ВИШИВАНКА ОБ’ЄДНУЄ: СЬОГОДНІ УСЯ НАША ГРОМАДА – ВИШИВАНА

20.05.2021 в 17:59

                                                                                                         Вишиванка рідна, ну хіба не диво?

                                                                                                         В ній ходити модно, стильно і красиво.

                                                                                                         Це мистецький витвір, це краса і казка,

                                                                                                         І в ній душі наснага, материнська ласка.

                                                                                                                                                 Соломія Українець

 Всесвітній день вишиванки – відносно нове народне свято, покликане до сприяння єдності та культурного відродження українського народу. Як показує досвід, люди в день вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в одязі із зображенням стародавнього національного орнаменту закодовано багато символів сили, добробуту та оберегів.

Вшановуючи національні традиції та цінності українського народу сьогодні представники міської ради та її структурних підрозділів, організацій, підприємств, учнівської молоді, громадськість долучилися до заходів. Більшість працівників на роботу вийшли у вишиванках, які створені ними ж самими, отримавши велике душевне задоволення від того, що вміють майструвати гарні речі власними руками.

«Сьогодні унікальний день, який об’єднує українців. Саме вишиванка – наш національний символ, наш код нації. Радісно, що кожен мешканець громади цього дня, від дошкільника до людей похилого віку, взяли участь у заходах, підкреслюючи свій патріотичний дух. Щиро вдячний усім роменцям за збереження культурних цінностей та шанування споконвічних традицій українського народу!», – зазначає міський голова Олег СТОГНІЙ.

Хочеться відмітити відповідальну, яскраву та багатогранну підготовку дошкільняток та школярів навчальних закладів, які влаштували незабутні заходи до Дня вишиванки. Підростаюче покоління громади спільно з працівниками виконавчого комітету Роменської міської ради на мить поринули у дитинство та оздобили майданчик перед адмінбудівлею українським рушником.

Керівником зразкової аматорської студії образотворчого мистецтва “Чарівна палітра” Лариса Терещенко була проведена творча лабораторія “Вишиваємо пензлем”. У ході роботи були створені малюнки з окремими візерунками та дизайном одягу із використанням вишивки.

Дитяча художня студія «iv_art_studio» провела пленер на тему «Вишиванка – твій генетичний код». Юні майстри пензля написали українку в національному вбранні.

Молодь з усіх куточків громади демонструють своє вбрання та пишаються тим, що є українцями. Не відстають і дорослі: у соціальній мережі Інтернет Facebook майорять безліч світлин, люди з радістю беруть участь у «вишиваних» флеш-мобах.

Приємно, що наша Роменська міська територіальна громада сьогодні уся вишивана…

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.