З ТРАВНЯ 2022 РОКУ ЗМІНЕНО УМОВИ ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ НА ПРОЖИВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

28.04.2022 в 17:26

16 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України», якою змінено умови призначення та виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Слід звернути увагу на наступні аспекти:
        1) за березень та квітень 2022 року допомога на проживання надається всім внутрішньо переміщеним особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та які звернулись за її призначенням до 30 квітня, включно;
       2) з травня 2022 року така допомога буде надаватися внутрішньо переміщеним особам:
– які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

– які перемістилися з території територіальних громад, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

– у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Таке рішення Уряду дозволяє внутрішньо переміщеним особам, які повернулися на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжувати отримувати допомогу на проживання.

Важливо! Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022.

Зазначимо, що допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб з територій, які постраждали від війни, надається у наступних розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць; для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Заяву на допомогу на проживання можна подати дистанційно через застосунок «Дія» (в розділі «послуги»).

Або ж іншим способом:

  • особисто подати заяву на облік у статусі ВПО до органів соціального захисту чи ЦНАПу;
  • отримати довідку щодо взяття на облік як ВПО;
  • особисто подати заяву на отримання допомоги до органів соціального захисту населення чи ЦНАПу.

Єдина приймальня управління соціального захисту населення Роменської міської ради знаходиться за адресою м. Ромни, б-р. Шевченка, 8, телефон «гарячої лінії» 5-11-19 або (098) 25-20-429. 

За повідомленням управління соціального захисту населення РМР

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.