Центр дослідження суспільства» (CEDOS), Роменська міська організація Товариства Червоного Хреста, Благодійна організація «Благодійний фонд «Фенікс – 2022», Благодійна організація «Благодійний фонд «Право на захист». ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», ГО «Інноваційні соціальні рішення»;
 • Угоди про співпрацю з українськими та іноземними громадами – партнерками: Червоноградською, Дрогобицькою; з італійським містом Інверуно та чеським містом Моравська Тршебова.

Загалом, у 2023 році я взяв участь у 22 обласних, всеукраїнських та міжнародних заходах, з них найбільш значущі:

 • 6 квітня 2023 року отримав Почесну грамоту голови Сумської обласної державної адміністрації за активну участь у проведенні дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого в Сумській області;
 • 19-22 травня 2023 року взяв участь у Форумі співдружності та співпраці громад Львівщини й Сумщини з громадами Європейського Союзу «За зміцнення та відновлення громад України», який проходив у місті Трускавець;
 • 2 липня 2023 року відбувся онлайн – форум солідарності «Мости довіри Італія-Україна», на якому презентував Роменську громаду;
 • 7 липня 2023 року виступив на Конференції «Місцеве самоврядування – основа Європейської інтеграції та відновлення України», м. Київ;
 • 30 липня – 2 серпня 2023 року взяв участь у Форумі співдружності та співпраці громад Львівщини й Сумщини з громадами Європейського Союзу «За зміцнення та відновлення громад України», який проходив у м. Трускавець;
 • 10-11 листопада 2023 року у Роменській міській територіальній громаді відбувся 6-й Міжнародний Форум співдружності та співпраці громад Львівщини та Сумщини з громадами Європейського Союзу «За зміцнення та відновлення громад України»;
 • 28 листопада 2023 взяв участь у Міжнародному круглому столі «Влада, бізнес, громадянське суспільство: об’єднання зусиль заради здорової нації», який відбувся в
  м. Берегове Закарпатської області.

Також 1 жовтня 2023 року у День захисників і захисниць України відбулося відкриття та освячення Меморіалу пам’яті військовослужбовцям Роменської міської територіальної громади, які загинули внаслідок повномасштабної військової агресії російської федерації проти України.

Війна в Україні триває, наша громада спрямовує зусилля на відбудову та розвиток, намагається забезпечити безперебійне функціонування всіх сфер, тож робота Роменської міської ради та Виконавчого комітету спрямована на створення належних умов для мешканців Роменської громади в цей нелегкий для країни період та допомоги Силам оборони України.

Працюймо на Перемогу!

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.