ВАКЦИНАЦІЯ, ЯК МОЖЛИВІСТЬ ЖИТИ ПОВНОЦІННИМ ЖИТТЯМ

05.10.2021 в 17:13

Обмеження жовтого та помаранчевого рівня епіднебезпеки не застосовується, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтого” чи “зеленого” COVID-сертифікату.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів “зеленого” COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, “жовтого” чи “зеленого” сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

 Чи будуть обмежувати роботу транспорту

Обмежувати роботу громадського транспорту, навіть у «червоній» зоні, Кабінет міністрів не планує. Вимагати COVID-сертифікати у пасажирів теж не будуть. У транспорті буде обов’язковим тільки масковий режим і соціальна дистанція.

Водночас вимагається, щоб водії і працівники транспорту були вакциновані: в «жовтій» зоні мінімум однієї дозою, в «червоній» – тільки двома.

Що таке жовті й зелені COVID-сертифікати

Жовтий COVID-сертифікат можна буде отримати вже після введення першої дози вакцини від коронавірусу. Він буде діяти 120 днів з моменту щеплення.

Зелений COVID-сертифікат видаватимуть після введення другої дози вакцини або через два тижні після застосування однодозової вакцини. Такий сертифікат діятиме рік.

І жовтий, і зелений сертифікати можна буде одержати у додатку «Дія». Їх можна використовувати в цифровому вигляді або ж надрукувати на папері. У другому випадку, важливо, щоб QR-код було чітко видно. У МОЗ підкреслили, що друкувати можна на звичайному білому папері.

Таким чином, вакциновані українці після переходу в «жовту», «помаранчеву» і «червону» зону зможуть відвідувати масові заходи, спортзали, установи культури та заклади громадського харчування. Але й працівники цих закладів повинні бути щеплені.

За повідомленням сектору охорони здоров’я 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.