В УКРАЇНІ СТАНУТЬ БЕЗКОШТОВНИМИ ПОСЛУГИ У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ

09.01.2020 в 13:29

З 1 квітня 2020 року за кожну породіллю Національна служба здоров’я буде виплачувати медичним установам 8500 гривень. Кошти, що виділятимуть на одну жінку, передбачають оплату фізіологічних пологів або кесаревого розтину, ліків, палати, медичної допомоги в критичних станах

Національна служба здоров’я України зробила в 2020 році пологи одним з пріоритетних напрямів. Усі медичні установи, які виконають умови НСЗУ, будуть отримувати за кожну породіллю 8500 гривень. Якщо в лікарні спробують вимагати гроші з породіллі або її рідних за стандартні послуги, то такий пологовий будинок втратить контракт з НСЗУ.

У цю суму входить весь пакет медичної допомоги для породіллі, включаючи за необхідності складні ситуації і кесарів розтин. Суму спеціально не збільшували, щоб у лікарень не було спокуси призначати кесарів розтин частіше і більше заробляти.

Додатково заробляти в пологових будинках зможуть, наприклад, на палатах поліпшеного типу. За них в середньому потрібно доплачувати дві-три тисячі гривень і ще тисячу окремо – за харчування. Особистий лікар з 1 квітня також буде коштувати додаткову суму, але вона буде фіксованою і з неї будуть сплачуватись податки.

Також НСЗУ повідомляє про доступ до безоплатного пакету медичних послуг на первинці, що надає укладена декларація з педіатром. Перелік послуг, що входять до цього пакету, чітко визначений і затверджений наказом МОЗ №504.

Найважливішими послугами для батьків немовляти є: динамічне спостереження за станом здоров’я дитини; діагностика, лікування, направлення за потреби до вузьких спеціалістів; вакцинація за державним календарем; надання консультацій; певні аналізи за призначенням лікаря. Отже, молоді батьки завжди можуть розраховувати на консультації педіатра, від особливостей годування немовля, режиму його дня до оцінки розвитку дитини.

І на останок. Не варто хвилюватися, що ваша дитина залишиться без медичного догляду після виписки із пологового будинку. Відповідно до Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років, затвердженого Наказом МОЗ №149, лікар відвідає вас вдома не пізніше, ніж на другий день після виписки із пологового будинку. Через день після візиту лікаря до вас у гості завітає медсестра. Тут https://bit.ly/37xVTCs основні положення Клінічного протоколу.

Можливо, саме з тим педіатром, який відвідає вашу дитину у перші дні життя, ви і вирішите укладати декларацію. Ви користуєтеся – НСЗУ платить.

За матеріалами Національної служби здоров’я України:  https://www.facebook.com/nszu.ukr/?epa=SEARCH_BOX

За матеріалами Сусмької обласної державної адміністрації: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/20367-v-ukrayini-stanut-bezkoshtovnymy-posluhy-u-polohovykh-budynkakh.html

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.