І ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР – ДОСВІД, ПОШУК, РЕЗУЛЬТАТ»

18.08.2022 в 11:52

17 серпня 2022 року відбулася І Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Сучасний освітній простір – досвід, пошук, результат». Організатори заходу – КУ   «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Роменської міської ради Сумської області та Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка. Конференція проводилася в дистанційному форматі на платформі Zoom із трансляцією на YouTube, до неї долучилося більше 300 педагогів.

Головна мета конференції – обмін знаннями та досвідом, пошук рішень з актуальних проблем розвитку освіти і науки в Україні, а також перспективних інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення освітньої діяльності. У роботі конференції взяли участь представники органів влади та управління, експерти з питань реформування освіти та науки України, науковці, викладачі, педагоги.

Офіційне відкриття конференції розпочалося з вітального слова Оксани ЛИТВИН, в.о. директора Центру ПРПП, яка зазначила, що в Україні безумовним є право кожної дитини навчатися, тому забезпечення якості освіти залишається незмінним навіть в умовах війни.  До вітань приєдналися Любов ПШЕНИЧНА, перший проректор Сумського державного педагогічного університету імені Макаренка, та  Ольга КУДРІНА, проректор з науково-педагогічної  роботи СумДПУ ім.А.С.Макаренка.

Під час пленарного засідання Дмитро УСИК, доцент кафедри психології СумДПУ ім.А.С.Макаренка, розповів про особливості  забезпечення психологічного благополуччя учасників освітнього процесу під час війни.

Алла РЯБУХА, начальник управління Державної служби якості освіти у Сумській області, окреслила коло проблемних питань, які з’явилися в освіті від початку війни,  а також зосередила увагу керівників закладів освіти та всіх присутніх на тому, що якісна освіта в умовах воєнного стану – це вимога часу.

Під час секційних засідань освітяни Сумської області виступили з доповідями в різних тематичних напрямках: інноваційні ідеї та проєкти в освітньому процесі; психологія: від теорії до практики; цифрові навички сучасного педагога; актуальні  питання дошкільної освіти; сучасні орієнтири змісту управлінської компетентності.

Підбиваючи підсумки роботи конференції, виступила Ірина ІВНИЦЬКА, начальник відділу освіти Роменської міської ради Сумської області, яка наголосила на важливості розвитку системи освіти та зазначила, що незважаючи на важкий рік, важкий початок навчального року, його потрібно присвятити дітям, адже освіту не можна ставити на паузу. Звернулася до всіх освітян бути згуртованими, щоб подолати всі труднощі, наближаючи перемогу.

18 серпня робота продовжується: за підсумками конференції укладається електронний збірник тез доповідей, який буде розміщено на офіційних вебсайтах СумДПУ імені А.С. Макаренка https://sspu.edu.ua/nauka/konferentsii та КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Роменської міської ради Сумської області https://romny-prp.com.ua/?page_id=3715 .

Загальна кількість учасників, які подали тези доповідей, становить 56 осіб. Це педагоги не лише Роменщини, а й міста Суми, Глухова, Охтирки.

Під час заходу учасники конференції переглянули відеозвернення нашого земляка Артема Литвиненка, який боронить Україну на Донбасі. Освітяни не залишилися байдужими та  долучилися до збору коштів на потреби  фронту, зробивши свій посильний вклад у перемогу. Пам’ятаймо, що саме наші воїни роблять усе можливе, аби в нас була можливість  спокійно спати та працювати.

Щира вдячність усім, хто став частинкою серпневої освітянської події.

Ми не знаємо, скільки ще триватиме війна. Не знаємо, яким буде новий навчальний рік. Але розуміємо, що освіта – наша інтелектуальна зброя, тому кожен і кожна тримає її на своєму відрізку фронту. Тільки разом – до перемоги.

За повідомленням відділу освіти

та КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» РМР

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.