РІЧНИЦЯ ПЕРЕПОХОВАННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

22.05.2021 в 09:50

РІЧНИЦЯ ПЕРЕПОХОВАННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

 

22 травня – важлива дата  для кожного українця. Адже 160 років тому  прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні. Щороку цього дня до пам’ятників Великому Кобзарю в усіх куточках світу несуть квіти. Так і працівники Виконавчого комітету Роменської міської ради на чолі з міським головою Олегом СТОГНІЄМ спільно з головою Роменської райдержадміністрації Денисом ВАЩННКОМ, заступником керівника Роменської окружної прокуратури Ігорем СТУПНИКОМ та представниками політичних й громадських сил віддали данину пам’яті видатному українцю, поклавши до підніжжя його монументу букети.

Безсмертна спадщина Тараса Григоровича Шевченка – одна з найбільших вершин людського генія. Він воістину митець могутньої творчої сили. У широкому, проникливому слові Шевченка з усією силою і красою заясніла горда і волелюбна українська душа. Слова з його творів як ніколи актуальні сьогодні. І немає жодних сумнівів, що, як говорив Тарас Григорович, «оживе добра слава, слава України!»

Тож нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає усіх українців незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного народу. Учімося в нього великої святої науки – любити Україну, бути синами і дочками якої нам накреслено долею.

 

Історична довідка

26 лютого (10 березня) 1861 року Шевченко помер. На кошти друзів 1 (13 березня) його поховано спочатку на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі.

Після того як п’ятдесят вісім днів прах Т. Г. Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу у квітні того ж року, перевезено в Україну і перепоховано на Чернечій горі біля Канева.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.