ВАЖЛИВО! ЗМІНИ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

03.08.2021 в 11:27

Постановами Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та від 19.05.2021 № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій внесено зміни до положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) (далі-Положення).         

Зокрема, з метою забезпечення ефективного та раціонального використання бюджетних коштів переглянуто критерії адресного підходу до надання житлових субсидій, уточнено вимоги щодо матеріального та майнового стану, який враховується під час призначення житлових (наявність банківських депозитів, здійснення дороговартісних покупок, операцій з купівлі іноземної валюти, банківських  металів, тощо).

Відповідно до постанови № 505 призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували її в попередньому опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

  • надавалася у грошовій безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо-переміщені особи);
  • була призначена без урахування окремих осіб із числа зареєстрованих у житловому приміщені (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Наразі органами соціального захисту населення проведено автоматичне перепризначення житлових субсидій на наступний період домогосподарствам, які мають таке право.

Згідно з Положенням для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, має звернутися до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадової особи центру надання адміністративних послуг, та надати заяву про призначення та надання житлової субсидії (далі-заява) та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (далі-декларація).

У заяві та декларації заявник зазначає відомості про себе та членів домогосподарства, а також про членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, необхідні для встановлення права на призначення житлової субсидії.

Водночас інформуємо, що заява та декларація можуть бути надіслані заявником до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем його проживання поштою або в електронній формі.

На сьогодні вжито заходів для упорядкування черговості відвідування громадянами органів соціального захисту населення, центрів надання адміністративних послуг, виконавчих органів територіальних громад, у томі числі шляхом запровадження талонної системи прийому громадян у визначений час.

Разом з тим Міністерство соціальної політики постійно працює над удосконаленням порядку призначення житлових субсидій шляхом уточнення окремих його положень за результатами аналізу найбільш актуальних проблем, пов’язаних із реалізацією програми житлових субсидій.

За повідомленням Управління соціального захисту населення Роменської міської ради

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.