18 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ

18.05.2024 в 07:29

Музеї – хранителі історії людства, його цінностей і культурної спадщини. Все, чим жило суспільство в певний період часу, що створювало й руйнувало, дбайливо збережено у вигляді музейних експонатів.

Світ існує вже десятки століть, серед яких людина бачить тільки єдину, відведену їй мить довжиною в життя. Але музеї здатні розповісти їй про побут предків, про те, що турбувало їхні уми і серця. Це особливе місце, де можна побачити масштаби світобудови і відчути себе частинкою нескінченної історії планети. Даним установам присвячене міжнародне свято, яке ми відзначаємо щороку 18 травня. Це свято не лише музейних працівників, але й всіх тих, хто з нетерпінням чекає чергової екскурсії в краєзнавчий музей свого міста чи зустрічі з раритетними експонатами всесвітньо відомих музеїв.

Міжнародний день музеїв (International Museum Day) з’явився в календарі у 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв (International Council of Museums, ICOM) було прийнято пропозицію про заснування цього культурно-просвітницького свята. З 1978 року Міжнародний день музеїв став відзначатися більш ніж в 150 країнах світу.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.