100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВІДОМОЇ ПІДПІЛЬНИЦІ, ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ТЕТЯНИ МАРКУС

21.09.2021 в 07:09

21 вересня минає 100 років від Дня народження Героя України (посмертно) Тетяни МАРКУС. ЇЇ коротка біографія вражає неймовірною кількістю відчайдушних вчинків та незламністю духу.

Тетяна Йосипівна МАРКУС народилася 21 вересня 1921 року у багатодітній єврейській сім’ї в місті Ромни. Згодом родина переїхала до Києва, де Тетяна закінчила школу і влаштувалася на роботу. У 1941 році брати Тетяни пішли на фронт, а інші члени сім’ї спішно евакуювалися з Києва. Однак Йосип МАРКУС повернувся до столиці задля того, щоб вмовити доньку покинути місто. Своєї мети він не досягнув, Тетяна вирішила ризикувати життям, ослухалася тата і залишилася в окупованому місті. Відтоді вони удвох почали працювати у підпільній організації.

За час своєї діяльності Тетяна  МАРКУС знищила кілька десятків німецьких солдатів і офіцерів. Не дивлячись на загрозу викриття, вона успішно продовжувала диверсійну діяльність.  22 серпня 1942 року була схоплена при спробі переправитися через Дніпро. ЇЇ піддавали жорстоким тортурам протягом п’яти місяців, але вона нікого не видала. 29 січня 1943 року Таня МАРКУС була розстріляна.

Тетяна Маркус відзначилася особистою мужністю, відвагою та готовністю до самопожертви в боротьбі з фашистськими загарбниками у Другій світовій війні.

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.