Урочисте покладання квітів з нагоди Дня Соборності України

22.01.2021 в 10:14

День Соборності – свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація. Традиційно його відзначили й на території Роменської громади.

Так, і сьогодні, міський голова Олег СТОГНІЙ разом зі своїми заступниками та очільниками району символічно покладали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку. Адже Акт Злуки – споконвічна мрія про незалежну, соборну національну державу як Великого Кобзаря, так і усього українського народу.

Також почесну місію цього дня виконали:староста Виконавчого комітету Роменської міської ради Віктор СОРОКА, голова громадської ради Яніс ЛЕНСЬКИЙ, керуючий Пустовійтівським відділенням ТОВ «МХП-Урожайна країна» Юрій КОВАЛЕНКО та перші керівники місцевих органів виконавчої влади поклавши квіти до пам’ятника Богдану Хмельницькому (м. Ромни), пам’ятного знака Петру Калнишевському (с. Пустовійтівка) та місць поховань присвячених діячам, які зробили вагомий внесок у державотворення. Традиційно вшанували пам’ять військовослужбовців біля меморіального знаку героям-борцям за незалежність України (м. Ромни).

День Возз’єднання ми повинні не тільки пам’ятати, а й доносити його до майбутніх поколінь, як історичний факт минулого, що зародив єдність між нами. Адже Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до єдності, а також важливою віхою процесу становлення політичної нації. Тому відзначення Дня Соборності України – символічне для кожного з нас.

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.