У РОМЕНСЬКІЙ ГРОМАДІ ОФІЦІЙНО ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК НА ЧЕСТЬ ПЕРЕБУВАННЯ ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ ІВАНА МАЗЕПИ ТА КОРОЛЯ ШВЕЦІЇ КАРЛА ХІІ В РОМНАХ

05.04.2024 в 09:11
Державотворчому досвіду українців вже понад тисячу років. Упродовж тривалого часу наш народ не полишає боротися за свободу та здобуття незалежності. У ці дні Україна ми продовжуємо боротися проти російської орди. Саме зараз, як і 315 років тому ми відчуваємо солідарність та підтримку з боку Швеції, яка активно надає військову та гуманітарну допомогу Україні.

Сьогодні в житті Роменської громади відбулася визначна подія міжнародного рівня – офіційно відкрито пам’ятний знак на честь перебування гетьмана України Івана Мазепи й короля Швеції Карла ХІІ в Ромнах у листопаді-грудні 1708 року.

Роменська громада радо зустрічала поважних гостей на чолі з міським головою Олегом СТОГНІЄМ, керуючим справами виконкому Наталією МОСКАЛЕНКО, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василем МАРЮХОЮ та Владиславом СУХОДОЛЬСЬКИМ. В урочистостях взяли участь Надзвичайний та Уповноважений Посол Королівства Швеції Мартін ОБЕРГ, перший секретар Йон РУНЕСОН, а також поважні офіційні особи: голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ, народні депутати України Вадим ГАЛАЙЧУК, Михайло АНАНЧЕНКО, Олег БОНДАРЕНКО, депутати Сумської обласної ради Дмитро КІРЮХІН, Микита БАНЯ, Тетяна ГОЛОВКО, Оксана КУЖЕЛЬ, директор Департаменту культури, туризму та релігій Сумської обласної державної адміністрацій, радник голови обласної ради Олександр ЛАВРИК, радники міського голови Леонід ТКАЧЕНКО та Василь ОДАРЧЕНКО, начальник Роменського районного відділу поліції ГУ НП в Сумській області Михайло ІЛЬНИЦЬКИЙ депутати Роменської міської ради Сергій ХОПТИНЕЦЬ, Тетяна ЮРЧЕНКО, Юлія ШПОТА, Лілія ГОРОДЕЦЬКА, Володимир РОЗДОБУДЬКО, Володимир ЛОПАТА, Ігор БАРТОШ. Також на церемонії відкриття пам’ятного знаку були присутні історики, краєзнавці та представники козацтва нашої громади.

Всіх присутніх на заході привітав голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ: “Сьогодні ми всі пам’ятаємо, як два роки тому, 4 квітня, з Сумської області був вигнаний останній солдат окупаційної армії росії. І ті події, і сьогоднішні події, безумовно, поєднані козацьким духом, патріотичним настроєм. Сьогодні завдяки нашим міжнародним партнерам, в тому числі і Королівства Швеції , ми стримуємо  і перемагаємо ворога у цій війні!”

Зі словами щирої вдячності за всебічну підтримку та допомогу до міжнародних партнерів та всіх присутніх на відкритті пам’ятного знаку звернувся очільник Роменської громади Олег СТОГНІЙ: “Сьогодні ми відкриваємо пам’ятний знак у м. Ромни – серці Роменської громади, відроджуючи історичну духовність та національну історико-культурну спадщину всієї України. Відкриття пам’ятного знаку про перебування гетьмана Мазепи та шведського короля Карла ХІІ в Ромнах – події, що нагадують нам про формування українсько-шведського військово-політичного альянсу та спільні дії проти московського царя Петра І з метою створення незалежної української держави. Зараз знову складний для України час. На території нашої країни ведуться бойові дії. Між описом подій часів Великої Північної війни (1700−1721) та російсько-українською війною, яка триває зараз, насправді, багато спільного. Як нині, так і 315 років тому московська держава чинить однаково: нищить все українське, грабує, катує, вбиває… Україна багато що пережила за ці роки, але одне можна стверджувати точно – Україна не здалася і не зламалася. Швеція є постійним і надійним партнером України. Поглиблення наших відносин, триває й сьогодні. Швецію та Україну об’єднують не лише кольори прапорів, а й спільна історія, незламна сила духу та спільні перспективи на майбутнє! Дякую шведському народу за підтримку! З потужною підтримкою Швеції Україна обов’язково Переможе!”

У цей історичний день з вітальним словом до присутніх звернувся гість Роменської громади – Надзвичайний та Уповноважений Посол Королівства Швеції Мартін ОБЕРГ: “Історія має різне значення для різних людей. Для мене цей пам’ятний знак – знак гостинності України, а також знак співпраці між Україною. Ті історичні події, що відбулися 315 років тому, мають значення для наших країн. Для Швеції – це початок нової співпраці. Я сподіваюся, що сьогоднішні наші зусилля у спільній війні приведуть ворога до прийняття рішення жити у мирі. І на останок хочу сказати, що Швеція завжди на боці України!»

Відзначили знаковість події народні депутати України Вадим ГАЛАЙЧУК, Олег БОНДАРЕНКО, Михайло АНАНЧЕНКО, Микита БАНЯ, які у вітальному слові подякували Королівству Швеції за зміцнення міждержавних відносин та висловили надію на подальший розвиток дружніх зв’язків.

Під час заходу міський голова Олег СТОГНІЙ, голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ Надзвичайний та Уповноважений Посол Королівства Швеції Мартін ОБЕРГ біля пам’ятного знаку посадили дерева. Нехай посаджені ялинки будуть символом дружби між Україною та Швецією, символом співпраці між країнами.

Після вітальних промов учасники заходу мали нагоду насолодитися художніми номерами від аматорів сцени Роменського міського будинку культури. Хореографічна композиція від зразкового аматорського ансамблю танцю «ДИВОГРАЙ» вразила присутніх на заході. А лірична пісня від народного аматорського вокального ансамблю «ЗОРЕЦВІТ» надала святу українського колориту.

Відкриття пам’ятного знаку свідчить про зміцнення міждержавних відносин та подальший розвиток дружніх зв’язків між Україною та Швецією. А пам’ятний знак, розташований на пагорбі, звідки відкривається чудовий вид на мальовничі околиці Роменської громади, без сумніву, стане знаковим місцем для Роменської міської територіальної громади, Сумщини та України, як символ відновлення історичної справедливості у відносинах між Україною та Швецією.

Роменська громада щиро вдячна уряду Королівства Швеції за постійну підтримку. Маємо надію, що сьогоднішня подія, це важливі кроки на шляху до плідної майбутньої співпраці між двома країнами!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.