18 КВІТНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТОК І ВИЗНАЧНИХ МІСЦЬ. ДЕНЬ ПАМ’ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ
У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць, ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць. Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Девізом Міжнародного дня пам’яток та історичних місць стали слова: “Збережемо нашу історичну батьківщину”.
В Україні цей день, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, має назву − День пам’яток історії та культури. На сьогодні у Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО від України перебувають 7 об`єктів, що становить 0,68% від загальної кількості об’єктів Світової спадщини у світі. Також українським урядом підготовлено ще 16 номінацій на включення до Списку Всесвітньої спадщини.
Славиться Роменщина не тільки своєю історією, але й своїми пам’ятками історії та культури, своїми багатющими мистецькими, кобзарськими, літературними, театральними традиціями. Її чарівну природу, її працелюбних людей оспівано в багатьох літературно-мистецьких творах і піснях. Роменщина – батьківщина багатьох діячів науки, мистецтва, культури, літератури, відомих державних, військових і політичних діячів. Серед них імена Кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського, відомих представників української старшини Григорія та Василя Полетик, художників Григорія Стеценка, лауреата Шевченківської премії Миколи Бута, майстра художньої кераміки Павла Іванченка, відомого музикознавця, чоловіка Лесі Українки Климента Квітки, кобзаря Івана Запорожченка, Євгена Адамцевича, мистецтвознавця і археолога першовідкривача Роменської культури Миколи Макаренка, мовознавця Олександра Потебні, відомих вітчизняних медиків Івана Савченка, Олександра Скоромця, Василя Чаговеця, правознавця Миколи Максименка, геодезиста і картографа Івана Стрельбицького, письменника Григорія Нудьги, Івана Сердюкова, Івана Бойка, історика Володимира Пархоменка, військових політичних діячів Тягнибіди Івана Федька, артистів Василя Яременка, Ірини Воликівської та багато-багато інших, чия невтомна і самовідданна діяльність знана не лише в Україні, але й далеко за її межами.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики
Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada