Великій Роменській громаді бути!

05.06.2020 в 09:11

Ще один крок до створення успішних громад. Уряд затвердив перспективні плани формування територій громад 24 областей.

На Урядовому порталі вже опубліковано Перспективний план формування територій громад в Сумській області.

До Роменської  ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім міста, увійдуть ще: Біловодська, Бобрицька, Великобубнівська, Галківська, Гришинська, Довгополівська Зарудянська, Коржівська, Малобубнівська, Миколаївська, Перехрестівська, Плавинищенська, Погожокриницька, Пустовійтівська, Ріпчанська, Рогинська сільські ради.

Доцільно нагадати громаді, що  міським головою ще у 2017 року ініційовано створення об’єднаної територіальної громади з центром у місті Ромни в яку входило 14 сільських рад. Про це свідчить видане розпорядження «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, сіл, селищ, міст». Одними з перших хто підтримали ініціативу об’єднання такі сільські ради: Великі Бубни, Біловоди, Миколаївка, Погожа Криниця.

Про значущість реформи свідчить активне обговорення децентралізації у громадському та експертному середовищах. За весь період створення громади було проведено ряд  громадських обговорень на території міста та району.

За три роки, що триває процес децентралізації, прийнято ряд необхідних законів, виконання яких і забезпечило досягнення перших успіхів які ми маємо на сьогоднішній день. І для цього, як вважають експерти та фахівці, необхідний постійний законодавчий супровід реформи, своєчасне прийняття нових законів та внесення змін до вже діючих нормативно-правових актів.

Наразі Міністерство розвитку громад та територій України подало до Верховної Ради України законопроєкт, яким визначено утворення на Сумщині п’яти районів: Конотопський (з адміністративним центром у місті Конотоп), Охтирський (з адміністративним центром у місті Охтирка), Роменський (з адміністративним центром у місті Ромни), Сумський (з адміністративним центром у місті Суми) та Шосткинський (з адміністративним центром у місті Шостка)

Чекаємо наступного кроку – затвердження рішенням Верховної Ради України  нових районів.

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.