У РОМЕНСЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДЗНАЧИЛИ 210-ТУ РІЧНИЦЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

09.03.2024 в 10:10

Свою Україну любіть,

Любіть її… Во время люте,

В останню тяжкую мінуту

За нею Господа моліть.

Рядками з поезії Тараса Шевченка Роменський міський голова Олег СТОГНІЙ розпочав вітальне слово до учасників урочистого заходу з нагоди Дня народження Великого Кобзаря.

«Шановна громадо, пройшло 210 років від народження Тараса Григоровича Шевченка, проте його слова про волю та шлях до свободи, і досі актуальні. Сьогодні ми низько вклоняємося, автору безсмертного «Кобзаря», який все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення. У ці дні творчість Кобзаря надихає мільйони українців відстоювати цінності, які сповідував великий  поет – вільне життя, єднання народу, незалежність України. Боротьба за них триває… І Україна переможе! Адже Шевченко разом з нами боронить рідну землю. Боронить своїм «духовним мечем» – палким влучним словом. Тарас Григорович Шевченко точно знав і знаємо ми, що перш за все, українському народові потрібні воля, свобода, мир та Перемога! Слава Україні!», – сказав очільник громади.

9 березня, у День народження українського поета, художника, мислителя міський голова Олег СТОГНІЙ разом із заступником голови районної ради Василем МАЛИКОМ, керуючим справами виконкому Наталією МОСКАЛЕНКО, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василем МАРЮХОЮ та Владиславом СУХОДОЛЬСЬКИМ, депутатами міської ради, військовими, представниками ДСНС України,  працівниками та старостами Виконавчого комітету й структурних підрозділів Роменської міської ради, громадськості поклали квіти до підніжжя одному з перших пам’ятників Т.Г.Шевченку в місті Ромни.

Розпочався захід із загальнонаціональної хвилини мовчання за загиблими українцями, які віддали життя за вільну та незалежну Україну.

Все життя Шевченко боровся за справедливість та свободу. Він пробудив українську душу та утвердив духовну основу народу для боротьби проти поневолення російською імперією. Відтоді, як пролунало перше слово Великого Кобзаря, звучить воно в серцях і душах українців і понині. Поза всяким сумнівом, Шевченко — це основа ідентифікації української нації, а його «Кобзар» — це скарбниця минулого українського народу і дороговказ для нових поколінь. 

Пісня «Зоре моя вечірняя» на слова Т.Г.Шевченка у виконанні вокального колективу міського будинку культури торкнулася душі кожного присутнього на заході.

Крізь століття так влучно, так проникливо і так злободенно промовляє для нас  справжній велет українського народу. Його перестороги і настанови, його біль і туга, його палка і ніжна любов до України, його заклики і категоричність – все це живе в нас сьогодні. Бо слово Тараса – це слово правди, свободи і надії!

Борітеся – поборете! Вам бог помагає!

За вас правда, за вас слава І воля святая!

Слава Україні!

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.