ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОРЯДКУ ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ПОСЛУГИ З ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО ТРЬОХ РОКІВ «МУНІЦИПАЛЬНА НЯНЯ»

19.01.2022 в 09:43

У грудні 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Дане рішення прийняте з метою підвищення адресності надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» саме тим групам населення, які найбільше потребують допомоги у здійсненні догляду за дітьми, зокрема за дітьми з інвалідністю та раціонального використання бюджетного фінансування.

Послуга «муніципальна няня» надаватиметься для забезпечення догляду за:

  • двома і більше дітьми віком до трьох років;
  • дитиною віком до трьох років, якщо один із батьків (опікунів) дитини є особою з інвалідністю І чи ІІ групи;
  • дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду (дитина з інвалідністю до трьох років, дитина до трьох років, хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитина до трьох років, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність. Також скасовано обмеження щодо кількості дітей, за якими муніципальна няня може здійснювати догляд, оскільки послуга «муніципальна няня» буде надаватися виключно тим групам населення,  які найбільше потребують допомоги у догляді за дітьми.

Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня 2022 року (2100 грн.) за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня, але не більше вартості послуги «муніципальна няня» сплаченої заявником послуги «муніципальна няня». У разі догляду за дитиною, яка потребує додаткового догляду, компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується у двох розмірах прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, але не більше вартості послуги «муніципальна няня» сплаченої заявником послуги «муніципальна няня».

За більш детальною інформацією звертайтеся до управління соціального захисту населення Роменської міської ради  за телефонами «гарячої лінії» 5 11 19, 098 252 04 29.

 За повідомленням управління соціального захисту населення Роменської міської ради

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.