Відкриття меморіального куточка Матері-героїні О.А.Деревської

06.09.2019 в 14:14

     6 вересня в Роменській СЗОШ № 2 ім. акад. А.Ф.Йоффе відбулося відкриття меморіального куточка, присвяченого пам’яті  матері-героїні О.А.Деревської, яка з 1919 до 1959 року виховувала прийомних дітей різних національностей.

      На  заході були присутні члени сім’ї Деревських, представники міської ради, громадськості міста, музейні працівники, педагоги.

      У центрі експозиції – бюст матері-героїні зі словами: «Ти наша совість, Мамо». На стіні шість стендів з фотографіями, які відображають життя унікальної сім’ї, біографічні відомості про Олександру Абрамівну та Омеляна Костянтиновича, стислі дані про всіх дітей та про вшанування пам’яті матері-героїні. Окремий стенд містить  відомості про дітей, які навчалися в школі № 2.

       Учні-екскурсоводи 9-А класу провели екскурсі, під час якої прозвучали спогади про Матір,а також були показані відеоматеріали.

       Потім відбулося обговорення. Виступили Салатун С.А., Мицик В.М., Івницька І.О. Роменська поетеса Т.Лісненко  подарувала музею свою поетичну збірку, малюнки й фотографії. Поезію, присвячену О.Деревській, прочитала Олеся Ластівка. Кожен із присутніх висловив своє враження про музей.

       Слова вдячності за збереження пам’яті про  матір прозвучали з вуст А.І.Сербіної, Ж.О.Карандей та інших.

     У кінці заходу були вручені подяки від громадської організації «Меморіал Подвигу Роменської Мадонни» членам педагогічного колективу та ордени дітям Деревським. Цю високу нагороду започаткували А.І.Сербіна та її син Андрій Юрійович.

     Сербіни подарували музею цінні експонати.

     Музей почав працювати й чекає на відвідувачів.

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.