ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК – НАШЕ СПІЛЬНЕ СВЯТО!

30.09.2023 в 07:20
Сьогодні 𝟮𝟲 бібліотек КЗ Роменської міської ради — Роменська бібліотека імені Йосипа Дудки, соціальні комунікативні майданчики громади, де формується національна ідентичність, популяризується українська література, рідна мова, пропонується широкий спектр бібліотечно-інформаційних послуг. Обслуговуються 𝟭𝟭,𝟮 тис. користувачів Роменської міської територіальної громади. Як нині працює Роменська бібліотека імені Йосипа Дудки напередодні професійного свята #ОТГ_Інформ_Сумщина розповіла очільниця закладу Наталія РИБАЧОК.
 «Кожного дня бібліотекарі докладають чимало зусиль для вдосконалення своєї діяльності, щоб відповідати реаліям сучасного світу. Змінили акценти та форми заходів, долучились до активної волонтерської роботи та підтримки внутрішньо переміщених осіб. Запровадили психологічну підтримку та бібліотерапію своїм користувачам, здійснюючи проєктний менеджмент, демонструючи свою незламність і бібліотечний внесок у перемогу над ворогом.
Наразі до бібліотек почало приходити більше людей, які цікавляться історичними та краєзнавчими книгами, щоб зрозуміти витоки нашої державності, здобуття Україною суверенітету. Ми переконались, що у період великих випробувань книги залишаються людям вірними друзями, психологічними втішниками і порадниками, бо інтерес до читання українських книг серед населення значно зріс», — розповідає вона.
Сучасна бібліотека має все, щоб привабити відвідувачів до читання — комфортне функціональне приміщення, сучасні книги, якісний інтернет для доступу до світових ресурсів і привітних компетентних бібліотекарів, професіоналів своєї справи.
 За словами директорки закладу, задля протидії активній фазі інформаційної війни, захищаючи національні інтереси, національну безпеку, вживаються невідкладні заходи щодо актуалізації книжкових фондів. У 𝟮𝟬𝟮𝟮-𝟮𝟯 р.р. з фондів бібліотек було вилучено 𝟯𝟰 тис. примірників книг радянської та російської літератури. Завдяки підтримці місцевої влади, благодійників, дарунків читачів бібліотечні фонди у 𝟮𝟬𝟮𝟯 році поповнилися 𝟭𝟳𝟬𝟯 примірниками нової сучасної української літератури на загальну суму 𝟮𝟬𝟯 тис. грн, передплачено та пропонується до уваги читачів широкий вибір газет та журналів.
«Ми ініціювали звернення до фонду BreteauFoundationUkraine допомогти читачам-дітям бібліотек Роменської громади цікаво та корисно проводити дозвілля влітку. Отримали корисні буклети для юних читачів. Діти активно брали участь у конкурсі на найкраще фото з буклетами.
У 𝟮𝟬𝟮𝟯 році з метою подолання мовних бар’єрів та вироблення мовної стійкості у робочому і повсякденному спілкуванні державною мовою, організували розмовні клуби української мови. У Роменській бібліотеці імені Йосипа Дудки модератором клубу «Словолюб», на волонтерських засадах, є вчитель-філолог, виконавчий директор ГО «Роменське земляцтво» Надія КАРПЕНКО», — продовжує Наталія РИБАЧОК.
📍 Щоб продемонструвати послуги кожної з бібліотек громади, був організований творчий онлайн марафон «Дивосвіт-сільська бібліотека. В єдності наша сила!». У кожній сільській бібліотеці громади проводяться цікаві та пізнавальні масові заходи, створюються неймовірні локації, вечори творчого спілкування, презентації, інтерактивні спринти, зустрічі з воїнами-земляками. Інформаційні акції та патріотичні заходи проводяться в рамках проєктів «Українці-нація героїв!», «Патріотами не народжуються ними стають». Організували мотиваційні літературні простори: «Разом Переможемо», «З книгою до Перемоги», «Слово Зброя», «Діти малюють МИР».
«З метою реалізації Стратегії розвитку читання на 𝟮𝟬𝟮𝟭–𝟮𝟬𝟮𝟱 роки «Читання як життєва стратегія», ініційованої Міністерством культури та інформаційної політики України, у цьому році розпочали свою діяльність 𝟮𝟯 клуби за інтересами з промоції читання. В рамках проєкту «Назустріч письменнику» у Роменській бібліотеці імені Йосипа Дудки відбулася презентація книги «Образи, обрАзи, образИ: поезії, тавтограми», нашої землячки з м. Суми, української поетеси, члена Національної спілки письменників України, Людмили РОМЕН, презентація колективної збірки «Між небом і землею» ГО «Літературне об’єднання «ДИВОСЛОВО» (керівник Тетяна ЛІСНЕНКО), в якій представлені поетичні твори 𝟭𝟰 учасників об’єднання, презентація книги «Товариський суд» поетеси, члена Національної спілки письменників України Любові МАТУЗОК.
Ми завжди присутні у віртуальному просторі — про наші інформаційні ресурси, важливі події, бібліотечні заходи, віртуальні книжкові виставки, творчі досягнення наших користувачів, літературні зустрічі з письменниками, про все наше бібліотечне життя розповідаємо в соціальних мережах», — ділиться директорка бібліотеки.
 У Роменській бібліотеці імені Йосипа Дудки, як офіційному Хабі цифрової освіти, кожен користувач отримує належний сервіс обслуговування з навчання цифрової грамотності та безкоштовний доступ до платформи «Дія. Цифрова освіта», а також консультаційну допомогу від фахівців.
 За словами Наталії РИБАЧОК, юні користувачі бібліотек є активними учасниками різноманітних конкурсів, основне завдання яких: патріотичне, національне виховання дітей та молоді засобами художнього слова і мистецтва, утвердження української мови як державної основи нашої духовної культури, виховання любові й пошани до рідного слова.
📍 Великобубнівська сільська бібліотека-філія (бібліотекар Ольга КОМЛИК) отримала спеціальну відзнаку журі у номінації «Креатив» у ІІ Всеукраїнському онлайн-конкурсі із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих».
📍 Читачка Перехрестівської сільської бібліотеки-філії Владислава ВЕДМІДЬ стала переможницею у номінації «Вплив війни на природу» в обласному турі ІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках».
Читачка Житнянської сільської бібліотеки-філії Альбіна ГВОЗДЕЦЬКА переможець у номінації «Природа джерело натхнення і краси» у віковій категорії 𝟭𝟰-𝟭𝟴 років обласного туру Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-𝟮𝟬𝟮𝟯».
📍 Звісно, це не повний перелік того, як бібліотеки працюють для своїх користувачів під час війни, щоб залишатися просторами безпеки, просвітництва та толерантності. Директор Наталія РИБАЧОК, долучилася до участі у проєкті «Бібліотека як безпечне місце», який реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Goethe-Institut в Україні.
📍 Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек відбулося відкриття оновленої, після проведеного ремонту, Перехрестівської сільської бібліотеки-філії КЗ Роменської міської ради Сумської області-Роменської бібліотеки ім. Й. Дудки.
 «Завдячуючи Роменській міській раді, міському голові Олегу СТОГНІЮ, Відділу культури Роменської міської ради постійно відбувається покращення матеріально-технічної бази бібліотечних закладів Роменської міської територіальної громади. У приміщенні Перехрестівської бібліотеки відбувся не тільки ремонт, а й заміна та встановлення більш потужної твердопаливної конвенційної печі. В оновленому бібліотечному просторі створені умови для творчого, інтелектуального і духовного розвитку користувачів, підтримки талановитої молоді, організації змістовного дозвілля дітей», — зазначає директорка.
 Не секрет, що якість бібліотечних послуг в великій мірі залежить від професіоналізму працівників і їхньої соціальної активності.
💬 «Наш колектив КЗ РМР-Роменська бібліотека імені Йосипа Дудки — дружна родина, яка злагоджено робить спільну справу, зберігає інтелектуальне і духовне багатство України. Кожен бібліотекар на своєму місці несе українське слово, українську ідею. Наш світ змінився. Але ми не зламалися та продовжуємо працювати — бо віримо, що кожен сьогодні наближає Перемогу та Мир там, де може. І дякуємо нашим Збройним Силам за кожен прожитий день!», —підсумувала Наталія РИБАЧОК.
 
За повідомленням ОТГ Інформ Сумщина
Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада  👉 ” https://t.me/romny_gromada
 
 
Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.