ПОРЯДОК ДОПУСКУ ДО РОБІТ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ
Будь-яка діяльність людини спрямована на створення цінностей або на задоволення своїх потреб. Іноді це пов ‘язано з ризиком для життя і здоров’ я. Для виконання таких робіт потрібен спеціальний дозвіл і дотримання відповідних заходів щодо забезпечення безпеки.
У будь-якій організації, на підприємстві є види діяльності, які потребують особливої уваги і підходу, а саме: роботи підвищеної небезпеки.
Частина робіт підвищеної небезпеки, затверджена локальними нормативними актами організації, вимагає оформлення наряду-допуску. Наряд допуск – Це завдання на виконання робіт, оформлене на спеціальному бланку встановленої форми і визначає зміст, місце роботи, час її початку і закінчення, умови безпечного проведення, склад бригади і осіб, відповідальних за безпеку виконання роботи. Форма наряду-допуску для ведення різних робіт дещо різниться, структура ж змісту залишається незмінною. Обов’язково вказуються:
– підготовчі заходи і відмітка про їх виконання;
– склад бригади;
– відмітка про проведення і проходження цільового інструктажу;
– час початку та закінчення робіт;
– підтвердження закінчення робіт.
Наряд-допуск видається на термін, необхідний для виконання заданого обсягу робіт (в ряді випадків – на робочу зміну). Видача і повернення його реєструються в журналі. Наряд-допуск оформляється в двох примірниках. Один знаходиться у особи, яка видала наряд-допуск, інший видається відповідальному керівникові робіт. Під час проведення робіт на території іншої діючого підприємства наряд-допуск оформляється в трьох примірниках (третій примірник видається відповідальній особі діючого підприємства). Виправлення при заповненні наряду-допуску не допускаються.
У разі невиконання робіт у зазначений в наряді-допуску час або зміни умов виконання робіт роботи припиняються, наряд-допуск закривається, відновлення робіт дозволяється тільки після видачі нового наряду-допуску. Зміни в складі бригади реєструються в додатку до наряду-допуску за спеціальною формою. Закінчення робіт оформлюється підписами в наряді-допуску, після чого він передається відповідальному керівнику робіт. Термін зберігання закритого наряду-допуску – 30 днів. Проведення інструктажу з безпеки фіксується в наряді-допуску з підписом учасників.
За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та
зайнятість населення Виконавчого комітету РМР