22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

20.01.2023 в 15:52

Щороку, 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України від 13.11.2014 № 871/2014 «Про День Соборності України».

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі.

Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення.

Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Тому у XX столітті українці змушені були продовжувати боротьбу за неї, аж до відновлення незалежності в 1991-му.

Учні закладів освіти громади щороку долучаються до відзначення цієї визначної дати. Відбулися виховні, тематичні заходи, флешмоби, вікторини «Україна – це ми!», «22 січня – день Соборності України», «Що для вас Україна?».  Учні створювали «ланцюги єднання» та відвідували книжкові виставки у шкільних бібліотеках «В єдності наша сила», «Шляхами соборності». Слухачі Роменської МАНУМ створили фотовиставку «Навіки єдина соборна Україна». Десятикласники Роменського ліцею №2 РМР відвідали Роменський краєзнавчий музей.  Для учнів було проведено тематичне заняття «Витоки державності», де вони ознайомилися з політичним та суспільним життям краю у 1917-1919 роках.

За повідомленням відділу освіти

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.