В УКРАЇНІ ДІЮТЬ НОВІ ПРАВИЛА ПРИЗНАЧЕННЯ ТА НАРАХУВАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ
В Україні діють нові правила призначення та нарахування житлових субсидій, а це викликає чимало запитань у тих, хто вже їх отримує, і потенційних отримувачів. На сайті Роменської міської ради ми підібрали найчастіші запитання та відповіді на них.
Яка існує норма житлової площі
Норма житла, на яку призначається субсидія, на домогосподарство з однієї особи складає майже 49 кв. м., і 13,65 – на кожну наступну особу. Тобто, на сім’ю з трьох осіб – близько 75 кв,.
У наданні субсидії відмовлять, якщо:
– площа квартири перевищує 130 кв. м,
– площа будинку понад 230 кв. м.
Чи існують винятки в призначенні субсидій власникам кількох житлових помешкань?
Виняток буде зроблено лише тим, хто має кілька житлових приміщень у сільській місцевості, з огляду на їхню низьку вартість і неліквідність (як правило, це успадковане майно).
Чи передбачена субсидія у випадку, якщо хтось із членів родини мешкає за іншою адресою чи за кордоном?
Працездатні особи, котрі більше 60 днів відсутні за місцем реєстрації й не декларують своїх доходів, втрачають права на субсидію. Тож треба або задекларувати доходи, або змінити склад домогосподарства, інакше кажучи, місце реєстрації. На це, відповідно до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», дається 30 днів.
Але якщо людина працює за кордоном й офіційно сплачує там податки, лікується чи доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то малозабезпечені члени її домогосподарства в Україні мають право на субсидію.
Чи можуть претендувати на житлові субсидії власники індивідуальних транспортних засобів?
Якщо конкретний член одного домогосподарства має автомобіль, випущений менше п’яти років тому або два чи більше автомобілів з року випуску яких минуло менше 15 років, то субсидія в такому випадку не призначається. При цьому не враховуються мотоцикли, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня року з якого призначається субсидія. Відповідно, якщо один автомобіль або кілька з року випуску яких минуло більше чим 15 років, на призначення субсидії це не впливає.
Які зміни в нарахуванні субсидій чекають власників розділених особових рахунків?
Ніяких змін не буде. Якщо в одному домогосподарстві мешкають дві родини чи більше, які сплачують комунальні послуги на різні особові рахунки, і це документально підтверджено, їм субсидії будуть призначатися на загальних підставах.
Яку суму грошей можна тримати на банківському депозиті, щоб людина не втратила права на субсидію?
Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця з якого призначається субсидія, має на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тисяч гривень, права на субсидію дане домогосподарство не має.
Чи вплине на призначення субсидії сплата за навчання або лікування, якщо це буде велика сума?
Ні.
Які категорії населення втратять право на субсидії?
Право на субсидії втратять ті, хто:
– здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;
– має банківський депозит у загальній сумі понад 100 тисяч гривень;
– здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;
– декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, або здійснював догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами;
– має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг у сумі що перевищує 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (680 грн.) та з оплати аліментів понад три місяці;
– не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
– має авто, якому менше ніж 5 років з року випуску;
– має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з року випуску;
– не має доходів і при цьому не навчався, не працював, не мав статусу безробітного, не здійснював догляду, не сплачував єдиний соціальний внесок у розмірі не меншому від мінімального протягом трьох місяців у періоді за який враховуються доходи.
За більш детальною інформацією звертайтеся до управління соціального захисту населення Роменської міської ради, яке знаходиться за адресою: м. Ромни, бульвар Шевченка,8, або за номерами «гарячої телефонної лінії» 5 11 19 та 098 252 04 29.
За повідомленням управління соціального захисту населення РМР