Триває процес передачі-прийняття на баланс громади бюджетних установ

23.12.2020 в 08:31

Впровадження реформи децентралізації влади та утворення об’єднаних територіальних громад надало великої актуальності питанню передачі об’єктів спільної власності районів в комунальну власність територіальних громад. Тому 22.12.2020 проведено чергову спільну нараду щодо передачі закладів соціальної сфери Роменського району у комунальну власність Роменської міської територіальної громади міським головою Олегом Стогнієм, головою районної державної адміністрації Денисом Ващенком та головою Роменської районної ради Іваном Яременком. У нараді взяли участь начальники відділів та управлінь як територіальної громади, так і району.

Проведення наради зумовлене реформуванням міжбюджетних відносин, рядом проблемних питань перехідного періоду та необхідністю забезпечення надання безперебійних і якісних медичних, освітніх та культурних послуг мешканцям  територіальної громади. Зокрема, під час наради її учасники обговорили питання передачі закладів освіти, культури та спорту Роменського району у комунальну власність громади. Як показує практика, майже у всіх новостворених територіальних громадах виникають проблеми із передачею об’єктів спільної власності сіл, селищ району, коли заклади не мають виготовлених технічних паспортів та правоустановчих документів на майно. Після чого, реєстрація права власності на такі об’єкти за комунальною власністю територіальної громади є вкрай складною. Це не знімає відповідальності району за невиконання норм чинного законодавства у сфері передачі майна. В подальшому виникає необхідність вишукувати додаткові шляхи вирішення даної ситуації. А це в свою чергу тягне за собою значні витрати з бюджету територіальної громади, які б могли бути використані на модернізацію закладів освіти, культури, охорони здоров’я тощо.

Учасники наради намагалися знайти практичні рішення, щодо  процесу передачі майна, зокрема навчальних закладів, шкільних автобусів, автотранспорту охорони здоров’я, які знаходяться в селах. Сподіваємося на позитивні зрушення по виконанню заходів щодо передачі-прийняття на баланс громади бюджетних установ (активів, майна та зобов’язань).

 

За повідомленням управління економічного розвитку 

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.