До уваги роменців, у місті виявлено випадок ботулізму

15.07.2020 в 12:58

 Роменський міськрайонний відділ ДУ “Сумський ОЛЦ МОЗ України” інформує, що станом на 13.07.2020 року  в м. Ромни  зареєстрований випадок захворювання на ботулізм з кількістю потерпілих — 1 особа. Можливою причиною захворювання стало вживання риби холодного копчення, придбаної зі слів потерпілої в одному з магазинів  м. Ромни та придбаних грибів маринованих домашнього приготування.

 В Україні причиною ботулізму найчастіше стає споживання копченостей, в’яленої, сушеної риби, консервів, у тому числі овочевих, фруктових, грибних (особливо приготовлених у домашніх умовах з порушенням гігієни) та продукція, упакована під вакуумом. Слід пам’ятати: інфіковані ботулізмом харчові продукти не змінюють своїх зовнішніх ознак. Виняток — консерви, у разі інфікування Clostridium botulinum бувають здуті — бомбажні.

 Початковими симптомами захворювання на ботулізм є сильна втома, слабкість і запаморочення, надалі зір стає нечіткий, затуманений, з’являється сухість у ротовій порожнині, утруднюються ковтання і мова. Можливі також блювота, пронос, здуття живота.

У питаннях профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти сировини. Тому чим чистіше відмито городину перед консервуванням, чим ретельніше промита риба перед засолом, тим менше ймовірність потрапляння до продукту збудника ботулізму. Гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у домашніх умовах. Важливо добре стерилізувати банки й кришки безпосередньо перед закладкою в них продуктів.

 Також необхідно категорично виключити придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, м’ясних виробів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої (стихійної) торгівлі у приватних осіб.

У випадку появи перших симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою, так як зволікання може призвести до смерті.

 Бережіть своє здоров’я та здоров’я Ваших близьких.

 

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.