Звернення міського голови Олега Стогнія до громади

13.01.2021 в 18:51

Шановна громадо!

1 січня в Україні вкотре відбулося відчутне підвищення тарифів на газ та електроенергію. В нинішніх умовах крок, як на мене, досить сумнівний. Тому бурхлива суспільна реакція на нього є цілком логічною та передбачуваною.

Наголошую, що безпосередню відповідальність за прийняття такого рішення несуть Кабінет Міністрів України та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а не міська рада!

Глибоко переконаний: у скрутні часи держава має захищати своїх громадян, а не бити їм у спину. Тому будь-які рішення уряду та НКРЄКП, що збільшують фінансовий тягар для населення, є несправедливими, невчасними і мають бути негайно переглянуті.

Як голова Роменської міської територіальної громади, вважаю за необхідне заявити наступне:

1. Позиція Роменської міської ради лишається чіткою і послідовною: ми – на боці громади і виступаємо категорично проти підвищення тарифів на газ та електроенергію для населення. Вбачаємо за доцільне повернути пільговий тариф на рівні 90 копійок за перші 100 кіловат спожитої електроенергії, а ще розглянути можливість збільшення кількості пільгових кіловат (до 120 КВт) для соціально вразливих груп населення.

2. На сесію міської ради, яка призначена на 27 січня, нами планується винесення на розгляд ЗВЕРНЕННЯ депутатів Роменської міської ради Сумської області до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо ситуації з підвищення тарифів на газ та електроенергію, послуги з розподілу природного газу.

3. Враховуючи, що на території нашої громади здійснюють свою діяльність Охтирське НГВУ, Полтавське НГВУ та Чернігівське НГВУ (структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта»), а мешканці нашої грамади користуються попутним газом, який отримують в результаті своєї діяльності, вважаю за необхідне підняття питання щодо звільнення від плати за транспортування газу та й зменшення ціни газу на 50% споживачам, що проживають в 25-км зоні від безпосереднього місця знаходження розподільчого обладнання природного газу.

На моє особисте переконання – це не та ситуація, коли можна піаритися та використовувати ситуацію в політичних цілях. Впевнений, що депутати віднесуться виважено та відповідально.

І я, особисто, і міська рада триматимемо «руку на пульсі» тарифних проблем й надалі відстоюватимемо інтереси роменців у законний спосіб.

З повагою, міський голова Олег Стогній

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.