З НАГОДИ ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ВІДБУЛОСЯ ПОКЛАДАННЯ КВІТІВ

22.01.2023 в 10:39

Щороку, 22 січня, український народ відзначає День Соборності України у день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація. Традиційно його відзначили й на території Роменської громади.

Міський голова Олег СТОГНІЙ разом зі своїми заступниками, працівниками структурних підрозділів, управлінь, відділів, депутатами міської ради, представниками громадських організацій та небайдужими мешканцями громади символічно поклали квіти до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. Вшановуючи пам’ять всіх хто боровся за незалежну, вільну Україну продовжили покладання квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому, пам’ятного знака Петру Калнишевському та місць поховань присвячених діячам, які зробили вагомий внесок у державотворення. Традиційно вшанували пам’ять біля Стели загиблим воїнам у боротьбі за незалежність України.

«День 22-го січня 1919 року увійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. У важкій витривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. Сьогодні ця дата уособлює національну єдність і символізує прагнення нашого народу до вільного життя в самостійній незалежній державі», – нагадав у своєму виступі очільник громади Олег СТОГНІЙ.

Також почесну місію цього дня біля пам’ятника Петру Калнишевськомуу селі Пустовійтівка  виконали староста Виконавчого комітету Роменської міської ради Віктор СОРОКА та працівники галузей культури й освіти.

День Возз’єднання ми повинні не тільки пам’ятати, а й доносити його до майбутніх поколінь, як історичний факт минулого, що зародив єдність між нами. Адже Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до єдності, а також важливою віхою процесу становлення політичної нації. Тому відзначення Дня Соборності України – символічне для кожного з нас.

За повідомленнням відділу з питань внутрішньої політики

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.