ВІЛЬНИЙ СВІТ І ПРАВА КОЖНОЇ ДИТИНИ УКРАЇНА ЗАХИЩАЄ ВЖЕ 9 РОКІВ, ДАЮЧИ ВІДСІЧ РОСІЙСЬКІЙ АГРЕСІЇ
“З 24 лютого для нас День захисту дітей – це кожен день. Усі 462 доби повномасштабної війни. 462 дні нашої битви – передусім за наше майбутнє, значить за дітей. За їхню волю та їхню долю. За Україну, яку ми залишимо їм. Європу, яку ми побудуємо разом. Світ, у якому вони будуть жити вільно. Сьогодні ми б’ємося саме за те, яким цей світ буде”, – наголосив президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ на конференції “UA: Війна. Недоспівана колискова” з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
За 15 місяців повномасштабної війни проти України російські військові порушують основоположні права українських дітей, передбачені Конвенцією ООН про права дитини та будь-яким іншим міжнародним чи національним законодавством.
Кожна дитина з 7 з половиною мільйонів українських дітей, навіть якщо і не має тілесних чи психологічних уражень та ушкоджень, так чи інакше зазнала порушення її прав: на особисте життя та захист від посягань на нього; на захист від усіх форм фізичного та психологічного насильства; на відпочинок і дозвілля, освіту та родину; на захист від усіх форм сексуальної експлуатації та сексуальних розбещень; на захист дитини від усіх форм експлуатації, що завдають шкоди будь-якому аспекту добробуту дитини, захист від катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження чи покарання, а у багатьох випадках – права на батьків.
Щоденник 8-річного хлопчика Єгора з блокадного Маріуполя починається так: “ВІЙНА. Я добре поспав, прокинувся і усміхнувся”. Інші спогади маленького маріупольця: “У мене – рана на спині, здерта шкіра. У сестри – поранення голови. У мами – видерте м’ясо на руці та рана на нозі…”. Єгор також писав: “У мене померла бабуся Галя, дві собаки й улюблене місто Маріуполь…”.
Будь-яка дитина заслуговує на мирне дитинство, насичене теплом і турботою близьких. А українські діти з вини Росії втратили дитинство.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики
Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada